چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹
 |  26/ آگوست/ 2020 - 12:57
  |   نظرات: 4 نظر
1,290 بازدید

کلنگ زنی و افتتاح پروژه های هفته دولت در شهرستان اوز

پروژه های هفته دولت سال جاری در شهرستان اوز شامل ۱۳ پروژه با اعتباری معادل ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود که به نمایندگی از آن ها ۴ پروژه امروز ۵ شهریور در شهر اوز کلنگ زنی یا افتتاح شد.

امام جمعه، فرماندار و معاونش، رئیس منابع طبیعی لارستان، بخشدار مرکزی، رئیس شورای شهر و شهرستان، شهردار، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، رئیس دفتر نماینده مجلس و سایر مسئولین و معتمدین در ابن مراسم حضور داشتند.

شرکت کنندگان پس از تجمع در فرمانداری با حضور در گزار شهدای گمنام، جنگ تحمیلی و شهدای هواپیمای ایرباس با احترام و فاتحه برای شهدا و غبار روبی قبور آنان مراسم را آغاز کردند.

 

کلنگ زنی پارک جنگلی اوز واقع در جنوب غربی دانشگاه پیام نور پس از پیمودن جاده خاکی، اولین پروژه این هفته بود. منصور رضایی رئیس منابع طبیعی لارستان در این مراسم ضمن تشکر از فرماندار و نماینده مجلس گفت: ۵۰ هکتار برای این پارک جنگلی پیش بینی شده است که می تواند برای تفریح شهروندان موثر باشد.

علی پور فرماندار اوز نیز با تشکر از نماینده مجلس، ریاست منابع طبیعی و نیروهای مردمی که برای این پارک تلاش کرده اند از شهرام اختر شمار، حیدری، طیبه نامی، ایزدی و سهراب زرنگار که برای این پارک تلاش کرده اند سپاسگزاری کرد و گفت: برای احداث این پارک اعتبار دولتی در نظر گرفته شده و مشمول کمک های مردمی نیز خواهد بود. برای تامین آب این پارک نیز قرار است منبع ۲۵ هزار لیتری اختصاص داده شود. پس از کلنگ زنی این پروژه یک اصله درخت نمادین کاشته شد.

شریفی رئیس دفتر نماینده در شهرستان اوز گفت: هزار اصله درخت به نام شهدا انور صالحی زاده و عبدالرحیم کمال از طرف دکتر حسین زاده نماینده مجلس به همت کارگروه محیط زیست و بهداشت دفتر نماینده و ۳۰ درخت نیز شخص دکتر حسین زاده و بنده متعهد به تامین می شویم.

کلنگ زنی اتاق مادر و کودک شادروان آرش فروغی در پارک بهجت ( بولوارشهرداری) به همت شهرداری و محمد فروغی( پدر شادروان) دومین پروژه ای بود که کلنگ زنی شد . مهندس کراماتی شهردار اوز گفت: پارک بهجت شامل بخش های کودکان و نوجوانان، زمین های ورزشی و… است. با توجه به انتخاب اوز به عنوان شهر پایلوت دوستدار کودک، اتاق مادر و کودک یکی از این شاخص هاست که به همت محمد فروغی و شهرداری ساخته می شود. شهردار افزود: این اتاق ۷۲ متر مربع مساحت دارد که ۳۰۰ میلیون تومان هزینه آن برآورد شده است و ۱۲۰ میلیون تومان توسط آقای فروغی و باقیمانده از اعتبارات شهرداری هزینه می شود.

کلنگ زنی ساخت بولوار وحدت در خروجی اوز به سمت بلوک سومین پروژه هفته دولت بود که با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال از اعتبارات شهرداری شاخته می شود. مهندس کراماتی شهردار اوز در باره این پروژه گفت: این بولوار به طول ۵۰۰ متر  و در ۴ باند شامل ۲ باند کندرو و ۲ باند تندرو ساخته می شود که یک میلیارد تومان هزینه زیر سازی و یک و نیم میلیارد تومان هزینه آسفالت خواهد شد و ظرف ۶ ماه به پایان می رسد. شهردار افزود: در ادامه این مسیر نیز ۷۰۰ متر از جاده با همکاری اداره راه و شهرسازی و نیکوکاران زیر سازی و ۲ بانده می شود که قرار شد فرماندار به اتفاق مسئولین و هیئت امنای جاده اوز ۳ راهی بختیارویه پس از برنامه های هفته دولت از مسیر این جاده و اقدامات در دست انجام بازدید کنند.

