پنج شنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۸
 |  ۱۴/ اسفند/ ۱۳۹۷ - ۲:۴۲
  |   نظرات: يك نظر
293 بازدید

شور، نشاط و خلاقیت در همایش ۲ روزه نگاه سبز بخش اوز

همایش۲ روزه نگاه سبز بخش اوز به همت گروه دوستداران بهداشت محیط اوز با همکاری شهرداری و نمایندگی جهاد کشاورزی، با مشارکت علاقه مندان امروز ۱۴ اسفند در جلو پارک نوروزی کلید خورد.

فرید نامی مدیر گروه دوستداران بهداشت محیط اوز و صادق قاسمی دبیر این همایش در گفت و گو با اوز امروز هدف از برگزاری همایش را شور و نشاط و آشنایی مردم با گل و گیاه دانستند. شعار این همایش نیز آشتی با طبیعت است.

 

آنان گفتند در این همایش گلدان های از صبح ۱۴ اسفند تحویل گرفته شده و شرکت کنندگان در ۳ مرحله شامل مسابقه گل هیئت داوران، گل های آزاد و گل خلاقیت شرکت می کنند و در هر مسابقه ۳ نفر برگزیده در مراسم روز درختکاری که ۱۵ اسفند برگزار می شود معرفی می شوند.

مسابقه گل هیئت داوران شامل گل های سانسوریا، یوکا،حسن یوسف، برگ بیدی، قاشقی و انواع کاکتوس است. هیئت داوران متشکل از مهشید خضری، محمد علی کمالی و مهندس نظام پور از جهاد کشاورزی هستند. قرار بود ساعت ۱۵ کارگاه آموزشی نیز برگزار شود اما به دلیل عدم حضور مدرس برگزار نشد.

پس از گفت و گو با دست اندرکاران همایش به ۱۰ سکوی گل و گیاه و نمایشگاه مربوطه سر زدیم.

در سکوی مجتمع دینی اوز گل ها را از منازل آورده و بعضا نیز با خلاقیت های خود از مواد بازیافتی آن را ساخته بودند. کاشت گل سانسوریا که برای تصفیه هواست و قلیان را شکسته بود و کاشت کاکتوس در سنگ طبیعی از ابتکارات آنان بود که به چشم می خورد.

سکویی نیز به دبیرخانه همایش اختصاص یافته بود که با گل های خاص خود تزئین شده بود.

 

مجتمع فرهنگی آموزشی مهر و ماه کرانی نیز با ۲ سکو در این همایش شرکت کرده بود. در یکی از این سکوها گل هایی که توسط دانش آموزان با همکاری خانواده تهیه شده بود به این همایش آورده بودند. در سکوی دیگری نیز کاردستی دانش آموزان و مهارت هایی که آموخته اند  را به نمایش گذاشته بودند که اکثر این کاردستی ها از مواد دور ریختنی ساخته بودند.

کتابخانه بانو و کودک ونوجوان اوز درختی را انتخاب کرده بودند که برگ های آن با  شعارهایی در باره کتاب و کتابخوانی و آشتی با طبیعت تزئین شده بود. نصب بنری با شعار کتاب با کیفیت حق همه کودکان و نوجوانان است در کنار سکو خود نمایی می کرد. دست اندرکاران این سکو گفتند: تلاش شده با استفاده از بلوک و گل هایی که در منزل و کتابخانه موجود بوده، بدون هزینه این سکو را تدارک ببینند. اجرای برنامه با مشارکت کودکان عضو کتابخانه دیگر برنامه آنان بود.

گل سرای فیشور به فروش گل می پردخت و گل های رز، قاشقی، شب بود، آمستر و … را به فروش می رساند.

تشکل رد پای سبز دانشگاه پیام نور نیز با نمایش کاکتوس، گل های پیچک و اشکی شرکت کرده بود.

ریحانه سعیدی سکویی را به گل های موجود در منزل خود اختصاص داده بود که کاج مطبق، شفلرا، بنجامین، موسی در گهواره، سمیل و نرگس هلندی و نارنج هایی که خود تکثیر کرده را به نمایش گذاشته بود.

خواهران بلقیس، فاطمه و ناهید نجم الدینی نیز با دست پر و مجموعه ای از گل های کاکتوس، کلاسکو، انواع مرجان، سانسوریا، نعناع، موسی در گهواره، شب بو، برگ بیدی و مینیاتور به این همایش امده بودند.

کتابخانه عمومی اندیشه با همکاری انجمن دوستداران کودک اوز با شعار دست ها برای سبز کردن است با مشارکت کودکان و مادران فعال کتابخانه مجموعه ای از گل ها و کتاب ها را به همایش اورده بودند. آنان گفتند این گل ها بعد از همایش به پاسیو کتابخانه منتقل شده و باغچه دوستدار کودک نام گذاری می شود. برنامه هایی مانند اجرای سرود و درخت بخشنده نیز در این همایش اجرا می کنند.

سکوی باشگاه کتابخوانی خانه فرهنگ فیشور نیز به همت فاطمه گل حقیقت و الهام عبدی با خلاقیت خود از وسایل دور ریختنی گلدان ساخته بودند و نهال هایی که پس از پایان هر دوره خوانش کاشته بودند و کتاب هایی که در خوانش ها و باشگاه های کتابخوانی مطالعه کرده بودن به همایش آورده بودند. 

با مشارکت سرور رحیمی و عشرت سلیم سکوی گل با گلدان های شاخته شده از مواد بازیافتی شامل کاکتوس، حسن یوسف، آلوئورا، زبان مادر شوهر برای نمایش و فروش به همایش آمده بودند.

 

جمعی از کارکنان بیمارستان امیدوار اوز نیز سکوی گل و گیاه هود را ساخته بودند که انواع کاکتوس، سانسوریا، پاچرا، کیفوس، حسن یوسف در آن وجود داشت. آنان که در منازل بیمارستان زندگی می کنند گفتند: دلخوشی ما در اتاق های کوچک بیمارستان به این گل هاست.

پس از انتخاب نفرات برتر در ۳ مسابقه هیئت داوران، گل های آزاد و خلاقیت، ۹ نفر برتر در روز درختکاری معرفی و هدایای خود که شامل پک باغبانی است تحویل می گیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “شور، نشاط و خلاقیت در همایش ۲ روزه نگاه سبز بخش اوز”

 1. همشهری طرفدار محیط زیست و زیباسازی شهر اوز گفت:

  این اقدام بانوان بسیارنکوست و عمدتا در تهیه گلهای زینتی داخل منازل میباشد که بسیار ارامش بخش میباشد اما لازم است در زمینه تولید نهال درخت کنار و کاشت ان در طبیعت و پارکهای حاشیه ای و حاشیه جاده های بین شهری و روستایی هم اقدام نمایند درخت کنار درختی مقدس مقاوم به شرایط سخت آب و هوایی و دارای میوه ای لذیذ و سایه بانی خوب برای مسافران و عابران در حاشیه بلوارها و خیابانهاست ولی متاسفانه پیمانکار ان محلی برای امرار معاش و داشت درامد سالانه در این زمینه فعال نیستند و با انواع ترفندها به مسولین محلی و یا مردم عادی با انواع کلماتوو بیان از کاشت آن امتناع میکنند.

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • در جلسه کارگروه کسی در این مورد حرفی نزد....
  مدیریت در مطلب: اولین جلسه کارگروه ساخت مخزن مردمی آب تشکیل شد
 • مدیر سایت رئیس سابق شورا هم در این مورد تلاش کردند ولی اشاره ای نکرده اید چرا؟...
  بهروز در مطلب: اولین جلسه کارگروه ساخت مخزن مردمی آب تشکیل شد
 • با تشکر. از همت. وهمکاری. مردم. ومسولین. وانجمن. خیریه. برای. ساخت مخزن. مردمی. در اوز. پیشنهاد میکنم. برای. موضوع مهم. ارتقای. اوز هم. یک. جلسه. هم. اندیشی. برای. پیگیری...
  شهروند. اوز در مطلب: اولین جلسه کارگروه ساخت مخزن مردمی آب تشکیل شد
 • ثبت و انتشار خاطرات آقای پیرزاد و مشکلات و نارسایی های که در دوران ایشان مواجه بوده و با دهها و یا صدها مشکل مواجه شده تا بتواند یک زندگی شرافتمندانه و ابرومندانه برای خو...
  همشهری دلسوز قدردان این زحمت کش. علاقمند به اوز در مطلب: گفت‌وگو با احمد پیرزاد که همچنان دغدغه اش آبادانی اوز است
 • ثبت تاریخ شفایی و خاطرات ... ضروری و ارزنده و قابل ستایش است تشکری از دست اندرکاران روزنامه و دعای سلامتی و تندرستی و خسته نباشید برای جناب پیرزاد.. امیدواریم این رویه اد...
  سعید هنری در مطلب: گفت‌وگو با احمد پیرزاد که همچنان دغدغه اش آبادانی اوز است
 • تشويق دانش آموزان روستاها و شهرستانهاي اطراف از موزه اوز بخصوص در ماههاي اخير اقدام مثبتي است و بايد در اين زمينه حمايت لازم صورت گيرد تا علاوه بار ايجاد خاطره خوب براي د...
  دلگرمي در مطلب: جاذبه های موزه مردم شناسی اوز برای میهمانان و علاقه مندان آثار باستانی
 • يكي از سياستهائي كه دولت بايد بعنوان سياست كلان خود مد نظر قرار دهد بايد امكانات آموزشي تحصيلي بهداشتي اشتغال و عمران و آبادي و راه سازي و ارتقاي شهرهاي دورمانده به شهرست...
  همه جانبه نگر در مطلب: دکتر کشاورز: شرایط خوبی برای رشته تغذیه در دانشکده بهداشت اوز فراهم شده است
 • دراوز که فرهنگی بودن آن را در بوق وکرنای کرده ایم وجار می زنیم هیچ وقت از نمایشگاه کتاب استقبال نمی شود.فقط سوال اینست که چرابرخی می خواهند واقعیت شهرمان را جور دیگری جلو...
  در مطلب: نمایشگاه بزرگ کتاب در اوز/ گزارش تصویری
 • مسولان. شهر. وهیت. امنای. بیمارستان. ودغنسکده. بهداست. اوز. باید. از. اعتبار. وامکانات. این. هییت. علمی. برای. گرفتن. امتیاز. تاسبس. شبکه. بهداشت. ودرمان. مستقل. در اوز....
  کارمند. بیمارستان در مطلب: دکتر کشاورز: شرایط خوبی برای رشته تغذیه در دانشکده بهداشت اوز فراهم شده است
 • مردم راه را گم نکرده اند مسولان راه را گم کرده اند که هر سازمانی وظیفه ای دارد . دانشگاه مسولیت اموزشی دارد و اداره ورزش مسولیت ورزش عمومی و تخصصی دارد. همیشه گفته اند هر...
  منتقد به نظر امیر در مطلب: ۳۶۰ نفر از شهروندان اوز مسیر یک ونیم کیلومتری میدان ن والقلم تا دانشگاه آزاد را پیمودند