دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
 |  3/ سپتامبر/ 2021 - 2:47
  |   نظرات: 15 نظر
2,486 بازدید

علنی شدن برخی گلایه‌ها در مراسم تجلیل از همراهان شورای سابق شهرستان

 ابراهیم احمدی: پس از شکل گیری شورای جدید شهرستان اوز، شورای سابق شهرستان به ریاست جعفر راستگو دیروز ۱۱ شهریور، از اعضای کمیسیون‌های بانوان، عمران و حقوقی این شورا و برخی دیگر از همراهان تجلیل کرد.

در این نشست که در دانشگاه آزاد برگزار شد در ۲ نوبت صبح ( درحاشیه جلسه شورای اداری) و بعد از ظهر از ۸۴ نفر در قالب مسئولین شهرستان و کمیسیون ها با اهدای لوح تجلیل شد. از شیخ عبدالقادر فقیهی و ساسان پیرزاد نیز به صورت ویژه تقدیر شد.

در نشست بعد از ظهر فتح الله امینی از اعضای سابق و کنونی شورای شهرستان و نماینده شورای شهرستان در شورای استان فارس، عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاد، فریدون نامی رئیس شورای شهر اوز، عبدالله معصوم نژاد از اعضای کمیسیون حقوقی شورای شهرستان، شریف بازرگانی از اعضای کمیسیون عمران، علی تیرزن از اعضای کمیسیون حقوقی و رئیس مجمع ادوار شوراهای اسلامی، پروانه پدرام از کمیسیون بانوان، فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سخن گفتند و ضمن تشکر از همکاری متقابل اعضا و شورای شهرستان از پایه گذاری کمیسیون ها و جلسات آن سخن گفتند.

جعفر راستگو رئیس شورای سابق شهرستان و شهر اوز آخرین سخنران این نشست بود و یعقوب ارتشدار از بیدشهر، بهروز طاعتی از هود، فتح الله امینی از محلچه، محمود محبی از شورای اوز و خود را از اعضای شورای سابق شهرستان اوز معرفی کرد و افزود: بر اهمیت شوراها از دوران قدیم به ویژه دوران اسلام تاکید شده و پس از پیروزی انقالاب نیز با تاکید مرحوم طالقانی و تایید امام خمینی شورا شروع به کار کرد اما تحقق کامل ان ۲۰ سال طول کشید و از اسفند۷۷ به بعد شوراها رسمیت بیشتری یافتند. وی نهادینه شدن کمیسیون های شورا و حفظ جایگاه شوراها را از اهداف شورای شهرستان برشمرد و از مشارکت همه اعضای کمیسیون ها و مشاورین و همراهان شورای شهرستان به ویژه شیخ عبدالقادر فقیهی که هم در موضوع ارتقای شهرستان و هم شورای شهرستان پس از شکل گیری همکاری شایسته داشته اند، سپاسگزاری کرد.

راستگو در باره شکل گیری مجمع ادوار شوراها نیز گفت: این مجمع به شکل مشورتی است و اختیار دخالت در امور را ندارند و اعضای شوراها باید از این تشکل رضایت داشته باشند زیرا در آینده خود به عضویت آن در می آیند.

تشکیل مجمع ادوار شوراها و پیامدهای ناشی از آن، ضرورت رسیدن به خود باوری اعضای شورای شهردر تصمیمات و… از نکات مطرح شده در این نشست بود که برخی گلایه ها را علنی کرد.

در باره مجمع ادوار شوراها، عبدالعزیز خضری گفت: مجمع ادوار جای تقابل نیست و هر تشکل مردمی شکل گیرد به شفافیت می انجامد. شورا باید احساس کند خود تصمیم ساز و تصمیم گیر است و هیچ شانی به وجود نمی آید مگر آن که خود بخواهیم. وی با یادآوری این که در این دانشگاه فارغ از مسایل قانونی، یک و نیم میلیارد تومان از درآمدهای دانشگاه صرف امور ساختمانی شده گفت: گاهی می توان با خلاف قانون عمل کردن تحول به وجود آورد.