سر در دانشگاه آزاد اسلامی اوز آخرین پروژه هفته دولت بود که امروز افتتاح شد. به گفته عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاد اوز این سردر به طول ۱۶ متر، عرض ۴ متر و ارتفاع ۸ متر با اعتباری معادل ۵۰۰ میلیون تومان ساخته شده است. طراح سر در مهندس سحر علوی، پیمانکاران ساختمان مهندس فریدون نامی و مصطفی احراری و ناظر مهندس محسن مهرآوران بودند که هیچ کدام حق الزحمه دریافت نکردند. خضری گفت: این پروژه که آبان ۹۷ آغاز شده است در شهریور ۹۹ اتمام و به بهره برداری رسیده است. در  ادامه عبدالعزیز خضری به معرفی دانشگاه آزاد و خدمات آن پرداخت و گفت دانشگاه تاکنون ۶ میلیارد تومان در آمد داشته و ارزش دانشگاه  با ۱۲ هکتار سند رسمی، اکنون بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان است.

در ارتقای جایگاه شورا مصمم هستیم

جعفر راستگو رئیس شورای شهر و شهرستان اوز پروژه های هفته دولت در این شهرستان نسبت به پروژه های سایر شهرستان ها به ویژه در شرایط اقتصادی کنونی را با کیفیت دانست و گفت: مسئولین، نیکوکاران و نیروهای مردمی همه با هم کمک کردند تا این پروژه ها به مرحله پایانی برسد. وی افزود: بیشتر پروژه های امروز مربوط به شهرداری بوده است و نباید نقش مهم شورا را در این شرایط سخت که برنامه ریزی و تامین اعتبار کرده و مدیریت شهردار را فراموش کنیم. در شورا مشکلاتی بوده است اما بنای ما بر تعامل هر ۵ نفر است و از فعالیت تمام گروه ها استقبال می کنیم. رئیس شورای شهر در پایان گفت: در ارتقای جایگاه شوراها مصمم هستیم و در موضوع اختیارات شورا تعارف نداریم.

 

هرکس مسئولیت می پذیرد باید خالصانه و بدون منت برای منافع مردم بکوشد

علی اصغر علی پور فرماندار اوز آخرین سخنران مراسم افتتاحیه بود که با عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت سرور شهیدان امام حسین(ع)، حضرت را اولاد پیامبر معرفی کرد که با امر به معروف و نهی از منکر خود را فدای شریعت اسلام کرد. وی با یاد آوری سخنان مقام معظم رهبری گفت: کسی که مسئولیت می پذیرد باید خالصانه و بدون منت برای منافع مردم بکوشد. در شهرستان اوز ۱۳ پروژه با اعتبار ی معادل ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کلنگ زنی یا افتتاح می شود و مواردی مانند پیگیری مشکل آب و نتایج آن در این پروژه ها لحاظ نشده اما پیگیر تعویض خط انتقال آب از گراش به اوز، تقویت پمپ آن مسیر، بهسازی شبکه داخلی آب شهر و… هستیم تا مشکل آب شهر اوز به حداقل برسد.

فضای سبز که از خواسته های مردمی بود پیگیری شده و پارک جنگلی که در مکانی مناسب واقع شده چشم انداز خوبی خواهد داشت. در حوزه راه نیز از بهسازی خروجی اوز به سمت بلوک با کمک نماینده مجلس، شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و نیکوکاران آغاز کرده ایم و وحدت و امنیت مد نظر ماست.

رئیس شورای تامین شهرستان اوز هشدار داد همه باید منافع فردی و گروهی را کنار گذاشته و در راستای منافع مردم گام بردارند و گرنه با هرکسی که مسبب برهم زدن وحدت باشد به شدت برخورد خواهد شد. وی در پایان گفت: شهرستان اوز پتانسیل های خوبی دارد بیایید در کنار هم باشیم تا پیشرفت این شهرستان نوپا محقق شود.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

4 Responses to “کلنگ زنی و افتتاح پروژه های هفته دولت در شهرستان اوز”

 1. دانشجو گفت:

  آقای خضری گفتن ۱۰۰ میلیارد ارزش دانشگاه هست. در صورتی که این ارزش برای دانشگاه آزاد مرکزی هست. سواستفاده از آمار و آمارهای جهت دار در شان مخاطبین نیست.
  ضمنا دانشگاهی که دو سال هست دستمزد استادهاش رو نداده چه نیازی به سردر داره!!

 2. قابل توجه مسولین در اوز گفت:

  هفته دولت فرصت بسیار مناسبی بود که تعدادی اداره مورد نیاز مردم در اوز تاسیس میشد اداراتی مانند ثبت اسناد دفتر خدماتی پلیس +۱۰ واداره صمت و….که مردم سخت نیازمند انها هستند

 3. ناشناس گفت:

  مکان پارک دقیقا کجا میشه؟

نظر سنجی

'روز شوراها مبارک/ میزان رضایت شما از شورای اسلامی پنجم شهر اوز چقدر است؟'

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • با سلام و درود خدمت نویسنده محترم مقاله و شهروندان عزیز وجود افراد فرهیخته، دانا و خردمند فارغ از جنسیت، نژاد، قومیت، دین و مذهب در شهرستان اوز، کم نیست و باعث افتخار بسی...
  دکتر یادگارفرد در مطلب: در این یک‌سال چه گذشت؟
 • استقرار 4 اداره در یک مکان بسیار سخت وقطعا این ادارات از امکانات وتجهیزات کافی هم برخوردار نیستند انتظار میرود به صورت ویژه به این مشکل رسیدگی شود ادارات دامپزشکی کشاورزی...
  قابل توجه فرماندار وخیران محلی در مطلب: معارفه سرپرست کمیته امداد امام خمینی اوز
 • سلام. محل موقت آن در ساختمان دامپزشکی واقع در منطقه کنار سبز است....
  مدیریت در مطلب: معارفه سرپرست کمیته امداد امام خمینی اوز
 • جناب احمدی چنانچه از محل وادرس کمیته امداد در اوز اطلاع دارید لطفا اطلاع رسانی کنید ممنون میشویم...
  شهروند اوز ساکن بندر در مطلب: معارفه سرپرست کمیته امداد امام خمینی اوز
 • تاسیس کمیته امداد در اوز تبریک میگوییم اینشالله هر چه زودتر سایر ادارات مهم ومورد نیاز مردم خوب اوز تاسیس شوند از جمله اداره ثبت اسناد اداره صنعت معدن وتجارت دادگاه میراث...
  سپاس از فرمانداری در مطلب: معارفه سرپرست کمیته امداد امام خمینی اوز
 • یکی از معایب بزرگ حباب السلطنه ها تنگ کردن عرصه برای خدمتگذاران واقعی میباشد امیدوارم مطلب آقای ابراهیم پور بتواند تلنگری باشد تا با خالی شدن حبابها فضای جامعه به تعادل ب...
  رضا در مطلب: جلو نشینان !!/تجربه های حباب السلطنه
 • یکی از مهم ترین کار گروهها بهداشت ودرمان است که انتظار میرود جناب احمدی برای توسعه شبکه ومجوز بیمارستان راهپیما پیگیری جدی بکنند این کار برای مردم ودلگرمی خیران ونیکوکارا...
  بهداشت ودرمان اوز در مطلب: روسای کارگروه‌های ۱۲ گانه مشورتی دفاتر نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز معرفی شدند
 • احسنت به مهندس حسین زاده که دلسوز است و پرتلاش و دارای برنامه. خدا حفظش کنه. نماینده یعنی این....
  شهروند اوز در مطلب: روسای کارگروه‌های ۱۲ گانه مشورتی دفاتر نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز معرفی شدند
 • اگر این همه حباب السلطنه نداشتیم، کار ما به اینجا نمی کشید. هنگامی که این همه حباب السلطنه داریم، جای پرسشی ندارد که چرا شده ایم این و چرا گرفتار این دردسرها شده ایم. نمر...
  اوزی در مطلب: جلو نشینان !!/تجربه های حباب السلطنه
 • شخصیت انسانها به اصالت رفتار است به امید روزی که حباب السلطنه ها این را بفهمند ....
  فرید نامی در مطلب: جلو نشینان !!/تجربه های حباب السلطنه