جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
 |  7/ ژوئن/ 2020 - 12:01
  |   نظرات: 13 نظر
709 بازدید

شهرداری میزبان اولین نشست مطبوعاتی شهرستان اوز

ابراهیم احمدی: اولین نشست مطبوعاتی شهرستان اوز به میزبانی شهرداری عصر ۱۷ خرداد در دفتر شهردار برگزار شد. علاوه بر مهندس کراماتی؛ شهردار و کاشناسان شهرداری، محبی رئیس شورای شهر، مدیران مسئول رسانه های اوز امروز، پسین اوز، پیام دانش و اوز استار دراین نشست شرکت داشتند.

مهندس کراماتی در ابتدای این نشست ضمن استقبال از حضور اصحاب رسانه و تداوم نشست ها گفت: شهروندان دارای حقوق و ظایفی هستند که این نشست ها می تواند موجب آگاهی آنان از حقوق و وظایف شود. وی با اشاره با سابقه تاسیس بلدیه در سال ۱۲۸۷ در کشور و استقرار شهرداری اوز در سال ۱۳۳۴ و گذشت ۶۵ سال از آن زمان افزود: شرح وظایف شهرداری ها تغییراتی کرده است و در حال حاضر در شهرداری اوز برخی ا ز وظایف سایر ادارات مانند نظام مهندسی برای تسهیل خدمات رسانی به مردم انجام می گیرد و در برخی از موارد نیز کارکنان شهرداری در پست های مختلف همزمان خدمات رسانی می کنند.

 

کراماتی افزود: وظایف شهرداری بسیار گسترده است و در این نشست نمی توان همه موارد را اطلاع رسانی یا به تمام پرسش ها پاسخ داد که پیشنهاد می شود این نشست ها ادامه یابد که این پیشنهاد با استقبال مدیران رسانه ها روبه رو شد.

محمود محبی رئیس شورای اسلامی شهر، ضمن تشکرازخدمات شهردار و کارکنان گفت: خوشبختانه هماهنگی خوبی بین شهرداری و شورا وجود دارد و شهرداری علاوه بر ارائه خدمات برای تثبیت زمین های شهرداری اقدام موثری کرده است.  وی نبود سالن اجتماعات، عدم حضور معاون شهردار، عدم اگاهی شهروندان از وظایف شهرداری و شورا و عدم استقرار برخی ادارات را از مشکلات شهرداری بیان کرد و افزود: کاربران فضای مجازی باید با شناخت بیشتری از مسایل و پذیرش مسئولیت مواردی که مطرح می کنند به ایجاد فضای آرام در شهر کمک کنند.

در ادامه نشست پرسش های زیر مطرح شد:

*چرا شهرداری برای پیشگیری از ابهامات و آگاهی شهروندان برای تدوین و اعلام شرح وظایف شهرداری  اقدامی نمی کند؟

*روابط عمومی در ادارات از جمله شهرداری می تواند علاوه بر اطلاع رسانی از بروز تهدید ها پیشگیری کند، برای فعال شدن آن چه اقدامی در نظر دارید؟

*بودجه شهرداری چگونه تصویب شده و میزان آن چقدر است؟

*برخلاف گذشت ۳ سال از آغاز پروژه میدان روبروی دانشگاه پیام نور چرا به پایان نمی رسد؟

*در باره ساختمان های شورا که سال های گذشته کلنگ زنی شده توضیح بدهید.

*پروژه‌‌های متعددی که به عنوان برنامه های شهرداری در سالیان گذشته اعلام شد چقدر پیشرفت داشته اند؟

*آیا ادارات از جمله ساختمان اورژانس بیمارستان موظف هستند پروانه ساختمانی بگیرند؟

گزیده پاسخ های شهردار در باره پرسش های مطرح شده به شرح زیر بود:

*شاید برای اطلاع رسانی قصوری از سوی شهرداری وجود داشته باشد اما حجم خدمات و کارهایی که باید انجام گرددبعضا موجب بروز این مشکلات می شود. باید روابط عمومی را تقویت کنیم و با برگزاری نشست مطبوعاتی حداقل هر ۲ ماه یک بار بتوانیم هم عملکردها را منعکس کنیم و هم پاسخگوی پرسش های شهروندان باشیم.

