یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 |  ۱۳/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۳:۱۶
  |   نظرات: 2 نظر
337 بازدید

طرح های عمرانی دهه فجردر اوز و روستاهای بخش افتتاح شد

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طرح های عمرانی دهه فجر بخش اوز با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان امروز ۱۳ بهمن، افتتاح یا کلنگ زنی شد.

در این آئین علاوه بر فرماندار، قاضی زاده امام جمعه و سایر علما، آتش فراز بخشدار، کراماتی شهردار، عسکری رئیس وسای اعضای شورای شهر، راستگو سخنگوی شورای استان، مظفری مدیر دفتر نماینده مردم در مجلس، رئیس شورای بخش و اعضای شوراهای روستاها و جمعی از مسئولین شهرستان و بخش، اعضای انجمن نواندیشان، گروه های اتحاد و توسعه ، عمران و آبادانی و جمعی از معتمدین حضور داشتند.

نواختن زنگ انقلاب در مدرسه محمودزاده

درمراسمی که در مدرسه شبانه روزی محمود زاده برگزار شد پس از به صدا در آمدن زنگ انقلاب در ساعت ۹:۳۳ دقیقه توسط شیخ عبدالعزیز قاضی زاده امام جمعه اوز، جلیل حسنی معاون استاندارو فرماندار ویژه لارستان با تبریک دهه فجر، پیروزی انقلاب اسلامی را منبعث از اعتقادات دینی و نتیجه مبارزه و همدلی مردم ایران به رهبری امام خمینی دانست. وی افزود اکنون شاهد جابجایی قاعده مند قدرت در نظام جمهوری اسلامی هستیم و ادامه این روند می تواند به کارآمدتر شدن نظام کمک کند.

 

آتش فراز بخشدار اوز نیز با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در این دهه ۲۲ پروژه عمرانی، بهداشتی، ورزشی،  برق و مقاوم سازی با اعتباری معادل ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری می رسد و معادل ۸۰۰ میلیون تومان از طرح های نیز کلنگ زنی می شود.

افتتاح و کلنگ زنی طرح های شهرداری اوز با اعتبار ۳ میلیارد تومان

در مراسم افتتاح و کلنگ زنی طرح های شهرداری که به نمایندگی از طرح ها در بولوار شهرداری و خیابان ملت روبه روی گلزار شهدای گمنام به اجرا در آمد، مهندس کراماتی شهردار اوز گفت: طرح های شهرداری با اعتبار۳ میلیارد تومان در راستای رفاه مردم و افزایش سرانه فضای سبز به اجرا در می آید. وی طرح ها را به شرح زیر اعلام داشت:

* افتتاح بلوار ابوذر غفاری (اصلاح تک لبه و طرح ترافیکی) به طول ۳ هزار متر و آسفالت به متراژ ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع با هزینه ای بالغ بر ۷۴۰ میلیون تومان.

 *افتتاح جدول آب ضلع شرقی بلوار امیرراد با هزینه ای به مبلغ ۱۰۴ میلیون تومان.

 *افتتاح خیابان سوداگر و اتصال آن به خیابان بنی عباس با هزینه ای به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان.

 * افتتاح فاز یک پارک حاشیه ای واقع در بلوار شهرداری با هزینه ای به مبلغ ۶۲۰ میلیون تومان.

 

 

 *کلنگ زنی پارک بهجت واقع در ورودی شهرک فردوس به متراژ ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع با هزینه ای به مبلغ یک میلیارد تومان.

 *کلنگ زنی ساختمان شورا واقع در خیابان ملت روبروی مغازه های شهرداری در زمینی به مساحت ۲۳۰ متر مربع با هزینه ای به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان که طبقه همکف کاربری تجاری دارد و طبقه اول به دفتر شورا اختصاص می یابد. وی افزود: زمینی که قبلا برای ساختمان شورا در نظر گرفته شده به دلیل مشکلات ترافیکی و نداشتن فضا برای پارکینگ کاربری آن تغییر می کند.

افتتاح خانه دوچرخه و کلنگ زنی سالن هیئت بدنسازی

شرکت کنندگان در ادامه مراسم به ضلع شرقی ورزشگاه شهدا برای افتتاح خانه دوچرخه رفتند. سید یوسف حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان اوز گفت: این ساختمان با زیر بنای ۱۰۰ متر مربع و با اعتباری معادل ۱۲۰ میلیون تومان با همت نیکوکار ابراهیم اسماعیلی به یاد پدر مرحومشان شادروان حاج هاشم اسماعیلی کهنه ای شاخته شده است. در این ساختمان علاوه بر استقرار دفتر هیئت دوچرخه سواری، دوچرخه به اجاره بانوان و آقایان علاقه مند در می آید.

رئیس اداره ورزش و جوانان اوز از خدمات سعید پرمون رئیس هیئت دوچرخه سواری اوز و سایر اعضا که تحولی در این رشته ورزشی اوز به وجود آورده و اوز به عنوان یکی از ۵ شهر دوچرخه استان در آمده است تشکر کرد.

برنامه ورزشی بعد کلنگ زنی ساختمان دفتر هیئت بدنسازی اوز است که به همت یکی از نیکوکاران در ۹۰ متر مربع زیر بنا ساخته می شود. به گزارش شریف امینی رئیس هیئت بدنسازی اوز در این ساختمان اتاق کنفرانس، اتاق منشی، سرویس بهداشتی، آبدارخانه و انباری مستقر می شود.

سید یوسف حسینی افزود: برای ساخت دفتر هیئت ورزش های همگانی نیز برنامه داریم که درآینده به اجرا در می آید. در این مراسم با اهدای لوح از ابراهیم اسماعیلی تقدیر شد

 افتتاح خانه بهداشت روستای محلچه

از دیگر طرح هایی که در این دهه افتتاح شد، خانه بهداشت محلچه با زیر بنای ۱۰۰ متر مربع و با هزینه ۱۵۰ میلیون تومان از اعتبارات دولتی بود. دکتر یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از دکتر کریمی رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان که در این مراسم حضور داشت، این خانه بهداشت که صد درصد آن از اعتبارات دولتی تامین شده را تقدیم مردم محلچه کرد.

دکتر یعقوب صالحی از اعضای شورای محلچه نیز ضمن تشکر از مسئولین شهرستان و بخش و پزشکان و کارکنان خانه بهداشت خواستار تامین سیستم سرمایش و گرمایشی این مرکز و تقویت آنتن تلفن همراه و افزایش سرعت اینتر نت شد.

بهره برداری از کارخانه آسفالت اوز

مراسم بهره برداری از کارخانه آسفالت بخش خصوصی اوز با مشارکت محمودکریما، منوچهر خضری و سهیل کاریانی با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان از دیگر برنامه ها بود. منوچهر خضری در آئین افتتاح این کارخانه گفت: هزینه خرید کارخانه ۵ میلیارد تومان بوده است که با سایر ماشین آلات به ۷ میلیارد تومان می رسد. وی افزود: بسیاری از امور اجرایی  و ماشین آلات با کارخانه تولید شن و ماسه که در مجاورت قرار دارد مشترک است و جمع اعتبارات به ۱۵ میلیارد می رسد.  وی از همکاری بخشداری،  شهرداری ، منابع طبیعی و شورای شهر در راه اندازی این کارخانه ها تشکر کرد.

محمود کریما در گفت و گوی کوتاهی گفت: این کارخانه از کارخانه های استاندارد کشور است و تولید آسفالت با کیفیت اغاز شده  و  علاوه بر اوز به لار و  بنارویه نیز ارسال شده است.

 توسعه فیدر و برق رسانی به روستای گلار

مهندس دامنکشان مدیر برق لارستان در مراسم افتتاح توسعه فیدر روستای گلار در ورودی این روستا گفت: در بخش اوز ۶ پروژه برق رسانی با اعتباری معادل یک میلیارد و ۲۲۷ میلیون تومان افتتاح می شود که شامل مرکز بخش و روشنایی ورودی روستاهای بیدشهر و هود می باشد که علاوه بر اداره برق خیرین نیز در تامین اعتبار مشارکت داشته اند.

وی با تشکر از فرزندان شادروان سید منصور هاشمی گفت: قبلا برای برق گلار جاده دسترسی وجود نداشت که با اجرای این طرح علاوه بر تقویت برق گلار برای تعمیرات جاده دسترسی وجود دارد. دراین طرح ۲۰۵ میلیون تومان هزینه شده است که ۸۵ میلیون تومان آن از سوی فرزندان سید منصور هاشمی و باقیمانده از سوی اداره برق تامین شده است.

افتتاح واحد تولیدی شن و ماسه پاسلاری در حوالی هیرم

آخرین پروژه ای که افتتاح شد، واحد تولیدی شن و ماسه ابراهیم پاسلاری در ۸ کیلومتری روستای هیرم به سمت بنارویه بود. این واحد که ۷۵ هزار تن تولید سالیانه آن است با اعتباری معادل ۴ و نیم میلیارد تومان توسط ابراهیم پاسلاری از بخش خصوصی تامین شده است. دراین واحد تولیدی ۱۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به خدمت می شوند و معدن آن نیز در مجاورت کارخانه قرار دارد.

معاون استاندار و فرماندار وِیژه لارستان در پاسخ به درخواست سرمایه گذار برای تقویت آنتن تلفن همراه  گفت: تولید از اولویت های ماست و برای برطرف کردن موانع و محدودیت ها به همراه دفتر نماینده  و اداره صنعت و معدن و تجارت همکاری می کنیم.

پایان بخش این مراسم پذیرایی از میهمانان به صرف ناهار در این واحد تولیدی بود.

عکس از: ناصر رفیعی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “طرح های عمرانی دهه فجردر اوز و روستاهای بخش افتتاح شد”

 1. کارمند بومی گفت:

  انتظار. می. رفت. که. درین مدت. مطالبات مردم. صبور. اوز. برای. ایجاد. ادارات. مورد نیاز مردم. مانند. دادگاه. ثبت. اسناد. دفتر. خدمات. پلیس ۱۰. مورد. نوجه. قرار. بگیرد. حتی. از. گشایش. نمایندگی. میراث. فرهنگی. وگردشگری. که. مجوز. ان. در اوز. صادر. شده است. هم خبری. نیست. قطعا. مسولان محل. ومردم. خوب. وخیاوز. برای. استقرار. این. ادارات. حمایت. ومساعدت. هم. خواهند. کرد

 2. همشهری چوب دوسر ... گفت:

  الان مدتی است به بهانه ارتقای اوز با دایر کردن ادارات در اور موافقت نمی کنند وانرا منوط به شهرستان شدن اوز میکنند ولی درسایر بخشهای لارستان مانند جویم بیرم بنارویه همه این ادارات هستند متاسفانه اوز هم ارتقا پیدا نمیکند وهم ادارات مورد نیاز مردم را ندارد

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • آن چه در گزارش آمده،اوز در قالب تیم فارس شرکت کرده است...
  مدیریت در مطلب: موفقیت تیم مچ اندازی اوز در مسابقات قهرمانی کشوری
 • اگر کشوری بود چرا فارس شرکت نکرده...
  رحمانی در مطلب: موفقیت تیم مچ اندازی اوز در مسابقات قهرمانی کشوری
 • اگر کشوری بود چرا فارس شرکت نکرده...
  در مطلب: موفقیت تیم مچ اندازی اوز در مسابقات قهرمانی کشوری
 • خدا رحمتش کند..آنچه که از انسان به یادگار می‌ماند تنها خاطرات و خدمات و نام نیک و بد در بین هم وطنان است ....
  سعید هنری در مطلب: عبدالحمید نامور؛ معتمدی که دغدغه‌اش خدمت به جامعه بود
 • ار روحانیت محترم وامام جمعه معزز انتظار داریم همانند سایر مناطق در مجالس واجتماعات از مساله مهم مردم اوز مانند ارتقای اوز به شهرستان هم صحبت بفرمایند...
  شهروند اوزی در مطلب: اتصاری؛خطیب نماز جمعه اوز: طبیعت از الطاف الهی است،حافط آن باشیم/فایل صوتی
 • شهروند اوزی حالا چرا دانشگاه آزاد ؟‌مگه اوز شورا نداره ؟ بهتر نیست دانشگاه به دنبال علم باشه تا این گونه کارها ....
  اوز در مطلب: بررسی پیشنهادات در باره«روز بخش اوز» با حضور نمایندگان دانشگاه ها،ورزش و رسانه ها / ثبت نام غرفه از ۲۷ بهمن تا ۵ اسفند
 • فسانه گشت وکهن شدحدیث بخش اوز سخن نوآرکه نوراحلاوتیست دگر حدیث اینکه درروزاوزچه کرده ایم وچه خواهیم کرد زبس شنیدن گشته است خلق را ازبَر آقای احمدی واقعا شماخودتون از درج...
  در مطلب: بررسی پیشنهادات در باره«روز بخش اوز» با حضور نمایندگان دانشگاه ها،ورزش و رسانه ها / ثبت نام غرفه از ۲۷ بهمن تا ۵ اسفند
 • باتشکر از دانشگاه ازاد به خاطر در اختیار گذاشتن سالنها پیشنهاد میدهم که در این دانشگاه طی یک جلسه با حصور همشهریان داخل وخارچ از اوز در مورد ارتقا وهماهنگی ومشورت درباره...
  شهروند اوزی در مطلب: بررسی پیشنهادات در باره«روز بخش اوز» با حضور نمایندگان دانشگاه ها،ورزش و رسانه ها / ثبت نام غرفه از ۲۷ بهمن تا ۵ اسفند
 • تشکر از برنامه ریزی شورا و به خصوص کمیسیون فرهنگی جهت هر جه بهتر برگزار شدن روز اوز...
  اوزی در مطلب: بررسی پیشنهادات در باره«روز بخش اوز» با حضور نمایندگان دانشگاه ها،ورزش و رسانه ها / ثبت نام غرفه از ۲۷ بهمن تا ۵ اسفند
 • با سلام و عرض خسته نباشد و ٱرزوی پیشرفت روزافزون روستای عزیزم ،ببخشید مگه نمیشد ماشینا رو اوریب پارک کرد که هم کمتر جا بگیرن هم راحتتر از پارک بیرون بیان،...
  در مطلب: شبی دیدنی ویاد گاری درپارک ملت کاریان کهن