پنج شنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۸
 |  ۱۸/ دی/ ۱۳۹۷ - ۹:۱۷
  |   نظرات: 6 نظر
424 بازدید

نطق میان دستور دکتر جعفر پور در مجلس شورای اسلامی/ راه آهن لار-بندر عباس، جاده های جهرم- لار-بندرعباس، چک چک، باغان، مجتمع اداری گراش ، کد پروژه بیمارستان خنج ور فع محرومیت مناطق روستایی از در خواست ها در نطق میان دستور بود

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس گفت: پیشنهاد می شود در بودجه سال آینده حقوق نمایندگان و مقامات مسئول افزایش نیابد یا برای همراهی با مردم افرادی که داوطلب باشند بخشی از حقوق ماهیانه خود را به نفع محرومان جامعه دریافت نکنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت و دفتر نماینده در لارستان، جمشید جعفرپور در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۸ دی ماه) در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: ایران اسلامی امروزه در شرایط ویژه ای قرار گرفته است؛ دسیسه های دشمنان خارجی در حوزه اقتصادی و فشار روانی شدید برای ایجاد یاس و سرخوردگی و نهایتا به عصیان کشاندن مردم موجبات این شرایط ویژه را فراهم کرده است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: توافق برجام هرچند در عمر کوتاه خود برخی گشایش ها را به دنبال داشته است اما دستاورد بزرگ برجام درسی بود که از این توافق گرفته شد؛ تجربه برجام درس عمیق دشمن شناسی و پشیمانی از اعتماد و خوشبینی از دشمنان هویت ملی و دینی کشورمان بود.

وی ادامه داد: دیگر هیچ سیاستمدار و جریان سیاسی نمی تواند مدعی شود، چنانچه با آمریکا مذاکره و توافق میشد می توانستیم تحریم را برطرف کنیم؛ مذاکرات امروز با اروپا و امید به انکه اتحادیه اروپایی در برابر آمریکا مسیری برای تجارت با ایران باز می کند ادامه همان خوش بینی و ساده انگاری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: حضرت علی (ع) فرمودند : “زنهار!  زنهار! از دشمن خود پس از آشتی کردن، زیرا دشمن چه بسا به نزدیکی می‌گراید و نمایش صلح می‌دهد تا طرف را غافلگیر کند، پس جانب احتیاط را بگیر (دور اندیش باش) و خوش گمانی خود را درباره حیله گری های دشمن متهم بساز”. (وَ لَکِنِ الْحَذَرَ کُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّکَ بَعْدَ صُلْحِهِ فَإِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّمَا قَارَبَ لِیَتَغَفَّلَ فَخُذْ بِالْحَزْمِ وَ اتَّهِمْ فِی ذَلِکَ حُسْنَ الظَّنِّ.)

جعفرپور افزود: اکنون انقلاب اسلامی ایران در آستانه چهل سالگی است. دشمنان از ابتدای شکل گیری نظام وعده سقوط شش ماهه و یکساله نظام را داده اند و اینک چهار دهه از آن وعده ها گذشته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط اقتصادی امروز و فشارهای دشمن نباید سبب شود که دستاوردهای بزرگ انقلاب به فراموشی سپرده شود چراکه راهبرد نهایی دشمن ناامید کردن مردم از توانمندی نظام در مدیریت موفق جامعه است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: می دانیم امنیت، استقلال، توسعه اقتصادی و تولید درون زا از ارکان توسعه پایدار است. در چهلمین سال استقرار نظام به برکت فداکاری ملت و از خودگذشتگی شهیدان و رهبری حکیمانه امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ایران امن ترین کشور  منظقه پرآشوب خاورمیانه است.

وی ادامه داد: ایران عزتمند کشوری مستقل است که بدون تبعیت از قدرت های غربی یا شرقی بر اساس منافع ملی از درون برای خود تصمیم می گیرد. در زمینه رکن سوم توسعه یعنی پیشرفت های علمی گام های بلندی برداشته شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: رشد چشمگیر تولید علم در کشور، پیشرفت های غرور آفرین در صنایع دفاعی و موشکی، افتخارات حوزه نانو فناوری، سلول های بنیادی، فناوری بومی شده هسته ای، قرار دادن ماهواره در مدار و غیره از جمله پیشرفت های جمهوری اسلامی است که دشمن ناچار به اعتراف به آنها شده است.

