پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸
 |  ۱۸/ مرداد/ ۱۳۹۸ - ۱:۲۷
  |   نظرات: يك نظر
1,537 بازدید

تجلیل از خبرنگاران در جلسه شورای اداری لارستان

به مناسبت ۱۷ مرداد؛ سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار، ازخبرنگاران برگزیده لارستان در شورای اداری شهرستان تجلیل شد.

در این جلسه که ۱۷ مرداد در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد، دکتر جعفر پور نماینده مجلس و رئیس کمیسون فرهنگی، حسنی فرماندار ویژه لارستان به اتفاق معاونین، اعضای شورای اداری شهرستان، مدیران، خبرنگاران و عکاسان برگزیده رسانه های رسمی شهرستان حضور داشتند.

رئیس کمیسون فرهنگی مجلس: برای تقویت تشکل صنفی خبرنگاران آماده همکاری هستم

دکتر جمشید جعفر پور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس خود را دوستدار فرهنگ و هنر دانست و روز خبرنگار را تبریک گفت. وی از ارتقای سطح آگاهی، بیان واقعیات، تدوین گزارش تحقیقی به عنوان رسالت های خبرنگاران نام برد و پیگیری مطالبات را بخش کوچکی از این وظیفه دانست.رئیس کمیسون فرهنگی مجلس مسئولین را موظف به همکاری با خبرنگاران دانست و آمادگی خود را برای تقویت تشکل صنفی و همکاری دراین راستا اعلام داشت.

وی به محدودیت های اعتباری اشاره داشت اما افزود: نباید با «نداریم» مراجعین را بدرقه کنیم. دکتر جعفر پور به اقداماتی که در بخش راه به ویژه پس از حوادث ناگواری جاده ای اتفاق افتاده اشاره کرد و گفت: امروز ۳ و نیم میلیارد تومان پروژه مخابراتی در بخش جویم و بنارویه افتتاح می شود و ۱۲۰ میلیارد تومان نیز اعتبار گاز در این ۲ بخش تامین شده است. دکتر جعفر پور در پایان از حضور دکتر مونسان رئیس میراث فرهنگی و نمایندگان وزارت نیرو در منطقه در هفته آیده خبر داد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان: پاسخگویی به خبرنگاران وطیفه همگی ماست

حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: ما به دلیل برخی از محدودیت های مالی شاید نتوانیم برای حمایت از رسانه ها اقدامی بکنیم اما پاسخگویی به خبرنگاران وظیفه ماست تا فضای رسانه ای شهرستان پویاتر شود و روز تکریم از خبرنگاران نباید محدود و معطوف به ۱۷ مرداد باشد. به جز موضوعات امنیتی سایر موضوعات باید رسانه ای شود. فرمانداری با یاد آوری هفته دولت خاطر نشان کرد از این هفته باید برای انعکاس خدمات و عملکردها استفاده شود.

رئیس شورای اداری شهرستان بر نظم و انضباط  و حضور به موقع مسئولین در ادارات نیز تاکید کرد و گفت: هیچ مسئولی نباید خود را از شورای اداری بزرگتر ببیند و از حضور در جلسات شورای اداری سرباز بزند. وی در باره گرانی نیز گفت: برخی گرانی ها با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم پذیرفته شده است، اما گرانفروشی قابل توجیه نیست.

فرماندار در پایان گفت: با جابجایی صورت گرفته علمدار بخشدار سابق بنارویه به عنوان بخشدار صحرای باغ، طریف از مسئولین بومی به عنوان بخشدار بنارویه و دلاور بخشار سابق صحرای باغ  به عنوان معاون عمرانی فرمانداری منصوب شده اند و احکام آنان داده شد.

دلاور معاون جدید عمرانی فرمانداری ویژه لارستان نیز با تشکر از مسئولین و مردم صحرای باغ گفت: برای پیشرفت لارستان می طلبد با برنامه ریزی دقیق و مدون از پتانسیل ها به خوبی استفاده کنیم و توسعه پایدار و همه جانبه را مد نظر قرار دهیم.

