سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸
 |  ۱۵/ فروردین/ ۱۳۹۸ - ۷:۴۰
  |   نظرات: يك نظر
288 بازدید

ویژه برنامه شب اوز در خانه کدیم ۴ گراش برگزار شد

به دعوت برگزار کنندگان مراسم خانه کدیم ۴ (انجمن ایکوموس) از جمعی از مسئولین و علاقه مندان برنامه های فرهنگی اوز، ویژه برنامه شب اوز، ۹ فروردین در خانه تاریخی محسن زاده گراش برگزارشد.

در این مراسم پس از معرفی برنامه توسط محمد خواجه پور مدیر مسئول گریشنا، صلاحی مدیر انتشارات گراش گفت: براساس پژوهش هایی که برای کتاب شناسی و مطبوعات منطقه داشته است، اوزی ها در فرهنگ و ادب همواره پیشرو بوده اند. وی از محمد زرنگار به عنوان مترجم قابل و لایق که در تدوین کتاب ها در زمان رضا شاه نقش داشته به عنوان شاهد نام برد. صلاحی از موزه مردم شناسی اوز نیز به عنوان موزه برتر موزه های خصوصی کشور یاد کرد.

 

جعفر راستگو از اعضای شورای شهر اوز و سخنگوی شورای استان، ضمن تبریک سال نو به همه مردم منطقه و تشکر از اختصاص یکی از برنامه های خانه کدیم ۴ به اوز، این گونه تعامل را موجب وحدت بیشتر منطقه دانست.

 

فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوزفرهنگ و هنر را موجب همگرایی منطقه ای برشمرد. وی به سابقه خانه فرهنگ از ۲۰ سال قبل پرداخت و افزود: به همت نیک اندیشان از جمله منصور فقیهی نژاد ساختمان قدیمی و زیبا به این مکان فرهنگی اختصاص یافته و بچه های انجمن های خانه فرهنگ نیز بی مزد و منت همکاری می کنند.

مهندس شریف بازرگانی مدیر موزه مردم شناسی ضمن تاکید بر ماندگاری زبان خودمونی( لارستانی) با زبان اوزی در مورد تاریخچه موزه مردم شناسی از سال ۹۰ تاکنون صحبت کرد و آن را یکی از جاذبه های جنوب استان فراس برشمرد. وی افزود: تاکنون بیش از ۲ هزار اشیا توسط مردم به این موزه اهدا شده است و تصمیم داریم در سال ۹۸ موزه تجاری اوزی دایر کنیم.

پخش کلیپ «برو اندا» اجرا شده توسط گروه شپ وتلا موزه مردم شناسی و اجرای شاهنامه خوانی توسط نونهال «رمیصا زمانی» بخش دیگری از برنامه های این مراسم بود که با استقبال شرکت کنندگان روبه رو شد.

ابراهیم احمدی مدیر مسئول رسانه های اوز امروز و پیام اوز با معرفی عصر اوز، پیام اوز، با پیام دانش و پسین اوز به تاریخچه مطبوعات در اوز در ۲۰ سال گذشته پرداخت. در ادامه نیز به طرح پایتخت کتاب در ایران پرداخت و گزارشی از حضور شهر اوز در این رقابت فرهنگی از سال ۹۵ تا ۹۷ ارائه داد.

اجرای قطعه شعری از سروده های میرهاشم ریاحی از اعضای انجمن ادبی تائب اوز و اجرای موسیقی توسط محمد خواجوی از سروده های میر زینل امیری نژاد و با آهنگ سازی فتاح فتحی برنامه بعدی بود.

فرهاد ابراهیم پور از نویسندگان و شعرای اوزی ساکن دبی نیز در پایان ضمن تاکید بر مشترکات منطقه ای بر ضرورت و تقویت تعامل هرچه بیشتر تاکید کرد. وی افزود: باید کارهای فرهنگی مشترک بیشتر شده و رقابت های ناسالم را کنار بگذاریم. وی خدمات نیکوکاران گراشی و اوزی را ستود و گفت: کار خیر نیز می تواند به مشترکات ما بیافزاید. ابراهیم پور در پایان اظهار امیدواری کرد این خانه تاریخی برای اقدامات فرهنگی به ماندگار بماند.

پخش کلیپی از خانه کدیم یک تا چهار گراش و خدماتی که تاکنون در این برنامه ها اجرا شده و بازدید از بخش های مختلف این خانه و کارهای صنایع دستی پایان بخش این برنامه بود. اظهار امیدواری شد این گونه تعامل فرهنگی که در راستای همگرایی بیشتر منطقه  است، ادامه یابد.

در این مراسم جعفر راستگو و محمود محبی از اعضای شورای شهر، فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مرتضی هاشمی رئیس خانه فرهنگ، شریف بازرگانی موسس و فوزیه براهیمی مدیر داخلی موزه مردم شناسی، فرهاد ابراهیم پور و میر هاشم ریاحی از اعضای انجمن ادبی، سعید و مانیا شریفی، پروین لطافت، سیما صباغی و فاطمه بانو نامی،ابراهیم، سپیده و محمود بدری،رمیصا زمانی، ابراهیم، آذین و محمد احمدی از اوز حضور داشتند.

عکس از: مجید افشار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “ویژه برنامه شب اوز در خانه کدیم ۴ گراش برگزار شد”

 1. علی گفت:

  عایا با این کارا اوز شهرستان میشه؟؟؟

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • از برگزار کنند گان نماز جمعه در اوز که مسایل شهر وبخش اوز را در خطبه های جمعه مطرح میکنند تشکر می کنیم وانرا به فال نیک میگیریم که همیشه در خطبه ها مسایل مهم مردم مسلمان...
  شهروند اوزی نماز گذار در مطلب: از تاکید بر اصول زیست محیطی تا گزارش کارگروه مخزن آب در نماز جمعه اوز/ فایل صوتی
 • درود خالصانه بر ریاست و یاران راستین شورا که وقف نمودن خود و زندگی خانواده قدم در راه خدمت قرار داده و می دهند. بعضی افراد در جشن گلریزان نه شرکت کردند و نه کمک ولی بعد ا...
  در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • به پاس قدردانی از خطیب تواناوخردمند حضرت استاد شیخ مسعود وخشوری که درخطبه امروز به مطالب بسیار لازم وضروری مخصوصاً افرادی که دلسوز محیط زیست هستند منتهی آگاهی وروش اعمال...
  ابراهیم نجم الدینی در مطلب: از تاکید بر اصول زیست محیطی تا گزارش کارگروه مخزن آب در نماز جمعه اوز/ فایل صوتی
 • از سایت اوز امروز بابت اینگونه خبرهای مهم واجتماعی تشکر میکنیم موفق باشید...
  شهرونداز تهران در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • تشكر ازآقاي عسكري و ساير دوستان در شورا و انجمن خيريه بابت تامين هزينه خداوند.خيرتان دهد...
  همشهري در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • جالبه خانم .... از ساخت منبع می گوید و همه می دانیم زحمات چه کسانی بوده است.حداقل با خواندن گزارشات از روند ساخت منبع می توانید گزارش درست بدهید شمااعلام نموده اید که ۵ م...
  وای وای از بس .... شنیدیم در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • تشکر از ریاست و اعضای محترم شورا بابت پیگیری و تامین هزینه مخزن و پیگیری جهت ساخت آن...
  در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • خیلی ممنون از اطلاع رسانی شما...
  در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • برای مخزن دولتی مناقصه برگزار شده و پیمانکار مشخص شده و خاکبرداری انجام می شود....
  مدیریت در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • در گزارش به وضعیت ساخت مخزن ۵۰۰۰ مترمکعبی سهم دولت اشاره نشده است که در چه وضعی است ایا عملیات اجرایی آن شروع شده است یا خیر و در صورت پاسخ منفی علت آن چبست...
  همشهر دلسوز اشنا به اینگونه مسائل در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز