شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
 |  24/ آگوست/ 2023 - 12:57
  |   نظرات: 2 نظر
340 بازدید

پروژه‌های هفته دولت و اعتبارات سال جاری محورنشست مطبوعاتی فرماندار شهرستان اوز

محمدمحمدی فرماندار شهرستان اوز به مناسبت هفته دولت امروز ۲ شهریوردر نشستی با اصحاب رسانه، پروژه های هفته دولت و اعتبارات سال جاری شهرستان را تشریح کرد.

فرماندار با گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت از تلاش های دولتمردان برای خدمت به مردم سپاسگزاری کرد و گفت: فردا ( ۳ شهریور) قبل از نماز جمعه گزارش یک ساله عملکردها بیان می شود و مقرر شده مدیران دستگاه ها نیز عملکرد خود را اطلاع رسانی کنند.

وی افزود: برخی از پروژه های هفته دولت شهرستان، یکشنبه ۵ شهریور با حضور معاون عمرانی استاندار افتتاح می شود و برخی در نیز محدوده هفته دولت و تا پایان شهریور ماه بهب هره برداری می رسند. عمده طرح ها شامل ۲۳ طرح با اعتباری معادل ۱۶۰ میلیارد تومان هستند که افتتاح می شوند و برخی طرح ها نیز کلنگ زنی خواهد شد.  

فرماندار اوز برخی از طرح های هفته دولت در شهرستان را به شرح زیر اعلام کرد:

بهسازی جاده کوره هیرم به طول ۷ و نیم کیلومتر با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان که با همکاری  اداره کل راه و شهرسازی و خیرین انجام شده که شامل تعریض و اصلاح نقاط حادثه خیز است.

افتتاح آموزشگاه حضرت زینب در کوره با مشارکت خیرین

افتتاح خانه  پزشک و‌داروخانه در بیدشهر با مشارکت خیرین

افتتاح مدرسه ۶ کلاسه بازرگانی در شهر اوز با همراهی خیرین و‌اداره کل نوسازی مدارس.

افتتاح ساختمان اداره فرهنگ و‌ارشاد اسلامی به همت نیکوکار شیخ عبدالقادر فقیهی.

کلنگ زنی تالار مرکزی شهر اوز با اعتبار دولتی و همراهی خیرین.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: افتتاح اداره محیط زیست پس از فته دولت  انجام خواهد شد و حکم مسئول آن نیز صادر شده است. بهسازی روستاهای شهرستان که در عمده آن ها انجام شده و انقلابی در آسفالت معابر تا پایان شهریور انجام خواهد شد. روشنایی زمین چمن شهدای اوز،  افتتاح شبکه برق فشار متوسط کوره و بیدشهر که به زودی افتتاح می شود و افت ولتاژ برق ازبین می رود.

افتتاح ۲  واحد تولیدی، افتتاح مدرسه کار و دانش بهروزیان قبل  از مهر ماه، افتتاح زمین چمن مدرسه احمدپور و رافعی، کلنگ زنی ساختمان بهداشتی در روستای فیشور، افتتاح ایستگاه خودکار هواشناسی نیز بعد از هفته دولت انجام می شود.

فرماندار در پایان افزود: سالن ورزشی شهر کوره تکمیل و آماده بهره برداری است که‌ با حضور نماینده رئیس جمهور در سفر استانی هیئت دولت افتتاح می شود.

فرماندار در پاسخ به پرسش نمایندگان رسانه‎ها گفت: اداره ثبت اسناد زیر مجموعه قوه قضائیه و از مطالبات به حق مردم است و دردور دوم سفر استاندار به جد پیگیری شده است. استاندار با رئیس ثبت اسناد کشور تماس گرفته و قول مساعد داده شده است. مکاتبه با مدیر کل استان انجام گرفته و در سفر رئیس قوه قضائیه به استان هم پیگیری شده و نامه مکتوب داده شده است که امیدواریم به زودی محقق شود.  

برای استقرار پلیس +۱۰ با معاون فرمانده نیروی انتطامی استان مذاکره شد و اعلام شده فرد واجد شرایط انتخاب شده است  و به زودی مستقر خواهد شد.

برای خبرنگار صدا و سیما نیز پرسیده شد که فرماندار گفت: با مدیر کل صدا و سیما برای انتخاب فرد واجد شرایط پیگیری می کند و شرایط به مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اعلام شده تا فراخوان داده شود. مدیر اداره فرهنگ و ارشاد نیز قول داد مکان و تجهیزات در اختیار خبرنگار معرفی شده قرار دهد.

