دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
 |  24/ جولای/ 2020 - 12:54
  |   نظرات: 16 نظر
1,516 بازدید

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان اوز: همراه کردن مردم با شبکه اولین اولویت است

ابراهیم احمدی: سابقه و همراهی مردم برای تامین زیر ساخت های بهداشتی درمانی در اوز نشان از بینش والای مردم این شهرستان دارد. علاوه بر راه اندازی درمانگاه اوز همزمان با شهرستان مادر در سالیان دور، بیمارستان امداد اوز در سال ۵۴ با همکاری نیکوکاران راه اندازی می شود و خدمات زیادی را به مردم شهرستان‌های کنونی اوز،خنج، گراش، لامرد و مهر می دهد، زیرا این بیمارستان پس از بیمارستان امام سجاد(ع) لار، دومین بیمارستان ۶ شهرستان کنونی بود.

در سال ۶۸ نیز بیمارستان امیدوار اوز به همت آقای عبدالحمید امیدوار بانی بیمارستان و سایر نیکوکاران به بهره برداری می رسد و پس از آن نیکوکاران زیادی در تجهیز و بهینه سازی آن کوشیدند.

همت آقای یوسف راهپیما در ساخت بیمارستان مجهز یکصد تختخوابی راهپیما از دیگر مصادیق این مشارکت مردمی است. ساخت و راه اندازی مراکز آموزش بهداشتی درمانی نیز از مواردی است که نیکوکاران به ویژه آقای عبدالرزاق شرافت برای ساخت دانشکده بهداشت اوز سنگ تمام گذاشتند و آن را به نماد دیگری از این مشارکت تبدیل کرد.

این مشارکت ها نه تنها در مرکز شهرستان بلکه در روستاها نیز به عینه دیده می شود و مردم روستاها در ساخت و تجهیز مراکز جامع سلامت و خانه بهداشت  روستاها همت زیادی داشته و دارند.

علاوه بر مشارکت مردمی در ساخت و تجهیز مراکز، حضور فعال پزشکان و سایر نیروهای تحصیلکرده بهداشتی در مانی بومی در شهرستان اوز از توانمندی‌های دیگری است که می تواند به تداوم، تنوع و گسترش خدمات بهداشتی درمانی کمک کند که امید می رود از این پتانسیل استفاده مطلوب تری بشود.

براساس برنامه ریزی قبلی و هماهنگی انجام شده برای انجام مصاحبه با خانم دکتر نازنین رضایی؛سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان اوز ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه اول مرداد ماه به دفتر ایشان واقع در ساختمان(قدیم) مرکز جامع سلامت شماره یک مراجعه کردم. خانم دکتر رضایی را که برای اولین بار زیارت می کردم دارای روابط عمومی قوی، باانگیزه و پشتکار دیدم. گرچه این نشست نیز بیشتر به گفت و گو و تبادل نظر در باره بهداشت و درمان شهرستان و منطقه سوق پیدا کرد تا مصاحبه، با هم بخشی از این گفت و گو را می خوانیم.

وی خود را دکتر نازنین رضایی متولد ۱۳۶۹ داراب و ساکن شیراز معرفی کرد. فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشکده علوم پزشکی جهرم است که سابقه خدمت در مراکز بهداشتی درمانی لار، شرفویه، بلغان، هرم، بناوریه و جویم را دارد. ابلاغ وی به عنوان سرپرست شبکه بهداشت، درمان شهرستان اوز از اول تیر ماه صادر شده و از ۱۷ تیر نیز رسما شروع به کار کرده است.

