شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
 |  6/ اکتبر/ 2020 - 2:07
  |   نظرات: 7 نظر
1,356 بازدید

توصیه‌های فرماندار به مدیران دستگاه‌ها در جلسه شورای اداری شهرستان اوز

جلسه شورای اداری شهرستان اوز سه شنبه ۱۵ مهر با حضور علما و اعضای شورای اداری در دانشکده بهداشت اوز برگزار شد.

ابتدا صفدر منشی معاون فرمانداری ضمن تبریک سالروز ارتقای بخش اوز و تشکر از دست اندرکاران این امر گفت: در این یک سال شاهد برکات این ارتقا بوده ایم. وی هفته نیروی انتظامی را به سبزپوشان تبریک گفت و افزود در جلسه شورای اداری می‌توان برنامه های شهرستان را پیگیری کرد. امسال برنامه های متعددی داشتیم اما کرونا در اجرای برخی از آن ها خلل ایجاد کرد.

بهترین انسان ها کلید خیر و قفل شر هستند

شیخ محمد صالح انصاری مدیر مجتمع علوم دینی اوز گفت: برخی از انسان ها نه نفع و نه ضرر دارند، عده ای عامل شر هستند و کسانی نیز منشا خیر و برکت هستند. رسول خدا در معرفی بهترین انسان ها فرمودند: آنان کسانی هستند که کلید خیر هستند و قفل های شر. انصاری افزود: قرآن می فرماید پیامبر را مبعوث کردیم که رحمت برای جهانیان باشد. در جمع ما کسانی هستند که باب رفع نیاز مردم باشند. خدا می فرماید: ما شما را مایه امتحان و آزمایش الهی برای همدیگر قرار داده ایم، آیا حاضرید در قبال هم صبور باشید؟ اگر صبوری کردید در حضور خدا هستید.

فرمانداری و شورای تامین به شدت با زمین خواری برخورد می کند

علی پور فرماندار اوز با تشکر از شرکت کنندگان با یادآوری رشادت‌ها در دفاع مقدس و سایر مناسبت ها و تسلیت اربعین حسینی گفت: هرچه از اسلام داریم به واسطه قیام امام حسین(ع) است. وی ارتقای اوز را به مردم شهرستان و روز روستا را به مردم و دهیاران و شوراها تبریک گفت و از خدمات دولت و عنایت استاندار فارس در این راستا تقدیر کرد. فرماندار نیروی انتظامی را برخاسته از مردم و در خدمت مردم دانست و با تشکر از ستادهای مردمی کرونا و وفاقی که به وجود آمده، از روسای ادارات خواست پروتکل ها را جدی بگیرند.

رئیس شورای اداری به روسای دستگاه های اداری توصیه هایی داشت و گفت: مردم در شرایط سختی هستند و برخورد با تکریم با ارباب رجوع و پیگیری کارهای مردم را همه باید سرلوحه کار قرار بدهیم. تاکید بعدی فرماندار، حضور الزامی روسای ادارات در جلسات است زیرا این جلسات محل تصمیم سازی و تصمیم گیری است. مرخصی و ماموریت های روسا باید کتبا و رسما به فرماندار ارسال شود. ملاقات چهره به چهره با مردم توسط مسئولین و رصد کردن آنها ضروری است و مسئولین بانک اطلاعاتی از وضعیت موجود و مشکلات حوزه خود داشته باشند.

پیگیری جذب اعتبارات دولتی از دیگر خواسته های فرماندار از مسئولین دستگاه های اجرایی بود و خواستار شناسایی پروژه هایی شد که در دهه فجر امکان افتتاح دارند.

وی گفت: در بحث ارتقا و استقرار ادارات پیشرفت خوبی داشتیم، منابع طبیعی، صمت،پزشکی قانونی، کمیته امداد امام خمینی و اداره ثبت اسناد  به زودی دایر خواهد شد. وی به بخشداران نیز متذکر شد و اختیار داد که برای استقرار نمایندگی ادارات در بخش ها نیز اقدام کنند.

علی پور افزود: علاوه بر کمیته مالی، خیرین همکاری گسترده ای دارند و از هیچ همکاری دریغ ندارند. باید دست پای خیرین و کسی که بی منت ادارات و از جمله شبکه بهداشت و درمان را می سازد، ببوسیم. ما برای مدیریت به نیروهای تحول ساز نیاز داریم و با افتخار اعلام می دارم ۱۲ نفر از بانوان به عنوان مدیر و مشاور انتخاب کردیم.