۷۰ میلیارد تومان اعتبارات شهرستان اوز در سال ۱۴۰۲

در ادامه این نشست فرماندار شهرستان اوز گفت: اعتبارات شهرستان اوز از سرجمع  ۳ محل نفت و گاز، توازن و استانی قریب به ۷۰ میلیارد تومان است که حدود ۸۰  درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است( اعتبارات سال ۱۴۰۱ حدود ۴۲ میلیارد تومان بود.) اعتبار تملک دارایی ۱۱ درصد، نفت و گاز ۱۳۸ درصد و توازن هم ۷۰ درصد رشد داشته است.

فرماندار افزود: مبنای توزیع اعتبارات براساس نیازهایی که احصا شده است. برمبنای دستورالعمل باید یک سری الزامات رعایت شود اما یک سری قوانین عوض شده مثلا در سال جاری از اعتبارات می توان به شهرداری پرداخت کرد که به شهرداری اوز یک و نیم میلیارد تومان تخصیص داده شده  است.

نماینده عالی دولت افزود: از دیگر شاخص ها برای تخصیص اعتبار، توانایی دستگاه ها در جذب اعتبار است. عمده اعتبارات به زیر ساخت ها اختصاص داده شده و  ۲۷ درصد برای راه و شهرسازی، ۲۷ درصد آب و فاضلاب، ۱۵ درصد بنیاد مسکن در نظر گرفته شده و  ورزش و جوانان ۴/۸درصد، حوزه فرهنگ ۵/۶ درصد  از اعتبارات دریافت می کنند.

محمدی خاطر نشان کرد: اعتبار تملک دارایی ۲ نیز در اختیار نماینده است و خود نمایندگان مجلس محل ها هزینه کرد را در نظر می گیرند که آنان نیز الزامات خاص خود را دارد و باید شاخص توازن داشته باشد.

فرماندار در پاسخ به میزان تحقق اعتبارات سال گذشته گفت: سال گذشته اعتبارات نفت ۱۰۰ درصد تخصیص یافته و امسال بیشترین رشد را در نفت و گاز داشتیم. در سایر موارد حدود ۷۰ درصد محقق شده است.

در پاسخ به اعتبار تالار اجتماعات شهر اوز که در هفته دولت کلنگ زنی می شود فرماندار گفت: به سالن اجتماعات و نگارخانه شهر در دستور کار قرار گرفته است. با اعتبار گذشته و رایزنی که انجام شده، کدپروژه استانی اخذ شده و قرار شده تفاهم نامه تنظیم شود و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قول دادند از اعتبارات سال جاری تخصیص بدهند. پروژه ها یا کد استانی می گیرند یا کد ملی، که تالار احتماعات کد استانی گرفته و فقط از اعتبارات استانی پرداخت می شود و از اعتبار ملی پرداخت نمی شود. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از پیگیری نماینده مجلس برای تجهیز این تالار قول مساعد داده است.

در پایان این نشست در باره زلزله و پیگیری ها نیز مواردی مطرح شد و فرماندار گفت: منازلی که دچار آسیب شده اند برای بازسازی آن باید حتما با کارشناسان بنیاد مسکن و شهرداری برای بازسازی هماهنگی کنند و خودسرانه یا براساس گفته های افراد اقدام نکنند.

برای بررسی آسیب ها و اقدامات قابل انجام در بیمارستان امیدوار نیز جلسه ای با حضور مدیران و کارشناسان فنی دانشکده علوم پزشکی لارستان برگزار شده و مقرر شده کارشناسان فنی استانداری نیز از این مرکز بازدید کنند تا براساس نظر کارشناسی اقدام کرده و بیمارستان بتواند روند خدمات رسانی خود ادامه دهد.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “پروژه‌های هفته دولت و اعتبارات سال جاری محورنشست مطبوعاتی فرماندار شهرستان اوز”

 1. خبرهای خوب از قول. فرماندار اوز گفت:

  درمورد استقرار. ادارات. محیط زیست. دفتر پلیس ۱۰+ وایستگاه. هواشناسی. رسمی خبرها. امیدوار کننده است واینشالله که برای. تاسیس اداره مهم ثبت. اسناد. هم. فعالیت. بیشتری. بشود که بسیار ضروری. است امیدواریم که جاده مربط. ومخزن. دولتی. آب هم. مورد توجه. قرار گیرد. وفرمانداری محترم. پیگیری. بیشتری. بنمایند

 2. قابل توجه مسولان. و شهروندان. اوزی گفت:

  دیروز ۲. شهریور در۷. شهرستان. تازه تاسیس استان. بلوچستان ۷. اداره. ثبت. اسناد به صورت. همزمان. توسط. ریس سازمان ثبت. کشور. افتتاح. شد

