جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
 |  ۵/ بهمن/ ۱۳۹۷ - ۷:۵۸
  |   نظرات: 11 نظر
506 بازدید

مدیر کلان برنامه های وزارت ارشاد: برای کسب و کار فرهنگی هنری در اوز تسهیلات داده می شود

دکتر غلام پور مدیر کلان برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  به اتفاق امید بخش معاون فرهنگی اداره کل استان برای پیگیری برنامه های فرهنگی-هنری و کسب و کارهای مرتبط دیروز ۴ بهمن در اوز حضور یافتند.

این دو مقام کشوری و استانی ابتدا در نشستی که با حضور شهردار، کارشناسان شهرداری، رئیس ارشاد، اعضای دبیرخانه پایتخت کتاب، اعضای انجمن دوستداران کودک، مهندسین و اعضای انجمن هنرهای تجسمی و… در دفتر شهردار برگزار شده بود، شرکت کردند.

اوز یکی از مردمی ترین شهرهای کشور است

دکتر غلامپور با اشاره به این که تاکنون از نزدیک فرصت بازدید از اوز نداشته اما ذکر خیر مردم این شهر را در وزارت ارشاد به ویژه در حضور وزیر زیاد شنیده ام، گفت: از زمان حضور در فرودگاه لار ستان نیز این ذوق و شوق را عملا مشاهده می کنم.  اوز در حقیقت یکی از مردمی ترین شهرهای کشورهای کشور است

وی افزود: ضمن پیشنهاد راه اندازی گذر فرهنگ و هنر در اوز، در وزارت ارشاد برنامه رونق کسب و کار فرهنگی آغاز شده است و ماهیت ان این است که مردم در این کسب و کار مشارکت کنند و وزارت ارشاد نیز تسهیل گر باشد. مدیر کلان برنامه های وزارت ارشاد افزود: این وزارت هنرمندان و سایر افرادی که علاقه مند به راه اندازی کسب و کار هستند را برای اخذ مجوز و سایر امور اداری پشتیبانی می کند. ضمنا برای ۱۹ هزار فرصت شغلی نیز آمادگی اعطای تسهیلات با سود ۶ درصد را دارد. وی از همراهی وزارت ارشاد در راه اندازی روز بازار و شب بازار فرهنگی خبر داد.

استاد دانشگاه تهران گفت: پس از تشکیل کمیته  مشترک با حضور شهردار و رئیس ارشاد هر شهر و تصویب گذر فرهنگ و هنر و معرفی کسب و کار به وزارت ارشاد، تسهیلات ارائه می شود. ضمنا برای افتتاح گذر فرهنگ و هنر نیز وزیر شخصا حضور خواهد یافت.

 همبستگی خوبی بین مسئولین و اهالی فرهنگ و هنر در اوز وجود دارد

امید بخش معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از همبستگی خوب مسئولین و اهالی فرهنگ و هنر در اوز به نیکی یاد کرد. وی در باره گذر فرهنگ و هنر گفت: باید به نحوی برنامه ریزی  کرد که دسترسی به این گذر و کسب و کار شکل گرفته در آن سهیل شود تا علاوه بر  باره ساکنین اوز سایر عابرین و میهمانان بتوانند استفاده کنند.

شهر اوز در راستای فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شکل می گیرد

مهندس کراماتی شهردار اوز گفت: یکی از برنامه های شهرداری نگهداری و احیای بافت قدیمی شهر است که این موضوع مورد تاکید آقای سید آبادی مشاور وزیر ارشاد که در خرداد از اوز بازدید داشتند- نیز قرار گرفته است. شهردار افزود: طول مسیری که برای گذر فرهنگ و هنر انتخاب شده حدود یک و نیم کیلومتر طول دارد که بنا داریم پس از پاسخ ادارات خدمات رسان به استعلام ها، سنگفرش آن را آغاز کنیم تا مسیر برای گردشگران و علاقه مندان به فرهنگ و هنر مشخص باشد و در طول مسیر نیز کسب و کار فرهنگی راه اندازی شود. شهردار در پایان گفت: تلاش شهرداری برآن است که کارهای شهری در راستای فعالیت های فرهنگی- اجتماعی و اقتصادی شکل بگیرد.

فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اوز نیز گفت: در اوز فعالیت های فرهنگی خوبی در جریان است و برای ساخت گذر فرهنگ و اوز بازسازی آب انبارها که در این مسیر قرار دارند آغاز، شده است و در برخی از اماکنی که در نظر گرفته شده اختلاف نظرهایی با اداره اوقاف وجود دارد.

مسیرگذر فرهنگ و هنر در مرکز شهر قرار گرفته و پیوستگی خوبی دارد

مهندس علیرضا خادمپور نیز در مورد گذر فرهنگ و هنر در اوز براساس نقشه گفت: این مسیر در مرکز شهر قرار گرفته و تک بناهای ارزشمند و پیوسته دارد که به هنردوستان حس خاصی داده و در صورت ساخت این گذر از تخریب بسیرای از بناهای ارزشمند جلوگیری می شود. وی مسیر این گذر را از برکه های ملا محمد و حاج قنبردر بولوار شهید رجایی – سرای زرنگار، پیر اولیاء الله- مسجد جامع قدیم- لرد میران برکه های طول مسیر تا خانه سوداگر محل استقرار موزه مردم شناسی اعلام کرد.

ساسان پیرزاد ضمن اعلام خدمات ارائه شده در موضوع پایتخت کتاب افزود: به همت آقای عبدالقادر فقیهی ساختمان اداری ارشاد اوز نیز ساخته می شود و انتظار می رود همزمان اعتبارات دولتی به ویژه برای ساخت سایرساختمان های مورد نیاز در این اداره و تامین تجهیزات تامین گردد تا هم موجب تامین زیر ساخت های مورد نیاز شده و هم موجبات دلگرمی خیرین را فراهم سازد. وی خواستار ترتیب دیداری با وزیر ارشاد شد.

دکتر غلامپور ضمن پیشنهاد ارسال درخواست مکتوب در این باره افزود: برای دیدار با معاون توسعه و بودجه وزارت ارشاد پیگیری خواهد کرد.

خدیجه فقیهی نژاد از اعضای هیئت مدیره انجمن دوستداران کودک اوز ضمن ابراز خوشحالی از این که مسئولین شهر اوز جهانی می اندیشند و بومی عمل می کنند افزود: اوز سابقه خوبی به ویژه در موضوع فرهنگ و بهداشت داشته و اکنون نیز پتانسیل های خوبی دارد. وی گفت: در تلاش هستیم تا اوز  را به عنوان شهر دوستدار کودک در مقیاس شهرهای کوچک بیشتر معرفی کرده  و آمادگی انتقال تجارب و اطلاعات به این گونه شهرها هستیم.

بازدید از خانه فرهنگ در سرای زرنگار و موزه مردم شناسی اوز از دیگر برنامه های حضور این میهامانان در اوز بود.

در خانه فرهنگ ضمن دیدار با منصور فقیهی نژاد از نیکوکاران اوز، توضیحاتی در مورد این منزل قدیمی و فعالیت هایی که در این خانه توسط انجمن های فعال ارائه می شود داده شد. میهمانان پس از بازدید از دبیرخانه پایتخت کتاب مستقر در خانه فرهنگ، به تماشای تمرین زنده یکی کارهای اعضای انجمن موسیقی نشستند.

در موزه مردم شناسی اوز نیز فروغ هاشمی رئیس ارشاد به اتفاق فوزیه براهیمی و محمد رفیع راوند از مسئولین موزه توضیحاتی در مورد این موزه و فعالیت های آن ارائه کردند. در بدو ورود به موزه نیز نونهالان پارمیس پیشدست، هستی فیروز پور و حدیث ثریا نژاد ضمن خوش آمدگویی دسته جمعی به میهمانان به گلستان خوانی پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

11 Responses to “مدیر کلان برنامه های وزارت ارشاد: برای کسب و کار فرهنگی هنری در اوز تسهیلات داده می شود”

 1. همشهری پیگر استخدام نیروهای بیکار گفت:

  ضمن خوش آمدگویی به مسولین محترم به شهر اوز در مورد این بخش از خبر یا گزارش که مسولین فرموده اند داخل گیومه بشرح زیر
  ” این وزارت هنرمندان و سایر افرادی که علاقه مند به راه اندازی کسب و کار هستند را برای اخذ مجوز و سایر امور اداری پشتیبانی می کند. ضمنا برای ۱۹ هزار فرصت شغلی نیز آمادگی اعطای تسهیلات ۶ درصد را دارد.”

  حال این سوال مطرح میباشد که برای ۱۹ هزار شغل که متقاضیان میتوانند از ۶ درصد تسهیلات برخوردار میشوند این ۶درصد اگر هم نباشد دردی را دوا نمیکند . زیرا فردی که برای ایجاد شغل اگر مشکلش ۶ درصد باشد مطمئنا بدون همین مقدار تسهیلات هم میتواند کار ایجاد کند درصورتی که مشکل اغلب بیکاران نداشتن هیچگونه سرمایه اولیه است و این میزان ۶ درصد تسهیلات رقم بسیار ناچیزی است و لازم است میزان تسهیلاتبسیار بیشتر باشد
  از طرفی دیگر خواهشی که از مسولین بومی اوز دارم این است که در هنگام ورود میمانان برای انجام خدمات اداری و تصمیم گیری برای اجرای هرکاری یا پروژه ای لازم است برای انجام فعالیت اقتصادی و کاری حتما به استخدام نیروهای بومی توجه خاصی مبذول دارند چون مهمترین برنامه توسعه و عمران و ارتقایی که همه روستاها و بخشها و شهرها بدنبالش هستند جذب بودجه دولتی بیشتر برای اشتغال جوانان بومی هرمنطقه و تثبیت جمعیت بومی هر منطقه و حلوگیری از مهاجرت میباشد. این تصور بوجود نیاید که مسولین از بودجه مردم اوز برای ارتقای جایگاه و مقام خودشون در پبیش مقامات بالاار از کیسه مردم اوز هزینه کنند بخواهند برای خود کلاهی بدوزند اما منفعت و عایداتی برای مردم و جوانان بیکار اوزی نداشته باشد

  • مدیریت گفت:

   تسهیلات در نظرگرفته شده با سود۶ درصد است که ۴ درصد آن کارمزد بانکی است و مبلغ آن متناسب با طرح ارائه شده است.به نظر می رسد شرایط خوبی برای متقاضیان باشد.

  • ناشناس گفت:

   از مدیربت محترم جهت ارایه توضیحات و اصلاح استنباط اینجانب تشکر میکنم‌..

 2. شهروند. از. اموزش. وپرورش گفت:

  اخیرا. برای. اداره. فرهنگ. وارشاد. گراش. ولار. نیروهای. جدید. در حال. استخدام. هستند. تحت. عنوان. مسول. وکارشناس. هنری. ایا. برای. اداره. فرهنگ. وارشاد. اوز. هم. نیرو. وکارمند. می. دهند. ویا. اینکه. در اوز. همه. چیز. به. خیران. ومردم. واگذار. شده. است

 3. همشهری پیگر استخدام نیروهای بیکار گفت:

  پیشنهاد میگنم‌در اوز کمیته یا هیات امنایی برای استخدام نیروهای بومی اعم از دیپلم تا تحصیلات دانشگاهی و نیروهی فنی حرفه ای و تکنیسین های مختلف از جمله رشته های برق لوله کشی ساختمان تراشکاری و سایر حرفه ها برای معرفی به سازمانها و ارگانها تشکیل و در زمینه جذب
  و استخدام نیروهای بومی اوز با سازمانهاها ارگانها شرکتها و حمایت از حقوق انها از جمله مسله بیمه آنان پیگیری و تشکیل و مذاکره و اطلاع رسانی شود و در هرجلسه ای اعم از جلسات با ارگانها و سازمانها و یا جلسات با مسولینی که از اوز بازدید میکنند در هر جمعی و حضوری مطرح نمایند و این پیگیری باید بصورت مدام و خستگی ناپدیر ادامه یابد و رسانه های خبری نیز در زمینه آگهی های استخدام نیرو و کارمندان عادی و متخصص در ادارات رسمی مانند آموزش و پرورش و سایر ادارات مصرا پافشاری نمایند و با استخدام نیروهای غیر بومی مخالفت نمایند و خیرین برای افراد غیر بومی تسهیلات مانند مسکن مجانی فراهم نکنند مگر در زمبنه تخضص هایی که که مردم سخت به انان‌نیاز داشته باشد . این مطلب باید آویزه گوش دلسوزان و مسولان بومی اوز باشد و باید در این زمینه انعکاس گسترده داشته باشد و مردم از هر کوی و برزن و حتی در نماز جمعه به آن اشاره نمایند..اگر میخواهید اوز توسعه و پیشرفت کند باید به نیروهای بومی اوز توجه ویژه ای بشود وبه آنها بها داده شود برای آنها ارزش قائل شوند

  • مدیریت گفت:

   استخدام در ادارات پس از اعلام از طریق آزمون صورت می گیرد. علاقه مندان باید واجد شرایط باشند و در آزمون نیز شرکت کنند. پیگیری برای اختصاص درصد بیشتری به نیروهای بومی در این زمینه تاثیرگذار است

  • همشهری گفت:

   برای استخدام نیرو در مناطق محروم‌نباید قوانین استخدام مشابه مناطق و شهر های پیشرفته و توسعه یافته باشد برای مناطق دور افتاده و محروم سهمیه یا مقرارات خاص برای استخدام تدوین شود تا حقی از حقوق اینگونه مناطق ضاسع نشود در قبل از انقلاب برای مناطقی مانتد بلوچستان هم برای دانش اموزا ن منطقه محروم امتیاز ویژه ای قایل بودند و اولویت با نیروهای بومی برای استخدام یود

 4. ناشناس گفت:

  دکتر غلامپور در صحبت خود عنوان کرده اند که دروزارت از خیرین اوز زیاد شنیده ام چرا باید مسئولین محلی شهر برونددر وزارتی چون وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به جای اعتبار دولتی گرفتن مرتب از کمک های خیرین بگویند ؟مسئولین با این تعریف هایی که از خیرین می شود اوز را بی نیاز از کمک ها واعتبارات دولتی می دانندکمی باید سیاست را از شهرهای همجوار یاد بگیریم که به محض حضور یک مسئول در شهرشان درخواست های خود را عنوان می کنند واز دولت درخواست بودجه می کنند .
  چندهفته قبل نیز معاون وزیر آموزش وپرورش در اوز بود به جای اینکه ایشان را به سالن فردوسی دانشگاه آزاد ببرند و آنجا از ساخت دانشگاه و مدرسه توسط خیرین باافتخار داد سخن بدهندبهتر بود مراسم را در سالن مدارسی می گرفتند که نیاز به بازسازی وتجهیز دارد تا ازنزدیک این مسئولین مشکلات وکمبودها را ببینند.
  مدارسی داریم که سالن برگزاری امتحانات آن فاقد سیستم گرمایشی و سرمایشی است دی ماه دانش آموز از سرما می لرزد وتابستان از گرما له له می زند همیشه هم جلوی هر مسئولی سرمان را بالا می گیریم واز خیرین سخن می گوییم تا کنون چقدر توانسته ایم از دولت کمک بگیریم؟

 5. کارمتد. اوزی گفت:

  لطفا. کسانیکه. اطلاع. دارند. اطلاع. رسانی. کنند. که. ایا. اداره. فرهنگ. وارشاد. اوز. کارمند. رسمی. دولت. دارد. و چارت. تشکیلاتی. این. اداره. چند. نفر. است

 6. ناشناس گفت:

  مدیریت محترم شما درست می فرمایید ذکر خیر مردم اوز را شنیده اند ودر ادامه گفته اند اوز یکی از مردمی ترین شهرهای کشوراست این جمله نشان می دهد که تعریفی که ازمردم اوز شنیده اند درراستای کمک های مردمی ومشارکت خود مردم درتهیه امکانات بوده

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • با سپاس از شورای شهر. وشهرداری. وکلیه. دست اندرکاران. روز اوز. مراسم جالبی اسیت. برای. دیدار همشهریان. داخل. وخارج از اوز. امید واریم. هر چه. زودتر. ارتقای اوز به شهرستان...
  شهروند. از. شیراز در مطلب: بررسی همایش روز بخش اوز و اعلام بیلان مالی
 • بسيار خوب دست همكى درد نكنه....
  احمد در مطلب: بررسی همایش روز بخش اوز و اعلام بیلان مالی
 • ضمن توجه به مطلب منتشر شده درروزپنجشنبه۲۹فروردین ماه جاری به قلم مهندس امیرمزرعی،امروزجمعه۳۰فروردین ماه درنقدوتاُئید آن دوستانی منجمله بنده اظهارنظری بدان کرده ایم. درمیا...
  ابراهیم نجم الدینی در مطلب: نقش جوانان در پویایی جامعه
 • سلام و عرض ادب و تبريك روز جوان 🌹 از نظر بنده حق مطلب ادا شده است. ما بايد به جواناني كه آستین همت را بدون هیچ چشمداشتی بالا زده اند بها دهیم و از آنها در همه جهت حمایت ک...
  ندا گرگين در مطلب: نقش جوانان در پویایی جامعه
 • احسنت جناب مزرعی جوان فعال و بی ادعا واقعا خودم شاهد فعالیت شبانه روزی شما و بقیه دوستان کارگروه روز اوز و تجلیل از جوانان موفق که توسط انجمن نواندیشان برگزار شد بودم احس...
  در مطلب: نقش جوانان در پویایی جامعه
 • استاد به خاک خویش بر می گردد حضور گسترده ی همشهریان ارجمند ، بویژه اهالی فرهنگ و ادب و هنر ، و بدرقه ای در شأن این شخصیت برجسته ی ملی و منطقه " دکتر احمد اقتداری " ، نشان...
  سیلوانا سلمانپور در مطلب: برنامه یادبود و خاکسپاری دکتر اقتداری در تهران و گراش
 • دوست عزیز همشهری دلسوز اول مطالعه بفرمایید بعد ارائه نظر کنید بودجه منبع آب توسط آقای راستگو از آقای تاجگردون رئیس برنامه و بودجه گرفته شده نه خانم صالحی این مطلب هم در ز...
  اوزی در مطلب: نقش جوانان در پویایی جامعه
 • سپاس از همکاران عزیز در اوز مشتاق زیارت همشهریان اوزی هستیم....
  محمد خواجه‌پور در مطلب: برنامه یادبود و خاکسپاری دکتر اقتداری در تهران و گراش
 • با تشکر. از سایت. اوز. امروز. که. خبرهای مهم اجتماعی. وفرهنگی. منطقه. را. اطلاع رسانی. میکنند. وبه دور از تبلیغات. ووابستگی. قوم. وقبیله ای. مردم. را در جریانات مسایل مهم...
  همشهری از شیراز در مطلب: برنامه یادبود و خاکسپاری دکتر اقتداری در تهران و گراش
 • جناب نجم الدینی همان محدود جوانان که ذکر کردید چکیده و بهترینهای جامعه هستند حالا شاید شما نظر دیگری دارید نمیدانم ولی اصل میدان دادن به جوانان است که همین جوانان غیور نم...
  عزیزی در مطلب: نقش جوانان در پویایی جامعه