دکتر رضایی در باره برنامه های خود در شبکه بهداشت و درمان اوز گفت: اولین برنامه همراه کردن مردم با مجموعه شبکه است. وی دایر کردن آزمایشگاه ازدواجی در اوز و مرکز ترک اعتیاد با پزشک مجوز دار را ۲ موضوع اولویت دار کوتاه مدت در اوز دانست و افزود: با پیگیری های انجام شده آزمایشگاه ازدواج به زودی در اوز را اندازی می شود اما همین آزمایشگاه نیز به حمایت برای تامین هزینه ها دارد. دکتر رضایی افزود: در حال حاضر مراجعین ازدواجی پس از دریافت جواب برای کلاس مشاوره باید به لار مراجعه کنند که با راه اندازی این واحد کلاس مشاوره و سایر موارد در اوز انجام می گیرد و نیازی به مراجعه به جای دیگر نیست.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان اوز گفت: چارت سازمانی شبکه بهداشت و درمان اوز داده شده است اما دنبال ارتقای موقعیت شبکه بهداشت و درمان هستیم  که باید از لحاظ بهداشتی و درمانی با همکاری مردم و بهبود زیر ساخت های شبکه شهرستان مانند: استقرار شبکه در ساختمان اختصاصی، هیئت امنای قوی، راه اندازی درمانگاه های تخصصی و افزایش و تنوع خدمات بهداشتی درمانی کار کنیم.

تعداد ردیف های شبکه اوز کم است. باید پیگیر اخذ مجوز استخدامی بود. زیرا در هرنوبت به ویژه در شرایط کنونی اقتصادی دولت، مجوز بسیار کمی داده می شود. در حال حاضر با همین نیروها و پتانسیل موجود شروع به کار می شود و به دنبال آن  هستیم پس از سازماندهی شبکه، از طریق دانشکده علوم پزشکی و شبکه، مجوز استخدام گرفته شده تا پس از فراخوان و شرکت افراد واجد شرایط در آزمون اقدام شود. این مورد هم نیاز به ارائه کارهای انجام شده و حمایت مردمی دارد که امید است مشارکت مردمی را داشته باشیم.

دکتر رضایی در پاسخ به پرسش من مبنی براین که مردم چه کاری می توانند بکنند، گفت: مردم هم از نظر فکری و هم تامین برخی زیر ساخت ها می توانند کمک کنند. پیگیری ساختمان اختصاصی شبکه بهداشت و درمان، تشکیل هیئت امنای قوی شبکه بهداشت و درمان، مشاوره های بهداشتی درمانی، راه اندازی آزمایشگاه تشخیص طبی، درمانگاه تحصصی، همراهی برای حضور اعضای هیئت علمی و تلاش برای بالا بردن موقعیت  شبکه بهداشت و درمان از اقداماتی است که می توانند انجام دهند.

از دکتر رضایی پرسیدم از برنامه های اصلی شما همراهی مردم با شبکه است اما مردم آثار ملموس و زمینه ساز این اعتماد مردمی، به ویژه در به کارگیری نیروهای بومی در همین شبکه و سایر مراکز بهداشتی و درمانی و آموزشی در اوز را نمی بینند، آیا دراین زمینه برنامه ای دارید؟

سرپرست شبکه پاسخ داد: در روز معارفه گفته ام من اوزی هستم و برای ارتقای شبکه بهداشت و درمان لارستان تلاش می کنم.  شبکه علاوه بر سرپرست، معاون بهداشتی و درمانی دارد. برای معاونت بهداشتی آقای دشت گرد معرفی شده که از نیروهای باسابقه و توانمند شبکه بهداشت و درمان لارستان هستند که می توانند رابط بسیار خوبی با دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز باشند. اما برای سایر مسئولیت ها و برنامه ها تلاش می شود از نیروهای بومی موجود استفاده شود و به زودی این برنامه ها عملی می شود.

