سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
 |  29/ اکتبر/ 2020 - 10:24
  |   نظرات: 3 نظر
801 بازدید

پاسخ روابط عمومی فرمانداری اوز به مقاله «ارزیابی کیفی یک‌ساله شهرستان اوز بعد از ارتقا »در پیام دانش اوز

در روز گذشته نوشتاری با عنوان «ارزیابی کیفی یک ساله شهرستان اوز بعد از ارتقا» (این‌جا بخوانید http://payamedanesh.com/?p=39189) به قلم دکتر ناصر یادگار فرد در مورخ ۷/۸/۱۳۹۹ در سایت پیام دانش اوز منتشر شد که فرصت مغتنمی را فراهم نمود تا ضمن پاسخ گویی به مطالب و شبهات عنوان شده، با شفافیت کامل به قضاوت افکار عمومی گذاشته شود. البته در نگاه اول هر گونه ارزیابی چه کمی و چه کیفی می بایستی بر مبنای اطلاعات دقیق و صحیح از منابع موثق و رسمی باشد و در چارچوبی مدون، علمی و پژوهشی تعریف گردد چرا که اساس ارزیابی عملکرد کمی سازی اثر بخشی و کارایی فعالیت های انجام شده است.

لذا در قالب پاسخ مقتضی، اطلاعاتی از اقدامات خدمتگزاران مردم شریف شهرستان در قوه مقننه و مجریه در حوزه های مختلف: اقتصادی و سرمایه گذاری، عمرانی، اداری، امنیتی و بهداشتی به صورت گذرا بیان خواهد شد:

 • در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری:با توجه به گرید پایین شهرک صنعتی اوز و عدم امکان اجرای طرح ها با پیوست زیست محیطی با توجه به درخواست های مکرر سرمایه گذاران، زمینی با مساحت ۱۰ هکتار و با گردی ۶ جانمایی گردیده و در دست اقدام نهایی است. همچنین در حوزه جذب سرمایه گذاری و تامین مسکن مورد نیاز جوانان شهر بعنوان یک مطالبه عمومی با بخش خصوصی مذاکره و اجرای۳۲۰ واحد ( علاوه بر ۲۵۰ واحد مسکن طرح ملی) نهایی و زمین مورد نیاز تامین و تاییدیه کارگروه زیربنایی استان به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسیده است.

 

 • در حوزه عمرانی :

۱-۲- گاز رسانی به بخش بیدشهر و قسمتی از بخش مرکزی: گازرسانی به بلوک بیدشهر از طریق خط بنارویه با اعتباری بالغ بر ۷۹۰ میلیارد ریال در حال اجراست که خط بین روستایی آن بین اسلام آباد کوره و بیدشهر اجرایی و شبکه داخلی نیز در اسلام آباد کوره بیدشهر شهرک توحید کهنه گلار و هیرم عملیاتی شده است.

۲-۲- اجرای فیبر نوری اوز هیرم : به ارزش اعتباری ۱۰۰ میلیارد ریال در انتها سال ۹۸ شروع و هم اکنون اتمام یا فته و روستاهای : شهرک توحید کهنه قدیم -گلار بیدشهر قلات کوره بیدشهر هیرم – اسلام آباد  و هود را پوشش و در حال حاضر روستاهای گلار بیدشهر هیرم و هود به خط فیبر متصل و همچنین مرکز مخابراتی کوره به مرکز اصلی مخابراتی ارتقا یافته است.

۲-۳- آبرسانی: در حال حاضر با توجه مشکلات آب در بلوک بیدشهر و شهر اوز طرح اولیه اجرایی خط آبرسانی از بنارویه در دست نهایی شدن است . همچنین در میان مدت و کوتاه مدت در شهر و اوز و سطح روستاها اقداماتی صورت پذیرفته : مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی شهر اوز سهم دولت با تامین اعتبار ۷۰ میلیارد ریالی در کنار مخزن سهم خیرین و بتن مگر کف آن اجرا و تعویض و تقویت خط پمپاژ آبرسانی از گراش به اوز مصوب و در دست پیگیری اجراست.

