سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
 |  15/ دسامبر/ 2020 - 10:22
  |   نظرات: يك نظر
1,030 بازدید

گفت و گو با محمد شمسی، مربی سطح یک فوتسال استان

امیر مزرعی: ورزش یکی از ارکان اصلی سرزندگی و سلامتی هر جامعه ای می باشد. این موضوع می تواند از یک پیاده روی ساده را در بر بگیرد تا ورزش های سنگین و حرفه ای…

امری که می تواند جوانان را تشویق به خودسازی و کسب موفقیت در هر زمینه ای از ورزش کند تا میان سالان و کهن سالان که با ورزش های سبک، توان و سلامتی خود را تضمین کنند.

از این جهت و با توجه به نیاز جامعه به ورزش و ارتقاء سلامتی خود، مصاحبه ای داریم با آقای محمد شمسی یکی از جوانانی که در رشته های فوتبال و فوتسال فعالیت می کند و باشگاه ورزشی خود را بر روی پایه این ورزش ها در اوز تخصیص داده است.

لطفاً خودتان را معرفی کنید.

محمد شمسی فرزند محمدرفیع متولد سال ۱۳۶۵ خورشیدی و ساکن اوز هستم. مسئولیت هایی که دارم به شرح زیر است:

مؤسس باشگاه فرهنگی-ورزشی شمسی، دارای مدرک مربی گری سطح یک فوتسال ایران، مسئول کمیته فوتسال و کمیته آموزش شهرستان اوز

از چه سالی وارد ورزش فوتبال شدید و چگونه شروع کردید؟

ورزش فوتبال را از سال ۱۳۷۶ در تیم نفت و با مربیگری آقای محمد لطافت (قاسم) شروع کردم و تا سال ۱۳۸۲ فوتبالم را در این تیم ادامه دادم.

در سال ۱۳۸۴ به شهر بندرعباس نقل مکان کردم و در ده سال زندگی در بندرعباس، تیم فوتسال با بازیکن های بومی راه اندازی کردم که به مدّت سه سال بصورت غیر حرفه ای تیم داری کردم.

سال ۱۳۹۵ به اوز بازگشتم و چون علاقه مند به مربیگری در رشته فوتسال بودم، در کلاس های مربیگری فوتسال با مدرسی سرمربی تیم ملی آقای ناظم الشریعه شرکت کردم و مدرک گرفتم. در چهار دوره شرکت در کلاس های دانش افزایی فوتسال در شیراز در سال ۱۳۹۸ زیر نظر سرمربی تیم ملی شرکت کردم که از یک سال قبل (یعنی در سال۱۳۹۷) مسئولیت کمیته فوتسال و آموزش را نیز بر عهده داشتم

سطح آمادگی خود را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا تا بحال تجربه بازی در تیم های مطرح منطقه یا استان داشته اید؟

متأسفانه در سن ۱۶ سالگی در تمرینات تیم نفت از ناحیه زانو دچار مصدومیت شدید شدم و دیگر میسّر نشد بطور حرفه ای فوتبال را ادامه دهم.

به نظر شما ورزش فوتبال اوز الان در چه جایگاهی می باشد و آیا امکان پیشرفت برای آن وجود دارد؟

با وجود پتانسیل هایی که در اوز وجود دارد و در سالیان نه چندان دور، اوز تیم و بازیکن های خوبی در سطح شهرستان و استان داشت؛ امّا متأسفانه در سالیان اخیر نتوانستیم تیمی در سطح استان داشته باشیم.

پیشرفت و موفقیت در هر زمینه ای نشانگر همفکری و همدلی بین اعضای ورزشی و مسئولین ذی ربط بوجود می آید، ولی متأسفانه در سال های اخیر شاهد تصمیم های مهم و حیاتی برای ورزش فوتبال شهرستان اوز نیستیم که همین امر موجب شده در این رشته پر طرفدار، از شهرها و حتی بعضی روستاهای همجوار عقب بمانیم.

چه انتظاری از مردم، مسئولین و حامیان ورزش جهت ارتقاء ورزش فوتبال در شهرستان اوز دارید؟

متأسفانه در سال های گذشته فوتبال اوز از حمایت کافی مسئولان و حامیان این ورزش تا حدودی محروم بود و با توجه به اینکه در رده های پایه بازیکنان مستعدی در تیم های مختلف حضور دارند، امّا مشکل مالی که اصلی ترین معضل این ورزش می باشد، امکان حضور در مسابقات استانی را فراهم نمی آورد.

از مردم، مسئولین محترم و خیرین گرانقدر انتظار داریم با حمایت ها و کمک های خود حامی این ورزش دوست داشتنی باشند تا ما هم (شهرستان اوز) در استان تیمی داشته باشیم و به آن افتخار کنیم.

باشگاه فوتبال شما در چه مقطع سنی فعالیت دارد و آیا از روند کار راضی هستید؟

باشگاه ما در رشته فوتبال و فوتسال فعالیت می کند که رده های سنی بین ۷ الی ۱۶ سال را پوشش می دهد. خدا را شکر از روند کار راضی هستیم، چون بازیکنان خوبی در رده پایه داریم بدینگونه که هم اکنون بیش از ۶۰ بازیکن اوزی در رده پایه در تیم ما حضور دارند.

با توجه به اهداف بلند مدت باشگاه، در آینده نه چندان دور بیشتر از این بازیکنان خواهید شنید که اصلی ترین هدف ما شرکت در مسابقات استانی می باشد.

لازم به ذکر است باشگاه ما از دو مربی بومی استفاده می کند؛ آقایان پویا سلامی از اوز و محمد آذری از بیدشهر.

در آینده نزدیک آیا ورزش فوتبال اوز گسترش و قدرت پیدا می کند؟

قبلاً نیز خدمت شما عرض کردم، قطعاً فوتبال اوز پتانسیل این را خواهد داشت که حداقل در سطح استان بدرخشد و این امر در صورتی محقق خواهد شد که باشگاه ها برنامه ریزی بلند مدتی داشته باشیند و مسئولین و حامیان ورزش از همه تیم ها حمایت کنند.

به نظر شما چگونه می توان جوانان را بیشتر به ورزش ترغیب کرد؟

شرکت کردن در مسابقات استانی و کشوری و همچنین میزبانی تمام رشته های ورزشی که باعث تشویق و ترغیب جوانان به سوی ورزش خواهد شد.

اگر امکان دارد کارنامه ورزشی خود را بعنوان مسئول کمیته ورزشی-آموزشی بیان کنید.

کارنامه دو سال فعالیت به عنوان مسئول کمیته آموزش:

برگزاری کلاس مربیگری فوتسال سطح ۱ ایران (آذر ۱۳۹۷)

برگزاری کلاس مربیگری فوتبال درجه Cایران (اسفند ۱۳۹۷)

برگزاری کلاس مربیگری فوتسال بانوان سطح ۱ ایران (شهریور ۱۳۹۸)

برگزاری کلاس داوری درجه ۳ فوتسال (آذر ۱۳۹۸)

برگزاری کلاس و کارگاه دانش افزایی فوتسال (مهر ۱۳۹۸)

برگزاری کلاس مربیگری والیبال بانوان با همکاری خانم بیگدلی (بهمن ۱۳۹۸)

کارنامه دو سال فعالیت به عنوان مسئول کمیته فوتسال:

برگزاری مسابقات جام رمضان سال ۱۳۹۸

برگزاری مسابقات فوتسال جوانان جنوب فارس

برگزاری مسابقات فوتسال زیر ۱۲ سال

برگزاری مسابقات فوتسال زیر ۱۴ سال

کمی از علاقه مندی های خود بفرمایید!

به چه تیم های داخلی و خارجی، چه ورزشکارانی و چه ورزش هایی علاقه دارید؟

تیم داخلی استقلال و خارجی بارسلونا

کلاً علاقه زیادی به ورزش فوتسال دارم و تقریباً با این ورزش بزرگ شده ام.

در فوتبال ایران بازیکنان مورد علاقه ام علی کریمی و سردار آزمون هستند و فوتبال خارجی به سبک بازی رونالدینیو و مسی علاقه دارم.

همچنین بازیکنان مورد علاقه ام در فوتسال داخلی حسین طیبی و خارجی فالکائو

در زندگی ورزشی تان چه چیزی برایتان اولویت دارد؟

مهمترین چیز اخلاق، نظم، هدف و اراده

مشوق و راهنمای شما در زندگی ورزشی تان چه کسانی بوده اند؟

مشوق اصلی در زندگی ورزشی من پدرم و عموی مرحومم حاج محمدشریف شمسی می باشند که بنده را وارد عرضه ورزش فوتبال کردند و باعث شدند دید من برای ورزش شهر و دیارم اوز بلند باشند و بذر امید را در دل من کاشتند تا بتوانم با همیاری حامیان ورزش، باشگاه ورزشی تأسیس کنم تا نوجوانان مستعد در ورزش فوتبال و فوتسال استعداد یابی کنیم و برای پیشرفت آنها و این ورزش پرطرفدار قدم برداریم.