در پایان دکتر رضایی بر اصرار من مبنی بر استفاده بهتر از نیروهای توانمند بومی در شبکه بهداشت درمان و تاثیر به سزای آن در تقویت اعتماد و همراهی بیشترمردم با شبکه بهداشت و درمان و ارتقای کیفی و کمی خدمات، مهر تایید زد و گفت: تلاش خود برای بهره بردن از این فرصت و بهره گیری از نیروهای بومی را مضاعف خواهد کرد.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

16 Responses to “سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان اوز: همراه کردن مردم با شبکه اولین اولویت است”

 1. شهروند دلسوز اوز گفت:

  امکانات بهداشت ودرمان شهرستان اوز شامل بیمارستان دانشکده بهداشت ومراکز جامعه سلامت شهری وروستایی و…… در اوز ازهمه شهرستانهای تازه تاسیس استان فارس بیشتر است اما در کلیه ۶ شهرستان جدید فارس شبکه بهداشت ودرمان مستقل فعتل ودر حال خدمت هستند انهم با چارت تشکیلاتی کافی متاسفانه شهرستان اوز با داشتن زیر ساختهای لازم تازه وبا اهستگی وبا اعلاماینکه چارت سازمانی ان کم می باشد هنوز بخوبی شروع به کار نکرده است انتظار مردم خوب ونیکوکار اور اینستکه برای راه اندازی وفعالیت این اداره مهم فعالیت ها را بیشتر کنید تا در ابن سرایط کرونایی شبکه بتواند موثر وارد میدان شود قطعا با نزدیک شدن به مردم وانجمن های خیران میتوان از کمکهای مردمی هم استفاده کرد

 2. کارمند بیمارستان گفت:

  مردم منطقه اوز سالهاست که همراه با با مسولان بهداشت ودرمان بوده اند نگاهی به فعالیت های هییت امنای بیمارستان وانجمن خیریه واخیرا انجمن های مردم نهاد مانند انجمن نو اندیشان و…. گواه بر خدمات مردم نیکوکار شهرستان اوز است اما این مسولان هستند که باید با شرکت در جلسات وانجمن های محلی وکلا نزدیکتر شدن به مردم ودادن گزارش دلسوزانه به مردم اعتماد عمومی را جلب کنند تا خیران ونیکوکاران به شبکه هم کمک وهمیاری نمایند قطعا وجود نیروهای بومی وکارشناس در شبکه بهداشت ودرمان اوز میتواند خیلی موثر باشند

 3. خدمت سرکار خانم دکتررضایی سرپرست شبکه. شهرستان گفت:

  کلیه مناطقی که دراستان فارس همزمان با اوز شهرستان شدند. مانند. بیضا. کوهچنار. خفر. بختگان. سرچهان. زرقان. مدتهاست که شبکه بهداشت ودرمان به صورت کامل درانها مستقرشده است بامراجعه به سایت دانشگاه علوم پزسکی شیراز. وخود شبکه های شهرستانها مشخص است که چارت تشکیلاتی شبکه بهداشت. ودرمان این شهرستانهای جدید به صورت. اساسی. وپایه ای تدارکدیده. شده است ودارای واحدهای. غذار. ودارو. وامور مالی. واحد کامپیوتر. امور اداری وکارگزینی. معاونت بهداشتی و…وکارشناسان بهداشت محیط. بهداشت خانواده بهداست مدارس. واحد تغذیه. ومشاوره. ودندانپزشکی. کارشناسان بیماریهای واگیر. وغیر واگیر وحراست و…..‌. هستند جا دارد جنابعالی که پایه گذار شبکه بهداشت. ودرمان شهرستان اوز هستید کاری. اساسی وبیاد ماندنی از خودتان بیاد گار بگذارید. مردم قدر دان شهرستان اوز مسولان دلسوز. ومردمی. را فراموش نخواهند کرد

 4. همشهری. کارمند گفت:

  مکان استقرار اداره شبکه بهداشت ودرمان قرار شده در قسمت قدیمی درمانگاه شماره. یک مقابل فرمانداری. ودر کنار میدان باشد له نطرمیرسد برای شروع کار انجا مناسب است

 5. على گفت:

  با نظر كارمند بيمارستان موافقم واقعا استفاده از نيروى بومى در بيشرفت كاربسيار موثر است.استفاده از نيروى غير بومى هم به ضرر شهر وهم به ضرر مردم ميباشد.نيروى غير بومى براى كسب تجربه به اينجا امده بعد از كسب تجربه به شهر خود برميكردد.

