شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
 |  13/ آگوست/ 2023 - 11:43
  |   نظرات: 7 نظر
250 بازدید

نشست اعضای شورای اسلامی شهر اوز با مدیران رسانه به مناسبت هفته خبرنگار

۵روز پس از ۱۷ مرداد که روز خبرنگار نام گذاری شده، در ساعت ۱۲ ظهر یکشنبه ۲۲ مرداد، رئیس و ۳ تن دیگر از اعضای شورای شهر اوز میزبان نمایندگان رسانه ها در دفتر شورا بودند.

فریدون نامی که هفته گذشته پس از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه به عنوان رئیس سال سوم شورای شهر اوز انتخاب شد، با تبریک هفته خبرنگار گفت: هر شغلی از جمله خبرنگاری منتقد و معترض دارد. سعی ما بر این است ارتباط بیشتری با رسانه داشته باشیم و اطلاع رسانی ها بهتر انجام گیرد.

در ادامه نشست، نمایندگان رسانه ها مواردی را مطرح کنند که بخشی از آن ها به شرح زیر است:

شریف بازرگانی از موزه مردم شناسی و نائب رئیس خانه مطبوعات: امیدواریم ارتباط شورا با رسانه ها تداوم و مستحکم تر باشد تا عملکرد شورا و دیدگاه های مردم منعکس کنیم. این موضوع را به فال نیک می گیرم. خانه مطبوعات پس از انتشار نظر اعضای شورا برای تغییر شهردار، نامه ای برای برگزاری نشست با شورا در این باره ارسال کرد اما جوابی  ازسوی شورا داده نشد. شورا و شهردار از نیروهای بومی هستند و حفظ حرمت همه واجب است

بازرگانی افزود: از امروز سعی شود تلاش همه جانبه برای پیشرفت شهر آغاز شود و رسانه ها دست دوستی به شورا می دهند اما وحدت درونی شورا بسیار مهم تر است و مردم هم منصف و قدردان هستند.

عبدالعزیز خضری از پیام دانش و دبیر هیئت مدیره خانه مطبوعات: انتخابات دور سوم از جمله انتخاب آقای نامی دانش آموخته دانشگاه آزاد را تبریک می گویم. آرزو داریم شورا به انسجام و وحدت برسد و باید راه های مختلف آزموده شود تا شهر اوز از عقب ماندگی خارج شود و پیش نیاز آن دوری از ملاحظه کاری است. در شورای اول شهر اوز این جانب اعتقاد داشتم می توان کار کرد اما اهمیت داده نمی شد و استعفا دادم

وی افزود: مدیریت شهری از فرماندار قدرت بیشتری دارد و در دیدار با شهردار لار هم براین موضوع تکیه داشت و گفت: به ترتیب شهرداری گراش، خنج، لار و اوز موفقیت بهتری داشتند. کاش همه اعضای شورا حضور داشتند تا به انسجام بیشتری برسیم. از سال ۱۳۳۵ شهرداری داشتیم اما اکنون برای برخی موارد از جمله پارکینگ مشکل داریم.

ابراهیم احمدی از اوز امروز و مسئول آموزش خانه مطبوعات: رسانه های شهرستان اوز علیرغم فشارهای مالی برای تامین هزینه ها و مایه گذاری از وقت خود نتوانسته اند رضایت مخاطبان حتی رضایت خود را فراهم کنند و ضرورت دارد رویه های خود را تغییر دهند. رسانه ها آمادگی دارند عملکرد شورا را از یک سو و دیدگاه ها و مطالبات شهروندان از شورا را انعکاس دهند اما لازم است این ارتباط بهتر از پیش به وجود آمده و محکم تر شود. وی افزود: رسانه های مجوز دار شناسنامه و مدیر مسئول دارند که در قبال مطالب پاسخگو هستند اما باید تلاش کنیم فضا برای انعکاس دیدگاه های مختلف فراهم گردد. وی خواستار آن شد شرایط برای حضور اصحاب رسانه در جلسات شورا اعلام شود.

مسعود باقرزاده از اوزخبر: پیشنهاد می دهم جلسات مرتب با اصحاب رسانه ماهانه یا فصلی برگزار شود. مردم وقتی درجریان امری قرار بگیرند بیشتر همکاری می کنند. جلسات پرسش و پاسخ با مردم هم بسیار موثر است.

شهروندان وضعیت شهر خود را با شهرهای همجوار مقایسه می کنند. بودجه های شهرداری هم شاخص خوبی برای مقایسه است و اکنون بودجه های شهرداری اوز از شهرهای همجوار به مراتب کمتر است درصورتی که سابقه شهرداری اوز از گراش و خنج بیشتر است. به عنوان کارمند شهرداری اگر مسئولیت بدهند آمادگی همکاری دارم

حمیرا نامدار از پسین اوز: شورای شهر صدای مردم هستند. مشکل بی آبی و کم آبی یکی از مشکلات است و ضرورت دارد شورا پیگیری نماید. در کامنت ها از مسئولین گلایه دارند اما پاسخی داده نمی شود.

پس از سخنان نمایندگان رسانه ها، اعضای شورا نیز مواردی را مطرح کردند:

فریبا برازنده نائب رئیس شورای شهر: هفته خبرنگار را تبریک  می گویم. می پذیرم که پاسخ نامه ها باید داده شود. در فضای مجازی عده ای خاص هستند که شورا و شهرداری را تخریب می کنند. انتقاد باید سازنده باشد و موجب پیشرفت شودبرخی موارد تخصصی است و باید در شوراهای تخصصی بررسی شود اما بعضی انتظار دارند شورا اقدام کند. برای پیگیری امور شهر بسیاری از سفرها انجام شد و هزینه ها شخصی پرداخت شد تا به نتیجه برسیم.

سارا وحدانی سخنگوی شورای شهر: امیدوارم تعامل ها روزبه روز بیشتر شود. خبرنگاری هنر بسیار مهم و بار اجتماعی است. یک رسانه باید آینه افکار عمومی باشد و حساسیت مسئولین را برانگیزد. در دنیای امروز جنگ رسانه ای وجود دارد و رسالت یک رسانه آن است که صادقانه و شجاعانه به اطلاع مردم برساند و در کنار مشکلات دستاوردها هم اطلاع رسانی شود. از مشکلات جامعه خبرنگاری اطلاع داریم و چیزی که خبرنگار را مشتاق می کند، عشق خبرنگار است

وحدانی افزود: هرکس علاقه مند به کمیسیون ها باشد استقبال می کنیم. جلسات پرسش و پاسخ و جلسات با مسئولین داشتیم ولی استقبال محدود بوده است. از راهکارها و انتقادها نیز استقبال می شود. منفعت شهر بر منفعت فردی ارجح است.

عبدالله ثریانژاد از اعضای شورا که به دلیل تداخل با جلسه دیگر با تاخیر در نشست حاضر شد، گفت: برای شورای شهرستان خانم صالحی و خانم برازنده معرفی کردیم. سعی کردیم اختلافات داخلی را کاهش دهیم. در اکثر جلسات همه اعضا حضور دارند. برخی افراد که به عنوان خبرنگار رسانه معرفی شدند در فضای مجازی مواردی را مطرح می کنند که وجهه مناسبی ندارد و خواسته یا ناخواسته به عنوان سخنان رسانه قضاوت می شود.

فریدون نامی رئیس شورا در پایان گفت: گروه های مجازی بی ارتباط با رسانه نیستند و بعضا در گروه ها ادبیات مناسبی به کار برده نمی شود و اگر فرد مرتبط با رسانه باشد به عنوان دیدگاه رسانه محسوب می شود.انتظار داریم رسانه آن قدر قوی باشد که گروه ها میدان دار نشوند. قبلا می گفتند رسانه ها مورد اعتماد نیستند اما بعد متوجه شدیم وقتی برخی مطالب را منتشر نمی کنند انگار واقعیت دارد( پاسخ داده شد مدیر مسئول رسانه در قبال هر مطلب رسانه باید پاسخگو باشد و الزامی به انتشار هر مطلب ندارد.)

نامی افزود: انتقادها و پیشنهادات به صحن شورا می آید اما ممکن است نتیحه خوبی گرفته نشود. تنوع و‌تعدد آرا در انتخابات هیئت رئیسه دلیلی بر اختلاف در شورا نیست.

بودجه سال اول  شورای ششم در شهرداری اوز ۲۴ میلیارد تومان بود و ۲۸ میلیارد تومان محقق شده است. بودجه سال جاری شهرداری ۳۸ میلیارد تومان در نظرگرفته شود. ما باید در اوز برای سرمایه گذاری تشویق کنیم.برای پارک نوروز آقای حلاجی قول ۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داده است که همکاری شده و حمایت خواهند شد. رئیس شورا گفت: رسانه ها با هماهنگی قبلی می توانند در جلسات علنی شورا شرکت کنند.

این نشست که با ۱۵ دقیقه تاخیر شروع شد، ۱ ساعت و نیم به طول انجامید و باید منتظر ماند و دید آیا ارتباط شورا با رسانه ها در ۲ سال باقیمانده از فعالیت شورای ششم اوز بهبود می یابد یا خیر.

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

7 Responses to “نشست اعضای شورای اسلامی شهر اوز با مدیران رسانه به مناسبت هفته خبرنگار”

 1. شهروند گفت:

  امیدواریم این نشست های صمیمانه ادامه داشته باشد نقد و بررسی رفتارها و عملکرد باعث پویایی جامعه می شود شهر فرهنگ دوست اوز مستعد پیشرفت است که لازمه آن همفکری و کمک بهم می باشد. مردم فرهنگ دوست اوز باعث افتخار هستند .گروههای مجازی تیغ دو لبه هستند می توانند ادبیات و کلمات نازیبا را به جامعه منتقل کنند و هم فرهنگ و ادبیات اصیل را ترویج دهند .

 2. رها گفت:

  یکی از مشکلات شهر ما پرورش افراد کم سواد در دانشگاه ….است. فقط برای اینکه جذب درآمد داشته یاشند افراد بی سواد تحویل جامعه می دهند

 3. معلم اوزی. وشورای شهر. اوز گفت:

  بسیار عالی. این جلسه. شورای. اوز. با اصحاب. رسانه. را بقال نیک. میگیریم. اینشالله که. تداوم. داشته باشد. تا مردم. بیشتر. در جریان کار. شورای. اوز. قرار گیرند ودرجریان. صحبت های سخنگوی. شورا. باشند

 4. علی گفت:

  از جناب نامی تقاضا دارم کمی به داد شهر برسند چون روز به روز داریم پس رفت میکنیم . پارک مناسبی نداریم . فضای سبز داغون شده و … ریاست مجدد آقای نامی را به فال نیک میگیریم و به امید پیشرفت

 5. info(@)farsedc.ir گفت:

  اعضای محترم شورای شهر و جناب آقای نامی ،علی رغم اینکه فرموده اید ما متحد هستیم و ما شهروندان هم امیدواریم همین گونه باشد ،اما جای دوسوال باقی است ،اول اینکه چرا نتوانستید برای استیضاح شهردار که از اولین وظایف شورای شهر است به توافق برسید؟ سوال دوم اینکه چرا آقای مهندس کراماتی که حدود ۱۲ سال شهردار هستند وبارها اعلام داشته اند به اجبار شورای شهر و بخاطر اینکه گزینه ای برای شهرداری نداشته اند ،در این سمت مانده ام وگرنه میلی به تکیه زدن بر صندلی شهرداری ندارم ،در دوره ششم شما عزیزان مجدداً ایشان را انتخاب کرده اید؟

 6. علی.ر گفت:

  اگر شورای محترم هر ماه یکبار با رسانه ها جلسه گذاشته و کلیه اقدامات ومصوبات را علنی نماید بازده بیشتری دارد،این جلسات دورهم نشینی دردی دوا نمی کند،وشورا برای انتخاب شهردار چه تصمیمی دارد؟

 7. محمد.ح گفت:

  از اصحاب رسانه بسیار تشکر میکنم استدعا دارم اصحاب رسانه خصوصاً آقایان احمدی وخضری بیشتر فعالیت کنند وسوالات مهم که خودشان بهتر می دانند از شورای شهر بپرسند ومطالب را انعکاس دهند. آقای باقرزاده که کارمند شهرداری هستند ولی محافظه کاری دارند بدلیل مرتبط بودن با شورا وشهرداری-آقای مهندس بازرگانی هم عمرانی هستند ودنبال کارآفرینی وتوسعه اما یواش یواش جلو میروند .خانم صالحی هم در جلسه حضور نداشتند-آیا دلیل خاصی داشته است؟

نظر سنجی

یک سال از فعالیت شوراهای ششم شهر و روستا گذشت. میزان رضایت شما از عملکرد و فعالیت های سال اول شورای اسلامی ششم شهر اوز چقدر است؟

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • به زودی وباامادگی کامل برای استقبال از وزیری که به نمایندگی. از ریس جمهور در ماه مهر به شهرستان اوز می آیند مسولان. وشورای شهر ومردم درخواست ها ومطالبات خود. را به صورت م...
  مطالبات مردمی وسفر ریس جمهور به فارس در مطلب: گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی در شهرستان اوز
 • آفرین. بربانوان مسلمان. ودلسوز. اوزی که با همت خودشان بفکر زلزله زدگان همشهری هستند. با سپاس. وتشکر...
  بانوی. اوزی در مطلب: بانوان گروه‌های خیریه مجازی ۸۶۰ میلیون تومان به زلزله زدگان کمک کردند
 • درود بر شرف شما که معنای واقعی مهر و محبت و انسان دوستی هستید. . همه ی فرشتگان به احترام روح بزرگ شما تعظیم خواهند کرد....
  در مطلب: بانوان گروه‌های خیریه مجازی ۸۶۰ میلیون تومان به زلزله زدگان کمک کردند
 • با عرض سلام خدمت جناب حسین زاده نماینده محترم. مجلس به عنوان یک دبیر آموزش وپرورش بومی اعتقاد. دارم که چنانچه جنابعالی به عنوان نماینده مردم بخواهید یک خواسته. ومطالبه به...
  تقاضای یک. معلم. از نماینده. مجلس در مطلب: ادارات برتر شهرستان اوز معرفی شدند
 • در مواقعی که مسولانی. از شیراز به اوز می آیند مانند هفته وحدت. و....باید حداکثر استفاده. را از حضور. آنها بنماییم ودرخواست. های. مردم. بصورت. مکتوب به آنها بدهیم. همانند....
  مسولین اوز. وحضور مسولان. استانی. در اوز در مطلب: مراسم میلاد پیامبر ۶ مهر ماه در مسجد مصلی برگزار خواهد شد
 • لازم. است در این روز مبارک تولد پیامبر امام جمعه جدید. اوز هم. معرفی. شوند. واز مطالبات. ودرخواست های مردمی. هم مانند وضعیت مخازن. آب. واستقرار. اداراتی که قول. آنرا. داد...
  آغاز هفته وحدت. ومطالبات. مردم. اوز در مطلب: مراسم میلاد پیامبر ۶ مهر ماه در مسجد مصلی برگزار خواهد شد
 • برای ریاست. ادارات مهم نیست که چه کسی ریس. باشد مهم خدمات وانگیره. ریس. اداره. است که خدماتی. انجام. دهند. ونام. نیکی. از خود. بیادگار. گذارند...
  حکایت تغییر. مسولین اداره در مطلب: فرازنده رفت و مریمی رئیس اداره راه و شهرسازی اوز شد  
 • سلام خسته نباشید به تمام زحمت‌کشان ومسولین شهرستان اوز و بخصوص فرماندار بزرگوار و همچنین پرسنل زحمتکش فرمانداری وهمچنین انجام خیریه وحلال احمر شهرداری بنیاد مسکن جهادسازن...
  شهروند اوز صف در مطلب: فرماندار اوز بر بهره گیری از ظرفیت حساب ۱۰۰ حضرت امام برای مسکن محرومین تاکید کرد
 • سپاس فراوان به فرماندارزحمتکش شهرستان وپرسنل زحمتکش فرمانداری ومسولین ادارات شهرستان اوز شهرداری حلال احمر بنیاد مسکن وجهادسازندگی اداره ارشاد اسلامی وتمام زحمت‌کشان که ب...
  شهروند اوز صف در مطلب: فرماندار اوز بر بهره گیری از ظرفیت حساب ۱۰۰ حضرت امام برای مسکن محرومین تاکید کرد
 • اینشالله که این حرفها و جلسات ودفتر حساب ۱۰۰. امام بتواند. همراه. وهم پای نیکوکاران محل خدمت رسان به افراد. زلزله. زده. باشند به نظرم. حساب ۱۰۰. امام. پیشقدم. شوند. بقیه...
  کمک حساب ۱۰۰ امام به زلزله. زدگان. اوز در مطلب: فرماندار اوز بر بهره گیری از ظرفیت حساب ۱۰۰ حضرت امام برای مسکن محرومین تاکید کرد