خط انتقال آب از چاه مربط به کهنه به طول تقریبی ۳ کیلومتر با اعتباری ۱۳ میلیارد ریالی دولتی و سهم خیرین در دست اجرا ست و در سال جاری نیز از محل اعتبارات ۳ درصد نفت و گاز و استانی و توازن مبلغ ۲۷ میلیارد ریال برای خط انتقال، برق رسانی و اصلاح شبکه آب روستاهای کهنه و شهرک توحید از محل چاه جدید خیر ساز تامنی و اجرایی می شود.ضمنا در کنار مخزن ۲۵۰ متر مکعبی خیر ساز در گلاز، مخزن ۵۰۰ متر مکعبی سهم دولت نیز در مناقصه مرحله سوم می باشد که با ارزش اعتباری ۱۸ میلیارد ریال اجرایی می شود.

لازم به ذکر است جهت تامین آب روستاهای فیشو.ر و کهنه در سال جاری مبلغ ۸ میلیارد ریال هزینه گردیده است.

 

 • در حوزه اداری: تاکنون قریب به ۲۴ اداره در ۹ ماهه اخیر استقرار یا ارتقا یافته اند که در نوع خود این رکورد به حساب می آید و اکثرا از پتانسیل نیروهای بومی در سطح مدیریتی استفاده شده است که با توجه سختی استقرار ادارات ناشی از ضرورت اخذ مجوزات چارت سازمانی از سازمان امور استخدامی و اداری کشور و بوروکراسی موجود، عظمت کار نمایان می شود از طرفی با عنایت به هزینه ۱٫۲ میلیارد ریالی استقرار این ادارات با همت بلند خیرین منطقه و دولت اینها اقداماتی ارزنده محسوب و به هیچ وجه در مجال تمثیل رفتن دانش آموز از مقطع اول به دوم نمی گنجد و با توجه به محدودیت های اعتباری، شرایط سخت اقتصادی کشور و تحریم های ظالمانه و سیاست دولت در کوچک سازی بدنه اداری، همه این اقدامات در راستای خدمت رسانی صادقانه به مردم است.

در خصوص تاخیر در استقرار ادارتی مانند دادگاه و ثبت اسناد مجوزات لازم اخذ و بیان این موضوع ضرورت دارد که تامین مکان لازم برای استقرار انجام پذیرفته ولی نیاز تقریبی به ۲۰ میلیارد ریال برای تجهیز موضوع استقرار را متاثر نموده است. در خصوص پلیس +۱۰ نیز سایت مربوطه در حال حاضر مسدود بوده و موضوع از طریق نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و حوزه معاونت سیاسی استانداری در دست پیگیری است.

لازم به ذکر است ۲ سایت اداری جهت استقرار ادارات تعریف و زمین مورد نیاز جهت احداث ساختمان اداری به ادارات : بنیاد مسکن، برق، دادگاه، ثبت اسناد، پزشکی قانونی، نیروی انتظامی و پلیس های تخصصی زیر مجموعه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اختصاص و ان شاالله از محل اعتبارات ملی و مشارکت خیرین بلند همت شهرستان اجرایی خواهد شد.

 

 • حوزه امنیتی و انتظامی : شهرستان اوز اولین شهرستان در بین شهرستان های ۷ گانه بود که ستاد فرماندهی انتظامی و سپاه پاسداران و … در آن استقرار و اقدامات بسیار ارزنده و مورد توقع مردم در : پاکسازی محله کنار سبز از سودا گران مرگ، مبازره با خرده فروشان و عمده فروشان مواد مخدر و کالاهای قاچاق، مشروبات الکی، سرقت و تقابل با اراذل و اوباش انجام پذیرفت. در حوزه زیر سازی نیز شاهد ارتقا واحدهای انتظامی و تخصیص ۶ دستگاه خودرو شاسی و سواری صفر کیلومتر جهت برقراری امنیت از طریق نیروی انتظامی اختصاص یافته است. استقرار پلیس راهور با پیشرفته ترین تجهیزات روز پلیس، حضور شبانه روزی گشت های انتظامی و امنیتی، پاکسازی مناطق حاشیه نشین، اجرای طرح ارتقا امنیت و … از اقدامات قابل توجه حوزه زیر مجموعه شورای تامین بوده که آرامش را برای شهروندان فراهم نموده است.

 

 • حوزه بهداشتی:بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال تفاهم نامه فی مابین دانشکده علوم پزشکی و خیرین تنظیم و دستگاه مختلف حوزه پزشکی شامل :وینتلاتور، اکسیژن ساز، امحای زباله، دستگاه انفوزیون پمپ و مانیتور و مجوز دستگاه سی تی اسکن اخذ گردیده است و اقدام بسیار مهمی در حوزه عمرانی بخش بهداشت و درمان یعنی شورای خیرین سلامت در شهرستان شکل گرفته که پر از خیر و برکت خواهد بود و اولین اقدام را می توان در تقبل احداث ساختمان شبکه بهداشت و پزشکی قانونی با مشارکت دولت دید.

 

 در حوزه راه:الحاق مسیر سه راهی ارد به اوز و چهار بانده شدن آن در طرح ملی راه لار لامرد گنجانیده و دو خطه شدن گردنه کهنه اوز و همچنین بهسازی مسیر اوز به مرکز استان با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال ( ۳۰۰ میلیارد ریال سهم خیر ) در دست اجراست و از طرفی به همت خیرین بزرگوار شهرستان توسعه محورهای ارتباطی من الجمله راه مربط در دست پیگیری اجراست.

 

 • در حوزه فرهنگی و اجتماعی:کسب عناوینی مانند: اولین شهر خلاق ایران در زمینه ترویج کتاب و کتابخوانی، مقام دوم پایتخت کتاب، نشان برنز یونسکو به بخش مادر و کودک کتابخانه اندیشه و انتخاب بعنوان شهر خلاق در مد و لباس در حوزه هنری و … از برجسته ترین اقدامات در حوزه فرهنگی بوده و ساماندهی جایگاه واقعی موسسات خیریه، سازمان های مردم نهاد و ایجاد فضای مناسب برای فعالیت های مدنی بعنوان یکی از محورهای توسعه در کنار معرفی مشاوران توانمند در حوزه جوانان و بانوان و تشکیل دبیرخانه بانوان با فعالیت های چشمگیر حائز اهمیت است و مشارکت خیرین و تفاهم با دولت در اجرای پروژه ها رشد چشمگیری داشته است.

همه اینها تنها قسمتی از اقدامات انجام شده طی این مدت با مساعدت و همراهی: استاندار فرهیخته فارس جناب آقای دکتر رحیمی، نماینده محترم مردم شریف لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر حسین زاده، فرماندار محترم جناب آقای علی پور، مدیران کل استانی و ستادی استاندارای و مدیران دستگاههای اجرایی و بخشداران محترم  و در غایت خیرین بلند همت و ارزشمند شهرستان است و در نگاه هر خواننده منصف مطالب بیان شده و اقدامات صورت پذیرفته قابل تامل و تانی است و نشان از برنامه ریزی دقیق، آینده نگری ژرف و نقشه راه براساس الزامات مورد نیاز مردم شریف شهرستان در شرایط فعلی کشور ناشی از تحریم های اقتصادی است.

درپایان بیان این موضوع ضروری است که برخی مقایسات و تمثیل های بیان شده در نوشتار همانند ریخت و پاش و …. بدور از انصاف و واقعیت های موجود بوده و رسانه نیز بنا بر وظیفه ذاتی خود می بایستی بیانگر واقعیت های جامعه باشد.

 روابط عمومی فرمانداری شهرستان اوز

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “پاسخ روابط عمومی فرمانداری اوز به مقاله «ارزیابی کیفی یک‌ساله شهرستان اوز بعد از ارتقا »در پیام دانش اوز”

 1. شهروند ساکن اوز وتایید کارها گفت:

  کلیه مطالب مطرح شده توسط فرمانداری شهرستان مورد تایید وبیشتر این فعالیت ها محسوس است انصافا در مدت یکسال ودر شرایط سخت اقتصادی وکرنایی کارهای قابل قبولی توسط این فرمانداری نو پا وبا همت بلند خیران عزیز صورت گرفته است استقرار ادارات مورد نیاز مردم وپیگیری ادارات دادگاه وثبت اسناد واداره صمت هم کماکان جز مطالبات مردم می باشد با ارزوی موفقیت برای مسولان دلسوز

 2. اوزی از شیراز گفت:

  کسی منکر کارهای انجام شده نیست اما مردم مطالبات معوقه زیادی دارند که تا کنون انجام نشده است هنوز هم مردم شهرستان اوز برای کارهای حقوقی وثبتی واداری خود به لار وگراش میروند کماکان تعدادی از ادارات کلیدی در اوز مستقر نیست اما دلگرمی مردم به مهندس علی پور فرماندار زیاد است که اینشالله همه مطالبات معوق مردم به سرانجام برسد

 3. کمک خیران عزیز گفت:

  در شرایط امروز ایران ومشکلات دولت نیکوکاران وخیران اوزی می بایست جهت استقرار وتجهیزات انها بیشتر کمک نمایند کاری که اکنون در خنج وگراش بسیار دیده میشود اینشالله

نظر سنجی

'روز شوراها مبارک/ میزان رضایت شما از شورای اسلامی پنجم شهر اوز چقدر است؟'

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • چنانچه وضعیت شبکه بهداشت ودرمان اوز سر وسامان نگیرد ونه کادر کافی داشته باشد وحتی بک ماشین هم در اختیار نداشته باشد بیمارستان اوز هم بخش icu نداشته باشد واز طرف لار ستان...
  اوزی از شیراز ومشکلات بخش بهداشت اور در مطلب: مطالبات فرماندار اوز در دیدار ریاست دانشکده علوم پزشکی لارستان
 • از فرماندار تقاضا دارم توضیح بدن تلکیف دادگاه و اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان به کجا انجامید ....
  علی در مطلب: مطالبات فرماندار اوز در دیدار ریاست دانشکده علوم پزشکی لارستان
 • چرا شبکه بهداشت و درمان شهرستان اوز در زمینه مبارزه با ویروس کرونا ضعیف عمل میکنه . دوستی تعریف میکرد رفتیم درمانگاه شماره دو محلفه جهت تخت بیمار وجود نداشت و از سفره یکب...
  روشن در مطلب: مطالبات فرماندار اوز در دیدار ریاست دانشکده علوم پزشکی لارستان
 • در بحث وصحبتهای شما تعصب ویکسو نگری موج می زند این واقعیت تلخ باید قبول نماییم که اموزش وپرورش اوز سالهاست که از عدم کیفیت وافت تحصیلی رنج می برد وبچه های اوز مجبور به رف...
  جناب کارشناس اموزش وپرورش اوز در مطلب: آموزش اوز در لبه پرتگاه
 • چرا دانشکده بهداشت و سیستم بهداشت اوز مانند گراش مستقل نمی شود؟...
  اوزی در مطلب: مطالبات فرماندار اوز در دیدار ریاست دانشکده علوم پزشکی لارستان
 • درود بر شما آقا ملتفت! اهل قلاتم، به مدت ۴ سال (۹۰-۹۴) با چند تن از دوستانم در دبیرستان فاریاب(یکی از روستاهای شهرستان بستک) تحصیل می‌کردم. روزی که به آنجا رفتیم گمان میک...
  اسحاق محمدی در مطلب: آموزش اوز در لبه پرتگاه
 • آره به نظر منم ما شک اوز خو و شک درسته یکی هم اینکه من همیشه ماشک ؛ رو ، ما ( ضمیر ) شک .تصور میکردم ....
  در مطلب: ماشَکِ اُوزخُووَشَه* (maashake ozkho vasha)
 • با تشکر از آقای ملتفت درحال حاضر اوز رشته ی ریاضی برای دختران ندارد جواب مسولیت هم این است که متقاضی نیست پس اگر متقاضی نیست چرا امسال در رشته ی ریاضی در دبیرستان نمونه د...
  مادر در مطلب: آموزش اوز در لبه پرتگاه
 • سلامی دوباره خدمت آقای ملتفت که پاسخگوی بنده بوده اید و حضورا خدمتشان رسیده و با اینکه در صحبت ها و پاسخگویی ها قطعا متوجه انتقاد نادرست و به نوعی حمایت شده بجهت تخریب پر...
  کارشناس آموزش و پرورش در مطلب: آموزش اوز در لبه پرتگاه
 • مژگان عزیز، این مصاحبه رو من الان خوندم. مثل همیشه به راهت ادامه بده. تو موفقی و میتونی باشی اون چیزی که میخوایی و هستی. آقای ملتفت باز هم بابت نظرتون در سایت گریشنا پیرا...
  فاطمه ابراهیمی در مطلب: گفت و گو با اولین دانشجوی اوزی دانشکده بهداشت