لذا از این جهت تشکری هم داشته باشم از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی اوز و شهرداری اوز که جهت برگزاری کلاس های آموزشی بنده را حمایت و پشتیبانی کردند.

در آخر اگر صحبتی با خوانندگان دارید بفرمایید.

جناب آقای مزرعی از شما سپاسگزارم که این مصاحبه را ترتیب دادید و موجب شدید صحبت های بنده به عنوان کوچکترین عضو ورزش فوتبال اوز انعکاس پیدا کند. امیدوارم روزی برسد که دست در دست هم با همفکری و پشتیبانی از این ورزش بتوانیم حرفی برای گفتن در سطح استان و حتی کشور داشته باشیم، این تفکر را از خود دورکنیم که اوز شهر کوچکی است و نمی تواند تیم بزرگی داشته باشد. فراموش نکنیم تیم های بزرگ از زمین های کوچک شروع کرده اند و با پشتکار و تلاش توانسته اند اسمی برای خود دست و پا کنند. همه باید تلاش کنیم تا فوتبال اوز را به جایگاه اصلی خودش برگردانیم و حتی بزرگتر و قوی تر از قبل عمل کنیم تا یک الگو برای همه باشیم.

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “گفت و گو با محمد شمسی، مربی سطح یک فوتسال استان”

 1. […] گفت و گو با محمد شمسی، مربی سطح یک فوتسال استان اولین بار در وب سایت خبری اوز امروز. پدیدار […]

نظر سنجی

'روز شوراها مبارک/ میزان رضایت شما از شورای اسلامی پنجم شهر اوز چقدر است؟'

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • شما چرا کاندید نمی شوید آقای رضایی تا تولدی فرخنده صورت گیرد...
  محمد در مطلب: تولد و مرگ‌ شورا…
 • آقای رضایی مطالب خوبی نگارش کردی. در شورا افرادی باعث مرگ شورا می شوند اما مجددا در تولد شورای بعدی پشت میز شورا قرار می گیرند و به رای که از مردم گرفتند هم پایبند نیستند...
  دلسوز در مطلب: تولد و مرگ‌ شورا…
 • سلام ما هم ازطایفه خواجه هستیم که ازسالیان بسیاردور در سیستان زندگی میکنیم گروهی در منطقه سیستان وگروهی در استان گلستان زندگی میکنیم خیلی دوست دارم تابتوانم شچرنامه وریشه...
  علی خواجه در مطلب: در آمدی بر ریشه طایفه « خواجه » در اوز
 • برای شورای شهر باید به کسانی رای. بدهیم که. قبلاً هم. در فعالیت های اجتماعی شهر. بوده اند نه آنهاییکه کاری به مردم. ومسایل. شهر. تاکنون. نداشته اند. وتاره. پیدا. شده اند....
  همشهریان. توجه کنند که...... در مطلب: مطالبه شهروندان، تحقق شعارهای انتخاباتی است
 • با سپاس از آقای احمدی که مطالب. روشن کننده. را منتشر. کردند این مقالات دراین شرایط باید مطرح. شوند تا مردم. بیشتر. ترغیب شوند. که در انتخابات. شرکت نمایند موفق باشید...
  اوزی. معلم در مطلب: مطالبه شهروندان، تحقق شعارهای انتخاباتی است
 • تمام شهرهای مجاور ما هم. وضع همین طور است. بالاخره ۵ نفر برای شورا. را باید انتخاب کنیم. ما هم مثل. بقیه مناطق. برویم رای بدهیم. بهتر. است...
  برویم. رای بدیم. بهترست در مطلب: هفت دلیل مهم
 • در جواب امین .می تواند به شایسته ترینها نسبت به بقیه رای بدهید...
  محمود .م در مطلب: هفت دلیل مهم
 • به نظر می رسد ما اوزیها بخاطر اینکه تازه شهرستان شدیم باید آمار. رای گیری. را بالا ببریم تا دولت بیشتر به اوز توجه کند به هرکه می خواهید رای بدهید. ولی. در تعداد آرای مجم...
  اوزی. معلم بومی در مطلب: هفت دلیل مهم
 • سلام جناب فقیهی وقتی فردی شایسته تو این نامزد ها نمبینم چطوری برم رای بدم برای شورای شهرم...
  امین در مطلب: هفت دلیل مهم
 • در شرایط فعلی که مسأله بودجه. واعتبارات دولتی. مطرح. است. وشهرستان. نوپای. اوز هم سخت. احتیاج به. امکانات. دارد وظیفه هر فرد دلسوز. شهرستان اوز می. باشد که در انتخابات شر...
  اوزی دلسوز. زادگاه در مطلب: هفت دلیل مهم