جعفرپور افزود: ظرفیت کشور به حدی است که می تواند بیش از این شتاب گیرد که این مهم با شناسایی و توجه به نخبگان امکان پذیر است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار توفیقات چشمگیر حوزه امنیت، استقلال سیاسی و علم  و فناروی باید اعتراف کنیم در زمینه اقتصادی و رفاه عمومی دچار کاستی فراوان گشته ایم؛ دشمن با شناسایی این پاشنه آشیل فشار خود را به این نقطه متمرکز کرده است و جنگی اقتصادی را به اجرا گذاشته است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر خلاف جنگ تحمیلی هشت ساله که میدان جنگ خاک ریز های جنوب و غرب کشور بود، امروز جنگ اقتصادی در شهرها، خیابان ها، کوچه ها و مغازه ها جریان دارد و فشار شدیدی به ویژه بر اقشار متوسط و ضعیف جامعه وارد کرده است.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل سیستم تمرکزگرای کشور مدیران میانی و صف حضور موثری در این میدان ندارند؛ دولت بجای تلاش برای مدیریت اوضاع از مرکز به استانداران و فرمانداران برای ورود به این عرصه تفویض اختیار نماید و آنان با احساس وظیفه ابتکارات خود را عملی سازند و نظارت خود را بر حوزه های اقتصادی اعمال کنند و اجازه ندهند این تصور در مردم شکل بگیرد که کنترل اوضاع از دست خارج شده است و مردم را در برابر گرانی ها و مشکلات رها کرده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در چنین فضای روانی ارائه نمونه هایی از همراهی و مواسات مسئولان با مردم به ویژه اقضار محروم و نیازمند کاری پسندیده است؛ از این رو پیشنهاد می شود در بودجه سال آینده حقوق نمایندگان و مقامات مسئول افزایش نیابد یا با توجه به شرایط دشوار اقتصادی جامعه نمایندگانی که خود داوطلب باشند حتی بخشی از حقوق ماهیانه خود را به نفع محرومان جامعه دریافت نکنند.

جعفرپور افزود: هر چند مبالغ ناشی از این اقدام رقم چشمگیری نخواهد بود اما حامل پیام روشنی از همراهی مجلس با طبقات محروم می باشد که اینجانب آمادگی خود را برای این اقدام اعلام می کنم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اقداماتی که دولت در نظر دارد در مناطق مختلف کشور از جمله در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش اعمال نماید پس از کارشناسی های اقلیم فرهنگی، سیاسی و فرهنگی آن مناطق باشد که با همدیگر متفاوت است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تصمیم واحد برای مناطق مختلف کشور که حساسیت های متفاوت دارند گاهی زیان بار بوده و نتیجه عکس می دهد.

وی ادامه داد: احداث راه آهن لاربندر عباس که به مدت ۱۰ سال است در ردیف های بودجه بدون اختصاص اعتبار تکرار می شود با توجه به نیاز جنوب فارس و توجیه اقتصادی طرح، این مهم باید مورد توجه قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باند دوم راه پر رفت و آمد جهرم لار و لار بندرعباس با کندی پیش می رود گاهی متوقف است؛ اعتبارات قطره چکانی مشکلی را برطرف نمی کند.

جعفرپور افزود: با توجه به مشارکت وسیع خیرین سلامت در طرح های شهرستان خنج، انتظار می شود بیمارستان مصوب ۱۳۰ تختخوابی این شهرستان که مورد تایید وزارتخانه مربوطه است  کد پروژه دریافت کند. همچنین جاده چک چک با تخصیص اعتبار به ثمر برسد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: برای تکمیل جاده باغان با توجه به حادثه خیز بودن بودجه مناسب درنظر گرفته شود؛ از محل بودجه مناطق نفت خیز برای رفع محرومیت مناطق روستایی حوزه انتخابیه بودجه مناسب اختصاص یابد. همچنین مجتمع اداری شهرستان گراش با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد باید نسبت به تکمیل آن اقدام شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

6 Responses to “نطق میان دستور دکتر جعفر پور در مجلس شورای اسلامی/ راه آهن لار-بندر عباس، جاده های جهرم- لار-بندرعباس، چک چک، باغان، مجتمع اداری گراش ، کد پروژه بیمارستان خنج ور فع محرومیت مناطق روستایی از در خواست ها در نطق میان دستور بود”

 1. ناشناس گفت:

  چرا ایشان هیچ گاه سخنی از اوز به میان نمی آورد؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. ناشناس گفت:

  ساخت جاده چک چک چه توجیه اقتصادی داره بجز اینکه اوز رو منزوی کنه

 3. شهروند اوزی گفت:

  این. تماینده. هیچگاه. نامی. از. اوز. وبخش. بزرگ. اوز. به. زبان. نمی. اورد. حتی. برای. بیمارستان. جدید. اوز. که. خیر. محترم. تاکنون میلباردها. تومان. هزینه. کرده. است. موافقت. اصولی. نمی. گیرد. کلا. فراموش کرده. که. در حوزه. انتخابیه. اش. بخش بزرگ. اوز. باتوابعه. ان. نزدبک. به ۵۰. هزار نفر. جمعیت. دارای. احتیاجاتی. هستند.