 6. تابلو سردرب شبکه بهداشت. ودرمان گفت:

  برای ارتباط واشنایی مردم با شبکه بهداشت. آدرمان شهرستان. باید یک تابلو مناسب بر سردرب محل استقرار ادارهنصب شود تا اهالی شهرستان به وجود چنین اداره ای. پی. ببرند. موفق باشید

 7. رابطه مردم وشبکه بهداشت ودرمان اوز گفت:

  چنانچه مسولان شبکه در جلسات وگروههای اجتماعی شهرستان فعالیت وشرکت نمایند ودرب اداره برروی خیران وفعالین اجتماعی در اوز باز باشد وایجاد رابطه ای دوطرفه برقرار شود انگاه باید منتظر کمک های مردمی باشیم درحال حاضر مردم منتظر عملکرد این اداره هستند با تشکر

 8. علی گفت:

  با سلام خدمت خانم دکتر . در جلسه معارفه خانم دکتر ایشون قول دادند که در اولین قدم خودش از نیروی بومی استفاده کنه در سمت معاونین خودش . اما به ناگاه مشاهده شد که در اولین قدم ایشون معاون خودش را غیر بومی گذاشتند . چون همه شهروندان اوز خواهان نیروی بومی هستند . خواهشا خانم دکتر جوابگو باشند .

 9. اشکان گفت:

  خانم دکتر مردم زمانی با شما همکاری خواهند کرد که از نیروهای بومی استفاده کنی . تا به حال چقدر از نیروی بومی استفاده نموده ای

 10. ابراهیمی گفت:

  همه مسئولین از مردم کمک میخواهند ولی وقتی مردم خواسته ای داشته باشند به اون خواسته جامه عمل پوشانده نمیشه . خانم دکتر رضایی مردم خواسته هایشان استفاده از نیروهای بومی هست ولی شما در ابتدای کار معاول خودتو غیر بومی گذاشتی .

 11. عزیز گفت:

  تقاضای همکاری زمانی محقق میشه که راست آزمایی دو طرفه باشه

 12. خطاب به خانم دکتر رضایی گفت:

  شما لا اقل معاون خودتان وبسیاری از کارشناسان را باید ازنیروهای بومی استفاده کنید تا بتوانید موفق باشید چنانچه بخواهید صرفا دانشکده علوم پزشکی لار را راضی کنید ونگاهتان فقط به انجا باشد نمیتوانید از پتانسیل مردم وخیران اوزی برخوردار شوید مدیریت خوب در شرایط فعلی حکم میکند که به مطالبات مردم وخواسته انها توجه کنید در غیر اینصورت موفق شدن در این کار ودر این روزگار بسی سخت است اوزیها در اداراتی که مسولان محلی در راس ومدیریت ان باشند اعتماد بیشتری دارند والحق کمک هم خواهند کرد حالا خودتان تصمیم خواهید گرفت

 13. ربیع گفت:

  آقای احمدی تمنا میکنم کامنتها را بالا بیار تا خانم دکتر ببینه نظر مردم چیه .

