شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
 |  17/ نوامبر/ 2023 - 1:18
  |   نظرات: 5 نظر
4,939 بازدید

محمدزمان زمانی به عنوان امام جمعه شهر اوز معرفی شد

در آئین نماز جمعه امروز ۲۶ آبان که با حضور نمازگزاران، حجت الاسلام مدیح نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت فارس، علما، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان برگزارشد، محمد زمان زمانی به عنوان امام جمعه شهر اوز معرفی شد.

محمدصالح انصاری مدیرمجتمع دینی در خطبه اول نماز جمعه گفت: دنیا بدون انسان شاید ساکن و آرام باشد اما دنیا بدون انسان قبرستان می شد. خدا می فرماید: انسان را به عنوان جانشین خود آفریدم اما ظلم و جهل انسان را تهدید می کند.

ظلم زمانی است که وجدان از بین رفته و جهل زمانی است که ذهنیت ها خراب شده است.

خدا در پاسخ به اعتراض فرشتگان انسان را به سلاح علم و معرفت مسلح کرد. در سوره عصر خدا می فرماید انسان در زیان است مگر آن که ایمان بیاورد و عمل صالح داشته باشد.

انصاری افزود: قصه ما انسان ها قصه نفس است که باید تزکیه شود. خدا بین نفس آدمی خیر و شر تقسیم کرده و انسان خود باید این نفس را مدیریت کند. برخی انسان ها فاسد و مفسد و گروه کمی صالح و مصلح هستند، عده ای بین این ها هستند. مصیبت این جاست که بین افراد صالح و‌مصلح و فاسد و مفسد عده ای بی تفاوت باشند.

در سوره محمد کسی که نسبت به اقوام و خانواده بی تفاوت است مورد لعنت قرار گرفته است. در سوره مائده کسی که نسبت به جامعه بی تفاوت هستند لعنت می شوند اما در سوره بقره کسانی که نسبت به جامعه بشریت و انسان بی تفاوت شوند و واقعیت ها کتمان کردند، مورد لعنت خدا و فرشتگان و همه افراد قرار می گیرند. رمز نجات وجود انسان های مبارکی است که نه تنها بی تفاوت نیستند بلکه کلیدهای خیر هستند و قفل های شر و الگوی آنها پیامبر محمد مصطفی است که در حق مومنان رئوف است و رحیم.

متاسفانه به کسانی که فاسد و مفسد هستند کاری نداریم اما کسی که نسبت به جامعه احساس مسئولیت می کند مورد قضاوت و اتهام قرار می گیرد. پیامبر ۴۰ سال محمد امین بود اما وقتی به رسالت برگزیده می شود او را کذاب می گویند. ما نباید در حق مردم قضاوت کنیم.

انصاری در خطبه دوم گفت: کسی که در محراب نماز و سمت امام جمعه قرار می گیرد، مسئولیت مهمی می پذیرد. مرحومان شیخ محمد فقیهی، شیخ عبدالعزیز قاضی زاده که تربیت شده مکتب اولیا بودند در این سمت قرار گرفتند و همه دغدغه های شهر بر روی دوش داشتند و عمری خدمت کردند و خدا قدر آن ها را دانست و اجر و پاداش خواهد داد.

قرار است امروز محراب نماز و زندگی به دست کسی بسپاریم که خود را نشان داده و باید پشتوانه وی باشیم. هرکس می تواند زمان نقادی داشته باشد ولی هرکسی نمی تواند ناصح امین باشد و ما باید سعی کنیم آن ناصح امین باشیم.

این سنگر امروز بعد از ۵ ماه از فوت شیخ عبدالعزیز قاضی زاده، به دست محمد زمان زمانی سپرده می شود.