فرماندار زمین خواری را نکوهش کرد و افزود: شورای تامین و فرمانداری به شدت با این موضوع و تغییر کاربری بی رویه برخورد خواهد کرد. وی به بخشداران نیز تاکید کرد با زمین خواری و تغییر کاربری با شدت برخوردکنید. نباید حق جوانان برای برخورداری از مسکن تضییع شود. سازمان بازرسی به صراحت دریافت وجوه نقد را بررسی می کند و به دهیاران و شوراها یاد آور شد باید ساز و کار قانونی برای این موارد داشته باشید.

فرماندار با تشکر از اقدامات شهرداری، هلال احمر و تشکل های مردمی در پیشگیری از حوادث، بر تعامل دستگاه ها تاکید کرد و اختلاف ۲ دستگاه را فرماندار می تواند حل کند و نیاز به شکایت دستگاه ها نیست.

رئیس شورای اداری  با تشکر از اصحاب رسانه و خدمات بی منت آنان، از مسئولین خواست ارتباط خود را با رسانه های مجوز دار محکم کنند. مسئولین می توانند گزارش عملکرد بدهند و رسانه ها نیز با پیگیری مطالبات مردمی ارتباط بین مردم و مسئولین تقویت کنند.

علی پور با تشکر از اقدامات طیبه نامی و قدریه غیاثی به عنوان مشاورین بانوان و آرش فقیهی مشاور جوانان، که در بخش اشتغال اقدام می کنند، اظهار امیدواری کرد بتوان مشکلات مردم به حداقل برسد. وی در پایان گفت: شهرک صنعتی با مساحت ۱۰ هکتاری پیگیری می شود تا به گرید ۶ برسد و سرمایه گذاران باید حمایت شوند زیرا سرمایه گذار خود یک نیکوکار است.

در ابتدای این نشست فرزاد شریفی رئیس دفتر نماینده مجلس گفت: قرار بود دیروز دکترحسین زاده نماینده مجلس در شهرستان اوز حضور داشته باشند اما به دلیل کسالت لغو شد و در فرصت بعدی انجام می شود. وی اظهار امیدواری کرد جلسات شورای اداری منجر به حل مشکلات مردم که مستحق بهترین ها هستند، شود. وی ۱۵ مهر روز روستاها را تبریک و افزود: امیدواریم در حل مشکلات روستاها نیز تسریع شود.

می‌خواهیم بسیجی انقلابی و شافعی برای کمک به مردم داشته باشیم

سرگرد سلمانپور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گفت: برنامه های متعددی در هفته دفاع مقدس از جمله تجلیل از رزمندگان و خانواده شهدا و نمایشگاه هفته دفاع مقدس و مسابقه کتابخوانی و .. داشتیم.

ماموریت های سپاه و بسیج در شهرستان متعدد و در عرصه های مختلف است. سازمان بسیج نیروهای مردمی را برای حفظ کیان جمهوری اسلامی. بسیج سازندگی، فرهنگی، ورزشی و… جذب و آموزش می دهد. در شهرستان اوز می خواهیم بسیجی انقلابی و شافعی برای کمک به مردم داشته باشیم. مقام معظم رهبری می فرماید کسی که در خدمت مردم هستند، انقلابی است.

رایزنی با نیکوکاران برای ساخت شبکه بهداشت و درمان صورت گرفته است

دکتر نازنین رضایی سرپرست شبکه بهداشت و درمان اوز گفت: ۱۷از  تیر در شبکه استقرار یافتم. واحد بهداشت و درمان بیشتر کار نظارتی دارد. برای رعایت بهداشت در روستاها باید تعامل بهتری داشته باشیم.  در استقرار نیروها تاکنون مجوزی برای استخدام داده نشده است و در مسئولیت ها سعی در بومی گزینی داشته ایم. آزمایشگاه ازدواجی با همکاری خیرین دایر شده و شورای خیرین سلامت در حال شکل گیری است. رایزنی با نیکوکاران؛ آقایان سلحشور برای ساخت شبکه بهداشت و درمان صورت گرفته است.

آموزش تعطیل نیست

محمد رضا رضایی رئیس آموزش و پرورش اوز گفت: شعار امسال «آموزش تعطیل نیست»، بود و از ۱۵ شهریور با اجرای شیوه نامه وزارتی فعالیت ها آغاز شد. با همکاری فرماندار و نماینده مجلس مشکلات مرتفع شده و از ظرفیت خیرین بهره گیری شد. تعمیرات مدارس و ساماندهی اتباع انجام شده و ۱۴۰ میلیون تومان اعتبار از اداره کل برای رعایت پروتکل بهداشتی اخذ شده است.

