شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
 |  3/ آوریل/ 2024 - 2:34
  |   نظرات: يك نظر
570 بازدید

مدرسه کار و دانش بهروزیان اوز با مدیریت جدید، ورود موفقیت آمیز فارغ التحصیلان به بازار کار را هدف گذاری کرده است

سابقه مدرسه کار و دانش بهروزیان به بیش از ۳۰ سال برمی گردد این مدرسه در طی سالیان قدمت خود رشته ها و پایه های متفاوتی را تجربه کرده است به طوری که به نامی آشنا در میان مردم این شهرستان بدل گشته است،این مدرسه در زمان بازسازی به مدرسه آشنا منتقل شد اما متاسفانه به دلیل عدم تطابق فضای ساختمانی و امکانات آن مکان با مدرسه کار و دانش وعدم تعبیه فضای کارگاهی ،کارآیی لازم را نداشت ودانش آموزان علاقه مند در این بازه زمانی ریزش کردند. 

پس از بهره برداری از ساختمان نوساز بهروزیان که به همت خانواده مرحوم محمد هاشم بهروزیان با زیر بنای ۱۶۰۰ مترمربع در مساحت ۲۵۰۰ مترمربع ساخته شده، مدرسه کار و دانش به این ساختمان منتقل شد.در این مدرسه در حال حاضر ۸۵ دانش آموز در سه رشته مشغول به تحصیل هستند. رشته های برق ساختمان و معماری داخلی از رشته هایی بوده که از سالیان گذشته در این مدرسه فعال بوده است و از سال جدید رشته مکانیک خودرو نیز به این مدرسه اضافه شده است که از رشته هایی موردنیاز شهرستان است و صد البته بازار کار خوبی دارد.

 

مدرسه کار و دانش بهروزیان در سال جاری با مدیریت جدید، آقای سروش آذری که از نیروهای توانمند و جوان بومی است اداره می شود. مدیریت این مدرسه که خود دانش آموخته رشته فنی و مهندس مکانیک است با دغدغه های رشته های فنی آشنا و به نیازهای های دروس کارگاهی اشراف کامل دارد لذا مدیریت و کارشناسان این مدرسه تلاش دارند با آماده سازی بستر مناسب و امکانات هر رشته و ایجاد ارتباط مناسب بین دروس عملی و تئوری دانش آموزان را برای ورود به بازار کار آماده کرده تا پس از فارغ التحصیلی با موفقیت به بازار کار وارد شده و در ادامه مسیر در این بازار رشد کنند.

سروش آذری مدیر این مدرسه در گفت و گو با پیام اوز گفت: در این مدرسه برنامه ریزی شده از کارگاه هایی که از قبل وجود داشته استفاده بهینه شده و فضای کارگاهی برق و مکانیک با تجهیزات مورد نیاز فراهم آمده است. کارگاه مکانیک امسال تجهیز شده و کارگاه برق هم بازسازی شده است. سایت سمعی بصری و سایت رسم نیزراه انداری شده است. سایت کامپیوتر در سال جاری کلید خورده است ودنبال تکمیل سیستم ها هستیم. تامین امکانات به ویژه امکانات کارگاهی سخت بود اما با تلاش همکاران و همکاری اداره آموزش و پرورش به ویژه آقای رضایی ریاست محترم اداره و آقای امینی معاون محترم آموزشی و همکاری اداره کل میسر گردید. پیگیر راه اندازی سایر رشته ها نیز هستیم. 

مدیر این مدرسه در باره کادر آموزشی این آموزشگاه گفت: کادرهای آموزشی این مدرسه همه تخصصی هستند، چه دبیرانی که دروس تئوری تدریس می کنند و چه دبیرانی که دروس عملی را آموزش می دهند. کارشناسان برق، مکانیک، تاسیسات، عمران و معماری در مدرسه تدریس دارند و دروس عمومی نیز تخصصی توسط دبیران مربوطه تدریس می شود. تلاش می شود نیروهای تخصصی بومی بیشتری نیز جذب شود تا ماندگاری بیشتری داشته باشند.