*به جد پیگیر استقرار نمایندگی نظام مهندسی در شهر هستیم تاکنون ۳۹ نفر از میان ۶۰ نفر از مهندسین فعال شهر ثبت نام کرده اند و آپارتمانی در پاساژ شهرداری به این منظور اختصاص داده ایم.

*شهرداری خارج از چارت سازمانی نمی تواند نیرو را به کار بگیرد اما معاون شهرداری و مسئول روابط عمومی از نیازهای نیروی انسانی در شهرداری است. برخی مسایل از جمله خودروهای شهرداری نیز به مرور فرسوده شده اند که باید نوسازی گردد. آتش نشانی برای مهار آتش سوزی در ساختمان چند طبقه نیز فاقد امکانات لازم است.

* در باره بودجه شهرداری باید گفت در حقیقت پیش بینی بودجه است که باید شهرداری با همکاری شورا تلاش کند محقق شود. در حقیقت بودجه اختصاص داده شده به شهرداری بسیار محدود است که شامل: بخشی از عوارض بر ارزش افزوده و هزینه محدود قیر آسفالت اختصاص داده می شود و در سایر موارد باید از طریق نوسازی، پروانه های ساختمانی و … تامین گردد.

*کراماتی بودجه شهرداری در سال ۹۰ را ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون اعلام کرد و گفت در طول سالیان بعد به مرور افزایش یافته در سال های ۹۷ و ۹۸ به ترتیب به ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون و ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون  رسیده که خوشبختانه محقق شده و برای سال ۹۹ حدود ۱۱ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که با توجه شیوع بیماری کرونا متاسفانه تاکنون درآمد ها محدود بوده است و هنوز حقوق اردیبهشت کارکنان پرداخت نشده است.

*در بودجه بندی ۶۰ درصد بودجه باید برای پروژه های عمرانی و ۴۰ درصد برای امورجاری هزینه گردد و عواید حاصل از فروش زمین را نمی توان در هزینه جای مصرف کرد. شهرداری برخی پرداخت ها هم دارد از جمله پرداخت به کتابخانه های عمومی شهر یا ۱۵ درصد از عوارض ساختمان که  به بیمه تامین اجتماعی پرداخت می شود.

* قرار داد نمای میدان روبه روی دانشگاه پیام نور قبل از انتصاب این جانب از سوی شورای پنجم، تنظیم شده است و تاکنون حدود ۹۰ درصد پیشرفت داشته و پس از اتمام آن باید داخل میدان محوطه سازی و نورپردازی شود تا به بهره برداری برسد.

*برای پروزه ساختمان شورا مشکلات زمین، همسایه ها، تهیه نقشه و تغییراتی که در آن به وجود آمده، وجود داشته که قرار شد کاربری تجاری- اداری داشته باشد. با توجه به هزینه های گزاف آن در صورت تامین برای ساخت پیگیری می شود.

*پروژه های تعریف شده شهرداری اکثرا در دست اجراست اما برای میدان تره بار همچنان نیاز است هماهنگی هایی بین ادارات منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی به وجود آید. برخی از این پروژه ها از جمله بادگیر و پارک بهجت با همکاری خیرین و شهرداری در دست اجراست که بعضی از فازهای آن اختمالا تا هفته دولت به افتتاح و بهره برداری می رسد.

*برخی ادارات از جمله آموزش و پرورش برای عوارض شهرداری اقدام کرده اند اما برای ساختمان اورژانس بیمارستان، از سوی شهرداری نامه رسمی زده شده که امیدواریم بیمارستان ضوابط قانونی را برای دریافت پروانه رعایت کند. اما اگر ادارات دولتی روال قانونی رعایت نکنند به کمیسیون ماده ۱۰۰ که با حضور فرماندار به عنوان نماینده وزارت کشور، قاضی مربوطه و نماینده شورا برگزار می شود، ارجاع داده می شود تا تصمیم گیری کنند.

*تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در سال ۹۸ با ۹۰ مساوی بوده و ۱۰۸ پروانه ساختمانی دراین ۲ سال شهرداری صادر شده است. در سال های ۹۱ تا ۹۷ نیز به ترتیب: ۱۰۹، ۱۲۹، ۱۱۹، ۸۶، ۷۹، ۸۴ و ۸۳ پروانه ساختمانی صادر شده است. کل هزینه های صدور پروانه ساختمانی به ۲ درصد هزینه ساختمان نمی رسد اما متاسفانه برخی شهروندان از پرداخت آن خودداری می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

13 Responses to “شهرداری میزبان اولین نشست مطبوعاتی شهرستان اوز”

 1. پایشگر گفت:

  هنر شهرداری در ساختمان و محوطه روبروی جلو پاساژ افشاری است که همه چیر مال خودش است اما زباله دانی درست کرده است

 2. شهروند. اوز به شهردار محترم گفت:

  شهرداری اوز. بعداز. ارتقا. باید از. شهرداری. درجه. ۶. به. رتبه. ۷. ارتقا. یابد. تا. امکاناتش. بیشتر. شود. ایا. شهرداری. اوز. پیگیر. این. کار. هست

 3. رحمانی گفت:

  شهرداری این دوره از نظر عمرانی عملکرد مناسبی نداشته . شما مقایسه کنید با دوره های قبل . هیچ تغییراتی را در شهر نمیبینیم .امیدواریم در فرصت باقی مانده فعالیت بیشتری انجام شود ‌

 4. ناشناس گفت:

  فضای سبز داغون میباشد بعضی از اعضای محترم شورا که مسبب از بین رفتن فضای سبز بودن لطفا توضیح بدهند .

 5. اوزی دوستدار منطقه گفت:

  دراین دوره شهرداری عمل کرد خوبی برای مبلمان شهری نداشته است کارهای عمرانی چندانی در شهر دیده نمیشود اینشالا که بیشتر به فکر کارهای عمرانی شهر باشند

 6. وضعیت ساختمان اورژانس اوز گفت:

  چرا از ساختمان اورژانس که در کنار اتش نشانی ساخته شده استفاده نمیشود لطفا اطلاع رسانی کنید

 7. ناشناس گفت:

  با سلام،تشکر از توضیحات دقیق و کارشناسی شده جناب شهردار،باتوجه به مشکلات اقتصادی جامعه،تا کنون شهرداری اوز عملکرد بسیار خوبی داشته و مهم تر از هر چیز پاکدستی مهندس کراماتی و قطع کردن پای زمین خواران از شهرداری،برای شهروندان موهبت بزرگی است.

 8. ناشناس گفت:

  جالب اینجاست که سایت اوز امروز باهدف مشخص تمام کامنت های مخرب علیه بعضی از اعضای شورا و شهرداری را انتشار میدهد

  • مدیریت گفت:

   گرچه انتشار کامنت هایی که کذب نبوده و حاوی توهین و ورود به حریم شخصی افراد نباشد می توان انتشار داد اما بسیاری از کامنت ها منتشر نشده است.

 9. همشهري گفت:

  شورا چرا جلسه پرسش و پاسخ برگزار نمي كند. مردم از شورا مي خواهند كه در دفتر شورا باشند و پيگير كار مردم بشوند.

 10. ناشناس گفت:

  خدا را شكر اقاي شهردار رو ميشناسيم و به عنوان امين هم اعتماد داريم،اما زمين خوران محترم به فعاليت مشغولند و اين ربطي به پاكدستي اقاي كرامتي ندارد.

 11. سیفایی گفت:

  در این دوره علی رغم کم بودن درامد شهرداری، آسفالت کوچه ها و خیابانها به خوبی در حال انجام است که می تونه یک کار اساسی باشه.توسعه دادن محل پیاده رویی و ساخت پارک بهجت هم می تونه کمک کنه برای تفریح بیشتر مردم

 12. حميد گفت:

  شورا شهر چه روز هاي در شورا تشريف دارند .هر روز كه به شورا سر مي زنيم كه كسي از شورا نمي بينيم.

نظر سنجی

'روز شوراها مبارک/ میزان رضایت شما از شورای اسلامی پنجم شهر اوز چقدر است؟'

Loading ... Loading ...
آخرین نظرات
 • کاری بسیار عالی. واساسی است که. باعث. تحول درمنطقه میشود. باید یک هیت امنای ویک صندوق مالی توسط مسولان وبزرگان منطقه. ایجاد. شود. وبا همت. وکمک. روحانیت منطقه. کار. را شر...
  اوزی از دبی در مطلب: مسیر اوز ۳ راهی بختیارویه به جاده اصلی تبدیل می شود
 • خوشبختانه در این دوره عملکرد نماینده مردم در مجلس حاکی از آن است که بر خلاف دوره قبل برای اوز دلسوز است و با وجود فرماندار محبوب مان و حمایت مدیر کل راه و شهرسازی و حضور...
  شهروند اوز در مطلب: مسیر اوز ۳ راهی بختیارویه به جاده اصلی تبدیل می شود
 • درود درود درود بر همه دست اندرکاران بسیار عالی...
  فرید در مطلب: مسیر اوز ۳ راهی بختیارویه به جاده اصلی تبدیل می شود
 • ۳۶ ساله که ساکن دبی هستم کلمه اچمی همانطور که برادر یا خواهر قبل از من نوشتند از دبی نشات گرفته مسافرانی که از تهران وشهر های دیگر ایران به دبی جهت کسب وکار ویا گردش می ا...
  بروشان در مطلب: زیبایی شناسی«زبان اچمی» به مثابه زبانی کل نگر
 • هزاران سلام به شهر اوز ترغیب این کتابداربرای پر کردن فرم های کتابدارنمونه الزامی است برنامه های زیادی از شهر اوز در دسترس قرار دارد امیدواریم بتوانیم از این شهر زیارتی دا...
  نجف خوانی دهواری در مطلب: روز ملی ادبیات کودک روز به رسمیت شناختن کودکی و نوجوانی است
 • با تشکر از نویسنده محترم امیدواریم که ساختمان کانون پرورش فکری کودک ونوجوانان شهرستان اوز اماده فعالیت شود تا همراه با کتابخانه ها خدمت رسان بچه های عزیز باشند...
  اوزی وکانون پرورش فکری در مطلب: روز ملی ادبیات کودک روز به رسمیت شناختن کودکی و نوجوانی است
 • الان بچه های اوز همسطح بچه های دنیا فهم و شعور پیدا کردند؟ این آمارها فقط واسه سایت و فضای مجازی خوبه ما همیشه گول آمار رو میخوریم...
  بی طرف در مطلب: پروژه بخش مادر و کودک کتابخانه اندیشه اوز نشان برنز یونیسف دریافت کرد
 • امیدواریم این عزیزان بجز ضرر کردن از جیب خود،که برای شهر هزینه میدهند با رفتار و حرفای ناشایست برخی خواص،باعث دلسردی شون نشه...
  پیمان در مطلب: با بازرسان بهداشت و سلامت شهرمان همراهی کنیم
 • امیدواریم این عزیزان بجز ضرر کردن از جیب خود،که برای شهر هزینه میدهند با رفتار و حرفای ناشایست برخی خواص،باعث دلسردی شون نشه...
  در مطلب: با بازرسان بهداشت و سلامت شهرمان همراهی کنیم
 • به احترام بازرسین مردمی بهداشت اوز باید ایستاد....
  کسبه اوز در مطلب: با بازرسان بهداشت و سلامت شهرمان همراهی کنیم