شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰
 |  31/ دسامبر/ 2018 - 9:30
  |   نظرات: 20 نظر
1,367 بازدید

از مدیریت ورزش و جوانان اوز چه می خواهیم؟

ابراهیم احمدی: پس از بازنشستگی آقای عبدالحمید پیشداد در سال ۸۸، چند نفر برای پذیرش مسئولیت تربیت بدنی اوز معرفی شدند اما هریک مدت کوتاهی ماندند و عطای آن را به لقایش بخشیدند. برای مدتی نمایندگی تربیت بدنی مسئول مشخصی نداشت و مدیریت این مجموعه در بلاتکلیفی بود تا این که در بهمن ماه ۸۹ آقای سید یوسف حسینی که خود دبیر ورزش و شاغل در آموزش و پرورش بودند، برای پذیرش این مسئولیت اعلام آمادگی کردند. ایشان با حفظ سمت در آموزش و پرورش علاوه بر تدریس ساعات موظفی در مدارس، مدیریت تربیت بدنی وقت( ورزش و جوانان کنونی) را به عهده گرفتند.

پذیرش این مسئولیت ریسک بالا داشت زیرا تربیت بدنی اوز چالش های خاص خود را داشت. از یک سو مدت ها بود که مدیریت آن رها شده بود و باید امور جاری سامان می گرفت. برنامه ریزی برای پیشرفت و شکوفایی استعدادها در رشته های گروهی و انفرادی تدوین و عملیاتی می شد. انتظارات ورزشکاران که عمدتا از قشر جوان بودند متنوع بود.  اعتبارات دولتی برای گردش امور جاری و حتی عمرانی بسیار محدود و شاید صفر بود و برخی بدهی ها نیز از گذشته باقی مانده بود و کارکنان شاغل نیز مدت ها بود که دریافتی نداشتند، اما آقای حسینی آن را پذیرفت.

به نظر می رسید وی برای هریک از مشکلات برنامه خاص خود را داشت. شاید مشکلات مالی و عدم پرداخت ۲ ساله حق الزحمه کارکنان اولین اولویت بود که با تشکیل هیئت امنای جدید و حمایت نیکوکاران و علاقه مندان به ورزش برخی از مشکلات بازمانده از قبل به مرور برطرف شد. به تدریج اعتماد به سمت ورزش و مدیریت آن برگشت و برخی از خیرین برای ساخت اماکن اداری و ورزشی اعلام آمادگی کردند و زیر ساخت های ورزشی قوی تر از گذشته شد.

برای برخی اماکن ورزشی از جمله استخر شنای قرارداد تنظیم شد و مورد بهره برداری قرار گرفت. هیئت های ورزشی نیز همزمان تقویت شده و بر تعدد و تنوع آن افزوده شد و با افزایش آن به بیش از ۲۰ هیئت، اکنون هر کسی می تواند در رشته مورد علاقه خود به ورزش بپردازد. تاکید بر استقلال هیئت های ورزشی بخش اوز نیز از دیگر برنامه ها بود که بعضا به مذاق برخی ها خوش نمی آمد. نکته قابل تامل این که علاوه بر ورزش آقایان، ورزش بانوان نیز همزمان رشد خوبی داشت و در رشته هایی مانند والیبال، فوتسال، کاراته، تنیس روی میز و…فعالیت آنان گسترش یافت و به افتخاراتی نائل آمدند. در حال حاضر نیز بالغ بر ۱۴۰۰ ورزشکار بیمه شده فعال هستند که ۸۰۰ نفر از آن ها را بانوان تشکیل می دهند.

