دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
 |  9/ جولای/ 2020 - 4:05
  |   نظرات: 9 نظر
1,501 بازدید

مسیر اوز ۳ راهی بختیارویه به جاده اصلی تبدیل می شود

با مشارکت نیکوکاران، اداره کل راه و شهرسازی، فرمانداری و نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، جاده اوز تا بختیارویه در ۳ قطعه بهسازی و به جاده اصلی تبدیل می شود.

امروز ۱۹ فروردین سالن اجتماعات فرمانداری اوز میزبان مدیر کل راه و شهرسازی، فرماندار، رئیس دفتر نماینده مجلس در شهرستان، روسا و اعضای شوراهای اسلامی شهر و وروستا، دهیاران، معتمدین و اصحاب رسانه به منظور بررسی بهسازی و تبدیل جاده اوز به بلوک به جاده اصلی بود.

محور اوز به استان از مسیر بلوک بیدشهر می تواند محور اقتصادی شهرستان شود

علی اصغر علی پور فرماندار اوز گفت: آب و راه از اولویت های اصلی شهرستان هستند  و بهسازی  راه دسترسی اوز به استان از مسیر بلوک بیدشهر می تواند اتصال به شهرستان های خنج و لامرد را تسهیل کند. وی از تخصیص اعتبار به مخزن آب و راه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان خبر داد و افزود: این جاده می تواند علاوه بر توسعه اقتصادی شهرستان در حوزه گردشگری  به ویژه برای دریاچه هیرم بسیار موثر باشد.

دکتر حسین زاده نماینده مجلس که در تهران حضور داشت پس از برقراری ارتباط تلفنی با نشست، از پیگیری این موضوع توسط مدیرکل، فرماندار و مسئولین و معتمدین محلی سپاسگزاری کرد و گفت: پیرو جلسه مقدماتی برگزار شده در این رابطه، نمانیده نیز حامی این طرح است و به جد پیگیر موضوع خواهد بود.

اوز از بن بست خارج می شود

مهندس باقری فرد مدیرکل راه و شهرسازی با تشکر از تلاش فرماندار پرتلاش شهرستان و نماینده جوان و صادق در مجلس شورای اسلامی گفت: انجمن خیرین راه جنوب استان فارس رسمی بوده و وزارت آن را الگویی برای سایر استان ها دانسته است. وی با توجه به تاثیر راه در حوزه های مختلف آن را اساس توسعه دانست و گفت ساخت راه اوز به ۳ راهی بختیارویه می تواند ورودی اوز را زیبا کند.

این جاده در ۳ قطعه مجزا ساخته می شود

مدیر کل راه و شهرسازی گفت: جاده ۲ بانده اوز- گراش به بهره برداری رسیده است.  پس از ساخت بخشی از جاده اوز به خنج، مجوز ساخت ۳۵ کیلومتر دیگر این جاده گرفته شده است و با مشارکت مردم و مسئولین جاده اوز ۳ راهی بختیارویه نیز از فرعی و روستایی به جاده اصلی تبدیل شده  و اوز از ۳ طرف ارتباط خود را حفظ کرده و از بن بست خارج می شود.

مهندس باقری خاطر نشان کرد با تشکیل هیئت امنا جاده هزینه ها در اختیار آنان خواهد بود و اداره کل نقشه، هزینه ها و زمان پرداخت  را تعیین کرده و تلاش می کند همگام با نیکوکاران اعتبارات را تامین و نظارت کند. این جاده در ۳ قطعه بهسازی می شود:

۱-۵ کیلومتر اول از سمت اوز تا ۳ راهی کهنه به صورت ۲ بانده و رفت و برگشت ساخته می شود که نقشه برداری شده است وحدود ۲۷ میلیارد تومان هرینه دارد.

۲-اولویت بعدی از ۳ راهی بختیارویه به سمت هیرم است.

۳- اولویت سوم نیز از ۲راهی کهنه به سمت کوره و دریاچه هیرم است.

مدیر کل پیشنهاد کرد نیکوکاران شهر اوز اولویت اول و نیکوکاران بلوک در اولویت دوم و سوم همکاری داشته باشند و اعلام داشت ۵ کیلومتر اول پس از ساخت را به نام نیکوکاران نام گذاری خواهند کرد.

فرزاد شریفی رئیس دفتر نماینده مجلس در شهرستان اوز با اعلام آن که هرچه در توان داریم برای پیشرفت شهرستان باید بگذاریم افزود: دکتر حسین زاده برای توسعه شهرستان همراه هستند و نیکوکاران نیز روشنی بخش تاریکی مشکلات هستند.

سید یوسف حسینی از اعضای انجمن خیرین راه و نماینده خیرین بلوک گفت: لازم است صندوق مالی تاسیس شده تا باهمکاری معتمدین گردش شفاف مالی اعلام شود. وی از دیدار با علمای منطقه خبر داد و گفت: تلاش می شود برای این موضوع با نیکوکاران رایزنی و اطلاع رسانی شود.

حسینی از نیکوکاران جاده به ویژه سید عبدالله هاشمی، حاج یوسف نامی، سلیمی، مختاری، سید محمد حسینی و… به نیکی یاد کرد و افزود: خوشبختانه در ابتدای مسیر آقای محمود کریما و در انتهای آن آقای پاسلاری حضور دارند که همکاری خواهند کرد.

مهندس کراماتی شهردار اوز ضمن یاد آوری دیدار مهندس رحمتی وزیر راه در ۱۰ سال گذشته و تقبل هزینه آسفالت ورودی اوز گفت: اگر نقشه ۵ کیلومتر اول آماده باشد شهرداری ساخت ۵۰۰ متر اولیه را به صورت ۲ بانده شروع خواهد کرد.

در این نشست محمود محبی رئیس شورای شهر اوز، جعفرراستگور رئیس شورای شهرستان، علی روشن قیاس، نوازالله مختاری، محمد وحدانی، ابراهیم احمدی، احمد خضری، سید حیدر هاشمی و فریبا صالحی نیز دیدگاه های خود را مطرح کردند.

پس از این نشست جمعی از شرکت کنندگان به اتفاق فرماندار و مدیرکل راه و شهرسازی از مسیر جاده شامل ۵ کیلومتر اول، ۳ راهی کهنه ، گردنه هیرم تا انتهای مسیر بازدید کردند. علاوه بر آمادگی شهرداری اوز برای ۵۰۰ متر ابتدایی فاز اول، حاج ابراهیم پاسلاری نیز اعلام داشت از یک ماه آینده تعریض جاده از سمت بختیارویه را شروع خواهد کرد.

با توجه به عزم نماینده مجلس، اداره کل راه و شهرسازی و فرمانداری اوز برای بهسازی این جاده، تشکیل و سازماندهی هیئت های مردمی برای پیگیری و مشارکت گسترده نیکوکاران، می تواند تبدیل جاده بلوک به جاده اصلی و توسعه کل شهرستان را به دنبال داشته باشد.

عکس از: عبدالرحیم نوروزی

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

9 Responses to “مسیر اوز ۳ راهی بختیارویه به جاده اصلی تبدیل می شود”

 1. فرید گفت:

  درود درود درود بر همه دست اندرکاران بسیار عالی

 2. شهروند اوز گفت:

  خوشبختانه در این دوره عملکرد نماینده مردم در مجلس حاکی از آن است که بر خلاف دوره قبل برای اوز دلسوز است و با وجود فرماندار محبوب مان و حمایت مدیر کل راه و شهرسازی و حضور خیران عزیز، هرچه بیشتر به رونق و شکوفایی شهرستان اوز امیدوار شده ایم.

 3. ناشناس گفت:

  احسنت وخدا قوت به فرماندار جوان ونماید جوان ومدیر کل راه شهر سازی امروز زنگ خودباوری وتحول در شهرستان اوز زده شد سالها بود انتظار همچون روزی بودیم خدا قوت راهگشایان اقتصاد شهرستان اوز

 4. اوزی از دبی گفت:

  کاری بسیار عالی. واساسی است که. باعث. تحول درمنطقه میشود. باید یک هیت امنای ویک صندوق مالی توسط مسولان وبزرگان منطقه. ایجاد. شود. وبا همت. وکمک. روحانیت منطقه. کار. را شروع. نمایید. این. کار مهم قطعا. با. پشتکار مسولان. ونیکوکاران در سطح شهرستان. شدنی. است

 5. سوال دارم گفت:

  پس جاده مربوطی دیگه منتفی هست؟ دیگه ساخته نمیشه؟

 6. با سپاس از فرماندار. شهردار. ونماینده مجلس و.... گفت:

  باعث مسرت. وامیدواری است که به فکر برنامه های. اساسی وزیر ساختی برای شهرستان اوز. افتاده ایم. اب. وجاده مناسب لازمه تحرک وتوسعه اوز است اینشالله که دیگر مثل گذشته نباشیم که تنها به فکر کارهای فرهنگی. بودیم واز قافله پیشرفتهای اقتصادی. واجتماعی عقب ماندیم خدا قوت به همه. مسولان. وخیران میگوییم. منتظر خبرهای خوب درین ذمینه ها. وهمچنین. ارتقا وتاسیس. اذارات موردنیازمردم هستیم

 7. شهروند گفت:

  شهرداری اول خیابان کنار مسجد نور را درست کنه بعد از این حرفها

 8. احمد وفاداربه اوز گفت:

  احسنت به فرماندار جوان ونماینده جوان مجلس ومدیر کل راه شهرسازی چندین سال بود در انتظار همچین روزی بودیم که دروازه اقتصاد بر روی شهرستان اوز باز شود برای اولین بار است بعد از شهرستان شدن کام بلند برداشته شده خدا قوت فرماندار جوان وجود شما باعث افتخار شهرستان اوز میباشد

 9. قابل توجه مسولین وشورای شهر اوز گفت:

  اگر این برنامه ها به عمل دراید عالی است معمولا کار جاده سازی بسیار طولانی است البته اگر شروع شود زیرا خیلی از کارها در حد جلسه وپیشنهاد باقی میماند خدا کند که کار این جاده مهم عملیاتی شود

نظر سنجی

'روز شوراها مبارک/ میزان رضایت شما از شورای اسلامی پنجم شهر اوز چقدر است؟'

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • خواج اوز هم بکی از طوایف اوز هستند از هرکجا امده اند خوش امدند خواجه وریس در منطقه در اوز خور وبیغرد و.....سایر مناطق پراکنده اند...
  اوزی در مطلب: در آمدی بر ریشه طایفه « خواجه » در اوز
 • تا این صحبت ها رد وبدل شود وبایگانی گردد یکسال باقی مانده شورا ها تمام شده است باز روز از نو روزی از نو...
  لارستانی در مطلب: تصویب ساز و کار گروه تحقق یک‌ساله در بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی استان فارس
 • این مطلب بیشتر یک تصمیمات داخلی. شورا بوده. وجندان برای. عموم مردم مفهوم نیست در کلیه ادارات ازین تصمیمات. داخلی وجود. دارد ولی. اطلاع انها چندانی. تاثیری بر زندگی مردم....
  اوزی. از شیراز در مطلب: تصویب ساز و کار گروه تحقق یک‌ساله در بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی استان فارس
 • طوایف خواجه طبق سنگ قبرهای دوره صفویه از منطقه ممسنی استان فارس به سایر نواحی مهاجرت کرده اند....
  علی در مطلب: در آمدی بر ریشه طایفه « خواجه » در اوز
 • ورودی اوز ازسمت. بلوک بیدشهر نا زیبا ونامناسب برای ورود به مرکز یک شهرستان است. این جاده فرعی ویک جاده روستایی است که می بایست. دوبانده. وبه جاده. اصلی تبدیل شود که اینشا...
  شهروند. از. شیراز در مطلب: به بهانه توجه به خروجی اوز به سمت بلوک
 • کسانیکه محل استقرار اداره شبکه بهداشت ودرمان. اوز. را میدانند لظفا اطلاع رسانی کنند من که در شهر. رفت وامد میکنم جایی تابلو ونشانی. ندیدم...
  همشهری ویک سوال در مطلب: اخبار خوش پیگیری های حوزه سلامت شهرستان اوز
 • اگر خوب دقت کنیم مطلب خاص ومهم در خلال نوشته ها مطرح نمی شود بیشتر این مسایل قبلا ودر اخبار مختلف گفته شده است...
  اوزی دوستدار منطقه در مطلب: به بهانه توجه به خروجی اوز به سمت بلوک
 • رسانه ها ومطبوعات شهرستان اوز کار خبررسانی ادارات وکلا اخبار منطقه را انجام میدهند اما اگر صاقدقانه عرص کنم مقداری شهامت کافی ندارند وبیش از اندازه سعی میکنند که مسولان ا...
  اوزی از بندر در مطلب: َنشست مدیران رسانه های شهرستان اوز با فرماندار در آستانه روز خبرنگار
 • از جناب فرماندار تقاظا دارم هر چه سریعتر نسبت به پیگیری و مستقر نمودن معاون درمان شبکه اقدام نمایند تا به داد مردم و بیمارستان برسه ....
  دانش در مطلب: اخبار خوش پیگیری های حوزه سلامت شهرستان اوز
 • عالیهههههه...
  حسین در مطلب: اخبار خوش پیگیری های حوزه سلامت شهرستان اوز