نظر سنجی

یک سال از فعالیت شوراهای ششم شهر و روستا گذشت. میزان رضایت شما از عملکرد و فعالیت های سال اول شورای اسلامی ششم شهر اوز چقدر است؟

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • به زودی وباامادگی کامل برای استقبال از وزیری که به نمایندگی. از ریس جمهور در ماه مهر به شهرستان اوز می آیند مسولان. وشورای شهر ومردم درخواست ها ومطالبات خود. را به صورت م...
  مطالبات مردمی وسفر ریس جمهور به فارس در مطلب: گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی در شهرستان اوز
 • آفرین. بربانوان مسلمان. ودلسوز. اوزی که با همت خودشان بفکر زلزله زدگان همشهری هستند. با سپاس. وتشکر...
  بانوی. اوزی در مطلب: بانوان گروه‌های خیریه مجازی ۸۶۰ میلیون تومان به زلزله زدگان کمک کردند
 • درود بر شرف شما که معنای واقعی مهر و محبت و انسان دوستی هستید. . همه ی فرشتگان به احترام روح بزرگ شما تعظیم خواهند کرد....
  در مطلب: بانوان گروه‌های خیریه مجازی ۸۶۰ میلیون تومان به زلزله زدگان کمک کردند
 • با عرض سلام خدمت جناب حسین زاده نماینده محترم. مجلس به عنوان یک دبیر آموزش وپرورش بومی اعتقاد. دارم که چنانچه جنابعالی به عنوان نماینده مردم بخواهید یک خواسته. ومطالبه به...
  تقاضای یک. معلم. از نماینده. مجلس در مطلب: ادارات برتر شهرستان اوز معرفی شدند
 • در مواقعی که مسولانی. از شیراز به اوز می آیند مانند هفته وحدت. و....باید حداکثر استفاده. را از حضور. آنها بنماییم ودرخواست. های. مردم. بصورت. مکتوب به آنها بدهیم. همانند....
  مسولین اوز. وحضور مسولان. استانی. در اوز در مطلب: مراسم میلاد پیامبر ۶ مهر ماه در مسجد مصلی برگزار خواهد شد
 • لازم. است در این روز مبارک تولد پیامبر امام جمعه جدید. اوز هم. معرفی. شوند. واز مطالبات. ودرخواست های مردمی. هم مانند وضعیت مخازن. آب. واستقرار. اداراتی که قول. آنرا. داد...
  آغاز هفته وحدت. ومطالبات. مردم. اوز در مطلب: مراسم میلاد پیامبر ۶ مهر ماه در مسجد مصلی برگزار خواهد شد
 • برای ریاست. ادارات مهم نیست که چه کسی ریس. باشد مهم خدمات وانگیره. ریس. اداره. است که خدماتی. انجام. دهند. ونام. نیکی. از خود. بیادگار. گذارند...
  حکایت تغییر. مسولین اداره در مطلب: فرازنده رفت و مریمی رئیس اداره راه و شهرسازی اوز شد  
 • سلام خسته نباشید به تمام زحمت‌کشان ومسولین شهرستان اوز و بخصوص فرماندار بزرگوار و همچنین پرسنل زحمتکش فرمانداری وهمچنین انجام خیریه وحلال احمر شهرداری بنیاد مسکن جهادسازن...
  شهروند اوز صف در مطلب: فرماندار اوز بر بهره گیری از ظرفیت حساب ۱۰۰ حضرت امام برای مسکن محرومین تاکید کرد
 • سپاس فراوان به فرماندارزحمتکش شهرستان وپرسنل زحمتکش فرمانداری ومسولین ادارات شهرستان اوز شهرداری حلال احمر بنیاد مسکن وجهادسازندگی اداره ارشاد اسلامی وتمام زحمت‌کشان که ب...
  شهروند اوز صف در مطلب: فرماندار اوز بر بهره گیری از ظرفیت حساب ۱۰۰ حضرت امام برای مسکن محرومین تاکید کرد
 • اینشالله که این حرفها و جلسات ودفتر حساب ۱۰۰. امام بتواند. همراه. وهم پای نیکوکاران محل خدمت رسان به افراد. زلزله. زده. باشند به نظرم. حساب ۱۰۰. امام. پیشقدم. شوند. بقیه...
  کمک حساب ۱۰۰ امام به زلزله. زدگان. اوز در مطلب: فرماندار اوز بر بهره گیری از ظرفیت حساب ۱۰۰ حضرت امام برای مسکن محرومین تاکید کرد