سخنان طاهری معاون برنامه ریزی مبنی بر تفکیک معاونت برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری ویژه لارستان  و انتصاب دلاور در پست معاونت عمرانی،بخش از این جلسه بود. وی بر ثبت آمار اشتغال در سامانه رصد تاکید کرد.

حجتی مدیر روابط عمومی فرمانداری لارستان و مجری مراسم از مدیران مسئول میلاد لارستان، پیام اوز و اوز امروز، آفتاب لارستان و خبرنگار صحبت نو خواست دیدگاه های خود را بیان کنند.

آستانه تحمل را در قبال مطالبات مردمی بالا ببریم

ابوالحسن مویدی مدیر مسئول میلاد لارستان ضمن گرامیداشت یاد شهیدان صارمی و عبدالرحیم فتوت از لار، از نشریات فرهنگ لارستان،  قیام لارستان، آهنگ لارستان و جلوه های اندیشه به عنوان نشریات محلی لارستان قبل از انقلاب یاد کرد و میلاد لارستان را نیز از نشریات پبیشکسوت لارستان  پس از پیروزی انقلاب اسلامی نام برد. وی خواستار آن شد آستانه تحمل در قبال مطالبات مردمی را بالا ببریم.

رئبس کمیسیون فرهنگی مجلس برای تقویت نمایندگی خانه مطبوعات لارستان حمایت کنند

ابراهیم احمدی مدیر مسئول پیام اوز و اوز امروز فعالیت رسانه ای در هر منطقه را از شاخصه های فرهنگی ان دانست و از فعالیت رسانه ای در لارستان و بخش اوز به نیکی یاد کرد. وی افزود: پس از میلاد لارستان، در بخش اوز عصر اوز طی ۱۷ ساله مستمر منتشر شد و پس از آن علاوه بر نشریات مرکز شهرستان، نشریات پیام اوز، با پیام دانش و پسین اوز در این بخش مجوز انتشار گرفتند و علاوه بر آن ها پایگاه های خبری اوز امروز، پیام دانش، پسین اوز، مربوطی کهنه و پشور نیز فعال هستند. وی مشکلات اقتصادی و عدم توازه هزینه و درآمد به ویژه پس از گرانی کاغذ، پایین بودن سواد رسانه ای، ریزش مخاطب و ضعیف بودن تشکیلات صنفی را از مشکلات عمده رسانه های محلی دانست و از نماینده مجلس  و رئیس کمیسیون فرهنگی خواست برای تقویت تشکل صنفی نمایندگی خانه مطبوعات لارستان و تعدیل یارانه مطبوعات در حمایت از رسانه های محلی همراهی کنند.

به تکثر دیدگاه ها در رسانه ها احترام بگذاریم

حمید منشی مدیر مسئول آفتاب لارستان بر ضرورت پاسخگویی مسئولین و استفاده از دیپلماسی رسانه ای، تقویت رویکرد انتقادی در رسانه ها و فراهم شدن زمینه رسانه های پیشرو تاکید داشت و افزود: نباید انتظار داشت همه رسانه ها یکسان فعالیت کننند بلکه باید به تکثر دیدگاه ها احترام گذاشت و هر رسانه بتواند طیفی را نمایندگی کند.

صمد کامجو خبرنگار سایت صحبت نو ضمن معرفی سایت لارستان کهن، اولین خبرنگار مردمی لارستان را رضا مروج معرفی کرد. وی از عدم پاسحگویی مسئولین در فضاهای مجازی گلایه کرد و گفت: به خاطر برخی اظهار نظرها در فضای مجازی مسئول دفتر نماینده از وی شکایت کرده است. این موضوع کمی ادامه دار شد و دکتر جعفر پور در ادامه جلسه در پاسخ وی گفت: دفتر نماینده شکایت نکرده است اما با ارسال برخی اظهار نظرها در فضای مجازی به مسئولین مربوطه، خواستار کنترل فضاهای مجازی شده است.

مجید حجتی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد لارستان در سخنان کوتاهی با تکریم از خبرنگاران گفت: تلاش می شود تشکل صنفی خبرنگاران تقویت شود تا مطالبات را بهتر بتوان پیگیری کرد.

در پایان مراسم از مدیران مسئول، خبرنگاران و عکاسان برگزیده شهرستان با اهدای لوح تقدیر شد. ابراهیم احمدی، مسعود دبیری و محمد احمدی از نشریه پیام اوز و سایت اوز امروز، عبدالعزیز خضری از نشریه با پیام دانش، احمد خضری، حمیرا نامدار و مریم سمیعی از نشریه پسین اوز در میان برگزیدگان قرار داشتند.

آتش فراز بخشداراوز، رضایی رئیس آموزش و پرورش، دکتر مقتدری رئیس دانشگاه پیام نور، عطوفت رئیس آبفا، مهندس عزیزی از شهرداری اوز، مدیران و نمایندگان رسانه های اوزدر این مراسم حضور داشتند.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “تجلیل از خبرنگاران در جلسه شورای اداری لارستان”

 1. اوزی گفت:

  درین جلسه نماینده مجلس اعلام کرد که در روزسه شنبه مقامات میراث فرهنگی کشوری واستانی به لار می ایند جا دارد که مسولین بخش اوز در جریان باشند تا نمایندگی این اداره میراث هر چه زودتر در اوز تاسیس نمایند

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • برای استقرار نظام مهندسی خودم من قبل از شهرستان شدن دنبالش بودیم بعضی ها چرا می خواهند همه چیز را به شهرستان شدن و فرمانداری ربط دهند...
  محمد در مطلب: خبرهای خوش در شهرستان اوز
 • احسنت و خدا قوت به فرماندار و کلیه مسولین امیدوارم همچنان با سرعت مظاعف جهت پیشرفت رو به اینده ای روشن برای تمامی مردم و منطقه باشند .......
  همشهری در مطلب: خبرهای خوش در شهرستان اوز
 • جناب موسوی مدبر کل دادگستری. استان فارس. با. استقرار. دادگستری. ودادگاه. وهم چنین. تاسیس. اداره ثبت. اسناد. واملاک. در کلیه شهرستانهای. تازه. تاسیس. استان. موافقت. واعلام...
  به قرار اطلاع در مطلب: خبرهای خوش در شهرستان اوز
 • خانم هاشمی در جلسه صحبتی نکردند...
  مدیریت در مطلب: اولین جلسه شورای اداری شهرستان اوز برگزارشد
 • خبر گزاری صدا وسیمای فارس در تاریخ 12 اذر ماه از قول مدیر کل دادگستری استان فارس اعلام کرد که بزودی ادارات دادگستری واداره ثبت اسناد در همه شهرستانهای تازه تاسیس مستقر خو...
  کارمند بومی ویک خبر بود در مطلب: خبرهای خوش در شهرستان اوز
 • امیدوارم همیشه از اینگونه خبرهای خوب داشته باشید و این ادارات توسط افرادز بومی اداره و مدیریت شود و کلیه پرسنل آن از میان افراد دبومی منطور اهل اوز باشند. امیدوارم هرچه ب...
  امید از اوز در مطلب: خبرهای خوش در شهرستان اوز
 • بسیار عالی امید داریم با حضور فرماندار جوان و همچنین همت مسئولین پر تلاش و دلسوز اوز، تحقق این امور به زودی صورت پذیرد....
  محمد شریف در مطلب: خبرهای خوش در شهرستان اوز
 • چرا صحبت های خانم فروغ هاشمی رو ننوشتین...
  اوزی در مطلب: اولین جلسه شورای اداری شهرستان اوز برگزارشد
 • با سپاس از جناب. فرماندار بابت. انگیزه. ودرایت. در کارهایشان. استقرار. ادارات مورد نیاز. شهرستان. کاری. پایه. واساسی برای. پیشرفت های. اینده. متطقه. است موفق. باشید ضمنا....
  اوزی. از شیراز در مطلب: اولین جلسه شورای اداری شهرستان اوز برگزارشد
 • افرین از گفته های چناب فرماندار چنین بر می اید که هدفشون خدمتگزاری سریع به خواسته های مردم در تاسیس ادارات و استفاده از نیروی اهل اوز در ادارات پیباشد که باید این سخنان و...
  امید از اوز در حمایت از انگیزه فرماندار محترم در مطلب: اولین جلسه شورای اداری شهرستان اوز برگزارشد