سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸
 |  ۱۸/ دی/ ۱۳۹۷ - ۹:۱۷
  |   نظرات: 6 نظر
497 بازدید

نطق میان دستور دکتر جعفر پور در مجلس شورای اسلامی/ راه آهن لار-بندر عباس، جاده های جهرم- لار-بندرعباس، چک چک، باغان، مجتمع اداری گراش ، کد پروژه بیمارستان خنج ور فع محرومیت مناطق روستایی از در خواست ها در نطق میان دستور بود

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس گفت: پیشنهاد می شود در بودجه سال آینده حقوق نمایندگان و مقامات مسئول افزایش نیابد یا برای همراهی با مردم افرادی که داوطلب باشند بخشی از حقوق ماهیانه خود را به نفع محرومان جامعه دریافت نکنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت و دفتر نماینده در لارستان، جمشید جعفرپور در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۸ دی ماه) در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: ایران اسلامی امروزه در شرایط ویژه ای قرار گرفته است؛ دسیسه های دشمنان خارجی در حوزه اقتصادی و فشار روانی شدید برای ایجاد یاس و سرخوردگی و نهایتا به عصیان کشاندن مردم موجبات این شرایط ویژه را فراهم کرده است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: توافق برجام هرچند در عمر کوتاه خود برخی گشایش ها را به دنبال داشته است اما دستاورد بزرگ برجام درسی بود که از این توافق گرفته شد؛ تجربه برجام درس عمیق دشمن شناسی و پشیمانی از اعتماد و خوشبینی از دشمنان هویت ملی و دینی کشورمان بود.

وی ادامه داد: دیگر هیچ سیاستمدار و جریان سیاسی نمی تواند مدعی شود، چنانچه با آمریکا مذاکره و توافق میشد می توانستیم تحریم را برطرف کنیم؛ مذاکرات امروز با اروپا و امید به انکه اتحادیه اروپایی در برابر آمریکا مسیری برای تجارت با ایران باز می کند ادامه همان خوش بینی و ساده انگاری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: حضرت علی (ع) فرمودند : “زنهار!  زنهار! از دشمن خود پس از آشتی کردن، زیرا دشمن چه بسا به نزدیکی می‌گراید و نمایش صلح می‌دهد تا طرف را غافلگیر کند، پس جانب احتیاط را بگیر (دور اندیش باش) و خوش گمانی خود را درباره حیله گری های دشمن متهم بساز”. (وَ لَکِنِ الْحَذَرَ کُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّکَ بَعْدَ صُلْحِهِ فَإِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّمَا قَارَبَ لِیَتَغَفَّلَ فَخُذْ بِالْحَزْمِ وَ اتَّهِمْ فِی ذَلِکَ حُسْنَ الظَّنِّ.)

جعفرپور افزود: اکنون انقلاب اسلامی ایران در آستانه چهل سالگی است. دشمنان از ابتدای شکل گیری نظام وعده سقوط شش ماهه و یکساله نظام را داده اند و اینک چهار دهه از آن وعده ها گذشته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط اقتصادی امروز و فشارهای دشمن نباید سبب شود که دستاوردهای بزرگ انقلاب به فراموشی سپرده شود چراکه راهبرد نهایی دشمن ناامید کردن مردم از توانمندی نظام در مدیریت موفق جامعه است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: می دانیم امنیت، استقلال، توسعه اقتصادی و تولید درون زا از ارکان توسعه پایدار است. در چهلمین سال استقرار نظام به برکت فداکاری ملت و از خودگذشتگی شهیدان و رهبری حکیمانه امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ایران امن ترین کشور  منظقه پرآشوب خاورمیانه است.

وی ادامه داد: ایران عزتمند کشوری مستقل است که بدون تبعیت از قدرت های غربی یا شرقی بر اساس منافع ملی از درون برای خود تصمیم می گیرد. در زمینه رکن سوم توسعه یعنی پیشرفت های علمی گام های بلندی برداشته شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: رشد چشمگیر تولید علم در کشور، پیشرفت های غرور آفرین در صنایع دفاعی و موشکی، افتخارات حوزه نانو فناوری، سلول های بنیادی، فناوری بومی شده هسته ای، قرار دادن ماهواره در مدار و غیره از جمله پیشرفت های جمهوری اسلامی است که دشمن ناچار به اعتراف به آنها شده است.

