دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 |  29/ دسامبر/ 2021 - 2:44
  |   نظرات: 3 نظر
4,034 بازدید

مرکز فرهنگی هنری کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان در اوز به بهره برداری رسید

سنا ملاحت: آیین افتتاح مرکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان اوز صبح روز چهارشنبه ۸ دی ماه با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستان برگزار شد.

پروژه ساخت مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان اوز  با همت نیکوکاران محمد فقیهی، محمد خضری، عبدالرحمان خضری و عبدالحمید خضری در زمینی به مساحت ۱۶۰۰ متر مربع با ۵۰۰ متر زیربنا و ۱۰۰۰ متر فضای سبز و بازی احداث شده است.

مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر اوز با حضور دکتر علی اکبرزاده مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور، سعید رضا کامرانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس، حامد آخوندی مدیر کل فناوری اطلاعات و تحول اداری کانون، دکتر اسماعیلی رئیس اداره آموزش و پرورش لارستان، دکتر روانبخش عضو شورای شهر لار، امام جمعه فیشور و جمعی از مردم و مسئولین شهر اوز افتتاح شد.

 

دکتر مهدی علی اکبر زاده مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور گفت: افتخار بزرگی است که در  شهر خلاق، شهر خیرین و شهر فرهنگدوستان هستم.

کودکان و نوجوانان نسل آینده ما را تشکیل می دهند زیبایی های زندگی ما بزرگترها آن کودکان و نوجوانان وابسته است و ما هرچه برای کودکان و نوجوانان انجام می دهیم قطعاً هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آینده خود و آینده آنهاست. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک کانون مهربانی است جایی است که بچه ها آنجا استعدادهایشان شکوفا می شود. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان محلی است که تجربه شده و حاصلش امروز در جامعه ما دیده شده و بنابراین اگر امروز کانونی به همت این خیرین در این شهرستان ایجاد شده که در آینده ای نه چندان دور حاصل این زحمت را خودتان خواهید دید و این حاصل زحمت را دیدن موجب شعف خیرین ما خواهد بود و همینطور باعث آرامش روحی و روانی پدرها و مادرها خواهد بود که کودکان و نوجوانان شان را در محلی برای تربیت می فرستند که در گذشته این تجربه انجام شده و حاصل این تجربیات در سطح کشور مشخص است.

محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در پیام خود که توسط فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اوز قرائت شد گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پایگاه و مرکزی تخصصی برای گردهمایی کودکان و نوجوانان مستعد و علاقه مند است و آنان آینده سازان و امید فردای کشور هستند. افتتاح مرکز فرهنگی هنری کانون در شهرستان اوز که برای سومین بار عنوان شهر خلاق در حوزه کتاب و کتابخوانی را در جشنواره پایتختی کتاب ایران کسب کرده است اتفاق مبارکی است که علاوه بر ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی به پرورش نسل فرهنگ‌دوست، کتابخوان و هنرمند با تربیت ایرانی اسلامی خواهد افزود.

و در پایان فروغ هاشمی نیز به همه مردم کتابخوان و کتاب دوست اوز این اتفاق میمون و مبارک که برای سومین بار عنوان شهر خلاق کتاب و کتابخوانی در کشور را کسب کرده تبریک عرض نمود.

 

سعیدرضا کامرانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس اظهار خوشحالی کرد که در کلنگ زنی و نیز در افتتاح کانون حضور داشته و دارد. از خیرین بزرگواری که از ۰ تا ۱۰۰ این کار را مدیریت کرده اند سپاسگزاری کرد.

وی گفت شهر اوز جز معدود شهرهایی است که یک میدان به نام نون و القلم دارد، این کلام خداست و بحث قلم است، افتخار می‌کنیم که در سرزمینی پا نهاده ایم که مردمانش با قلم آشنایند. شهر نو پای اوز به همراه کلانشهرهای بزرگ در رقابت پایتخت کتاب ایران نامزد بوده که این خود افتخاری است برای شهر فرهنگی اوز.