پس از اقامه نماز جمعه به امامت سید محمدیوسف وخشوری رئیس شورای فتوای اهل سنت جنوب، حجت الاسلام مدیح نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس گفت: امروز روزی تاریخی برای مردم شهر اوز است. مرحوم شیخ احمد، شیخ محمد فقیهی و شیخ عبدالعزیز سال ها زعامت شهر بر عهده داشتند و یادشان را گرامی می دارم و از علمای بزرگ و شاخص منطقه، خطیب توانا شیخ انصاری تشکر می کنم. دانشمند پارسا شیخ محمد بوسف وخشوری، سید احمد یگانه و شیخ بیگدلی و از مفاخر علم و ادب، نویسندگان و شعرا، فرماندار و همه مسئولین قدردانی می کنم.

در ادامه این مسیر در خدمت شیخ محمد زمان زمانی حافظ قرآن در منصب امام جمعه اوز خواهیم بود. شهری که به علم و هنر و فرهنگ در همه دنیا معروف است.

توجه به منویات مقام معظم رهبری و حمایت از مردم مظلوم غزه مورد تاکید است و ضمن معرفی جناب زمانی از همگان برای موفقیت وی در این مسئولیت خطیر دعوت همکاری می کنم.

در ادامه متن انتصاب امام جمعه اوز توسط سید محمپ یوسف وخشوری قرائت شد و با حضور مسئولین و فعالان شهر تقدیم شد.

در پایان اعلام شد مراسم تشکر از شیخ زمانی یکشنبه ۲۸ آبان ساعت ۱۹:۳۰ در مسجد مدرسه احمدیه برگزار می شود.

عکس از عبدالرحمن صالح

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

5 Responses to “محمدزمان زمانی به عنوان امام جمعه شهر اوز معرفی شد”

 1. زارع گفت:

  مبارک است این انتصاب شایسته خدمت عالم عامل ، شخصیت بی ادعا و بی تکلف ،جناب زمانی و مردم بزرگ شهرستان اوز و جامعه محترم اهلسنت جنوب.
  حضور شخصیتی جوان و مأنوس با قرآن و ، نوید دهنده این است که جای مرحوم قاضی زاده بزرگ خالی نمانده است
  دکتر مهدی زارع
  دانشگاه آزاد اسلامی لارستان

 2. ناشناس گفت:

  جناب شیخ محمد زمان زمانی عالم پربردبار زحمت کش بی ادعا و ادم متواضع به امید موفقیت های بیشتر ایشان والسلام

 3. انتظار. از. امام. جمعه. جدید. اوز گفت:

  با تبریک خدمت شیخ زمانی. روحانی جوان اینشالله که ایشان بتوانند در مساجد ومجالس از مطالبات ودرخواست. های. مردم. مسلمان وخیر. ونیکوکار شهر. اوز صحبت. کنند و دنبال درخواست. نیازهای. مردم. مانند. استقرار. ادارات ومساله جاده ها باشند زیرا امروزه. امام جمعه مرکز یک شهرستان. تنها. پیش. نماز. معمولی. نیست بلکه زبان. گویای مردم. است

 4. تبریک به امام جمعه محترم. اوز گفت:

  در جمهوری. اسلامی ایران. ودر شرایط فعلی. امام جمعه نقش بزرگ وهم جانبه ای. دارند. باید جناب شیخ. زمانی علاوه بر هدایت دینی. ومذهبی مردم. به مشکلات وکمبودهای. شهرستان. اوز هم. توجه جدی. داشته. باشند و همانند سایر. شهرهای. مجاور. مطالبات و خواسته های مردمی. را. سرلوحه کارهایشان. قرار. دهند. اینشالله موفق. باشند

 5. حسینی. هود بیدشهر گفت:

  کمال تشکر وسپاس از بهترین انتخاب شخصیت دانشمند. اجتماعی. .دینی. جناب آقای شیخ محمد زمان زمانی بسمت امام جمعه اهل سنت شهرستان اوز داریم. آرزوی توفیق خدمت به جامعه فرهیخته و همدل شهرستان اوز برای ایشان از خداوند بزرگ خواستاریم. ….حسینی.