 4. درخواست برای. ارتقای فداغ. به. بخش گفت:

  این. خبر. در سایت. میلاد. لاریتان هم منتشر. شده. ودر انتهای خبر. راجع. به. ارتقای. دهستان فداغ. به بخش. نیز. درخواست. نموده. اند

 5. خطاب . به. وکیل. محترم. لارستان. بزرگ گفت:

  نماینده مجلس. در کلیه. سخنرانی های. خود. تا کنون از بردن. نام. بخش. اوز. دریغ. میکند. اینگار که این. منطقه. جزیی. از. جوزه. انتخابیه اش. نیست. راستی. چرا. ایشان. نامی. از اوز. ومطالبات. ان. نمی برند

 6. همشهری اگاه ساز گفت:

  بنا به گفته ها و نوشته ها قرار است انتخابات سال آینده مجلس شورای اسلامی از حالت فعلی شهرستانی به استانی تبدیل شود این شیوه موجود برای مردم اوز تاکنون موفقیت آموز نبوده و ثمراتی نداشته است امیدوارم در دور آینده که شیوه جدید قرار پیاده بشه امیدوارم بهتر شود و درس عبرتی بشود برای نمایندگانی که نسبت به بعضی شهرها و بعضی حوزه های خود حب و بغض دارند‌
  . مجلس باید محل قانون گذاری و یکسان نگری به مردم باشد نه محل قوم گرایی و کینه ورزی. امیدوارم این نظر مدیریت محترم منتشر نماید تامردم آگاه از هم اکنون برنامه ریزی کاملا درستی انجام دهند

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • در جلسه کارگروه کسی در این مورد حرفی نزد....
  مدیریت در مطلب: اولین جلسه کارگروه ساخت مخزن مردمی آب تشکیل شد
 • مدیر سایت رئیس سابق شورا هم در این مورد تلاش کردند ولی اشاره ای نکرده اید چرا؟...
  بهروز در مطلب: اولین جلسه کارگروه ساخت مخزن مردمی آب تشکیل شد
 • با تشکر. از همت. وهمکاری. مردم. ومسولین. وانجمن. خیریه. برای. ساخت مخزن. مردمی. در اوز. پیشنهاد میکنم. برای. موضوع مهم. ارتقای. اوز هم. یک. جلسه. هم. اندیشی. برای. پیگیری...
  شهروند. اوز در مطلب: اولین جلسه کارگروه ساخت مخزن مردمی آب تشکیل شد
 • ثبت و انتشار خاطرات آقای پیرزاد و مشکلات و نارسایی های که در دوران ایشان مواجه بوده و با دهها و یا صدها مشکل مواجه شده تا بتواند یک زندگی شرافتمندانه و ابرومندانه برای خو...
  همشهری دلسوز قدردان این زحمت کش. علاقمند به اوز در مطلب: گفت‌وگو با احمد پیرزاد که همچنان دغدغه اش آبادانی اوز است
 • ثبت تاریخ شفایی و خاطرات ... ضروری و ارزنده و قابل ستایش است تشکری از دست اندرکاران روزنامه و دعای سلامتی و تندرستی و خسته نباشید برای جناب پیرزاد.. امیدواریم این رویه اد...
  سعید هنری در مطلب: گفت‌وگو با احمد پیرزاد که همچنان دغدغه اش آبادانی اوز است
 • تشويق دانش آموزان روستاها و شهرستانهاي اطراف از موزه اوز بخصوص در ماههاي اخير اقدام مثبتي است و بايد در اين زمينه حمايت لازم صورت گيرد تا علاوه بار ايجاد خاطره خوب براي د...
  دلگرمي در مطلب: جاذبه های موزه مردم شناسی اوز برای میهمانان و علاقه مندان آثار باستانی
 • يكي از سياستهائي كه دولت بايد بعنوان سياست كلان خود مد نظر قرار دهد بايد امكانات آموزشي تحصيلي بهداشتي اشتغال و عمران و آبادي و راه سازي و ارتقاي شهرهاي دورمانده به شهرست...
  همه جانبه نگر در مطلب: دکتر کشاورز: شرایط خوبی برای رشته تغذیه در دانشکده بهداشت اوز فراهم شده است
 • دراوز که فرهنگی بودن آن را در بوق وکرنای کرده ایم وجار می زنیم هیچ وقت از نمایشگاه کتاب استقبال نمی شود.فقط سوال اینست که چرابرخی می خواهند واقعیت شهرمان را جور دیگری جلو...
  در مطلب: نمایشگاه بزرگ کتاب در اوز/ گزارش تصویری
 • مسولان. شهر. وهیت. امنای. بیمارستان. ودغنسکده. بهداست. اوز. باید. از. اعتبار. وامکانات. این. هییت. علمی. برای. گرفتن. امتیاز. تاسبس. شبکه. بهداشت. ودرمان. مستقل. در اوز....
  کارمند. بیمارستان در مطلب: دکتر کشاورز: شرایط خوبی برای رشته تغذیه در دانشکده بهداشت اوز فراهم شده است
 • مردم راه را گم نکرده اند مسولان راه را گم کرده اند که هر سازمانی وظیفه ای دارد . دانشگاه مسولیت اموزشی دارد و اداره ورزش مسولیت ورزش عمومی و تخصصی دارد. همیشه گفته اند هر...
  منتقد به نظر امیر در مطلب: ۳۶۰ نفر از شهروندان اوز مسیر یک ونیم کیلومتری میدان ن والقلم تا دانشگاه آزاد را پیمودند