دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲
 |  31/ ژانویه/ 2023 - 1:00
  |   نظرات: بدون نظر
401 بازدید

نشست پیاده سازی سند آمایش استانی و تدوین‌سند توسعه شهرستان اوز برگزار شد

جلسه چگونگی اجرا و پیاده سازی سند آمایش استان و تدوین سند توسعه ی شهرستان اوز با حضور نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان اوز در سالن فرمانداری عصر روز دوشنبه ۱۰ بهمن ماه تشکیل شد.


محمد محمدی فرماندار شهرستان اوز ضمن عرض سلام و خیرمقدم به اعزه حاضر گفت در شهرستانهای جدید التاسیس بحث برنامه ریزی و سند آمایش بیش از شهرستان‌های دیگر ضرورت دارد. در شهرستان اوز نیاز است که یک برنامه ریزی پایه جهت تدوین سند توسعه شهرستان با کمک مدیران دستگاه های اجرایی، نخبگان شهرستان و غیره انجام گیرد.
این شهرستان ظرفیت ها و پتانسیل هایی دارد و همچنین موانع و محدودیت هایی دارد و بر اساس این قرار است برنامه ای تدوین و به عنوان سند آمایش تعریف شود که همه فعالیت های ما ذیل آن انجام گیرد.
وی گفت اگر امروز تصمیم درستی گرفته و این سند بر اساس واقعیت ها، داشته ها و ظرفیت ها تهیه و تنظیم شود که انشاالله چراغ راهی برای آینده می شود.

مهتاب فانی رئیس دبیرخانه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس در ارتباط با سابقه آمایش و اینکه آمایش چیست و دلیل چگونگی تدوین سند توسعه شهرستان و رویکرد آن چیست و چگونه این کار انجام می گیرد توضیحاتی را ارائه نمود و در پایان انتظاراتی را که از مدیران دستگاههای اجرایی در تدوین این سند دارد سخن گفت.
فانی عنوان کرد آمایش تعاریف زیادی دارد که ساده ترین آن این است که ما در آمایش به دنبال یافتن یک تعادل مطلوب برای سه عنصر و یا سه مولفه انسان، فضا و فعالیت هستیم. بنابراین تمام مواردی را که ما می خواهیم تصمیم گیری کنیم مرتبط با این سه عنصر و مولفه است. و آمایش یک مقوله فرابخشی و موضوع بسیار مهم است که تمامی تصمیمات ما را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

دکتر ابراهیمی مدیر پروژه تدوین اسناد و توسعه آمایش شهرستان های استان فارس گفت امروز اولین گام را برای تهیه سند توسعه و آمایش شهرستان اوز برمیداریم.
وی گفت دو سند مصوب وجود دارد یکی سند ملی آمایش سرزمینی و دیگری سند استانی است. سند توسعه شهرستانی باید زیرنظر سند استانی و همینطور سند استانی نیز زیر نظر سند ملی قرار گیرد.
ابراهیمی مطرح کرد توجه ما به مشارکت مردم، خرده فضاها، رویکرد مسئله محوری و قابلیت محوری، معیشت، تاب آوری محیطی و زیست منطقه ای و برنامه ریزی پایین به بالا از اولین گام های تدوین این سند است‌.


پرسشنامه ای جهت هم افزایی و بیان نکته نظرات اقشار مختلف جامعه تهیه شده که از شهروندان تقاضا می شود وارد لینک زیر شده و اطلاعات خود اعم از اسم، فامیل، تخصص و شماره تماس را ثبت و پرسشنامه را تکمیل بفرمایند.
لینک پرسشنامه: https://b2n.ir/amayesh

در پایان جلسه ابراهیم ماهوری رئیس اداره صمت، انسیه گلابی بخشدار مرکزی، قاسمی رئیس اداره جهاد کشاورزی، نوروزی رئیس دامپزشکی، احمد خضری رئیس خانه مطبوعات، هاشم پور رئیس اداره ورزش و جوانان، صالحی رئیس شورای شهرستان، برازنده رئیس شورای اسلامی شهر، عطوفت رئیس اداره آبفا و فرازنده رئیس راه و شهرسازی شهرستان اوز در باره چالش ها و نکته نظرات خود در مورد تدوین این سند بیان نمودند.
این جلسه ساعت ۴ تا ۶:۳۰ بعد از ظهر به طول انجامید.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