انجمن نواندیشان نیز ۳۰ گوشی برای دانش آموزان بی بضاعت تامین کرده است. طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان انجام می گیرد. آموزش ۲۰ درصد حضوری و بقیه مجازی است و کار معلمان را مضاعف کرده است و نیاز به همکاری والدین دارد. دانش آموزان و معلمین از نظر کرونا کنترل می شوند و پروتکل های بهداشتی رعایت می گردد.

رضایی افزود: هنوز در بعضی روستاها اینترنت مشکل دارد. گوشی هوشمند نیاز مبرم دانش آموزان است و از خیرین تقاضای همکاری در این زمینه داریم.

مردم در کارهای عمرانی پیشقدم هستند

آقایاری بخشدار مرکزی ضمن تشکر از نیروهای انتظامی و امنیتی گفت: مردم در کارهای عمرانی پیشقدم هستند. در ۶ ماه گذشته با همکاری مردم معابر فیشور و محلچه زیر سازی و آسفالت شده و ما باید در کنار مردم برای جذب اعتبارات و اختصاص ماشین آلات باشیم. در روستاهای بخش مرکزی حل مشکل کم آبی با همکاری خیرین و ادارات با اصلاح خط انتقال قابل حل است. برای بازنگری طرح هادی روستایی آمادگی همکاری داریم. در جایگاه حقوقی باید کارها قانونمند انجام بدهیم.  در سال جهش تولید می توان با تشکیل شرکت تعاونی مردمی و ظرفیت های منطقه و سرمایه گذاری به نتیجه رسید.

اجازه نخواهیم داد مسئولین سهل انگاری کنند

منشی بخشدار بیدشهر کارهای انجام شده از جمله مبارزه با کرونا، اطفای آتش سوزی، مشارکت خیرین و… را مطرح کرد. در ۲۰ روز گذشته برای نقشه ساختمان بخشداری پیگیری شده و به تصویب رسید. ارتقای بیدشهر و کوره به شهر پیگیری می شود و محل سایت اداری بخش بیدشهر با همکاری منابع طبیعی به مساحت ۲۰ هکتار پیگیری می شود. برای تدوین بانک اطلاعاتی به روز در بخش بیدشهر در حال جمع بندی هستیم. مشکلات اولویت بندی می شود. منشی افزود: مسئولین هر اقدامی که منجر به نارضایتی می شود با بخشدار هماهنگ کنند. اجازه نخواهیم داد مسئولین سهل انگاری کند.

در پایان این نشست مدیرانی که در فاصله ۲ شورای اداری شروع به کار نموند را به شرح زیر معرفی شدند: سرهنگ محمدیان فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، وطن دوست مدیر جهاد کشاورزی، رشیدی سرپرست هلال احمر، مهندس رفعتی سرپرست نظام مهندسی، افسانه اعتمادی سرپرست پست، لشکری مدیر برق، فوزیه زارع سرپرست اداره کتابخانه های عمومی و  دکترنازنین رضایی سرپرست شبکه بهداشت و درمان.

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

7 Responses to “توصیه‌های فرماندار به مدیران دستگاه‌ها در جلسه شورای اداری شهرستان اوز”

 1. اوزی گفت:

  خدا قوت به فرماندار فعال و همه مسئولین دلسوز. ورود به مقابله با زمین خواری می تواند از افتخاراتی باشد که برای همیشه جاودان خواهد شد .امیدوارم این مسئله بخوبی رسیدگی و حل شود.

 2. علی گفت:

  خانم رضایی گفتن نیروی بومی . از ایشون میخام تدضیح بدن چرا تنها معاون ایشون که معاون بهداشتی هستند غیر بومی هستن و برای معاون درمان و مالی و آموزشی تلاش ننیکنند آیا آنها هم میخان غیر بومی انتخاب کنند یا بومی

 3. رسول گفت:

  بومی گزینی برای رشد شهرستان مورد نیاز است باید کمی به فکر نیروهای بومی باشیم اگر مسئول بومی باشد خیرین حمایت میکنند

 4. امهانی گفت:

  خانم دکتر رضایی چه مسئولی را بومی گذاشتی توضیح بده .

 5. ناشناس گفت:

  خانم دکتر رضایی اگر مدیر نداریم لااقل منشی که توی این شهر یافت میشه . لااقل منشی خود را بومی می گذاشتی .