فریدون نامی رئیس شورای شهر اوز در باره عملکرد شورا پس از انتخابات و به ویژه پس از تحلیف گفت: شورا جلسات متعددی برای انتخاب شهردار داشته و از مشاورینی بهره برده است تا از بین ۱۷ گزینه به آقای مهندس مسعود کراماتی برسد. پس از انتخاب شهردار نیز برنامه ها و اولویت ها جمع بندی و به شهردار ارائه شده و تعهدات و زمان بندی اجرای پروژه ها نیز اخذ شده است.

نامی با اشاره به آن که شورا برنامه هایی برای دیدار با مسئولین و نهادها و اشخاص دارد از پاسخ به دعوت هیئت امنای دانشگاه آزاد خبر داد اما افزود: متاسفانه در آن دیدار یکی از اعضای هیئت امنا هر ۵ عضو شورا را تحقیر کردند ولی اجازه پاسخگویی از طرف شورا در آن جلسه داده نشد.

وی افزود: گرچه بعضا سخنانی شنیده یا خوانده می شود که اعضای شورا به خودباوری نرسیده اند باید بگویم اگر اعضا به خودباوری نرسیده بودند نامزد یا به عضویت شورا در نمی آمدند. شورای شهر مصمم، مستقل و با برنامه و ایده برای خدمت به شهر خود را آماده کرده است و تقاضا داریم به جای تضعیف روحیه، ایده بدهید تا به پیشرفت شهر بیانجامد.

نامی در باره مجمع ادوار شوراها نیزگفت: از آنان تقاضای ارائه مستندات و مجوز این مجمع داده شده که تاکنون ارائه نشده است. علی تیرزن در باره این موضوع گفت: تاکنون به این جانب به عنوان رئیس مجمع نامه مکتوبی برای ارائه مستندات ارائه نشده است. در این نشست اعلام شد ایده تشکیل مجمع ادوار شورا توسط مهندس شریف بازرگانی ارائه شده است و مشابه این مجمع در سایر شهرها وجود دارد. مجری مراسم آزاده شفائی و قاری قرآن طاهر قاضی زاده بودند

عکس از: ناصر رفیعی

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

15 Responses to “علنی شدن برخی گلایه‌ها در مراسم تجلیل از همراهان شورای سابق شهرستان”

 1. اوزی کارمند گفت:

  شورای اصلی ورسمی. اوز شورای ششم می باشد مجمع ادوار نمی‌تواند. و نباید در کارها دخالت نماید این جمع جنبه مشورتی. دارد وتا جایی که در جایگاه خودش باشد وتداخلی ایجاد نکند میتواند جنبه مشورتی داشته باشد ایجاد یاس در افراد واعضای شورای ششم هم بی انصافی. درحق مردم است افکار عمومی اوز نمی پذیرد که عده ای منفعت طلب در کارهای عمومی شهر دخالت نمایند خلاصه گروهی مثل اینکه باور ندارند شورای شهر تعویض شده پیکان کار. در دست شورای ششم. است موفق باشید

 2. اوزی درشیراز گفت:

  به نظر می‌رسد کسانیکه در اوز ازطریق دلالی کار میکنند نظر خوبی. با شورای جدید ندارند و میخواهند کماکان در صحنه باشند نباید با عنوانی ومجمع های ساخته شده مانع. شورای ششم شوند. شورای فعلی نماینده رسمی مردم. در همه امور هستند

 3. محمود گفت:

  در قسمتی که اقای نامی اعتراف کردند برای انتخاب شهردار جلسات متعددی تشکیل داده اند و از مشاورین کمک گرفتند تا به انتخاب مسعود کرامتی رسیدند می شود توضیح دهند چرا خودشان پنج نفر تصمیم گیرنده نبودند و از مشاورین کمک گرفتند ؟
  این مشاورین چه اشخاص خاصی بودند که نظرشان را القا کردند ؟

 4. رضا گفت:

  آقای اوزی کارمند مثل اینکه مطالب بالا را درست نخواندید و اگر کمی از قوانین سر در بیارید میدانید که مجمع احتیاری در امور شهر ندارد وانگهی گروههای دیگر نظر بدهند مشکلی نداره ؟ اما اعضای سابق شوراها نظر دهند بد است ؟؟؟

 5. علی گفت:

  شورا در جایگاهی نیست که طلب مدارک از مجمع ادوار یا هر جای دیگر داشته باشد .