 14. اوری ساکن در شیراز گفت:

  دربسیاری از شهرستانهای فارس ربس شبکه بهداشتودرمان افرادی غیر پزشک واغلب مهندس وکارشناسان با سابقه اداره هستند واغلب این افراد باتجربه برای پیشبرد کار به همه فنون ارتباط اجتماعی واقف وکارها را به پیش میبرند درغیر اینصورت ودر شرایطی که مشکلات بودجه واعتبار وجود دارد تنها افراد ب با ارتباطات قوی اجتماعی موفق خواهند شد

 15. جهت اشنایی خانم دکتر عرض میکنم گفت:

  جهت پیشبرد کار سبکه بهداست ودرمان اوز ارتباط خودتان را با هییت امنا وخیرین بیمارستان اوز وهم چنین با فرمانداری شهرستان وانجمن فعال نو اندیشان وانجمن خیریه سلمان فارسی و…..بیشتر کنید قطعا شما در این راه احتیاج به راهنمایی وحمایت نیروهای فعال بومی دارید با تشکر

نظر سنجی

'روز شوراها مبارک/ میزان رضایت شما از شورای اسلامی پنجم شهر اوز چقدر است؟'

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • خواج اوز هم بکی از طوایف اوز هستند از هرکجا امده اند خوش امدند خواجه وریس در منطقه در اوز خور وبیغرد و.....سایر مناطق پراکنده اند...
  اوزی در مطلب: در آمدی بر ریشه طایفه « خواجه » در اوز
 • تا این صحبت ها رد وبدل شود وبایگانی گردد یکسال باقی مانده شورا ها تمام شده است باز روز از نو روزی از نو...
  لارستانی در مطلب: تصویب ساز و کار گروه تحقق یک‌ساله در بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی استان فارس
 • این مطلب بیشتر یک تصمیمات داخلی. شورا بوده. وجندان برای. عموم مردم مفهوم نیست در کلیه ادارات ازین تصمیمات. داخلی وجود. دارد ولی. اطلاع انها چندانی. تاثیری بر زندگی مردم....
  اوزی. از شیراز در مطلب: تصویب ساز و کار گروه تحقق یک‌ساله در بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی استان فارس
 • طوایف خواجه طبق سنگ قبرهای دوره صفویه از منطقه ممسنی استان فارس به سایر نواحی مهاجرت کرده اند....
  علی در مطلب: در آمدی بر ریشه طایفه « خواجه » در اوز
 • ورودی اوز ازسمت. بلوک بیدشهر نا زیبا ونامناسب برای ورود به مرکز یک شهرستان است. این جاده فرعی ویک جاده روستایی است که می بایست. دوبانده. وبه جاده. اصلی تبدیل شود که اینشا...
  شهروند. از. شیراز در مطلب: به بهانه توجه به خروجی اوز به سمت بلوک
 • کسانیکه محل استقرار اداره شبکه بهداشت ودرمان. اوز. را میدانند لظفا اطلاع رسانی کنند من که در شهر. رفت وامد میکنم جایی تابلو ونشانی. ندیدم...
  همشهری ویک سوال در مطلب: اخبار خوش پیگیری های حوزه سلامت شهرستان اوز
 • اگر خوب دقت کنیم مطلب خاص ومهم در خلال نوشته ها مطرح نمی شود بیشتر این مسایل قبلا ودر اخبار مختلف گفته شده است...
  اوزی دوستدار منطقه در مطلب: به بهانه توجه به خروجی اوز به سمت بلوک
 • رسانه ها ومطبوعات شهرستان اوز کار خبررسانی ادارات وکلا اخبار منطقه را انجام میدهند اما اگر صاقدقانه عرص کنم مقداری شهامت کافی ندارند وبیش از اندازه سعی میکنند که مسولان ا...
  اوزی از بندر در مطلب: َنشست مدیران رسانه های شهرستان اوز با فرماندار در آستانه روز خبرنگار
 • از جناب فرماندار تقاظا دارم هر چه سریعتر نسبت به پیگیری و مستقر نمودن معاون درمان شبکه اقدام نمایند تا به داد مردم و بیمارستان برسه ....
  دانش در مطلب: اخبار خوش پیگیری های حوزه سلامت شهرستان اوز
 • عالیهههههه...
  حسین در مطلب: اخبار خوش پیگیری های حوزه سلامت شهرستان اوز