 6. ناشناس گفت:

  خدا قوت فیشور را دریابید

 7. ناشناس گفت:

  سلام فاصله اجتماعی رعایت نشده علی الخصوص که ازهمه گروه ها و مناطق جمع شدن ودرسنین پرخطر هستند شرایط برگزاری جلسه مناسب نیست دعا کنیم مشکلی پیش نیاد انتخاب جامناسب نبوده

نظر سنجی

'روز شوراها مبارک/ میزان رضایت شما از شورای اسلامی پنجم شهر اوز چقدر است؟'

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • افرین به این جوان برایش ارزوی موفقیت دارم...
  فرهاد ابراهیم پور در مطلب: اعزام دوچرخه سوار اوزی به مسابقات قهرمانی کشور
 • اقای امانت اهل اوز هستند مدرک ایشان کارشناسی ارشد رشته تغذیه است ایشان نه دکتر هستند ونه مهندس این القاب بیشتر در فضای مجازی مطرح است ایشان قبل ازین معاون پژوهشی دانشکده...
  خطاب به مردی از بلوک در مطلب: مهندس ساسان امانت سرپرست دانشکده یهداشت اوز: ارتقای دانشکده بهداشت با هم افزایی توانمندی‌ها محقق می شود
 • آفرين بر موزه مردم شناسي اوز كه در تمام زمينه ها فعال است و با برگزاري خوب اين مراسم و رعايت نكات بهداشتي توانسته اين روز را با حضور مسئولين محترم اوز به خوبي برگزار كند...
  عاشق پيامبر در مطلب: بزگداشت سالروز ولادت پیامبر اسلام و هفته وحدت در موزه مردم شناسی اوز
 • سلام . میشه لطفا یه بیوگرافی از جناب دکتر امانت بدین...
  مردی از بلوک در مطلب: مهندس ساسان امانت سرپرست دانشکده یهداشت اوز: ارتقای دانشکده بهداشت با هم افزایی توانمندی‌ها محقق می شود
 • در شرایط امروز ایران ومشکلات دولت نیکوکاران وخیران اوزی می بایست جهت استقرار وتجهیزات انها بیشتر کمک نمایند کاری که اکنون در خنج وگراش بسیار دیده میشود اینشالله...
  کمک خیران عزیز در مطلب: پاسخ روابط عمومی فرمانداری اوز به مقاله «ارزیابی کیفی یک‌ساله شهرستان اوز بعد از ارتقا »در پیام دانش اوز
 • مهم ترین خدمتی که میشود در این دانشکده کرد ایجاد واحد برنامه وبودجه وداشتن مسول این واحد در دانشکده است مانند دانشکده پرستاری لار که دارای بودجه واعتبارات مشخص است اما دا...
  خدمت رییس جدید دانشکده بهداشت در مطلب: مهندس ساسان امانت سرپرست دانشکده یهداشت اوز: ارتقای دانشکده بهداشت با هم افزایی توانمندی‌ها محقق می شود
 • کسی منکر کارهای انجام شده نیست اما مردم مطالبات معوقه زیادی دارند که تا کنون انجام نشده است هنوز هم مردم شهرستان اوز برای کارهای حقوقی وثبتی واداری خود به لار وگراش میرون...
  اوزی از شیراز در مطلب: پاسخ روابط عمومی فرمانداری اوز به مقاله «ارزیابی کیفی یک‌ساله شهرستان اوز بعد از ارتقا »در پیام دانش اوز
 • اینشالله که انتصاب مسول بومی در دانشکده بهداشت اوز صرفا بخاطر کمک گرفتن از خیران محلی نباشد وایشان را با بودجه واعتبارات دولتی هم مساعدت نمایند وگرنه با دست خالی کاری نمی...
  از کارکنان دانشکده بهداشت در مطلب: مهندس ساسان امانت سرپرست دانشکده یهداشت اوز: ارتقای دانشکده بهداشت با هم افزایی توانمندی‌ها محقق می شود
 • اینشالله که ایشان موفق باشند در طی یکسال اخیر تاکنون 3 رییس دراین دانشکده تعویض شده اند ولی پیشرفت وتو سعه ای صورت نگرفته در شرایط فعلی گرفتن بودجه واعتبارات دولتی وافزای...
  کارمند بیمارستان اوز در مطلب: مهندس ساسان امانت سرپرست دانشکده یهداشت اوز: ارتقای دانشکده بهداشت با هم افزایی توانمندی‌ها محقق می شود
 • اقای امانت از افراد بومی هستند به ایشان تبریک عرض میکنم و برایشان در راه خدمت به مردم و توسعه و بهبود بهداشت منطقه ارزوی توفیق دارم...
  فرهاد ابراهیم پور در مطلب: مهندس ساسان امانت سرپرست دانشکده یهداشت اوز: ارتقای دانشکده بهداشت با هم افزایی توانمندی‌ها محقق می شود