سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸
 |  ۱۶/ خرداد/ ۱۳۹۸ - ۵:۴۸
  |   نظرات: 6 نظر
296 بازدید

اهل قلم اگر صادق و مردمی نباشد ؟؟!!

سیلوانا سلمانپور: بادرود بر خانم نوشادی، اقای امینی و تمام خاکیان بی ادعا، مدت‌ها بود که انتقادهای بیهوده و مغرضانه و یا گاهی کودکانه در سایت ها یا صفحات مجازی گروه ها، ذهن مرا در گیر کرده بود و امروز با مطالعه مطلب نویسنده پرتوان خانم نوشادی با نام «خاکیان شهرم »،آن‌چه در ذهنم مدت‌ها مانده بود خودجوش تراوش کرد و ترجیح دادم بصورت جداگانه در سایت اوز امروز درج شود. شاید تلنگری باشد بر اذهان مخاطبان عزیز خوشبین و زلال که بر انتقادها از زاویه های گوناگون نگاه کنند .

 بارها مطالب خانم نوشادی را خوانده‌ام، تحسین  کرده‌ام و  نیز نوشته ام که از ظهور چنین نویسنده‌ای بسیار خوشحال و امیدوار شده ام. آینده ای درخشان برایشان آرزو می کنم که قلمی توانا، نگاهی تیزبین و جسارت و شهامت لازم را دارند .

اما این‌که در آخر مطلب دیدگاهی را نوشته اید که ( اهالی قلم فقط انتقاد نمی کنند. بلکه مثبت و منفی را با هم می بینند.. )به‌نظرم همیشه صادق نیست !

  مطالب کسانی را در این دوران خوانده ام که مکرر می نویسند و انتقاد می کنند و آن هم انتقادهای بی‌جا و بی مورد وتفرقه برانگیز! با نگاهی از سر خودخواهی و خودپسندی !

و نقابی از عشق به زادگاه، که در اصل عشق به خویشتن است و لا غیر!!

افرادی را می بینم که از قلم و ادب و هنر دم می‌زنند اما به رسم همان ادب، از ارسال یک پیام و یا  پاسخ به پیام شادباش یا پوزش، به یک همراه یا همفکر متواضع ، سر باز می زنند و حتی از بردن نام هم مسلک خویش ابا دارند، مبادا نام نامی خودشان کوچک شود، که جز خویشتن کسی را نمی بینند .!!

مطالب افرادی را خوانده ام که حتی از بردن نام نیکوکاران نامدار شهر ویا فعالان دلسوز فرهنگی اجتماعی  خودداری می کنند و با صدها رمز و راز و کنایه سعی در تخریب شخصیتی و ایجاد شک و تردید و تشتت فکری در ذهن مخاطبان بی ریای خود دارند .!!

مطالب افرادی را خوانده ام که غرض ورزی در سطر سطر نوشته هایشان موج می زند و چشم هایشان را بر واقعیت ها بسته و تلاش، زحمات،  بزرگی، سخاوت و از خود گذشتگی دلسوزان جامعه را نادیده گرفته و یا نادرست قلمداد می کنند .!!

مطالب کسانی را خوانده ام که متأسفانه به دلیل ناآگاهی و یا کمبود اطلاعات، به انتقادهای ناروا دامن زده و آنها را ترویج داده اند و نویسنده را تشویق …!!!

و….و….و..

اهل قلم اگر خالص و عاشق و شجاع و تیزبین نباشد، اگر صادق و مردمی نباشد، نه انتقادش سازنده است و نه تحسین و تمجیدش !

اگر در همان دیدگاهی که در انتهای مطلب نوشته شده تنها دو صفت (اهالی قلم صادق و مردمی )اضافه شده بود، آن دیدگاه درست بود.

برای شما و خانم نوشادی ارجمند و تمام قلم به دستان شریف و ژرف اندیش موفقیت روزافزون و تداوم راهی پربار و گامی استوار در این مسیر سخت و دشوار آرزو می کنم .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

6 Responses to “اهل قلم اگر صادق و مردمی نباشد ؟؟!!”

 1. شهروند. اوزی گفت:

  با تشکر ازخانم. سلمانپور که همه. همشهریان. را. به وحدت. وانتقاد. سازنده دعوت. وتشویق. میکنند حیف. است که. ما. اوزیها. در این. شرایط. سخت. همدیگر. ومسولین. محلی. را سخت گیرانه به. باد. انتقاد بگیریم باید. همه توان. وانرژی. خودمان. را صرف. ترقی. توسعه. وارتقای. اوز. نماییم وبرای. کم کاری. واشتباهات. مسولین. بدون. کینه. وخود. خواهی. راهکار. نشان. دهیم. با تشکر

 2. پیشنهاد به خانم. سلمانپور گفت:

  از شاعره ونویسنده شهرمان. استدعا. داریم. که هر از چند. وقت یکبار مطالبی. در مورد. مسایل. مهم. شهر. اوز. وضرورت. اتحاد. وهمبستگی بین مردم. بنویسند. قطعا. برای. همه مردم. وخبرنگاران. ونویسندگان. محلی. موثر. واقع. میشود

 3. قابل توجه. معتمدبن. وفعالین اجتماعی در اوز گفت:

  با کمال. تاسف اخیرا. مطالب زیادی در انتقاد. از مسولین محلی توسط. قلم به دستان. خودی منتشر. میشود که در یک شهر کوچک مانند. اوز مقداری زیاده. روی. به چشم. میخورد. از انجاییکه. انتقاد. از سایر مسولین. رده. با. لاتر منطقه. برای این. اقایان اهل. قلم مشکل است. نوک. پیکان. انتقادات. را بسوی. افراد. شورا و…..نشانه. رفته اند. که قابل. قبول. افکار عمومی. نیست لذا. انتظار می رود که. عداوت. رقابت. وحسادت. را کمتر. کنیم. وواقع. بینانه. ودر حد. توان. وامکانات. مسولین محلی اطلاع. رسانی وقلم. فرسایی کنیم ونیروهای. محلی. را. درجهت. اتحاد. وهم افزایی. هدایت. نمایمی. نه. در جهت. تضعیف. وخنثی. کردن. همدیگر اوز. در شرایط فعلی به. ارامش. واتحاد. وبکپارچگی. مردم. برای. ارتقای. به شهرستان. نیاز. مبرم. دارد

 4. مصطفی ملتفت گفت:

  سپاس گزارم از خانم سلمانپور برای گوشزد این نکات قابل تامل!
  شفافیت و شجاعت در بیان اندیشه و نظر بدون نشانه گرفتن شخصیت دیگران، باعث رشد و ترقی یک جامعه و ایجاد گفتگوی پویا و سازنده می شود!
  که متاسفانه این تعامل سازنده به علت محافظه کاری و گاهی عدم احترام متقابل کم دیده می شود؛ و اشخاص بیشتر به دنبال تخریب و سرکوب دیگران هستند بخاطر میل به برتری جویی که دارند؛ همانطور که خانم سلمانپور آسیب شناسانه به نارسیسیتیکی بعضی اشخاص اشاره کردند.

 5. همشهری گفت:

  ضمن تشکر از خانم سیلوانا سلمانپور و مدیریت سایت اوز امروز. متاسفانه مدتی است هر یادداشت یا انتقادی یا مطلبی را تحت عنوان مقاله میدانند و در بعضی سایتهای محلی نیز با رنگ و لعاب دلسوزی برای شهر ، اتحاد و غیره با بزرگنمایی بازتاب داده میشود. .بهتر است به هر نوشته ای به اندازه سطح سواد نویسنده ی آن و محتوای آن بها داده شود تا تعاریف مقاله کتاب و … حفظ شود.

 6. امیر گفت:

  تشکر از خانم سلمانپور شاعره محبوب اوز بخاطر حس دلسوزی اما باید توجه داشته باشیم بدون انتقاد سازنده و ارائه راهکار پیشرفت حاصل نمی شود شاید تعریف و تمجید بیش از حد و بزرگنمایی بوده که الان از شهرهای اطراق عقب افتاده ایم و چه بسا در کورس با روستاها هم عقب بمانیم.
  علی کل حال بیان نکات منفی و مثبت در هر کاری مورد لزوم و لازمه پیشرفت است پس احساسات را کنار بگزاریم و به واقعیت بچسبیم که بهترین راه درمان است.

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • از برگزار کنند گان نماز جمعه در اوز که مسایل شهر وبخش اوز را در خطبه های جمعه مطرح میکنند تشکر می کنیم وانرا به فال نیک میگیریم که همیشه در خطبه ها مسایل مهم مردم مسلمان...
  شهروند اوزی نماز گذار در مطلب: از تاکید بر اصول زیست محیطی تا گزارش کارگروه مخزن آب در نماز جمعه اوز/ فایل صوتی
 • درود خالصانه بر ریاست و یاران راستین شورا که وقف نمودن خود و زندگی خانواده قدم در راه خدمت قرار داده و می دهند. بعضی افراد در جشن گلریزان نه شرکت کردند و نه کمک ولی بعد ا...
  در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • به پاس قدردانی از خطیب تواناوخردمند حضرت استاد شیخ مسعود وخشوری که درخطبه امروز به مطالب بسیار لازم وضروری مخصوصاً افرادی که دلسوز محیط زیست هستند منتهی آگاهی وروش اعمال...
  ابراهیم نجم الدینی در مطلب: از تاکید بر اصول زیست محیطی تا گزارش کارگروه مخزن آب در نماز جمعه اوز/ فایل صوتی
 • از سایت اوز امروز بابت اینگونه خبرهای مهم واجتماعی تشکر میکنیم موفق باشید...
  شهرونداز تهران در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • تشكر ازآقاي عسكري و ساير دوستان در شورا و انجمن خيريه بابت تامين هزينه خداوند.خيرتان دهد...
  همشهري در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • جالبه خانم .... از ساخت منبع می گوید و همه می دانیم زحمات چه کسانی بوده است.حداقل با خواندن گزارشات از روند ساخت منبع می توانید گزارش درست بدهید شمااعلام نموده اید که ۵ م...
  وای وای از بس .... شنیدیم در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • تشکر از ریاست و اعضای محترم شورا بابت پیگیری و تامین هزینه مخزن و پیگیری جهت ساخت آن...
  در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • خیلی ممنون از اطلاع رسانی شما...
  در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • برای مخزن دولتی مناقصه برگزار شده و پیمانکار مشخص شده و خاکبرداری انجام می شود....
  مدیریت در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • در گزارش به وضعیت ساخت مخزن ۵۰۰۰ مترمکعبی سهم دولت اشاره نشده است که در چه وضعی است ایا عملیات اجرایی آن شروع شده است یا خیر و در صورت پاسخ منفی علت آن چبست...
  همشهر دلسوز اشنا به اینگونه مسائل در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز