یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
 |  ۱۹/ بهمن/ ۱۳۹۵ - ۶:۲۵
  |   نظرات: 3 نظر
530 بازدید

دانشگاه پیام نور اوز میزبان تجلیل از هنرمندان در جشن بزرگ انقلاب

ابراهیم احمدی: به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وخانه فرهنگ اوز، با حضور دکتر مریدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، حسنی معاون استان و فرماندار ویژه لارستان جشن بزرگ انقلاب و تجلیل از هنرمندان در سالن پروین اعتصامی دانشگاه پیام نور اوز برگزار شد.

دراین مراسم شیخ عبدالعزیز قاضی زاده امام جمعه، آتش فراز بخشدار، خادمپورشهردار، رئیس فرهنگ وارشاد لار وگراش، نماینده دفتر نماینده مجلس، جمعی از مسئولین شهرستان، بخش، اعضای شوراهای اسلامی اوز و فیشور، نمایندگان و اعضای رسانه ها، اعضای انجمن نواندیشان و معتمدین، جمعی از هنرمندان، دانشجویان و…حضور داشتند.

حسنی فرماندار لارستان ضمن پوزش از حضور با تاخیر در مراسم به دلیل حضور در مناسبت های دهه فجر در سایر مناظق شهرستان، اوز را شهری توصیف کرد که مشارکت مردان و بانوان آن در عرصه های اجتماعی نشانه هایی از هنرمندی دارد.

وی با تبریک دهه فجر گفت: هنر مدیون انقلاب است و انقلاب نیز در دوران های مختلف از هنر بهره گرفته است. در پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و تثبیت نظام هنر در قالب های مختلف جلوه عینی داشته است. وی در پایان گفت: بهترین راه مقابله با تهاجم فرهنگی  استفاده از هنر و استعداد هنرمندان است.

دکتر مریدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با گذری به تاریخ گفت: پس از رنسانس غرب حکومت های دینی را کنار گذاشت و تفکر اومانیسم جایگزین نگاه دینی شد. در این دوران هنر نیز متاثر از این دیدگاه بود. جنگ های اول و دوم جهانی شکل گرفت و در نهیلیسم انسانیت بود اما اخلاق انسانی رخت بربسته بود. متفکران به این دیدگاه رسیده بودند که در این دوران انقلاب رخ نمی دهد و اگر رخ بدهد ریشه در قومیت دارد اما انقلاب اسلامی ایران خط بطلان براین تفکر کشید و انقلاب اسلامی نه تنها قومی نبود بلکه از نگاه دینی شکل گرفت و قومیت ها را به هم نزدیک کرد.

وی با گذری به وحدت بی بدیل تشیع و تسنن در منظقه و گرامیداشت یاد حضرات: آیت اللهی، موسوی لاری و فقیهی افزود: هیچ وقت نباید فراموش کنیم که همدلی و همزیستی زیر سایه این بزرگان و به برکت انقلاب حاصل شده و ادامه دارد. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس درمورد طرح پایتخت کتاب گفت: به شهر اوز برای قرار گرفتن در میان برگزیدگان طرح پایتخت کتاب ایران بسیار امیدوارم.

حجت الاسلام عدالتی گفت: انقلابی که حضرت امام خمینی آفریدند ثمره آن رهایی از جهالت ها و آزاد شدن از ظلمت و بی فرهنگی از یک سو و تحقق تکریم انسانیت، استقلال و آزادی بود. وی گذری به فعالیت های کانون مساجد زد و گفت: دراین کانون ها فعالیت های: ورزشی، قرآنی ، عقیدتی، تفسیر موضوعی و…انجام می گردد.

در ابتدای مراسم فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز با تبریک دهه فجر و خیر مقدم به حضار، با پوزش از حضار، تاخیر در شروع مراسم را حضور فرماندار در مناسبت های دهه فجر و حضور دکتر مریدی در شهرستان فسا دانست. وی در مورد هنر و هنرمندان گفت: هنر عشق است و باید عاشق بود و هنرمند یعنی اصالت.  جامعه اوز به خود می بالد که از هنرمندانی بهره می برد که به عنوان ستون جامعه تلاش می کنند.

ابراهیم احمدی دبیر ستاد اوز نامزد پایتخت کتاب با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده گفت: با حمایت فرمانداری، بخشداری، شورای شهر و شهرداری و همکاری ادارات و نهادها و اعضای ستاد مستندات به دبیرخانه ستاد پایتخت کتاب ارسال شده است و پس از بررسی مستندات، در اسفند ماه نتایج اعلام می شود. وی ابراز امیدواری کرد که اوز بتواند یکی از برگزیدگان شهر پایتخت کتاب ایران باشد.

عنایت الله نامور از پژوهشگران و ادب دوستان گفت: بارزترین نماد فرهنگ زبان است و زبان لارستان مادر همه گویش های منطقه است. وی افزود: قبل از انقلاب ۲ کتاب با گویش محلی چاپ شده بود اما اکنون بیش از ۱۵۰ اثر داریم و هر سال یکی دو کتاب منتشر می شود. وی از چاپ گویش محلی در نشریات محلی به نیکی یاد کرد و گفت: اسم آکادمیک و علمی زبان محلی «زبان لارستانی» است و بر آن تاکید دارم.

بهرام رفیعی دبیر انجمن ادبی تائب اوز به نمایندگی از دبیران خانه فرهنگ از فضای باز فرهنگی در ارشاد و خانه فرهنگ اوز به نیکی یاد کرد و گفت: هر کس ماهی مقصود خود را از این دریای زلال می تواند بگیرد. وی ا زحمایت  منصور فقیهی نژاد از خانه فرهنگ تقدیر کرد.

در این مراسم که مجری آن موسی احمدی زاده بود، مصدقی به قرائت قرآن پرداخت، پخش سرود اوز، کلیپ فعالیت های انجمن های خانه فرهنگ، ۲ آهنگ زنده توسط مهرداد پیشداد، شعر خوانی با همکاری شمس الدین جام گوهری و مریم رحمانی، درخواست نمایشی سیاوش کریما و آیدا مختاری برای حمایت از هنرمندان با زبان محلی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در ۳ نوبت نیز از کارکنان اداره ارشاد و خانه فرهنگ اوز، دبیران انجمن های خانه فرهنگ، شرکت کنندگان در جشنواره ها و برگزیدگان، نویسندگان کتاب سال های اخیر، اعضای ستاد اوز نامزد پایتخت کتاب، برگزیدگان کانون مساجد، هنرمندان و دست اندرکاران بخش های مختلف فرهنگی هنری و…. تجلیل شد.

 

عکس از : جعفر کمالی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “دانشگاه پیام نور اوز میزبان تجلیل از هنرمندان در جشن بزرگ انقلاب”

 1. اوزی گفت:

  جلسه بسیار خوبی ود ر اندازه وسطح فرهنگی شهر اوز بود این سالن بزرگ مایه اعنبار شهر ودیار ماست برنامه در حد یک شهرستان بر گزار شد موفق باشید

 2. همشهري گفت:

  ضمن تشكر از جناب آقاي عنايت اله نامور كه در مورد مقوله زبان و گويش محلي و كتابهاي نگاشته شده با گويش محلي كه تعداد آن اكنون بيش از ۱۵۰ عنوان ذكر شده مطرح نموده اند.از ايشان يا ساير افراد مطلع تقاضا ميشود در يك مقاله جداگانه اسامي وعناوين كتابهاي منتشر شده همراه با نام نويسند، ناشر، و تاريخ زمان انتشار نيز منتشر نمايند و به كتابخانه هاي شهر اوز نيز پيشنهاد ميشود درصورت امكان كتابهاي نامبرده نيز براي كتابخانه اوز تهيه نمايند تا در دسترس علاقمندان منطقه بخصوص شهر اوز قرار گيرد زيرا اين كتابهاي مورد اشاره نمادي از ميزان فرهنگ و ادب دوستي مردم منطقه را نشان ميدهد و چه جائي بهتر از كتابخانه هاي اوز كه كتابهاي مربوط به مردم همين منطقه ميباشد و چنانچه كتابهائي باشد كه كمياب باشد و ديگر تجديد چاپ نميشود نسبت به اسكن نمودن آنها اقدام و فايل پي دي اف آنها تهيه نمايند تا اثرات چنينن نشرياتي باقي بماند.

 3. اوزی گفت:

  با تشکر از خانم هاشمی که زحمت زیادی میکشن فقط چند نکته رو باید حتما بگیم اینکه اگر کسی به نیابت از کسای دیگه اجازه ی صحبت داره باید انتخاب اون شخص درست باشه نه اینکه سخنرانیش عامیانه و نوع صحبتش بسار دم دستی باشه به هر حال ما در مقابل فرماندار و ریس ارساد داریم صحبت میکنیم و اونا چقدر قشنگ مسایل رو به هم ربط میدن و نباید از سخنران بی تحربه استفاده کنیم .اما در مورد موسیقی خانم هاشمی چون دلش نمیخواد کسی رو ناراحت کنه دلیل نمیشه ی نفر بره بالا بهش گفتن ی موسیقی بعد بپرسه برنامه چیه خانم هاشمی بازم بخونم این چه سوالی آقا مگه شهر ما بی تجربه از اجراست این چنین برنامه های بزرگی بسته میشه شما همون شعر آخرم اضافه خوندی باید همه چی چک بشه بعد رو صحنه اجرا بشه حتی سخنرانی یک فرد .لب خونی در چنین برنامه ای درست نیست هنر اصلی انجمن و کارکرد اون انجمن با اجرای زنده نشون داده میشه.همه ی اونایی که کادو گرفتن هنرمند نبودناز انجمنها انتظار میرفت بیشتر شرکت کنن خانم هاشمی همه جا پشت آنهاست ولی خیلیا نیومده بودن به هر حال برنامه در کل خوب بود اما باید به خیلی مسایل ریز بینانه توجه کرد زیرا مهمان فرد عادی نیست و هر حرف و حرکتی را عادی نمیپندارد

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • شورای شهر پیگیر ارتقای بخش به شهرستان باشد در غیر اینصورت تا سالهای دورهم شاید خبری از این ادارات نباشد و مردم در زحمت ....
  شهروند در مطلب: تاکید بر تلاش برای رفاه مردم در نشست مشترک شورای استان با استاندار فارس
 • همشهری پیگیر ممنون که اصل مطلب را گفتید بله معمولا همه زورشان به شورا میرسه...
  کارمند در مطلب: تاکید بر تلاش برای رفاه مردم در نشست مشترک شورای استان با استاندار فارس
 • معمولا هر شهر و بخش و منطقه ای متناسب با شرایط و نیارهای مردم در حد معقول یک سری نیازها و خواسته هایی برای رفاه و آسایش مردم دارند که بر حسب شرایط آنها را مطرح‌ میکنند از...
  هم ولایتی در مطلب: تاکید بر تلاش برای رفاه مردم در نشست مشترک شورای استان با استاندار فارس
 • کارمند عزیز گیرم که هنشهری پبگیری در مواردی که به شورای شهر حواله کرده است اشتباه کرده یا سوادش را نداشته . شما که میدانید موارد مطرح شده از سوی چه اشخاصی یا ارگانی باید...
  پاسخ به کارمند عزیز در مطلب: تاکید بر تلاش برای رفاه مردم در نشست مشترک شورای استان با استاندار فارس
 • البته. لیست. که. کامنت. همشهری. پیگیر. نوسته اند. خیلی. وسیع. وجز. ارزوهای. مردم. اوز. است. اما. اگر. قدری. متعادلتر. درنظر. بگیریم. وبا. روش. معمولی. تاسیس. وپیگیری. ادا...
  خدمت. همشهریان. عزیز در مطلب: تاکید بر تلاش برای رفاه مردم در نشست مشترک شورای استان با استاندار فارس
 • کارمند محترم از تدکر خوبتان ممنونم . من هم اینها را میدانم ولی بمجرد اینکه نام افراد یا سایر ارگانهای ذیربط را به غیر از شورای شهر برای پیگیری مطالبات را در کامنتهایم درج...
  پاسخ همشهری پیگیر به کارمند محترم در مطلب: تاکید بر تلاش برای رفاه مردم در نشست مشترک شورای استان با استاندار فارس
 • همشهری پیگیر عزیز خیلی از این مواردی که نوشتید در اختیار شورا که نیست هیچ وزیر هم نمیتواند به همین راحتی انجام دهد . برادر یا خواهر عزیز آخه کی گفته این کارها را باید شور...
  کارمند در مطلب: تاکید بر تلاش برای رفاه مردم در نشست مشترک شورای استان با استاندار فارس
 • یک سوال از دوستان که متن دادن دارم ؟ میخواید دلار و ارز هم شورا کنترل کنه ؟ چطوره ؟ تو این شهر شورش و در آوردن دیگه یعنی فقط این کارها فقط وظیفه شوراست ؟ ببخشید اادارات و...
  اوز در مطلب: تاکید بر تلاش برای رفاه مردم در نشست مشترک شورای استان با استاندار فارس
 • احسنت...همیشه موفق باشین 🌷🌷👏👏...
  در مطلب: گفت‌وگو با سحر طاهری؛ فعال اجتماعی و رسانه از بریز
 • حتما از سال اینده زغفران مورد نیاز اوز در خودش تولید می شود و مازاد آن نیز به اطراف فرستاده می شود...
  پایشگر در مطلب: اولین کارگاه کشت زعفران در اوز برگزار شد