دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
 |  15/ دسامبر/ 2020 - 10:22
  |   نظرات: يك نظر
888 بازدید

گفت و گو با محمد شمسی، مربی سطح یک فوتسال استان

امیر مزرعی: ورزش یکی از ارکان اصلی سرزندگی و سلامتی هر جامعه ای می باشد. این موضوع می تواند از یک پیاده روی ساده را در بر بگیرد تا ورزش های سنگین و حرفه ای…

امری که می تواند جوانان را تشویق به خودسازی و کسب موفقیت در هر زمینه ای از ورزش کند تا میان سالان و کهن سالان که با ورزش های سبک، توان و سلامتی خود را تضمین کنند.

از این جهت و با توجه به نیاز جامعه به ورزش و ارتقاء سلامتی خود، مصاحبه ای داریم با آقای محمد شمسی یکی از جوانانی که در رشته های فوتبال و فوتسال فعالیت می کند و باشگاه ورزشی خود را بر روی پایه این ورزش ها در اوز تخصیص داده است.

لطفاً خودتان را معرفی کنید.

محمد شمسی فرزند محمدرفیع متولد سال ۱۳۶۵ خورشیدی و ساکن اوز هستم. مسئولیت هایی که دارم به شرح زیر است:

مؤسس باشگاه فرهنگی-ورزشی شمسی، دارای مدرک مربی گری سطح یک فوتسال ایران، مسئول کمیته فوتسال و کمیته آموزش شهرستان اوز

از چه سالی وارد ورزش فوتبال شدید و چگونه شروع کردید؟

ورزش فوتبال را از سال ۱۳۷۶ در تیم نفت و با مربیگری آقای محمد لطافت (قاسم) شروع کردم و تا سال ۱۳۸۲ فوتبالم را در این تیم ادامه دادم.

در سال ۱۳۸۴ به شهر بندرعباس نقل مکان کردم و در ده سال زندگی در بندرعباس، تیم فوتسال با بازیکن های بومی راه اندازی کردم که به مدّت سه سال بصورت غیر حرفه ای تیم داری کردم.

سال ۱۳۹۵ به اوز بازگشتم و چون علاقه مند به مربیگری در رشته فوتسال بودم، در کلاس های مربیگری فوتسال با مدرسی سرمربی تیم ملی آقای ناظم الشریعه شرکت کردم و مدرک گرفتم. در چهار دوره شرکت در کلاس های دانش افزایی فوتسال در شیراز در سال ۱۳۹۸ زیر نظر سرمربی تیم ملی شرکت کردم که از یک سال قبل (یعنی در سال۱۳۹۷) مسئولیت کمیته فوتسال و آموزش را نیز بر عهده داشتم

سطح آمادگی خود را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا تا بحال تجربه بازی در تیم های مطرح منطقه یا استان داشته اید؟

متأسفانه در سن ۱۶ سالگی در تمرینات تیم نفت از ناحیه زانو دچار مصدومیت شدید شدم و دیگر میسّر نشد بطور حرفه ای فوتبال را ادامه دهم.

به نظر شما ورزش فوتبال اوز الان در چه جایگاهی می باشد و آیا امکان پیشرفت برای آن وجود دارد؟

با وجود پتانسیل هایی که در اوز وجود دارد و در سالیان نه چندان دور، اوز تیم و بازیکن های خوبی در سطح شهرستان و استان داشت؛ امّا متأسفانه در سالیان اخیر نتوانستیم تیمی در سطح استان داشته باشیم.

پیشرفت و موفقیت در هر زمینه ای نشانگر همفکری و همدلی بین اعضای ورزشی و مسئولین ذی ربط بوجود می آید، ولی متأسفانه در سال های اخیر شاهد تصمیم های مهم و حیاتی برای ورزش فوتبال شهرستان اوز نیستیم که همین امر موجب شده در این رشته پر طرفدار، از شهرها و حتی بعضی روستاهای همجوار عقب بمانیم.

چه انتظاری از مردم، مسئولین و حامیان ورزش جهت ارتقاء ورزش فوتبال در شهرستان اوز دارید؟

متأسفانه در سال های گذشته فوتبال اوز از حمایت کافی مسئولان و حامیان این ورزش تا حدودی محروم بود و با توجه به اینکه در رده های پایه بازیکنان مستعدی در تیم های مختلف حضور دارند، امّا مشکل مالی که اصلی ترین معضل این ورزش می باشد، امکان حضور در مسابقات استانی را فراهم نمی آورد.

از مردم، مسئولین محترم و خیرین گرانقدر انتظار داریم با حمایت ها و کمک های خود حامی این ورزش دوست داشتنی باشند تا ما هم (شهرستان اوز) در استان تیمی داشته باشیم و به آن افتخار کنیم.

باشگاه فوتبال شما در چه مقطع سنی فعالیت دارد و آیا از روند کار راضی هستید؟

باشگاه ما در رشته فوتبال و فوتسال فعالیت می کند که رده های سنی بین ۷ الی ۱۶ سال را پوشش می دهد. خدا را شکر از روند کار راضی هستیم، چون بازیکنان خوبی در رده پایه داریم بدینگونه که هم اکنون بیش از ۶۰ بازیکن اوزی در رده پایه در تیم ما حضور دارند.

با توجه به اهداف بلند مدت باشگاه، در آینده نه چندان دور بیشتر از این بازیکنان خواهید شنید که اصلی ترین هدف ما شرکت در مسابقات استانی می باشد.

لازم به ذکر است باشگاه ما از دو مربی بومی استفاده می کند؛ آقایان پویا سلامی از اوز و محمد آذری از بیدشهر.

در آینده نزدیک آیا ورزش فوتبال اوز گسترش و قدرت پیدا می کند؟

قبلاً نیز خدمت شما عرض کردم، قطعاً فوتبال اوز پتانسیل این را خواهد داشت که حداقل در سطح استان بدرخشد و این امر در صورتی محقق خواهد شد که باشگاه ها برنامه ریزی بلند مدتی داشته باشیند و مسئولین و حامیان ورزش از همه تیم ها حمایت کنند.

به نظر شما چگونه می توان جوانان را بیشتر به ورزش ترغیب کرد؟

شرکت کردن در مسابقات استانی و کشوری و همچنین میزبانی تمام رشته های ورزشی که باعث تشویق و ترغیب جوانان به سوی ورزش خواهد شد.

اگر امکان دارد کارنامه ورزشی خود را بعنوان مسئول کمیته ورزشی-آموزشی بیان کنید.

کارنامه دو سال فعالیت به عنوان مسئول کمیته آموزش:

برگزاری کلاس مربیگری فوتسال سطح ۱ ایران (آذر ۱۳۹۷)

برگزاری کلاس مربیگری فوتبال درجه Cایران (اسفند ۱۳۹۷)

برگزاری کلاس مربیگری فوتسال بانوان سطح ۱ ایران (شهریور ۱۳۹۸)

برگزاری کلاس داوری درجه ۳ فوتسال (آذر ۱۳۹۸)

برگزاری کلاس و کارگاه دانش افزایی فوتسال (مهر ۱۳۹۸)

برگزاری کلاس مربیگری والیبال بانوان با همکاری خانم بیگدلی (بهمن ۱۳۹۸)

کارنامه دو سال فعالیت به عنوان مسئول کمیته فوتسال:

برگزاری مسابقات جام رمضان سال ۱۳۹۸

برگزاری مسابقات فوتسال جوانان جنوب فارس

برگزاری مسابقات فوتسال زیر ۱۲ سال

برگزاری مسابقات فوتسال زیر ۱۴ سال

کمی از علاقه مندی های خود بفرمایید!

به چه تیم های داخلی و خارجی، چه ورزشکارانی و چه ورزش هایی علاقه دارید؟

تیم داخلی استقلال و خارجی بارسلونا

کلاً علاقه زیادی به ورزش فوتسال دارم و تقریباً با این ورزش بزرگ شده ام.

در فوتبال ایران بازیکنان مورد علاقه ام علی کریمی و سردار آزمون هستند و فوتبال خارجی به سبک بازی رونالدینیو و مسی علاقه دارم.

همچنین بازیکنان مورد علاقه ام در فوتسال داخلی حسین طیبی و خارجی فالکائو

در زندگی ورزشی تان چه چیزی برایتان اولویت دارد؟

مهمترین چیز اخلاق، نظم، هدف و اراده

مشوق و راهنمای شما در زندگی ورزشی تان چه کسانی بوده اند؟

مشوق اصلی در زندگی ورزشی من پدرم و عموی مرحومم حاج محمدشریف شمسی می باشند که بنده را وارد عرضه ورزش فوتبال کردند و باعث شدند دید من برای ورزش شهر و دیارم اوز بلند باشند و بذر امید را در دل من کاشتند تا بتوانم با همیاری حامیان ورزش، باشگاه ورزشی تأسیس کنم تا نوجوانان مستعد در ورزش فوتبال و فوتسال استعداد یابی کنیم و برای پیشرفت آنها و این ورزش پرطرفدار قدم برداریم.

لذا از این جهت تشکری هم داشته باشم از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی اوز و شهرداری اوز که جهت برگزاری کلاس های آموزشی بنده را حمایت و پشتیبانی کردند.

در آخر اگر صحبتی با خوانندگان دارید بفرمایید.

جناب آقای مزرعی از شما سپاسگزارم که این مصاحبه را ترتیب دادید و موجب شدید صحبت های بنده به عنوان کوچکترین عضو ورزش فوتبال اوز انعکاس پیدا کند. امیدوارم روزی برسد که دست در دست هم با همفکری و پشتیبانی از این ورزش بتوانیم حرفی برای گفتن در سطح استان و حتی کشور داشته باشیم، این تفکر را از خود دورکنیم که اوز شهر کوچکی است و نمی تواند تیم بزرگی داشته باشد. فراموش نکنیم تیم های بزرگ از زمین های کوچک شروع کرده اند و با پشتکار و تلاش توانسته اند اسمی برای خود دست و پا کنند. همه باید تلاش کنیم تا فوتبال اوز را به جایگاه اصلی خودش برگردانیم و حتی بزرگتر و قوی تر از قبل عمل کنیم تا یک الگو برای همه باشیم.

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “گفت و گو با محمد شمسی، مربی سطح یک فوتسال استان”

 1. […] گفت و گو با محمد شمسی، مربی سطح یک فوتسال استان اولین بار در وب سایت خبری اوز امروز. پدیدار […]

نظر سنجی

'روز شوراها مبارک/ میزان رضایت شما از شورای اسلامی پنجم شهر اوز چقدر است؟'

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • با تشکر از نماینده محترم ومدیر دفتر ایشان در اوز کار بزرگی صورت دادند باید تمرکز شبکه بهداشت ودرمان اوز بر تجهیز و پیشرفت کار این بیمارستان جدید ومدرن باشد در اینده تجهیز...
  دانشجوی پزشکی اوزی در مطلب: سرانجام موافقت اصولی بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی یوسف راهپیما اوز صادر شد
 • امید است موسسه خیریه بیمارستان و خیرین بیمارستان امیدوار اوز با همدلی بیشتر نسبت به قبل از این موضوع استقبال کرده و با همکاری و وحدت بجای هزینه های اضافی در بیمارستان امی...
  عبدالله در مطلب: سرانجام موافقت اصولی بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی یوسف راهپیما اوز صادر شد
 • سپاس از پیگیری نماینده محترم که این موافقت را به سرانجام رساندند . و تشکر از اقای راهپیما برای همت و صبری که تاکنون به خرج داده اند ....
  فرهاد ابراهیم پور در مطلب: سرانجام موافقت اصولی بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی یوسف راهپیما اوز صادر شد
 • بسیار عالی خبر خوش برای همه اهالی شهرستان اوز خداوند به بانی خیر جناب راهپیما خیر وبرکت بیشتر بدهد مسولان شهرستان باید بیش از اینها از خیران عزیز قدر دانی نمایند...
  اوزی از شیراز در مطلب: سرانجام موافقت اصولی بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی یوسف راهپیما اوز صادر شد
 • […] برای مشاهده اصل خبر در سایت مرجع، اینجا کلیک کنید. […]...
  سرانجام موافقت اصولی بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی یوسف راهپیما اوز صادر شد - خبرگذاری شهر لارستان اوز گراش در مطلب: سرانجام موافقت اصولی بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی یوسف راهپیما اوز صادر شد
 • […] برای مشاهده اصل خبر در سایت مرجع، اینجا کلیک کنید. […]...
  پیگیری نیرو و مشارکت دولت در پروژه های ورزشی توسط شورای شهرستان اوز - خبرگذاری شهر لارستان اوز گراش در مطلب: پیگیری نیرو و مشارکت دولت در پروژه های ورزشی توسط شورای شهرستان اوز
 • معاون اموزش وزیر بهداشت اومده لار نیاوردنش اوز پیگیری بشه چرا...
  در مطلب: تماس با ما
 • ما اوزیها از نماینده مجلس وفرمانداری اوز به جهت پیگیری کارها برای استقرار ادارات ممنون هستیم اما این سوال وجود دارد که چرا اداراتی مانند ثبت اسناد ودادگاه که در سایر شهره...
  تشکر از مسولان محترم ویک سوال در مطلب: پیگیری استقرار اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان اوز در تهران
 • امیدوارم نماینده محترم مجلس و جناب فرماندار، باعزمی راسخ، پیگیر این مطالبه بحق مردم که سالهاست مغفول مانده، باشند. فریبا صالحی شورای اسلامی شهر اوز...
  در مطلب: پیگیری استقرار اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان اوز در تهران
 • در شهرستانهای تازه تاسیس فارس شامل زرقان بیضا کوهچنار خفر بختگان ادارات دادگاه وثبت اسناد واملاک وجود دارند وبه مردم خدمت رسانی میکنند اما مردم اوز برای کارهای ثبتی وحقوق...
  شهروند اوز پیگیر ...... در مطلب: پیگیری استقرار اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان اوز در تهران