علی اصغر علی پور فرماندار شهرستان اوز گفت: شهر ما با یک دانشگاه شروع و با یک دانشگاه پایان می پذیرد و در درون این شهر نماد فرهنگ و هنر وجود دارد که در حوزه های مختلف نشان از فرهنگ دوستی و دانش بالای مردمان خیر و بزرگ اندیش این شهر است. این شهر به حوزه فرهنگی و هنری شهره است و حرف های بسیاری برای گفتن دارد و این کانون نشان از درایت و نگاه بالایی است که خیرین در این حوزه داشته اند و شهرشان را به عنوان یک مبدا و ماخذ فرهنگی در جنوب کشور مطرح کرده و انتخاب سه باره شهر خلاق در حوزه کتاب موید این موضوع است.

خیراندیش عبدالحمید خضری ضمن خوش آمدگویی به مهمانان حاضر در جلسه گفت بنده به نیابت از خیرین محمد فقیهی، عبدالرحمن و محمد خضری از کلیه کسانی که از شروع تا پایان کار ساخت کانون همکاری کرده و زحمت کشیده اند تشکر و قدردانی می کنم. و در پایان صحبت های خود تقاضای خیرین را که شامل کتابخانه سیار،راه اندازی کانون زبان، تجهیزات مورد نیاز و جذب پرسنل از نیروی های بومی بود از دکتر علی‌اکبرزاده درخواست کرد.

فرناز خضری مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت امروز با یاری شما مسئولین و خیرین این مکان فرهنگی در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گرفته تا بتوانیم در جهت پیشرفت و پیشبرد اهداف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان موثر باشیم و تلاش کنیم آینده‌ای خوب سهم همه کودکان و نوجوانان باشد.

در پایان این مراسم از دو کتاب مجموعه داستان قصه سیب و رد پای گیلاس که با حمایت مالی نیکوکاران محمد و عبدالرحمن خضری و محمد فقیهی به مناسبت افتتاح مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری شهرستان اوز در استان فارس رونمایی شد و لوح تقدیری به نیکوکاران این مجموعه از طرف مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس و مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور اهدا گردید.

عکس از عبدالرحیم نوروزی

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “مرکز فرهنگی هنری کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان در اوز به بهره برداری رسید”

 1. توقع مردم صبور اوز از مسولین گفت:

  با تشکر از همه خیران عزیز ومسولین دست اندر کار جهت راه اندازی کانون پرورش فکری. در شهرستان اوز مردم صبور اوز بی صبرانه منتظر استقرار سایر ادارات ودر راس همه آنها. اداره ثبت اسناد. هستند زیرا مردم بصورت روزانه با این اداره کار دارند

 2. سیلوانا سلمانپور گفت:

  درود بر نیکوکاران هوشمندی که نور علم و امید را به زندگی کودکان و نوجوانان نسل امروز و آینده شهر ما تابانده اند..
  شکوفایی استعدادهای درخشان، بشارت طلوع آفتاب اندیشه های ناب در حوزه های گوناگون علم و فرهنگ و ادب در سرزمین کهنسال ماست .راهتان پر رهرو باد.

 3. سعادتمندی گفت:

  درود بر شما نیکوکاران نیک اندیش که تلاش خود را در جهت آگاهی بخشی و آموزش کودکان و نوجوانان این سرزمین متمرکز کرده اید

  امید که مسئولین ، بودجه های متناسب و بیشتری را به آموزش تخصیص دهند تا دست سوداگرانِ سودجو از عرصه آموزش کشور کوتاه شود .‌

نظر سنجی

یک سال از فعالیت شوراهای ششم شهر و روستا گذشت. میزان رضایت شما از عملکرد و فعالیت های سال اول شورای اسلامی ششم شهر اوز چقدر است؟

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • با تشکر از خانم برازنده رئیس شورای اسلامی شهر اوز خواستم خدمت این بزگوار عرض کنم که شهر اوز از شهرهای همجوار عقب مانده کمی به داد شهر هم برسید . کارهای عمرانی انجام نمیشه...
  علی در مطلب: بخشدار مرکزی و رئیس شورای شهر اوز با مدیرکل برنامه ریزی و بودجه شرکت ساخت و توسعه حمل و‌نقل دیدار کردند
 • مردم خیر ونیک اندیش اوز کماکان در انتظار پاسخ مسولین شهرستان. واستان برای انجام. کارهایی هستند. که قول. آنرا. داده اند مانند موضوع. جاده‌ها. ومخزن. اب دولتی. واستقرار ادا...
  تشکر از مسولان پیگیر شهرستان اوز در مطلب: بخشدار مرکزی و رئیس شورای شهر اوز با مدیرکل برنامه ریزی و بودجه شرکت ساخت و توسعه حمل و‌نقل دیدار کردند
 • سایت شما ‌‌به نظرات وکامنت ها. واصولا به افکار عمومی. چندان. اعتقادی. ندارد به همین خاطره که خیلی. دیر به دیر ودیگر. زمانی که مطالب منتشر شده. از حالت خبری. گذشته کامنت ه...
  قابل توجه. مدیر محترم سایت در مطلب: پیاده روی و غبارروبی قبور شهدا به مناسبت سوم خرداد در اوز
 • اینشالله هرچه زودتر در فرمانداری شورای اداری شهرستان هم. تشکیل شود وعملکرد مسولان در سه ماهه اول. سال بررسی شود. وبرنامه های مسولان. ارشد اوز. در سال جاری هم. مشخص. وپیگی...
  کارمند آموزش وپرورش. اوز در مطلب: جلسه برنامه‌ریزی بزرگداشت مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد برگزار شد
 • آقای رفیعی عزیز برای ما چه فرقی می‌کنه که در ترکیه چه کسی ریس جمهور باشد مسأله فعلی ما گرانی وسختی معیشت روزگار وهرینه بالای زندگی. است که شوربختانه. روز بروز هم گرانتر....
  حکایت ترکیه وقضیه. ما در مطلب: در انتخابات ترکیه در بر کدام پاشنه خواهد چرخید، اسلام گرایی یا ملی گرایی
 • با تشکر از جناب. رفیعی انتظار می رود که از افراد فرهیخته ای مانند شما که دست. به قلم هستید. هر از گاهی در مورد درخواست ها. ومطالبات مردم شهرستان هم بنویسید متاسفانه اوز ا...
  کارمند. بومی در مطلب: در انتخابات ترکیه در بر کدام پاشنه خواهد چرخید، اسلام گرایی یا ملی گرایی
 • با تشکر. از انجمن خیریه. خداوند برکت به خیران و همشهریان. نیکوکار بدهد. از مدیریت سایت خواهش میکنیم که مطالبات مردم. اوز. مانند. احداث مخزن. آب دولتی. استقرار دستگاه ct ا...
  مطالبات مردم از مسولان دولتی در مطلب: عملکرد انجمن خیریه سلمان فارسی اوز در ۲ ماهه اول سال ۱۴۰۲ اعلام شد
 • روحش شاد ،همچنین بزرگوارانی جایگاهشان بهشت هست...
  در مطلب: پیام تشکر شیخ عبدالقادر فقیهی
 • فعالیت های هر دو موزه شایسته تحسین و تقدیر است...
  اوزی در مطلب: تقدیر از موزه عروسک‌های اوز در اولین سال فعالیت
 • با کمی دقت روشن. است که بیشتر پروژها. در شهرستان گراش. است آیا.به نظر شما. اینطور نیست ؟؟...
  اوزی کارمند در مطلب: مجموعه ورزشی کوره، زمین چمن کهنه و ۷ طرح ورزشی با پول نفت تکمیل می‌شود