سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸
 |  ۱۶/ خرداد/ ۱۳۹۸ - ۷:۲۳
  |   نظرات: 6 نظر
361 بازدید

خاکیان شهرم

نوشاده نوشادی*: با شناختی که تا کنون از مخاطبین پیدا کردم می دانم مردم به متن های انتقادی توجه بیشتری نشان می دهند. یکی دو مورد از مشکلات پیرامون به ذهنم خطور کرد که خواستم جمع بندی کنم و بنویسم. در این حین اطلاعیه هیئت تنیس روی میز یادواره شادروان عبدالکریم تارتاران در گروه ها به چشمم خورد که قرار بود در سالن تخصصی نادی تنیس برگزار شود.

قبلا یک‌بار این سالن بزرگ با ظرفیت عالی را دیده بودم و کما کان در باره  نیکوکار بزرگوار عبدالخالق امینی ذکر خیرهایی شنیده بودم.  از جمله در گزارش نویسنده گرانقدرمان فائزه رضایی در اوصاف ایشان توضیحاتی داده شده بود  ولی در از آن جایی که در منطقه مان خیرین زیادی داریم که طبع بلند و همت والایی دارند،  نه این‌که این نوشته ها برایم قابل تقدیر نبود بلکه ایشان را بزرگواری دیدم در خیل دیگر بزرگواران. هر کس مدتی در اوز بوده باشد می داند خیر و خیرات در خون و پوست مردم این دیار ریشه دوانده است و چه بسیارند افرادی که خود نیازمند هستند ولی  با این حال دستان آن‌ها از بذل و بخشش در حد توان خود کوتاهی نمی کنند

پس ایشان را بزرگواری بین بزرگواران شهرم را در حالی که در سالن خودساخته تکیه بر صندلی داده وخرسندانه مسابقه ها را تماشا می کند متصور شدم که احیانا با احترام خاص در حال پذیرایی شدن باشد .

می دانم وقتی تا اینجای مقاله ام را بخوانید  این سوال برایتان پیش می آید این متن چه ربطی به مطلب انتقادی دارد

موضوع این است آن‌چه قلم مرا تسلیم خود کرد که در این شماره به جای نقد و انتقاد از بزرگ منشی مردان شهرم بنویسم لحظه ای بود که وقتی وارد سالن مسابقه شدم دیدم مردی لیوان های چای در دست دارد و در حالی که عرق خستگی بر  پیشانی اش برق می‌زد در حال پذیرایی از مردم است! 

آن‌که لیوان های خالی جا مانده روی صندلی ها را یکی یکی جمع می کرد ودر گوشه سالن در سطل زباله می انداخت. فکرم را این‌بار معطوف نیمه پر لیوان کرد که بنویسم آن‌چه به چهره های این دیار  درخشش خاص داده  تنها نیکوکار بودن نیست بلکه خاکی بودن آنهاست. 

رفتار خیر بزرگواعبدالخالق امینی  که  به جای پذیرایی شدن  با رویی گشاده در حال پذیرایی کردن بود، انگیزه‌ای شد تا این نوشته را تقدیم دارم به تمام خاکیان شهرم . تک تک خیرین ما که  با اصالت و افتادگی زینت بخش شهرمان بوده اند.

 *خانم نوشاده نوشادی، این مطلب را برای چاپ در شماره ۳۵ پیام اوز فرستاده بودند که به دلیل برخی ناهماهنگی ها در نشریه به چاپ نرسید. ضمن پوزش از نویسنده و مخاطبان در پایگاه اوز امروز منتشر می شود.

*برای افتتاحیه مسابقات تنیس روی میز به اتفاق برخی از دوستان به سالن تنیس روی میز امینی رفتم، یکی از اعضای هیئت تنیس روی میز که با خانم نوشادی نسبت داشتند، گفتند می ترسم که خانم نوشادی برای مراسم دعوت کنم زیرا بیشتر اهل انتقاد است. پاسخ دادم اهالی قلم صادق و مردمی فقط انتقاد نمی کنند بلکه نقاط مثبت و منفی را با هم می بینند و خانم نوشادی یکی از آن هاست. وقتی این مطلب را خواندم بیشتر به دیدگاه خودم در باره اهالی قلم پی بردم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

6 Responses to “خاکیان شهرم”

 1. ناشناس گفت:

  جالب بود خانم نوشادی،آری خاکیان شهر با دلی به وسعت دریا .قدر شناس باشیم ،ونگهداریم آنان را.

 2. شهروند. از شیراز گفت:

  با سپاس از همه خیران عزیز. اقای. امینی خودشان از خانوادهای زخمت. کش اوز هستند واین. رفتارها وکمک کردن ها در مراسم ها جز ذات. وخصیصه. انهاست. خوشبختانه اخیرا. افرادی. مانند. ایشان. واقای. یوسف. راه. پیما که. بیمارستان. جدید. اوز. را مبسازند نمونه. بارز. افراد. خیر. وخاکی. شهر. ما. هستند که. باید برای. همه. خیران الگو. باشند. با تشکر. از خانم. نوشادی. که این. صفت خاکی. بودن. را. برجسته. ومطرح. نمودند

 3. بهروز گفت:

  آقای امینی بسیار بزرگوار و متواضع هستند .باید قدر اینگونه افراد بدانیم . ممنونیم از مدیر این سایت و پیام دانش هم که چند روز قبل در اینمورد نوشته بودند و فرهنگ قدرشناسی را ترویج می دهند.