آقای سروش آذری که به اتفاق آقایان آرش فقیهی، مهدی نیکوبیان، میلاد سالاری و احسان دانشی از کادرهای آموزشی و اداری و آقای مصطفی رضایی از دبیران بازنشسته این مدرسه سخن می گفتند، افزودند: برنامه ریزی کرده ایم که بدعت های گذشته به مرور از بین برود و جوی برای هماهنگی درس و کارگاه به وجود آید. لباس فرم طراحی شده، امکانات به مرور با همکاری با اداره آموزش و پرورش، اولیا و نیکوکاران فراهم شود تا امکان آموزش و یادگیری بهتر فراهم آید و از اعزام دانش آموزان علاقه مند به سایر شهرهای همجوار جلوگیری شود. ذهنیت این بوده که دانش آموزان مدارس کار و دانش اهل درس نیستند اما به سمتی می رویم که این ذهنیت هم برای دانش آموزان و هم جامعه عوض کنیم و این مدرسه به مکانی برای دانش آموزانی تبدیل شود که علاقه به فراگیری درس توام با کار عملی و فنی دارند و یادگیر ی تئوری و عملی انجام شود. پیگیر افزایش فضای کارگاهی و تامین سایر شرایط و استانداردها هستیم ود ست دانش آموزان علاقه مند را به گرمی می فشاریم.

آقای نیکوبیان از اعضای کادراداری این مدرسه گفت: دانش آموزان دبیرستان نظری بعد از ۱۲ سال باید به دانشگاه بروند تا کارکردن را بیاموزند و وارد بازار کار شوند. تنها محلی که دانش آموز پس از ۱۲ سال درس خواندن می تواند وارد بازار کار شود و درآمد خوبی هم داشته باشند و از مهاجرت جوانان به خارج از شهر نیز جلوگیری شود، این گونه مدارس هستند. ذهنیت در سال های گذشته این بوده که در این مدرسه صرفا راحت تر می توان دیپلم گرفت اما در مدیریت جدید، آقای آذری با تمام توان برای ورود مستقیم و موفقیت آمیز دانش آموزان به بازار کار هدف گذاری و برنامه ریزی کرده است. می خواهیم کسانی را جلب کنیم که علاقه مند به درس و کار توام باشد و کارهای عملی را استاندارد بیاموزند. شرایطی فراهم شده که دانش آموزان مستقیما کار عملی را دیده و مهارت پیدا کنند. بسیاری از فارغ التحصیلان این مدرسه اکنون در بازار مشغول به کار هستند. ابن مدرسه درون شهر استقرار دارد و می تواند امنیت خاطر خانواده ها را نیز فراهم کند. در سال تحصیلی آینده مدرسه کار و دانش بهروزیان برای پذیرش دانش آموزان علاقه مند در هر یک از رشته های برق ساختمان، معماری و مکانیک، ظرفیت و آمادگی پذیرش دانش آموز را دارد.

علاوه بر آموزش به دانش آموزان علاقه مند، وجودکارگاه های فنی در این مدرسه فرصتی نیز برای علاقه مندان بومی در ساعات غیر اداری فراهم آورده که با هماهنگی می توان از این مدرسه برای آموزش فنی مورد استفاده قرار گیرد و به ارتقای سطح فنی جامعه بیانجامد. 

مدرسه کار و دانش بهروزیان در حقیقت یکی از توانمندی های شهرستان اوز است که با مدیریت جدید آقای سروش آذری که از نیروهای بومی، جوان ایده پرداز و پیگیر بوده  و کادر  آموزشی و اداری فعال، اگر حمایت شو ند ودانش آموزان مستعد به درستی هدایت شوند ، در آینده حرف های زیادی برای آینده سازی شهر وروستاهای شهرستان خواهد داشت. 

این مدرسه می تواند علاوه بر حل مشکل کمبود نیروهای فنی در شهرستان، در اشتغالزایی جوانان و جلوگیری از مهاجرت آنان تاثیر به سزایی داشته باشد. ارتقای کیفی این مدرسه و تبدیل شدن به یکی از مدارس کار و دانش مطرح در استان دور از دسترس نیست، کافی است از این مدرسه و برنامه های آن حمایت کنیم.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “مدرسه کار و دانش بهروزیان اوز با مدیریت جدید، ورود موفقیت آمیز فارغ التحصیلان به بازار کار را هدف گذاری کرده است”

 1. فرمانداری. وشورای شهر. اوز. توجه فرمایند گفت:

  بنا به قول. وقرار فرمانداری. برای. استقرار. اداره ثبت. اسناد. املاک بعد. از تعطیلات نوروز. باید. این موارد برای. تاسیس اداره ثبت. اسناد. از طرف مسولان. شهرستان. درخواست. وپیگیری. شود ۱- نمایندگی ثبت. اسناد باید بصورت دایم. در طول هفته. دایر. باشد ۲- حداقل. کارمند وپرسنل آن ۴ نفر باشد ( ریس. مسول املاک. مسول. اسناد. متصدی امور. بایگانی و…) ۳–کلیه پرونده‌های ثبتی. اوز. از. لار وجویم. به شهرستان. اور منتقل. شود. تا همه کارهای. مراجعین. در خود. اوز. انجام شود. با تشکر. شهروند اوز

نظر سنجی

یک سال از فعالیت شوراهای ششم شهر و روستا گذشت. میزان رضایت شما از عملکرد و فعالیت های سال اول شورای اسلامی ششم شهر اوز چقدر است؟

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • با سپاس از جناب احمدی. اطلاعات خوب درباره این. بیماری. ارایه شده. است. بسیار. به موقع. وضروری. است. با تشکر...
  سپاس. از اطلاع رسانی. اوز امروز در مطلب: اطلاعاتی در باره تب دنگی/ با وجود پشه فرد ناقل می تواند ۶ تا ۱۰ نفر را مبتلا کند
 • سلام لطفا درصد ها را درست بنویسید ممیز ها اشتباه زده شده است...
  در مطلب: نتایج انتخابات ریاست جمهوری درشهرستان اوز اعلام شد
 • فعالان. اجتماعی. واهالی قلم. ودیگر. دلسوزان شهرستان. اوز. باید بفکر مدیریت ومناصب شهرستان. در زمان ریاست جمهور جدید. باشند وبا مطالبه گری خود از جوانان بومی. درمناصب مهم...
  سخنی با مسولان ومردم. اوز در مطلب: “مسعود پزشکیان”رئیس‌جمهور ایران شد
 • مردم خوب. وصبور اوز. چنانچه مسولان. ارشد فعلی قولهای خودرا مانند. تاسبس نمایندگی. ثبت. اسناد. و.....ودیگر مطالبات معوق خودرا به سرانجام. برسانند انها فراموش. نمیکنند...
  مسولان. ارشد. اوز. توجه فرمایند در مطلب: “مسعود پزشکیان”رئیس‌جمهور ایران شد
 • دادن بیش از ۷۵ درصد رای. مردم. شهرستان اوز. به جناب. پزشکیان نشان. از. تشخیص. وبلوغ. سیاسی مردم. شهرستان. فرهنگی. اوز. است...
  احسنت براوزیهای. با فرهنگ. در مطلب: “مسعود پزشکیان”رئیس‌جمهور ایران شد
 • باسپاس. از مردم با فرهنگ شهرستان. اوز. که همگام. با شهرستانهای بزرگ. کشور به دکتر پزشکیان. رای. دادند. واز اینکه کشور. دچار. تحجر. وواپس. گرایی شود. جلوگیری. نمودند. احسن...
  جمعی. از معلمان. بومی. اوز. در انتخابات در مطلب: “مسعود پزشکیان”رئیس‌جمهور ایران شد
 • افرین جناب اقای. احمدی که. اطلاع. رسانی. میکنید لازم. است که مردم در روز جمعه اینده. بی تفاوت. نباشند وبه صورت. جمعی جهت تغییر. سرنوشت. خود به پای صندوق رای. بیایند. وبه...
  ورزشکاران وانتخابات. جمعه دراوز در مطلب: انتخاب ما در ۱۵ تیر سرنوشت ساز است، بی‌تفاوت نباشیم
 • جناب احمدی شاید شما به مملکت بدهکار باشید ولی ما دینی بر گردنمان نیست ما را بدهکار و مدیون جلوه ندید...
  زهرا احسان منش در مطلب: انتخاب ما در ۱۵ تیر سرنوشت ساز است، بی‌تفاوت نباشیم
 • پیش بسوی تحول. وتغییر وبهبود. اوضاع. اقتصادی. با رای. دادن. به دکتر پزشکیان مرد. پاک دست ودلسوز مردم ایران...
  دانشجویان.اهل. شهرستان. اوز در مطلب: انتخاب ما در ۱۵ تیر سرنوشت ساز است، بی‌تفاوت نباشیم
 • مطلب. بسیار جالب. و لازمی مطرح کرده اید. کسانی که خواهان تغییر وتحولاتی. در ایران هستند وخواهان رفع تحریم ها. وجلوگیری. از گرانی. ومشکلات. بیشتر هستند. باید. با رای. دادن...
  وعده اوزی ها ودکتر. پزشکیان در مطلب: انتخاب ما در ۱۵ تیر سرنوشت ساز است، بی‌تفاوت نباشیم