 6. شهر وند اوز گفت:

  در مراسمات و جلساتی که بعد از انتخابات شورای جدید انجام شده است به نظر می رسد که شورای ششم در سایه فعالیتها و حضور پر رنگ مجمع ادوار قرار دارد وبه نظر میرسد اعضای شورای قبل قصد ندارند به این زودی میدان را خالی کنند از اعضای شورای ششم می خواهیم با قاطعیت بیشتری برخورد کنند واز زیر سایه مجمع ادوار خارج گردند. .

 7. فعال اجتماعی گفت:

  مثل اینکه برخی افراد دنبال درست کردن دشمن فرضی هستند تا کم کاریها را پوشش دهند ؟؟ میدان مدیریت میدان سختی است پی همه چی را به تن بمالید جای بهانه آوردن

 8. محمدی گفت:

  اگر شورای ادوار نباید باشد هیچ کدام از هیت امناها و انجمن ها نباید باشد چه اشکال دارد که تجربه در اختیار هر دوره قرار گیرد با هرچیز نباید مشکل داست

 9. شهروند اوز از بندر گفت:

  ظاهراً مجمع ادوار از ابتدا دچار توهم وخود بزرگ بینی شده است و می‌خواهد به زور. مشورت دهد مردم اوز اگر این دودستگی که میخواهند درست کنند دچار مشکل میشوند کمک کردن ومشورتی دادند که اجباری نیست فعلا محور کارها ومسولیت شورای جدید هستند که نماینده مردمند

 10. احمد گفت:

  آقای نامی رئیس شورا شهر بدرستی صحبت کردند از شورای ششم که تازه شروع کردند حمایت کنیم . از آنهایی که قبلا بودند اگر کاری کردند مردم می بینند و دنبال کار برای شهرمان باشیم و دست آنها را بگیریم و اگر ایراد هم بود باهاشون حرف بزنیم . دخالت در کار شورا و اعضای آن نفاق می آورد.

 11. شهروند گفت:

  یکی از بزرگان بلوک اوز گفتن که یه زمانی وقتی مشکلی پیش می‌آمد یا نیاز به داوری و گره گشایی در فلان مسئله داشتیم، به بزرگان اوز رجوع نموده و حتی از قول یکی از ریش سفیدان شهر هم نقل هستش که در نزاع ها و مسائل اجتماعی که خواهان قضاوت فرد بی طرفی بود رو از معتمدین اوز استفاده میبردن…
  امروز همان بزرگان شاهد کشمکش‌های موجود و چنددستگی های متعصبانه در اوز هستن و بارها شنیده شده که گفتن مشکلات و حل و فصل مسائل خود را امروز به کجا رجوع کنن!

 12. سعیدی گفت:

  شورا منتخب مردم است و میتواند از هر انجمنی تقاضای مدرک و سند و مجوز کند

 13. صدای مردم گفت:

  بر ما گذشت نیک و بد..
  اما تو روزگار فکری به حال عاقبت خویش کن..

  شهر عقب گرد کرد
  مردم گله مند بودند
  عملکرد ضعیف و نارضایتی مردم در دوره های پیشین که فراموش نشده است … شهر چهار سال سخت را پشت سر گذاشت.چهار سال خدمت رسانی درشهر متوقف شد. کارنامه دوره پنجم کارنامه موثری نبود .
  جناب رئیس ، شد یکبار هم که شده به عملکرد شورای پیشین گلایه و انتقادی در رسانه داشته باشید .یکبار هم که شده برای رضای خدا ،برای مصلحت شهر نصیحتی کنید، آن موقع کجا تشریف داشتید که تجربه تان را انتقال دهید و با نصایح خود و درج در سایت آنها را به مسیر خدمت
  برگردانید .یا فقط نشستید جلسات فرمایشی گرفتید و خبر کمیسیون نمایشی را لینک کردید حالا در قالب شورای نمایشی ادوار آمده اید که
  عقب ماندگی های شهر را جبران کنید یا طبق کش اختلافات باشید.نکنید از این کارها نکنید که آخر و عاقبت خوبی ندارد. این ادا و اصول برای شما محبوبیت نمی آورد .