نظر سنجی

یک سال از فعالیت شوراهای ششم شهر و روستا گذشت. میزان رضایت شما از عملکرد و فعالیت های سال اول شورای اسلامی ششم شهر اوز چقدر است؟

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • با سپاس از جناب احمدی. اطلاعات خوب درباره این. بیماری. ارایه شده. است. بسیار. به موقع. وضروری. است. با تشکر...
  سپاس. از اطلاع رسانی. اوز امروز در مطلب: اطلاعاتی در باره تب دنگی/ با وجود پشه فرد ناقل می تواند ۶ تا ۱۰ نفر را مبتلا کند
 • سلام لطفا درصد ها را درست بنویسید ممیز ها اشتباه زده شده است...
  در مطلب: نتایج انتخابات ریاست جمهوری درشهرستان اوز اعلام شد
 • فعالان. اجتماعی. واهالی قلم. ودیگر. دلسوزان شهرستان. اوز. باید بفکر مدیریت ومناصب شهرستان. در زمان ریاست جمهور جدید. باشند وبا مطالبه گری خود از جوانان بومی. درمناصب مهم...
  سخنی با مسولان ومردم. اوز در مطلب: “مسعود پزشکیان”رئیس‌جمهور ایران شد
 • مردم خوب. وصبور اوز. چنانچه مسولان. ارشد فعلی قولهای خودرا مانند. تاسبس نمایندگی. ثبت. اسناد. و.....ودیگر مطالبات معوق خودرا به سرانجام. برسانند انها فراموش. نمیکنند...
  مسولان. ارشد. اوز. توجه فرمایند در مطلب: “مسعود پزشکیان”رئیس‌جمهور ایران شد
 • دادن بیش از ۷۵ درصد رای. مردم. شهرستان اوز. به جناب. پزشکیان نشان. از. تشخیص. وبلوغ. سیاسی مردم. شهرستان. فرهنگی. اوز. است...
  احسنت براوزیهای. با فرهنگ. در مطلب: “مسعود پزشکیان”رئیس‌جمهور ایران شد
 • باسپاس. از مردم با فرهنگ شهرستان. اوز. که همگام. با شهرستانهای بزرگ. کشور به دکتر پزشکیان. رای. دادند. واز اینکه کشور. دچار. تحجر. وواپس. گرایی شود. جلوگیری. نمودند. احسن...
  جمعی. از معلمان. بومی. اوز. در انتخابات در مطلب: “مسعود پزشکیان”رئیس‌جمهور ایران شد
 • افرین جناب اقای. احمدی که. اطلاع. رسانی. میکنید لازم. است که مردم در روز جمعه اینده. بی تفاوت. نباشند وبه صورت. جمعی جهت تغییر. سرنوشت. خود به پای صندوق رای. بیایند. وبه...
  ورزشکاران وانتخابات. جمعه دراوز در مطلب: انتخاب ما در ۱۵ تیر سرنوشت ساز است، بی‌تفاوت نباشیم
 • جناب احمدی شاید شما به مملکت بدهکار باشید ولی ما دینی بر گردنمان نیست ما را بدهکار و مدیون جلوه ندید...
  زهرا احسان منش در مطلب: انتخاب ما در ۱۵ تیر سرنوشت ساز است، بی‌تفاوت نباشیم
 • پیش بسوی تحول. وتغییر وبهبود. اوضاع. اقتصادی. با رای. دادن. به دکتر پزشکیان مرد. پاک دست ودلسوز مردم ایران...
  دانشجویان.اهل. شهرستان. اوز در مطلب: انتخاب ما در ۱۵ تیر سرنوشت ساز است، بی‌تفاوت نباشیم
 • مطلب. بسیار جالب. و لازمی مطرح کرده اید. کسانی که خواهان تغییر وتحولاتی. در ایران هستند وخواهان رفع تحریم ها. وجلوگیری. از گرانی. ومشکلات. بیشتر هستند. باید. با رای. دادن...
  وعده اوزی ها ودکتر. پزشکیان در مطلب: انتخاب ما در ۱۵ تیر سرنوشت ساز است، بی‌تفاوت نباشیم