سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 |  ۱۳/ اردیبهشت/ ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
  |   نظرات: 11 نظر
456 بازدید

گزارش رئیس شورای شهر اوز در نماز جمعه

سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه ۱۳ اردیبهشت، مهران عسکری رئیس شورای اسلامی شهراوز بود. وی که به مناسبت ۹ اردیبهشت؛ روز شوراها سخن می گفت پس از تشکراز امام جمعه از همکاری و تعامل مناسب مسئولین به ویژه بخشدار و ادارات خدمات رسان شهرداری، برق، آبفا، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرماندهان نیروی انتظامی و بسیج و…به نیکی یاد کرد.

عسکری ارتقای بخش اوز به شهرستان را مطالبه اصلی مردم دانست و افزود: حوشبختانه دراین مورد نگاه مثبتی وجود دارد و امیدواریم با پیگیری، همکاری و تعامل موثر نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و تصمیم گیران این امر،  به زودی این خواسته محقق شود.

رئیس شورای شهر تامین روشنایی برق خیابان های زمین پیما، شهید بهشتی، ملت، کنار سبز، امام خمینی ومعلم با مشارکت اداره برق،  صنوف و نیکوکاران را از اقداماتی دانست که به اجرا درآمده است و از مهندس عباسی رئیس اداره برق، مهندس فقیهی پور کارشناس شهرداری، شیخ عبدالقادر فقیهی، برادران حلاجی، بلوکی و همکاری اصناف شاغل دراین خیابان ها سپاسگزاری کرد.

وی همکاری و تعامل آبفای استان و مهندس عطوفت رئیس آبفای اوز برای حل مشکل آب و پیگیری برای ساخت مخازن دولتی و مردمی را از دیگر اقدامات بر شمرد و افزود: با رایزنی هایی که با ریاست سازمان برنامه و بودجه شده اعتبار لازم برای مخزن دولتی اختصاص داده شده است. با همکاری انجمن خیریه و نیکوکاران نیز بخش اعظم بودجه مخزن مردمی جذب شده است و عملیات خاکبرداری آغاز شده و امیدواریم ظرف یک سال آینده هر ۲ مخزن ساخته شده و به بهره برداری برسد.

رئیس شورای شهر از تعامل سروان دری فرمانده نیروی انتظامی و سرگرد مجردی فرمانده حوزه مقاومت بسیج اوز در تامین امنیت شهر تقدیر کرد و گفت: ۱۵ نفر از معتادین ساکن در ساختمان برق قدیم پس از تخریب جمع آوری شده و به کمپ اعزام شدند. برای امنیت بیشتر نیاز به نصب دوربین در میادین ورودی و خروجی هستیم که امیدواریم با همکاری نیکوکاران تامین شود.

عسکری از فعالیت های فرهنگی و هنری در قالب انجمن های خانه فرهنگ با مدیریت فروغ هاشمی رئیس اداره ارشاد نیز به نیکی یاد کرد و افزود: در مقولاتی مانند کتابخوانی اوز توانسته در رقابت با مراکز استان کشور و شهرهای معتبر جایگاه خوبی درکشور پیدا کند و از طریق فعالیت هایی که در این راستای داشته ایم ۲ بار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار شده که بی تردید در معرفی و حفظ جایگاه اوز بسیار تاثیر گذار است که باید از اعضای دبیرخانه پایتخت کتاب و آقایان منصور فقیهی نژاد و عبدالقادر فقیهی حامیان دبیرخانه سپاسگزار باشم. وی اظهار امیدواری کرد ساخت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با همت نیکوکار شیخ عبدالقادر فقیهی و جذب اعتبارات دولتی به زودی آغاز شود.

رئیس شورای شهر با تقدیر از مدیریت سید یوسف حسینی در اداره ورزش و جوانان و اقدامات زیر بنایی و فعال شدن هیئت های ورزشی گفت: بهره برداری از استخر نیز از اقدامات موثری بوده که در این سالیان انجام شده اما برای تکمیل استخر و راه اندازی بخش های سونا و جکوزی نیازمند حمایت نیکوکاران برای تامین منابع مالی هستیم.

شورای شهر تلاش داشته نهایت همکاری با شهرداری و تصویب برنامه ها داشته باشد که برخی از برنامه ها شهرداری عملیاتی و برخی نیز مانند بولوار ابوذر غفاری در دست اجراست. علیرغم آسفالت ۳ هزار مترمربع از خیابان ها و کوچه ها همچنان برخی از کوچه ها نیاز به بهینه سازی دارد که می توان به صورت مشارکتی به اجرا در آورد.  وی گفت: تلاش برای تامین و حفظ آرامش نیاز امروز جامعه ماست و از شهروندان به ویژه مدیران گروه های مجازی درخواست می شود برای حفظ این آرامش و دوری از هیاهو بکوشند.