با تاکید بر امور آموزشی و برگزاری دوره های آموزش مربیگری و داوری و تشکیل مدارس فوتبال و..، در بعد ورزش قهرمانی نیز با همکاری هیئت های ورزشی و ورزشکاران اقدامات خوبی صورت گرفت. پس از موفقیت های ورزشکاران رشته کاراته، در رشته هایی مانند فوتبال مصطفی مرادی و هلیا صادقی به اردوهای تیم ملی دعوت شدند. سید عبدالله حسینی در تیراندازی با اهداف پروازی به اردوی الف تیم ملی دعوت می شود. در مسابقات  مچ اندازی که اخیرا در استان برگزار شد، تیم اوز به مقام دوم دست یافت و پس از برگزاری مسابقات شطرنج کشوری و استانی در اوز، در لیگ شطرنج استان فارس نیز تیم اوز در میان ۸۳ تیم شرکت کننده به مقام پنجم رسیده و جواز حضور در لیگ حذفی را به دست می آورد و اوز شهر دوچرخه نیز نام گرفت.

مدیر اداره ورزش و جوانان فعالیت های خود را معطوف به شهر اوز نکرده و در روستاها نیز شاهد رشد ورزش و تامین زیر ساخت ها هستیم. پیگیری و تملک پیست اسب سواری بخش اوز در محدوده قلات و اسلام آباد و برگزاری مسابقات استانی و منطقه ای در آن،  ساخت و بهره برداری از سالن ورزشی فیشور، محلچه، گلار و شهرک توحید و پیگیری ساخت سالن در دست احداث کوره، بهره برداری از مجموعه های مختلف ورزشی در سایر روستاها و موفقیت تیم های ورزشی روستاها در مسابقات ورزشی با حضور تیم های مرکز بخش، از جمله موفقیت تیم های فوتبال روستاهای گلار، کوره و کهنه و…را دراین راستا می توان ارزیابی کرد.

همه این موفقیت ها در شرایطی به دست آمده است که این نمایندگی فاقد اعتبارات دولتی بوده و علاوه بر هزینه های جاری و تامین حقوق کارکنان و هیئت های ورزشی، مسئول آن علیرغم داشتن کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی و برخورداری از دانش و تجربه کاری مرتبط، بدون دریافت حق‌الزحمه، افتخاری در خدمت ورزش بوده و برای تامین هزینه ها نیز با همکاری نیکوکاران تلاش کرده است.

شنیده شده است که اخیرا برخی با نوشتن نامه ای خواستار جایگزینی فرد دیگری به جای آقای حسینی در مدیریت اداره ورزش و جوانان اوز شده اند. گرچه هیچ فردی کامل نبوده و هرکسی دارای نقاط قوت و ضعف است اما اگر دانش، توانایی و ویژگی های شخصیتی عرصه مورد نظر را به عنوان معیارهای مدیریت در هر مجموعه بدانیم و  ارزیابی از مجموعه شرایط داشته باشیم و به ویژه اوضاع سال ۸۹ ورزش اوز را به یاد بیاوریم و با شرایط موجود مقایسه کنیم بیش از پیش به خدمات ارائه شده و موفقیت ها پی می‌بریم و به عنوان شهروندانی که به فرهنگی بودن مشهور هستند باید قدرشناس خدمتگزاران واقعی باشیم.

اگر دوستان بازنشستگی را بهانۀ این درخواست کرده اند باید در نظر داشته باشیم این موضوع مشمول کسانی می شود که از بودجه دولتی حقوق می گیرند اما آقای حسینی نه تنها در حال حاضر بلکه در ۸ سال گذشته دریافتی از بودجه تربیت بدنی نداشته است و برای هزینه های اداره نیز با همکاری نیکوکاران همت کرده و علیرغم بدهی های قابل توجه به گسترش فعالیت ها می اندیشد و آن چنان که شنیده می شود هیئت تکواندو به عنوان بیست و چهارمین هیئت ورزشی نیز به زودی فعالیت خود را آغاز می کند

بالاخره باید بیاندیشیم اگر خواستار قطع همکاری آقای حسینی با اداره ورزش و جوانان هستیم، جایگزین ایشان چه کسی است و آیا تخصص، توانمندی و تجارب وی با آقای حسینی قابل مقایسه است؟ آیا حاضر است افتخاری خدمت کرده و همزمان هم برای پیشرفت ورزش برنامه ریزی کند و هم برای تامین هزینه های جاری و جذب نیات خیرخواهانه برای تامین و گسترش زیر ساخت ها؟ یا این که فقط می خواهیم از حضور ایشان در این اداره بی بهره شده و دوباره به شرایط سال های ۸۹ برگردیم؟!

گرچه تصمیم گیران بخش، شهرستان و استان واقعیات را می دانند و مطمئنا تصمیم گیری ها در این زمینه بر مبنای تدبیر و در راستای پیشرفت ورزش خواهد بود اما پرسش ها این است که:

آیا با این اقدامات و این گونه درخواست ها منافع عمومی و ورزش فدای منافع شخصی نمی شود؟

آقای حسینی از مدیران بومی است که از روستای قلات برای پذیرش این مسئولیت اعلام آمادگی کرده و کارنامه وی نیز روشن است. آیا این گونه اقدامات به تحکیم روابط مرکز بخش با روستاها لطمه نمی زند؟

آیا فکر نمی کنیم اگرباب این روش ها باز شود بر انگیزه برای خدمت علاقه مندان تاثیر منفی خواهد گذاشت؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

20 Responses to “از مدیریت ورزش و جوانان اوز چه می خواهیم؟”

 1. هادی صدیقی گفت:

  جناب سید یوسف حسینی نمونۀ یکی از مدیران موفق و کارآمد بومی هستند که در این مدت خالصانه کار کرده‌اند و در ارتقای سطح کمی و کیفی ورزش بخش اوز زحمت کشیده اند. حیف است چنین مدیر متخصص و با تجربه‌ای را از دست دهیم.

 2. همشهری اوزی خارج از گود گفت:

  به نظر من گزارش خوبی تهبه شده است و گرچه از نزدیک در جریان جزییات ورزش اوز نیستم و از دور اخبار را دنبال میکنم ولی تاکنون خبرها همه حاکی از تلاش و دلسوزی فرد بومی اقای حسینی دارد و تاکنون موفقیت های زیادی بدست امده است و اگر عشق و علاقه در وجود آقای حسینی نبود شاید به چنین وحدت و یکپارچگی ورزش اوز و تشکیل بیش از ۲۰ هیات ورزشی نمیرسید لذا باید دید افرادی که بدنبال تعویض ایشان هستند چه خواسته ای مطرح میکنند و برنامه اشان چبیست ؟ اگر هدفشان بهم ربختن پیشرفت ورزش اوز میباشد که در این صورت مورد اقبال و موافقت مردم اوز و ورزشکاران قرار نمیگیرد ولی اگر هدفشان پیشرفت بیشتر ورزش اوز میباشد میتوانند بعنوان مشاور و بازوی کمکی اقای حسینی همکاری نمایند و دستان همکاری خود را بسوی آقای حسینی دراز کنند. چون تجربه ثابت شده است که بهم ریختن وضع موجود مدیریت ورزش اوز باعث بهم خوردن و یا از هم‌پاشیدن ورزش اوز میشود. یک توصیه هم‌خدمت مسولین و ورزشکاران اوز دارم که از ایجاد رشته های متعدد ورزشی در اوز جلوگیری نمایند و تمرکز بر ورزشهای رسمی و مقبول جامعه که دارای آینده خوب برای افراد و جامعه باشد روی بیاورند. ورزش هم هم‌معمولا از سوی دولت حمایت نمیشود و باید نهادهای مردم نهاد علاقمند سرمایه گذاری نمایند بخصوص در شرایطی که کشور مشکلات مالی زیادی دارد و بیکاری جوانان هم مطرحو میباشد و نباید انتظار داشت در چنبن شرایطی که مشکلات مالی و اقتصادی زیادی دارد توقع داشت که دولت کمک مالی نماید ببینید دولت برای گرمایش ضروری مدارس مناطق محروم به هر دلیلی کمک‌مالی نمیکند چگونه میتوان برای ورزش و سرگرمی جوانان انهم برای منطقه اوز هزینه نماید. موفق و پیروز باشید دست به ترکیب مدیریت و هیات ورزشی اوز که فردی بومی و دلسوز است نزنید و ایشان را تقویت نمایید و از تضعیف و دلسردی ایشان خودداری نمایید.

 3. همشهری اوزی گفت:

  احتمالا چون …و بی سواد نیست .بلد نیست توطئه کنه میخوان بیرونش کنن وگرنه دیگه خواب همچین آدم باسوادی رو ببینن

 4. دوست گفت:

  گفتند هر بودجه ای برای اوز هست خرج روستا می کند آیا درست است. به نظر شما کسی در این زمان رایگان جایی دوام می آورد

  • ... گفت:

   جناب آقای احمدی شما که آقای حسینی را دوست و از فعالان و زحمت کشان ورزش معرفی کنید
   آقای حسینی تا به امروز به مدت ۸ سال در اوز بوده اند و به اندازه کافی اوز از موهبت ایشان بهره مند شده است .
   مطمئنا با آمدن نیروی جدید و پرانرژی و با انگیزه های بالاتر می توانیم پیشرفت های بهتر و بیشتری را در ورزش اوز شاهد باشیم و شما می توانید ایشان را معرفی کنید تا به ورزشگاه تازه تاسیس زادگاه تان بروند تا در روستای بلغان هم شاهد پیشرفت و ترقی در زمینه ورزش باشیم.

 5. ابراهیم گفت:

  احسنت به مدیر این سایت که واضح و شفاف و دلسوزانه و بدون ملاحظه کاری واقعیت را بخوبی به رشته تحریر در آوردند. وظیفه ما مزدم اوز حمایت از پرسنل خدمتگزار و با اصالت این چنینی است اگر واقعا دوستدار اوز هستیم.

 6. فریدون نامی گفت:

  باید قدر چنین مدیران بومی و اصیل رابدانیم چون علاوه بر پیشرفت ورزش بخش میتواند موجب اتحاد وهمدلی و آرامش منطقه گردند.بخش اوز و کشور نیاز به آرامش دارد و ایشان عملا نشان داده اند که خواهان این موارد هستند. اگر واقعا کسانی بخاطر منافع شخصی اقدامی کرده اند بهتر است ایشان را توجیه کرد که اکثر مردم بر صداقت جناب حسینی واقف‌‌ هستند و بهتر است منافع شهر و بخش را فدای مسائل شخصی نکنیم. واگر نواقصی هم هست از طریق اصولی و مراجع قانونی پیگیری کنند چون بقول نویسنده اگر باب شود که برای هر مشکلی طومار امضا شود ممکن است عواقب خوبی بدنبال نداشته باشد..

 7. رضا زاده گفت:

  آقای احمدی شما که شعارتان این است که مدیریت باید تغییر یابد چه شده که به یکباره به فکر بقای مدیران افتادید . حرف و عمل شما یکی نیست .

 8. رضائی گفت:

  توسعه و پیشرفت هر شهری مرهون تلاشهای مسئولین و دلسوزان آن شهر است… روند روبه رشد ورزش اوز و تلاش برای دست یافتن به موفقیت های مختلف ورزشی و حمایت و پشتیبانی از هیئت های ورزشی و توسعه ورزش همگانی در چند سال اخیر مرهون تلاشهای فردی است که در انجام رسالت خود اهتمام ورزید … آقای حسینی فراوانترین سپاس ها و تقدیر ها نثارتان باد … شایستگی تان بر هیچکس پوشیده نیست … به عنوان یک شهروند از خدمات و توانایی های شما و از تلاشهایی که برای اعتلای ورزش شهر اوز کشیدید قدردانی و تشکر فراوان دارم.

 9. علی گفت:

  آقای رضایی مطمئنی که اسم شما رضایی است ؟ شاید شما شاغل در اداره ورزش و جوانان هستید

 10. دلسوز گفت:

  احسنت جناب آقای احمدی!من واقعا از شما سپاسگذارم که دردهای جامعه رو بخوبی بیان میکنید!
  من شخصا از آقای حسینی خوشم نمیاد و با ایشان اصلا خوب نیستم ! ولی اعتراف میکنم که به صورت عالی کار میکنند و بدور از هرگونه بی عدالتی و سمت و سویی کار میکنند و نمونه یک مدیر موفق هستند ! کل بخش های لارستان آرزوی همچین مدیری دارند !
  فکر میکنم تو همچین موقعیت حساسی که اوز دارد نباید بخاطر منافع شخصی افرادی که سنگ دلسوزی برای شهر و مردم را به سینه میزنند یک مدیر موفق را تغییر داد! چرا مردم باید تقاص زیاده خواهی مردم را پس بدهند!
  من دوباره عرض میکنم من از آقای حسینی متنفرم ولی میدانم برای شهرم واقعا مفید هستند ، و مخالف تغییر هستم

 11. Aa گفت:

  اقای حسینی با کمترین امکانات برای ارتقای ورزش در بخش اوز تلاش کردن بدون اینکه سودی برای خودشون داشته باشه. اگه فکر میکنین میتونین از پس بدهی های سنگین بربیایین و بدون مزد کار کنین بفرمایین جلو مدیریت برای شما

 12. ناشناس گفت:

  ما بایدهمیشه قدردان مسئولین بومی باشیم ،چون در هر پست ومقامی که بودند سنگ تمام گذاشتن .ودر جهت پیشرفت اوز نهایت سعی وتلاش خود را بکار بستند.خصوصا که در تربیت بدنی زحمت کشیدند چون تربیت بدنی هزینه بر است وهیچگونه بودجه دولتی ندارد در طول سالیان دراز ار بدو تاسیس تربیت بدنی اقایان صباغی ، بالانچی،حمید پیشداد،واکنون حسینی منشا توسعه وپیشرفت بوده اند وهستند هر چند که نباید تلاش اعضای هیات امنا در جذب کمکهای خیرین نادیده گرفت وفراموش نکنیم که بحران پیش آمده در تربیت بدنی مربوط به بعد از بازنشستگی آقای پیشداد است که در طول مدت کوتاهی دو یا سه مسئول سکان تربیت بدنی رابدست گرفتند،وبا کلی بدهکاری کنار رفتند.
  ،

 13. بهروز گفت:

  آقای علی چه فرقی میکند که نویسنده رضایی باشد یا ایکس یا ..
  آیا شما واقعا علی هستید؟

 14. اوزی. از شیراز گفت:

  به نظر بسیاری. از همشهریان. اوزی. اقای. حسینی. در سمت. مسول. ورزش. بخش. اوز بسیار. کارساز. وخوب. عمل. کرده. اند وبه. عنوان یکفرد. بومی. کاملا موفق. ودلسوز. بوذه اند. وواقعا. حیف. است. که. ایشان. را. از دست. بدهیم. شورای شهر. ودیگر. مسولین. باید. از ایشان. حمایت. کنند.

 15. ناشناس گفت:

  دوستان دقت داشته باشید که ما اصلا موافق و یا مخالف رفتن آقای حسینی نیستیم ایشان بازنشته شده اند و طبق قوانین و مقررات کشور از اداره خواهند رفت . پس بیاییم دست در دست هم دهیم و برای اینکه اداره بی مسئول نمونه از همین الان به فکر نیروی تا نفس و بومی و جوان باشیم .

 16. همشهری دلسوز گفت:

  سلام تغيير و تحولات به نظرم هميشه خوب بوده و باعث پيشرفت مي شود.

  • ناشناس گفت:

   گزارش جالب هست اما هر نقطه مکانی دارد وهر مکان زمانی تعقیرات مدیریتی لازم است اما در زمان فعلی زیان ان بیشتر است
   احمد صالحی زاده

 17. رفیعی گفت:

  بنده ضمن تایید مقاله و قبول آقای حسینی به عنوان مدیری موفق و رد نظر مخالفین که بازنشستگی را بهانه کرده و خواستار آمدن مدیر ی جدید هستند لطفا شمه ای مدیر جدید را معرفی تا سیه روی شود هرکه دراو غش باشد .

 18. همشهری .. گفت:

  بازنشستگی برای موقعی است که فردی از ارگان دولتی حقوق میگیرد ورزش اوز که بصورت هیات امنایی است و حقوقی دریافت نمیشود و داوطلبانه است شامل قانون بازنشستگی نمیشود بعلاوه بازنشستگی برلی سنین ۶۵ با ۷۰ سال به بالاست نه برای سن افرادی مانند آقای حسینی .دست به ترکیب نزنید که بدتر میشود و کینه وخصومت بیشتر میشود مردم اوز باید بدنبال کسب بدست گرفتن مسولیت جایکزین مسولین غیر بومی باشند نه مسولین بومی . سوراخ دعا گم نکنید

نظر سنجی

'روز شوراها مبارک/ میزان رضایت شما از شورای اسلامی پنجم شهر اوز چقدر است؟'

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • ساخت مخزن ادامه دارد اما بعضا به دلایلی از جمله نبود سیمان با تاخیر روبرو شده قرار شده بتون ریزی فنداسیون بخش نهایی این هفته انجام گیرد...
  مدیریت در مطلب: ساخت برکه و چراییِ آن
 • آفرین این قبیل مطالب. ارزنده وجدی بنویسید تا مردم بیشتر آگاه شوند والا از دست اخبار سطحی فرهنگی مانند. رخت گشاد وپخت ودر. واخبار موزه وخبرهای تکراری خسته شدیم. با سپاس از...
  همشهری از بندر در مطلب: اقوام اوزی مهم هستند یا شهروندان اوزی؟
 • دوران شیخ واخوند. خواجه. مشکلات. وشکارچی سلمانی وارباب ورعیت. تمام شده. است الان دوره شایستگی. خود. افراد. است وهم شهروند اوز. هستند...
  کاسب. شهروند اوز در مطلب: اقوام اوزی مهم هستند یا شهروندان اوزی؟
 • سالها بود که به زادگاهم اوز نیامده بودم دراین سفر متوجه شدم شهر اوز خیلی عوض شده است دیگه کسی چندتا تاجر ومعتمد قدیم. را نمی شناسند افراد جدید وخانواده های جدید شهر. را ا...
  اوزی ساکن در کویت در مطلب: اقوام اوزی مهم هستند یا شهروندان اوزی؟
 • سلام چند روز پیش در قسمت دیدگاه ها مطلبی فرستادیم چرامنعکس نشده است...
  بهرام رفیعی در مطلب: ساخت برکه و چراییِ آن
 • الان دیگر همه شهروند اوز هستیم و شایستگی هر فرد به توانایی وارزش. اجتماعی آن فرد. است. نه به اینکه وابسته به چه قوم و طایفه ای است...
  شهروند اوز در مطلب: اقوام اوزی مهم هستند یا شهروندان اوزی؟
 • زمانی مرحوم شرفایی یکی از بزرگان منطقه بستک وجناح به اوز می آید وجمعی از مردم که با ایشان ملاقات میکنند این بزرگوار به معتمدان اوزی میگوید که اگر میخواهید اوز پیشرفت کند...
  قابل توجه کسانیکه دنبال قوم و طایفه گری هستند در مطلب: اقوام اوزی مهم هستند یا شهروندان اوزی؟
 • با سپاس از آقای ابراهیم پور بابت مطرح کردن این مطلب جالب و قابل توجه اکنون دیر زمانی است که دیگر دوره طایفه سالاری وقوم گرایی در اوز به سر رسیده است وکسانیکه بر طبل فرسود...
  اوزی. از شیراز. با سپاس از جناب فرهاد در مطلب: اقوام اوزی مهم هستند یا شهروندان اوزی؟
 • راستی تکلیف آماده شدن مخازن آب شرب اوز به کجاها رسید قرار بود مخزن مردمی در تیرماه. آماده. آبگیری شود...
  در مطلب: ساخت برکه و چراییِ آن
 • همه می دانیم که برای تشکیل یک بخش. لازم. است. که دو دهستان درکنار هم. وجود داشته. باشد. درحالیکه دهستان فیشور تنهاست. پس. چکار میشود کرد ؟؟!...
  حکایت بخش. شدن. دهستان فیشور در مطلب: بازدید فرماندار اوز و هیئت همراه از پروژه های در دست ساخت فیشور