 4. مدیریت گفت:

  سیلوانا سلمانپور: بارها مطالب خانم نوشادی را خوانده ام و تحسین کرده ام و نیز نوشته ام که از ظهور چنین نویسنده ای بسیار خوشحال و امیدوارم . آینده ای درخشان برایشان آرزو می کنم که قلمی توانا ،نگاهی تیزبین و جسارت و شهامت لازم را دارند .
  اما اینکه در آخر مطلب دیدگاهی را نوشته اید که ( اهالی قلم فقط انتقاد نمی کنند.بلکه مثبت و منفی را با هم می بینند.. )بنظرم همیشه صادق نیست !
  مطالب کسانی را در این مدت خوانده ام که مکرر می نویسند و انتقاد می کنند و آن هم انتقادهای بیجا و بی مورد وتفرقه برانگیز ! با نگاهی از سر خودخواهی و خودپسندی !
  و نقابی از عشق به زادگاه ،که در اصل عشق به خویشتن است و لا غیر !
  افرادی را می بینم که از قلم و ادب و هنر دم میزنند اما به رسم همان ادب ، از پاسخ به یک پیام شادباش یا پوزش سر باز می زنند و حتی از بردن نام هم مسلک خویش ابا دارند ،مبادا نام نامی خودشان کوچک شود، که جز خویشتن
  کسی را نمی بینند .
  مطالب افرادی را خوانده ام که حتی از بردن نام نیکوکاران نامدار شهر ویا فعالان دلسوز فرهنگی اجتماعی خودداری می کنند و با صدها رمز و راز و کنایه سعی در تخریب شخصیتی و ایجاد شک و تردید و تشتت فکری در ذهن مخاطبان بی ریای خود دارند .
  و….و….و..
  اهل قلم اگر خالص و عاشق و شجاع و تیزبین نباشد ،نه انتقادش سازنده است و نه تحسین و تمجیدش !
  اگر در همان دیدگاهی که در انتهای مطلب نوشته شده تنها دو صفت (اهالی قلم صادق و مردمی )اضافه شده بود ،آن دیدگاه کاملا درست بود .
  برای شما و خانم نوشادی ارجمند موفقیت روزافزون و تداوم راهی پربار و گامی استوار در این مسیر سخت و دشوار آرزو می کنم .

 5. سعيد از دبي گفت:

  باسلام،بنده هم وصف بزرگواري و فروتن بودن اقاي اميني را شنيده بوده ام،خوشحالم شهرم همچنين انسان هاي شريفي دارد.

 6. شهروند گفت:

  تشکر میکنم، از خانم نوشادی که با پرداختن به نقاط ضعف و قوت های شهرمان، انچه را که فکر میکنیم اهمیت چندانی ندارند و بسیاری از ما با بی تفاوتی از کنار انها عبور میکنیم را به ما یاد اوری میکنند.
  مسلما انتقاد و قدر دانی از داشته هایمان در کنار یکدیگر معنادار میشوند.
  تشکر میکنیم از اقای امینی بزرگوار. ان شاالله که بزرگ منشی ایشان الگویی باشد برای جوانان جامعه امان.

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • از برگزار کنند گان نماز جمعه در اوز که مسایل شهر وبخش اوز را در خطبه های جمعه مطرح میکنند تشکر می کنیم وانرا به فال نیک میگیریم که همیشه در خطبه ها مسایل مهم مردم مسلمان...
  شهروند اوزی نماز گذار در مطلب: از تاکید بر اصول زیست محیطی تا گزارش کارگروه مخزن آب در نماز جمعه اوز/ فایل صوتی
 • درود خالصانه بر ریاست و یاران راستین شورا که وقف نمودن خود و زندگی خانواده قدم در راه خدمت قرار داده و می دهند. بعضی افراد در جشن گلریزان نه شرکت کردند و نه کمک ولی بعد ا...
  در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • به پاس قدردانی از خطیب تواناوخردمند حضرت استاد شیخ مسعود وخشوری که درخطبه امروز به مطالب بسیار لازم وضروری مخصوصاً افرادی که دلسوز محیط زیست هستند منتهی آگاهی وروش اعمال...
  ابراهیم نجم الدینی در مطلب: از تاکید بر اصول زیست محیطی تا گزارش کارگروه مخزن آب در نماز جمعه اوز/ فایل صوتی
 • از سایت اوز امروز بابت اینگونه خبرهای مهم واجتماعی تشکر میکنیم موفق باشید...
  شهرونداز تهران در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • تشكر ازآقاي عسكري و ساير دوستان در شورا و انجمن خيريه بابت تامين هزينه خداوند.خيرتان دهد...
  همشهري در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • جالبه خانم .... از ساخت منبع می گوید و همه می دانیم زحمات چه کسانی بوده است.حداقل با خواندن گزارشات از روند ساخت منبع می توانید گزارش درست بدهید شمااعلام نموده اید که ۵ م...
  وای وای از بس .... شنیدیم در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • تشکر از ریاست و اعضای محترم شورا بابت پیگیری و تامین هزینه مخزن و پیگیری جهت ساخت آن...
  در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • خیلی ممنون از اطلاع رسانی شما...
  در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • برای مخزن دولتی مناقصه برگزار شده و پیمانکار مشخص شده و خاکبرداری انجام می شود....
  مدیریت در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • در گزارش به وضعیت ساخت مخزن ۵۰۰۰ مترمکعبی سهم دولت اشاره نشده است که در چه وضعی است ایا عملیات اجرایی آن شروع شده است یا خیر و در صورت پاسخ منفی علت آن چبست...
  همشهر دلسوز اشنا به اینگونه مسائل در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز