چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
 |  ۱۹/ بهمن/ ۱۳۹۵ - ۶:۲۵
  |   نظرات: 3 نظر
494 بازدید

دانشگاه پیام نور اوز میزبان تجلیل از هنرمندان در جشن بزرگ انقلاب

ابراهیم احمدی: به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وخانه فرهنگ اوز، با حضور دکتر مریدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، حسنی معاون استان و فرماندار ویژه لارستان جشن بزرگ انقلاب و تجلیل از هنرمندان در سالن پروین اعتصامی دانشگاه پیام نور اوز برگزار شد.

دراین مراسم شیخ عبدالعزیز قاضی زاده امام جمعه، آتش فراز بخشدار، خادمپورشهردار، رئیس فرهنگ وارشاد لار وگراش، نماینده دفتر نماینده مجلس، جمعی از مسئولین شهرستان، بخش، اعضای شوراهای اسلامی اوز و فیشور، نمایندگان و اعضای رسانه ها، اعضای انجمن نواندیشان و معتمدین، جمعی از هنرمندان، دانشجویان و…حضور داشتند.

حسنی فرماندار لارستان ضمن پوزش از حضور با تاخیر در مراسم به دلیل حضور در مناسبت های دهه فجر در سایر مناظق شهرستان، اوز را شهری توصیف کرد که مشارکت مردان و بانوان آن در عرصه های اجتماعی نشانه هایی از هنرمندی دارد.

وی با تبریک دهه فجر گفت: هنر مدیون انقلاب است و انقلاب نیز در دوران های مختلف از هنر بهره گرفته است. در پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و تثبیت نظام هنر در قالب های مختلف جلوه عینی داشته است. وی در پایان گفت: بهترین راه مقابله با تهاجم فرهنگی  استفاده از هنر و استعداد هنرمندان است.

دکتر مریدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با گذری به تاریخ گفت: پس از رنسانس غرب حکومت های دینی را کنار گذاشت و تفکر اومانیسم جایگزین نگاه دینی شد. در این دوران هنر نیز متاثر از این دیدگاه بود. جنگ های اول و دوم جهانی شکل گرفت و در نهیلیسم انسانیت بود اما اخلاق انسانی رخت بربسته بود. متفکران به این دیدگاه رسیده بودند که در این دوران انقلاب رخ نمی دهد و اگر رخ بدهد ریشه در قومیت دارد اما انقلاب اسلامی ایران خط بطلان براین تفکر کشید و انقلاب اسلامی نه تنها قومی نبود بلکه از نگاه دینی شکل گرفت و قومیت ها را به هم نزدیک کرد.

وی با گذری به وحدت بی بدیل تشیع و تسنن در منظقه و گرامیداشت یاد حضرات: آیت اللهی، موسوی لاری و فقیهی افزود: هیچ وقت نباید فراموش کنیم که همدلی و همزیستی زیر سایه این بزرگان و به برکت انقلاب حاصل شده و ادامه دارد. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس درمورد طرح پایتخت کتاب گفت: به شهر اوز برای قرار گرفتن در میان برگزیدگان طرح پایتخت کتاب ایران بسیار امیدوارم.

حجت الاسلام عدالتی گفت: انقلابی که حضرت امام خمینی آفریدند ثمره آن رهایی از جهالت ها و آزاد شدن از ظلمت و بی فرهنگی از یک سو و تحقق تکریم انسانیت، استقلال و آزادی بود. وی گذری به فعالیت های کانون مساجد زد و گفت: دراین کانون ها فعالیت های: ورزشی، قرآنی ، عقیدتی، تفسیر موضوعی و…انجام می گردد.

در ابتدای مراسم فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز با تبریک دهه فجر و خیر مقدم به حضار، با پوزش از حضار، تاخیر در شروع مراسم را حضور فرماندار در مناسبت های دهه فجر و حضور دکتر مریدی در شهرستان فسا دانست. وی در مورد هنر و هنرمندان گفت: هنر عشق است و باید عاشق بود و هنرمند یعنی اصالت.  جامعه اوز به خود می بالد که از هنرمندانی بهره می برد که به عنوان ستون جامعه تلاش می کنند.

ابراهیم احمدی دبیر ستاد اوز نامزد پایتخت کتاب با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده گفت: با حمایت فرمانداری، بخشداری، شورای شهر و شهرداری و همکاری ادارات و نهادها و اعضای ستاد مستندات به دبیرخانه ستاد پایتخت کتاب ارسال شده است و پس از بررسی مستندات، در اسفند ماه نتایج اعلام می شود. وی ابراز امیدواری کرد که اوز بتواند یکی از برگزیدگان شهر پایتخت کتاب ایران باشد.

عنایت الله نامور از پژوهشگران و ادب دوستان گفت: بارزترین نماد فرهنگ زبان است و زبان لارستان مادر همه گویش های منطقه است. وی افزود: قبل از انقلاب ۲ کتاب با گویش محلی چاپ شده بود اما اکنون بیش از ۱۵۰ اثر داریم و هر سال یکی دو کتاب منتشر می شود. وی از چاپ گویش محلی در نشریات محلی به نیکی یاد کرد و گفت: اسم آکادمیک و علمی زبان محلی «زبان لارستانی» است و بر آن تاکید دارم.

بهرام رفیعی دبیر انجمن ادبی تائب اوز به نمایندگی از دبیران خانه فرهنگ از فضای باز فرهنگی در ارشاد و خانه فرهنگ اوز به نیکی یاد کرد و گفت: هر کس ماهی مقصود خود را از این دریای زلال می تواند بگیرد. وی ا زحمایت  منصور فقیهی نژاد از خانه فرهنگ تقدیر کرد.

در این مراسم که مجری آن موسی احمدی زاده بود، مصدقی به قرائت قرآن پرداخت، پخش سرود اوز، کلیپ فعالیت های انجمن های خانه فرهنگ، ۲ آهنگ زنده توسط مهرداد پیشداد، شعر خوانی با همکاری شمس الدین جام گوهری و مریم رحمانی، درخواست نمایشی سیاوش کریما و آیدا مختاری برای حمایت از هنرمندان با زبان محلی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در ۳ نوبت نیز از کارکنان اداره ارشاد و خانه فرهنگ اوز، دبیران انجمن های خانه فرهنگ، شرکت کنندگان در جشنواره ها و برگزیدگان، نویسندگان کتاب سال های اخیر، اعضای ستاد اوز نامزد پایتخت کتاب، برگزیدگان کانون مساجد، هنرمندان و دست اندرکاران بخش های مختلف فرهنگی هنری و…. تجلیل شد.

 

عکس از : جعفر کمالی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “دانشگاه پیام نور اوز میزبان تجلیل از هنرمندان در جشن بزرگ انقلاب”

 1. اوزی گفت:

  جلسه بسیار خوبی ود ر اندازه وسطح فرهنگی شهر اوز بود این سالن بزرگ مایه اعنبار شهر ودیار ماست برنامه در حد یک شهرستان بر گزار شد موفق باشید

 2. همشهري گفت:

  ضمن تشكر از جناب آقاي عنايت اله نامور كه در مورد مقوله زبان و گويش محلي و كتابهاي نگاشته شده با گويش محلي كه تعداد آن اكنون بيش از ۱۵۰ عنوان ذكر شده مطرح نموده اند.از ايشان يا ساير افراد مطلع تقاضا ميشود در يك مقاله جداگانه اسامي وعناوين كتابهاي منتشر شده همراه با نام نويسند، ناشر، و تاريخ زمان انتشار نيز منتشر نمايند و به كتابخانه هاي شهر اوز نيز پيشنهاد ميشود درصورت امكان كتابهاي نامبرده نيز براي كتابخانه اوز تهيه نمايند تا در دسترس علاقمندان منطقه بخصوص شهر اوز قرار گيرد زيرا اين كتابهاي مورد اشاره نمادي از ميزان فرهنگ و ادب دوستي مردم منطقه را نشان ميدهد و چه جائي بهتر از كتابخانه هاي اوز كه كتابهاي مربوط به مردم همين منطقه ميباشد و چنانچه كتابهائي باشد كه كمياب باشد و ديگر تجديد چاپ نميشود نسبت به اسكن نمودن آنها اقدام و فايل پي دي اف آنها تهيه نمايند تا اثرات چنينن نشرياتي باقي بماند.

 3. اوزی گفت:

  با تشکر از خانم هاشمی که زحمت زیادی میکشن فقط چند نکته رو باید حتما بگیم اینکه اگر کسی به نیابت از کسای دیگه اجازه ی صحبت داره باید انتخاب اون شخص درست باشه نه اینکه سخنرانیش عامیانه و نوع صحبتش بسار دم دستی باشه به هر حال ما در مقابل فرماندار و ریس ارساد داریم صحبت میکنیم و اونا چقدر قشنگ مسایل رو به هم ربط میدن و نباید از سخنران بی تحربه استفاده کنیم .اما در مورد موسیقی خانم هاشمی چون دلش نمیخواد کسی رو ناراحت کنه دلیل نمیشه ی نفر بره بالا بهش گفتن ی موسیقی بعد بپرسه برنامه چیه خانم هاشمی بازم بخونم این چه سوالی آقا مگه شهر ما بی تجربه از اجراست این چنین برنامه های بزرگی بسته میشه شما همون شعر آخرم اضافه خوندی باید همه چی چک بشه بعد رو صحنه اجرا بشه حتی سخنرانی یک فرد .لب خونی در چنین برنامه ای درست نیست هنر اصلی انجمن و کارکرد اون انجمن با اجرای زنده نشون داده میشه.همه ی اونایی که کادو گرفتن هنرمند نبودناز انجمنها انتظار میرفت بیشتر شرکت کنن خانم هاشمی همه جا پشت آنهاست ولی خیلیا نیومده بودن به هر حال برنامه در کل خوب بود اما باید به خیلی مسایل ریز بینانه توجه کرد زیرا مهمان فرد عادی نیست و هر حرف و حرکتی را عادی نمیپندارد

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • ضمن تشكر از تهيه چنين گزارشي توسط گزارشگر روزنامه ايران، مواردي است كه لازم است به آن توجه شود و آن اطلاعاتي است كه به اشتباه به گزارشگر روزنامه ايران داده شده است و همرا...
  همشهري دلسوز. در مطلب: اوز پناهگاه آب/ باز نشر گزارش محمد مطلق از آب انبارهای اوز در روزنامه ایران
 • مقاله جالبی است. فقط چند نکته دارد که باید به ان توجه شود. فعلها را درست استفاده نکرده است و در بعضی جاها از فعل مضارع به جای ماضی استفاده کرده است مثلادرمورد "محلی‌ها به...
  همشهری در مطلب: اوز پناهگاه آب/ باز نشر گزارش محمد مطلق از آب انبارهای اوز در روزنامه ایران
 • درسایز بخشهای. لارستان مانند. جویم. بنارویه. بیرم. وبخش. مرکزی. این. هیت به همراه. فرماندار. لارستان. وروسای. ادارات. ونماینده مجلس. شرکت. میکردند. اما. در بخش. اوز. خیلی...
  از بلوکات اوز در مطلب: نماینده مجلس در روستاهای بخش اوز /گزارش تصویری
 • در بخش ابتدایی خلاصه صحبت های مقدماتی سخنگو و رئیس شورا و شهردار قید شده. جمع بندی بقیه اظهار نظر اعضای شورا، شهردار و کارشناسان در گزارش هست و در آن بخش نام کسی عنوان نش...
  مدیریت در مطلب: هم اندیشی شورای شهر و شهرداری اوز با شهروندان
 • در گزارش اشاره شده که قرار دومنبع آب پنج هزار متر مکعبی ساخته شود و بودجه دو میلیارد و هشتصد میلیارد تومانی آن توسط دولت تخصیص داده شده است .آیا با توجه به تخصیص بودجه به...
  همشهری دلسوز. در مطلب: هم اندیشی شورای شهر و شهرداری اوز با شهروندان
 • سخنان آقای فرهاد رحمن زاده سخنگوی شورای شهر فقط شکرگزاری بارندگی و پیشنهاد برگزاری جلسه توسط اقای عسکری بوده ؟ به نظرم در گزارش مطالبی از سخنان ایشان ازقلم افتاده است . ف...
  در مطلب: هم اندیشی شورای شهر و شهرداری اوز با شهروندان
 • با تشکر از ارایه گزارش تصویری ، درصورت امکان سخنان و مطالب مطرح شده در این بازدیدها و وعده و عید های داده شده برای عمران و توسعه روستاها توسط نماینده مجلس و درخواستهای رو...
  همشهری دلسوز. در مطلب: نماینده مجلس در روستاهای بخش اوز /گزارش تصویری
 • اصلاح شد سپاسگزارم...
  مدیریت در مطلب: شمس اوز قهرمان فوتبال نونهالان بخش اوز به میزبانی قلات
 • میترا کشوری از قلات گویم برنده مسابقه پیامکی...
  در مطلب: شمس اوز قهرمان فوتبال نونهالان بخش اوز به میزبانی قلات
 • از این اتفاق عمیقا متاسف شدیم‌امیدوارم‌با همت مردم‌نیک اندیش اوز سالن مرتب و ایمن ساخته شود....
  م‌‌گراش در مطلب: سالن خاطرات ماندگار پروین اعتصامی، دانشگاه پیام نور اوز در میان آتش سوخت