عسکری گذری به مخابرات هم زد و گفت: با بازنشسته شدن رئیس این اداره اکنون مخابرات اوز با ۲ نیرو اداره می شود و مقرر شده رئیس جدید معرفی شود. تامین زیر ساخت برای تلفن ثابت در منطقه کنار سبز تا ایران خودرو از خواسته هایی است که پیگیری می شود.

رئیس شورای شهر از ضرورت همکاری برای ساخت مجموعه اداری به عنوان یکی از اولویت های شهر اوز نام  برد و افزود: برای استقرار برخی از ادارات در اوز مانند اداره ثبت اسناد، دادگاه و… پیگیری می شود اما استقرار آن ها نیازمند مکانی اختصاصی است که امیدواریم با همت نیکوکاران درماه مبارک رمضان کلنگ این مجموعه اداری را بتوانیم بزنیم.

 وی در پایان از همکاری شهروندان با شورا به ویژه اعضای کمیسیون های امور شهر، فرهنگی و اجتماعی، عمران، جامعه مهندسین و یاوران شورا سپاسگزاری کرد و گفت: در ایام تعطیل نوروز، چهارشنبه سوری، سیزده به‌در و… این گروه ها همکاری موثری داشته اند و برای معرفی شهر و تامین امنیت اقدام ستودنی داشته اند که باید قدر شناس خدمات آنان باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

11 Responses to “گزارش رئیس شورای شهر اوز در نماز جمعه”

 1. ناشناس گفت:

  تشکر از جناب عسکری بابت توضیحات و ارائه گزارش از عملکرد شورا

 2. نقدی بر گزارش رئیس شورا در نماز جمعه گفت:

  در گزازش تقدیر و تشکر از سایر اعضای شورا چه بصورت کلی و یا بصورت انفرادی برده نشده است آیا ایشان یک تنه در شورای شهر فعالیت میکنند یا دیگران هم همکاری دارند ولی عراموش کرده اند که اشاره نمایند .در مورد شروع بکار جاده مربط که در فضای مجازی مطرح شده است آیا درست میباشد یا نه و چرا رئیس شورا به ان اشاره نکرده اند اگر کاری درست و خوب است باید کلنگ آن بصورت رسمی زده شود نه اینکه بر خلاف مردم اینکار صورت گیرد چرا رئیس شورا به ان اشاره نکرده است ایهم در حیطه وظایف شورای شهر و بخصوص رئیس شوراست اگر احداث ان درست یا علط است باید به مردم اطلاع داده شود

  • همشهری .. گفت:

   از اعضای شورای محترم شهر اوز درخواست میشود در مورد نظر صحت و سقم این خواننده که احداث جاده مربط شروع شده است توضیح دهند که ایا این خبر صحت دارد یا نه ؟؟ و آیا اعضای شورای شهر و مسولین اوز از جمله شهردار و بخشدار و مسولین اداره راه از آن مطلع هستند یا خیر؟
   خیر و دیدگاههای محترم اعضای شورای شهر که نماینده منتخب مردم میباشند در مورد احداث این جاده بصورت جداگاه یا در شورای شهر بصورت جمعی در حضور شهردار محترم اوز بصورت بیانیه اعلام نمایند و اگر مخالف هستند جرا رسشما موضع گیری نمیکنند آیا این حاده اختصاصی برای سازندگان بمنظور اهداف خاصی است یا یک جاده عمومی که بعدا میخواهند مورد استفاده عموم قرار گیرند که در این صورت باید با تائید مسولین شهری و شورای شهر و اداره راه و ترابری و شهرداری اوز و مردم ذینفع بلوکات انجام شود تا مشکلات متعاقب بعدی از جمله مشکلات اجتماعی برای مردذم اوز و بلوکات و تفرقه میان مردم ایجاد ننماید . چرا عده ای در اوز با چراغ خاموش اقدام بفعالیتهائی مینمایند که منافع عمومی مردم اوز و روستاهای تابعه را مد نظر قرار نمیدهند . لازم است مردم اوز تحرک بهتر و بیشتری در مورد اینگونه اقدامات از خود نشان دهند و بی تفاوت از کنار آن نگذرند

 3. شهروند اوزی گفت:

  با تشکر ار ریس شورای شهر به خاطر اطلاع رسانی به مردم وارشاره ایشان به موصوع پیگیری ارتقای اوز به شهرستان مایه امیدواری همه اوریهای داخل وخارج میباشد در مورد ساختمان ومجموعه اداری باید قبل از ساخت ان اقدام به دایر گردن ادارات دادگاه وثبت اسناد کنیم چون حیلی زمان می برد در شهرهای کوچک مانند گراش وسروستان و…….این ادارات در خانه هتی اجاره ای مستقر هستند با تشکر

 4. صادقانه. خدمت. مسولین. میگویم گفت:

  استقرار. اداره هایی مانند. ثبت. اسناد. واملاک. دادگاه. ودفتر پلیس ۱۰. و……… که. مورد. نیاز. مبرم. مردم. است. تا. الان. هم. کلی. دیر. شده است. واگر. قرار. باشد تا زمان ساخت. مجموعه. اداری برای. اوز. بازهم. به. تعویق. بیفتد. یعنی. سالها. طول. میکشد. الان. در بخشهای. کوچک فارس مانند. بیرم. جویم. زاهدشهر. فسا. خفر جهرم. بالا ده. وخشت. وکمارج. در کازرون. بیضا. و…..که. از نظر. جمعیت. وشهریت خیلی. از. بخش. اوز. کوچکتر. هستند. این. ادارات. دایر. وخدمت. رسانی. میکنند مسولین. باید. این. ادلرات. را فعلا. در منازل. استیجاری. تاسیس. کنند. تا. زیر. ساختهای. شهری. اوز. تکمیل. شود

 5. كارمند گفت:

  تشكر از ريس شوراى شهر دكتر عسكرى بابت اطلاع رسانى به اين اميد كه به زودى خبر شهرستان شدن به ما بدهد..

 6. همشهری از شیراز گفت:

  ازجناب. عسکری. به. عنوان ریس. ونماینده. همه. بچه. های. شورای. شهر. بخاطر دادن. اخبار. واطلاعات شهر. اوز. تشکر. داریم. امیدواریم که. این. سنت. حسنه. اطلاع. رسانی. بازهم. ادامه. داشته. باشد همه. میدانیم که. در شرایط فعلی. کلید اغلب. مشکلات اوز. با. تبدیل بخش. بزرگ اوز به. شهرستان. حل. میشود. در ایران. بودجه. وامکانات. را. در سطح. وواحد. شهرستان. اختصاص. داده. میشود. واز انجاییکه بخش. اوز. در حد. وقواره یک شهرستان. است. لازم. است که. با جدیت. بیشتر. انرا. پیگیری. آدنبال. نمایید. منالله. التوفیق

 7. گراشی گفت:

  با سلام .من متنی را در سایت افتاب لارستان در کامنتا نوشتم ولی توسط مدیر سایت چاپ نشد .من عرض کردم که شما یه سر به مصیری یا همان شهرستان رستم مرکز شهرستان بزنید متوجه خواهید شد که مصیری که شاید اندازه فداغ هست شهرستان هست ولی اوز با این همه دانشگاه و امکانات نیست بخدا زور هست .بخدا گناه هست که اینجور باشد بیایید دل مردم اوز را شاد کنید و شهرستانش کنید .همه می دانند اگر شما بخواهید حل هست .به هرحال اوز چه هم بگو شهرستان شود و چند تا کارخانه شاید دولت دایر کرد ومردمش و جوانانش نفع بردند .مهم تر از این شمایل شهرستان دارد و نباید تعصب جلو دید ما را بگیرد .وقتی حمیدیه اهواز شهرستان می شود اینجا هم بگوید بشود تا مردم اش شاد بشوند .

 8. اوزی گفت:

  افزایش روشنایی در سطح شهر و تخریب محل اقامت و جمع آوری متکدیان از سطح شهر از اقدامات خوب شورا بوده است امیدواریم اقدامات لازم جهت جلوگیری از برگشت مجدد متکدیان و معتادان به شهر به عمل آید.

  • پاسخ به اوزی گفت:

   اوزی محترم و گرامی در مورد چمع اوری معتادان خود رئیس شورا اقای عسکری نطالبی بشرح زیر در نماز جمعه گفته است

   ## رئیس شورای شهر از تعامل سروان دری فرمانده نیروی انتظامی و سرگرد مجردی فرمانده حوزه مقاومت بسیج اوز در تامین امنیت شهر تقدیر کرد و گفت: ۱۵ نفر از معتادین ساکن در ساختمان برق قدیم پس از تخریب جمع آوری شده و به کمپ اعزام شدند ###.

   باید از نیروی انتظامی و شهرداری تقدیر و تشکر کرد چون در خبر دیگر از قول شهردار گفته شده بود که شهردار چنین برنامه ای دارد لذا باید ابتدا از نیروی انتظامی تشکر کرد و سپس شهردار . چرا بعضی کاسه داغ تر از آش میشوند خود رئیس شورا چتین ادعایی ندارد ولی شما اینکار را میخواهید به ایشان نسبت دهید درست نیست .

 9. احمد گفت:

  گزارش عملکرد شورا بود یا عملکرد سایر ادارات؟؟؟

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • من تا ۳. روز قبل که. در مسیر. هیرم به طرف. بنارویه. وجویم. حرکت. میکردم. اثری. از. روکش. اسفالت. ندیدم اما. در مواردی. لکه. گیری. شده. بود پس. کجاست این ۱۷. کیلومتر روکش....
  از بلوکات. اوز در مطلب: روکش آسفالت محور دامچه هیرم و بهسازی دو تقاطع
 • خبر خوبی است امیدواریم کلیه راههای مواصلاتی بخش اوز مورد توجه واقع شود...
  در مطلب: روکش آسفالت محور دامچه هیرم و بهسازی دو تقاطع
 • انتشار کتاب شعر رباعی دوزبانه ایرانی و تاجیکی مرا دیگر نمی بینی به آقای فرهاد ابراهیم پور تبریک و شادباش میگویم امیدوارم این اقدام ایشان که موجب افتخار و معرفی بیشتر شهر...
  همشهری حامی نویسندگان بومی اوز در مطلب: از کتاب« مرا دیگر نمی یابی» با برگردان فرهاد ابراهیم پور رونمایی شد
 • با تشکر از برگزارکنندگان‌نمایشگاه، در صورت امکان عناوین کتابها با دکر نام نویسندگان جهت اطلاع همشهریان که امکان بازدید از نمایشگاه را ندارند در انتهای گزارش اضافه شود ودر...
  همشهری حامی نویسندگان بومی در مطلب: افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و سنتی در موزه مردم شناسی اوز
 • اقای بازرگانی باید با دکتر مونسان ریس میراث فرهنگی ایران در باره عدم استقرار نمایندگی اداره میراث فرهنگی ور بخش اوز ملاقات میکردند...
  شهرونداز تهران در مطلب: موزه مردم شناسی اوز برای دومین سال پیاپی به عنوان موزه برتر شناخته شد
 • بسیار. جالب. موفق. باشید. لطفا در باره استقرار نمایندگی اداره میراث فرهنگی وصنایع دستی وگردشگری. دراوز. اطلاع. رسانی. نمایید مجوز. دایر کردن ان. سال. قبل در. شیراز. صادر...
  شهروند. از اوز در مطلب: افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و سنتی در موزه مردم شناسی اوز
 • روحانیت. اوز. مانند. بسیاری. از شهرها. باید. در امور. اجتماعی. مسلمانان وارد. شود. مردم. اوز. انتظار. دارند.روحانیون. محترم. در. مسایل مهم. شهر. اوز. مانند. استقرار. ادار...
  شهروند. از. شیرازو. درخواست. از. روحانیون در مطلب: بررسی فقر و راه کارهای مبارزه با آن در خطبه های نماز جمعه اوز/ فایل صوتی
 • درود بر شما جناب احمدي،هدفشان باز داشتن شما از فعاليت است مگر مطالعه و دانايي چه چيزي از شهر كم مي كند؟؟شايد شما و گروهتان شهرهاي ديگر را هم تشويق كرديدء،امثال ديديم كارت...
  شهروند در مطلب: وقتی دانسته یا ندانسته خود زنی می کنیم
 • با تشکر از مدیریت محترم سایت اوز امروز از انجاییکه رقابت برای پایتختی کتاب در میان شهرهای بزرگ ایران نیاز به انرژی و وقت زیاد و کمک مالی و فکری افرادی زیادی دارد و امکان...
  همشهری حامی نویسندگان بومی اوز در مطلب: وقتی دانسته یا ندانسته خود زنی می کنیم
 • جناب احمدی به نظر من تحلیل فعالیت اوز در بحث کتابخوانی تاثیری در افکار مخالفان اصلی این فعالیت فرهنگی نخواهد داشت به دلیل اینکه اینگونه افراد که حتی برخی از آنها دارای سم...
  همشهری در مطلب: وقتی دانسته یا ندانسته خود زنی می کنیم