 14. محمود گفت:

  در جواب صدای مردم فقط این نکته کافی است که شما صدای یکی از مردم هسنید نه صدای مردم .
  اگر لحظه ای به در ک این حقیقت برسید خواهید فهمید که اطرافیانتان همصدا با شما نیستند .
  سعی کنید صدا های متفادت با خود را دریابید
  شورایی که برای مهم ترین درخواست مردم تلاش کردند شورای پنجم بود و در ارتقا یافتن شهر سهیم بودند
  شما را به همان خدایی که قسم میدهید
  نکنید این کار ها را نکنید

 15. بی طرف گفت:

  جناب محمود خان شما گوش های خود را گرفته اید تا صدای مردم را نشنوید چون صدای فریادهای خسته از دست نفاق افکنان گوشها را کر خواهد کرد. تلاش برای ارتقای شهر هفتاد سال است که در جریان است کیست که آن را نداند جز آن معدود افرادی که می‌خواهند برای لاپوشانی کردن ناکارآمدی های خود افتخار آن را به خود نسبت دهند.

نظر سنجی

'روز شوراها مبارک/ میزان رضایت شما از شورای اسلامی پنجم شهر اوز چقدر است؟'

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • بسیار جالب و خواندنی است ملتی که از گدشته خود خبر نداشته باشد مانند انسان بی اصل و نسب است...
  پایشگر در مطلب: تقسیم‌نامه زمین‌های « تاگزو »
 • سعی کنید مطالبی منتشر نمایید که مورد درخواست مردم وگرهی از مشکلات جامعه حل. نماید مشکل مردم جوانان اوز بیکاری. آب. جاده. کرونا و.....است...
  در مطلب: تقسیم‌نامه زمین‌های « تاگزو »
 • ورزش با جوانان معنی بیشتری پیدا می کند و تا دلسوز و افراد پاک و درستکار در راس ورزش و جوانان اوز نباشد امیدی نیست . مرد کار و عمل می خواهد . بقول ان فرد باید ببینیم چرا آ...
  احمد در مطلب: صندلی لرزان ریاست ادارۀ ورزش و جوانان شهرستان اوز
 • باسپاس از جناب احمدی که خبرهای خوب. وتحلیلی برای شهر. وادارات تهیه ورسانه ای میکنید...
  اوزی در مطلب: صندلی لرزان ریاست ادارۀ ورزش و جوانان شهرستان اوز
 • وضع اداره ورزش و جوانان اوز قبل. از ارتقا ی اوز به شهرستان به مراتب بهتر. از حالا بود آن موقع فعالیت ودلسوزی. وعلاقه مندی دراین. اداره موج میزد همه مردم. ورزشکاران آنرا ب...
  دانشجوی ورزشکار در مطلب: صندلی لرزان ریاست ادارۀ ورزش و جوانان شهرستان اوز
 • واقعا مایه تأسف است که این تجهیزات وامکان ورزشی در اوز که توسط خیران عزیز آماده وتجهیز شده است از طرف مسولان استانی بخوبی قدر دانی. نمیشود این.اداره کارمندان رسمی دولتی ن...
  اوزی کارمند ویک پیشنهاد در مطلب: صندلی لرزان ریاست ادارۀ ورزش و جوانان شهرستان اوز
 • چرا درسایر شهرستانها نیرو وکارمند برای. استقرار ادارات جدید هست ولی نوبت اوز که میشود به علت نداشتن کارمند بودجه. ادارات را نیم بند. وغیر مستقل. ایجاد میکنند...
  دانشجوی اوزی در مطلب: استقرار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اوز در فرمانداری
 • تا این قبیل اداره ها درجایی مستقل دایر نشوند. و تمام وقت. نباشند. چندان از نظر مردم. شناسایی نمی‌شوند وموثر واقع نمی گردند. مردم اوز وخیرات برای این. ادارات باید فکری بنم...
  شهروند. بیدشهر در مطلب: استقرار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اوز در فرمانداری
 • مبارک. است اما اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در شهرستان های تازه تاسیس. زرقان. حفر. بیضا و..... به صورت مستقل. وبا چارت تشکیلاتی. مجزا. درحال خدمت رسانی هستند انتظار میر...
  اوزی کارمند در مطلب: استقرار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اوز در فرمانداری
 • قسمت مردمی آن زود تمام میشود اما فکر کنم برای انتقال خط لوله وتست های. بعدی آن که کار دولتی هاست کار آن به. درازا بکشد. وله این زودی ها مخزن آماده نشود حالا از ما. گفتن چ...
  اندر حکایت آماده شدن مخزن اب در مطلب: بتن ریزی آخرین بخش مخزن مردمی آب شهر اوز