دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
 |  6/ جولای/ 2020 - 2:10
  |   نظرات: يك نظر
1,263 بازدید

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اوز برگزار شد


دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور امام جمعه، فرماندار و سایر اعضای شورا امروز ۱۶ تیر ماه در سالن اجتماعات فرمانداری اوز برگزار شد.

شیخ عبدالعزیز قاضی زاده امام جمعه اوز اظهار امیدواری کرد که بتوانیم فرهنگ و اخلاق اسلامی را ترویج داده و با اتحاد و همزیستی برنامه ها را به خوبی عملیاتی کنیم.

علی اصغر علی پور فرماندار اوز با یادآوری مناسبت های دهه کرامت، میلاد امام رضا(ع)، تولد حضرت معصومه، روزقلم و روز شهرداری ها و دهیاری ها گفت: اصحاب رسانه نقش بسیار روشنی در عرصه اطلاع رسانی دارند  و در حقیقت زبان گویای مسئولین شهرستان هستند.

فرماندار افزود: ما برای ارتقای فرهنگ عمومی جمع شده ایم و حجاب و عفاف امری دینی، سنت رسول خدا و جزیی از فرهنگ ماست و مختص بانوان نیست. اختلاف دیدگاه ها را باید بپذیریم اما همان طور که در اولین جلسه با اعضای شورای شهر گفتم، باید اختلاف ها را پشت در گذاشته و برای توسعه و پیشرفت بکوشیم.

علی پور گذری به فضای مجازی نیز زد و گفت: ما فضای مجازی را به عنوان فرصت می بینیم تا علاوه بر معرفی توانمندی در حوزه های مختلف از جمله مسایل دینی به کمک ما بیاید اما باید مضرات آن را نیز آسیب شناسی کنیم. فرماندار خاطر نشان کرد همان طور که اوز در مباحثی مانند پایتخت کتاب و شهر دوستار کودک در ایران حرفی برای گفتن دارد در سایر حوزه ها نیز می توان موفق بود.

شیخ صالح انصاری مدیر مجتمع دینی اوز فرهنگ را چیزی دانست که مردم با آن زندگی می کنند و با اشاره به سوره های قرآن افزود: اخلاق در دین اسلام بسیار مهم است و خداوند با نام عظیم خود خلق و خوی پیامبر را می ستاید. وی با اشاره به آن که کرونا بسیاری از امور از جمله امور دینی را متاثر کرده گفت: باید برای آن ها جایگزین پیدا کنیم. شیخ انصاری با توجه به آسیب هایی که در شهر دیده می شود پیشنهاد داد بر روی موضوعواتی مانند اختلافات موجود به صورت موضوعی کار شود و گرنه اگر به معالجه آن ها نپردازیم فردا همه پشیمان می شویم.

حجت الاسلام عدالتی نیز ضمن تبریک روز قلم به صاحبان خرد پیشنهاد دیدار با پیشکسوتان عرصه قلم  و برگزاری گرد همایی به مناسبت روز حجاب و عفاف را داد.

سرهنگ محمدیان فرمانده انتظامی شهرستان اعلام داشت نیروی انتظامی آمادگی مقابله با تهدیدها و آسیب های اجتماعی را دارد و با مشارکت پلیس در حوزه های مختلف، تلاش می شود امنیت شهروندان تامین شود.

کراماتی شهرداراوز ضمن گرامیداشت روز قلم اظهار امیدواری کرد انتقادها به دور از تنش مطرح شود. وی با اشاره به معرفی اوز به عنوان شهر خلاق حوزه کتابخوانی و یکی از ۱۲ شهر پایلوت دوستدار کودک از ارسال طرح های اوز به یونیسف و کلن آلمان گفت و اظهار امیدواری کرد بتوان کودکان را با حقوق و وظایف خود آشنا کرد.

در این جلسه که مدیریت آن به عهده فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز بود، هدایت الله نامی، سرگرد سلمانپور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاد، محسن مهرآوران از دبیرخانه پایتخت کتاب، فوزیه زارع رئیس کتابخانه عمومی نیز مواردی را مطرح کردند.

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اوز برگزار شد”

 1. اوزی دوستدار منطقه گفت:

  به جناب سرهنگ محمدیان فرمانده انتظامی شهرستان در جلسه فرهنگ عمومی خوش امد میگوییم

نظر سنجی

'روز شوراها مبارک/ میزان رضایت شما از شورای اسلامی پنجم شهر اوز چقدر است؟'

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • خواج اوز هم بکی از طوایف اوز هستند از هرکجا امده اند خوش امدند خواجه وریس در منطقه در اوز خور وبیغرد و.....سایر مناطق پراکنده اند...
  اوزی در مطلب: در آمدی بر ریشه طایفه « خواجه » در اوز
 • تا این صحبت ها رد وبدل شود وبایگانی گردد یکسال باقی مانده شورا ها تمام شده است باز روز از نو روزی از نو...
  لارستانی در مطلب: تصویب ساز و کار گروه تحقق یک‌ساله در بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی استان فارس
 • این مطلب بیشتر یک تصمیمات داخلی. شورا بوده. وجندان برای. عموم مردم مفهوم نیست در کلیه ادارات ازین تصمیمات. داخلی وجود. دارد ولی. اطلاع انها چندانی. تاثیری بر زندگی مردم....
  اوزی. از شیراز در مطلب: تصویب ساز و کار گروه تحقق یک‌ساله در بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی استان فارس
 • طوایف خواجه طبق سنگ قبرهای دوره صفویه از منطقه ممسنی استان فارس به سایر نواحی مهاجرت کرده اند....
  علی در مطلب: در آمدی بر ریشه طایفه « خواجه » در اوز
 • ورودی اوز ازسمت. بلوک بیدشهر نا زیبا ونامناسب برای ورود به مرکز یک شهرستان است. این جاده فرعی ویک جاده روستایی است که می بایست. دوبانده. وبه جاده. اصلی تبدیل شود که اینشا...
  شهروند. از. شیراز در مطلب: به بهانه توجه به خروجی اوز به سمت بلوک
 • کسانیکه محل استقرار اداره شبکه بهداشت ودرمان. اوز. را میدانند لظفا اطلاع رسانی کنند من که در شهر. رفت وامد میکنم جایی تابلو ونشانی. ندیدم...
  همشهری ویک سوال در مطلب: اخبار خوش پیگیری های حوزه سلامت شهرستان اوز
 • اگر خوب دقت کنیم مطلب خاص ومهم در خلال نوشته ها مطرح نمی شود بیشتر این مسایل قبلا ودر اخبار مختلف گفته شده است...
  اوزی دوستدار منطقه در مطلب: به بهانه توجه به خروجی اوز به سمت بلوک
 • رسانه ها ومطبوعات شهرستان اوز کار خبررسانی ادارات وکلا اخبار منطقه را انجام میدهند اما اگر صاقدقانه عرص کنم مقداری شهامت کافی ندارند وبیش از اندازه سعی میکنند که مسولان ا...
  اوزی از بندر در مطلب: َنشست مدیران رسانه های شهرستان اوز با فرماندار در آستانه روز خبرنگار
 • از جناب فرماندار تقاظا دارم هر چه سریعتر نسبت به پیگیری و مستقر نمودن معاون درمان شبکه اقدام نمایند تا به داد مردم و بیمارستان برسه ....
  دانش در مطلب: اخبار خوش پیگیری های حوزه سلامت شهرستان اوز
 • عالیهههههه...
  حسین در مطلب: اخبار خوش پیگیری های حوزه سلامت شهرستان اوز