یک سال از فعالیت شوراهای ششم شهر و روستا گذشت. میزان رضایت شما از عملکرد و فعالیت های سال اول شورای اسلامی ششم شهر اوز چقدر است؟

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • آفرین به عزم و اراده و فرهنگ مردم عزیز محلچه...
  اوزی در مطلب: برگزاری روز محلچه در آخرین روز سال ۱۴۰۱
 • جای تقدیروقدردانی است از همه ی افرادیکه دراین کار قدم برمی دارند زیرا بنیادی است فرهنگی که جامعه جدا نیازمند چنین بنیادی میباشد بایدموردحمایت وپشتیبانی قراربگیرد با احترا...
  در مطلب: بنیاد نیکوکاران امید آفرین از دانشجویان برتر شهرستان اوز تجلیل کرد
 • کمک خیرین بهتر است خیرخواهانه و مخفیانه باشد...
  رضا در مطلب: بنیاد نیکوکاران امید آفرین از دانشجویان برتر شهرستان اوز تجلیل کرد
 • فکر نمی‌کردم سپاه چنین خدماتی به محرومان بدهند ممنون از اطلاع رسانی شما...
  در مطلب: اهدای جهیزیه به زوج های جوان توسط ناحیه مقاومت بسیج در شهرستان اوز
 • سلام نمی دانم مبنای انتخاب چی بوده است .ما دانشجوی اوزی داشتیم خانم ساکن شیراز خانه دار پسر ش در حال تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور امسال در مقطع پزشکی در دانشگاه...
  رها در مطلب: بنیاد نیکوکاران امید آفرین از دانشجویان برتر شهرستان اوز تجلیل کرد
 • ان شاء الله مبارک باشد ولی افرادی یکه این جهیزیه گرقته اند معرفی نشده اند...
  در مطلب: اهدای جهیزیه به زوج های جوان توسط ناحیه مقاومت بسیج در شهرستان اوز
 • برنامه ها و پروژهای شهرستان اوز مانند. مخزن آب دولتی. ودستگاه سی تی اسکن اوز ارتقای درجه شهرداری اوز و ارتقای. فیشور. وبید شهر. و......هیچکدام دران تحرک وامیدواری وجود. ن...
  جلسه با نماینده مجلس. در گراش در مطلب: نماینده مجلس با خبرنگاران ۵ شهرستان حوزه انتخابیه به گفت و گو نشست
 • کار خوب و پسندیده ای است. اما باید گزارشی از عملکرد شورا و شهرداری هم. دراین سال به مردم. داده شود. مانند خنج. وگراش. که همساله گزارش سالیانه میدهند تا مردم در جریان کاره...
  در مطلب: پیام تبریک رییس شورا به مناسبت موفقیت ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی
 • برای گسترش و ایجاد ساختمان برای دادگستری لازم است که ریس دادگستری. با خیران. ومعتمدین شهرستان. در ارتباط وتعامل باشند. تا اینشالله کمک کنند و ساختمانی. در خور وشان شهرستا...
  اوزی کارمند در مطلب: رئیس دادگاه شهرستان اوز: هر چه رسانه مردمی‌تر و با دغدغه عموم متتاسب‌تر باشد، موفق‌تر است
 • بابت استقرار اداره پزشکی قانونی از ریس دادگاه. ممنون هستیم امیدواریم هرچه زودتر تاسیس شود تا مردم. از رفتن به شهرهای مجاور. راحت شوند...
  سپاس از ریس. دادگستری. اوز در مطلب: رئیس دادگاه شهرستان اوز: هر چه رسانه مردمی‌تر و با دغدغه عموم متتاسب‌تر باشد، موفق‌تر است