جعفرپور افزود: ظرفیت کشور به حدی است که می تواند بیش از این شتاب گیرد که این مهم با شناسایی و توجه به نخبگان امکان پذیر است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار توفیقات چشمگیر حوزه امنیت، استقلال سیاسی و علم  و فناروی باید اعتراف کنیم در زمینه اقتصادی و رفاه عمومی دچار کاستی فراوان گشته ایم؛ دشمن با شناسایی این پاشنه آشیل فشار خود را به این نقطه متمرکز کرده است و جنگی اقتصادی را به اجرا گذاشته است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر خلاف جنگ تحمیلی هشت ساله که میدان جنگ خاک ریز های جنوب و غرب کشور بود، امروز جنگ اقتصادی در شهرها، خیابان ها، کوچه ها و مغازه ها جریان دارد و فشار شدیدی به ویژه بر اقشار متوسط و ضعیف جامعه وارد کرده است.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل سیستم تمرکزگرای کشور مدیران میانی و صف حضور موثری در این میدان ندارند؛ دولت بجای تلاش برای مدیریت اوضاع از مرکز به استانداران و فرمانداران برای ورود به این عرصه تفویض اختیار نماید و آنان با احساس وظیفه ابتکارات خود را عملی سازند و نظارت خود را بر حوزه های اقتصادی اعمال کنند و اجازه ندهند این تصور در مردم شکل بگیرد که کنترل اوضاع از دست خارج شده است و مردم را در برابر گرانی ها و مشکلات رها کرده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در چنین فضای روانی ارائه نمونه هایی از همراهی و مواسات مسئولان با مردم به ویژه اقضار محروم و نیازمند کاری پسندیده است؛ از این رو پیشنهاد می شود در بودجه سال آینده حقوق نمایندگان و مقامات مسئول افزایش نیابد یا با توجه به شرایط دشوار اقتصادی جامعه نمایندگانی که خود داوطلب باشند حتی بخشی از حقوق ماهیانه خود را به نفع محرومان جامعه دریافت نکنند.

جعفرپور افزود: هر چند مبالغ ناشی از این اقدام رقم چشمگیری نخواهد بود اما حامل پیام روشنی از همراهی مجلس با طبقات محروم می باشد که اینجانب آمادگی خود را برای این اقدام اعلام می کنم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اقداماتی که دولت در نظر دارد در مناطق مختلف کشور از جمله در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش اعمال نماید پس از کارشناسی های اقلیم فرهنگی، سیاسی و فرهنگی آن مناطق باشد که با همدیگر متفاوت است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تصمیم واحد برای مناطق مختلف کشور که حساسیت های متفاوت دارند گاهی زیان بار بوده و نتیجه عکس می دهد.

وی ادامه داد: احداث راه آهن لاربندر عباس که به مدت ۱۰ سال است در ردیف های بودجه بدون اختصاص اعتبار تکرار می شود با توجه به نیاز جنوب فارس و توجیه اقتصادی طرح، این مهم باید مورد توجه قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باند دوم راه پر رفت و آمد جهرم لار و لار بندرعباس با کندی پیش می رود گاهی متوقف است؛ اعتبارات قطره چکانی مشکلی را برطرف نمی کند.

جعفرپور افزود: با توجه به مشارکت وسیع خیرین سلامت در طرح های شهرستان خنج، انتظار می شود بیمارستان مصوب ۱۳۰ تختخوابی این شهرستان که مورد تایید وزارتخانه مربوطه است  کد پروژه دریافت کند. همچنین جاده چک چک با تخصیص اعتبار به ثمر برسد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: برای تکمیل جاده باغان با توجه به حادثه خیز بودن بودجه مناسب درنظر گرفته شود؛ از محل بودجه مناطق نفت خیز برای رفع محرومیت مناطق روستایی حوزه انتخابیه بودجه مناسب اختصاص یابد. همچنین مجتمع اداری شهرستان گراش با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد باید نسبت به تکمیل آن اقدام شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

6 Responses to “نطق میان دستور دکتر جعفر پور در مجلس شورای اسلامی/ راه آهن لار-بندر عباس، جاده های جهرم- لار-بندرعباس، چک چک، باغان، مجتمع اداری گراش ، کد پروژه بیمارستان خنج ور فع محرومیت مناطق روستایی از در خواست ها در نطق میان دستور بود”

 1. ناشناس گفت:

  چرا ایشان هیچ گاه سخنی از اوز به میان نمی آورد؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. ناشناس گفت:

  ساخت جاده چک چک چه توجیه اقتصادی داره بجز اینکه اوز رو منزوی کنه

 3. شهروند اوزی گفت:

  این. تماینده. هیچگاه. نامی. از. اوز. وبخش. بزرگ. اوز. به. زبان. نمی. اورد. حتی. برای. بیمارستان. جدید. اوز. که. خیر. محترم. تاکنون میلباردها. تومان. هزینه. کرده. است. موافقت. اصولی. نمی. گیرد. کلا. فراموش کرده. که. در حوزه. انتخابیه. اش. بخش بزرگ. اوز. باتوابعه. ان. نزدبک. به ۵۰. هزار نفر. جمعیت. دارای. احتیاجاتی. هستند.

 4. درخواست برای. ارتقای فداغ. به. بخش گفت:

  این. خبر. در سایت. میلاد. لاریتان هم منتشر. شده. ودر انتهای خبر. راجع. به. ارتقای. دهستان فداغ. به بخش. نیز. درخواست. نموده. اند

 5. خطاب . به. وکیل. محترم. لارستان. بزرگ گفت:

  نماینده مجلس. در کلیه. سخنرانی های. خود. تا کنون از بردن. نام. بخش. اوز. دریغ. میکند. اینگار که این. منطقه. جزیی. از. جوزه. انتخابیه اش. نیست. راستی. چرا. ایشان. نامی. از اوز. ومطالبات. ان. نمی برند

 6. همشهری اگاه ساز گفت:

  بنا به گفته ها و نوشته ها قرار است انتخابات سال آینده مجلس شورای اسلامی از حالت فعلی شهرستانی به استانی تبدیل شود این شیوه موجود برای مردم اوز تاکنون موفقیت آموز نبوده و ثمراتی نداشته است امیدوارم در دور آینده که شیوه جدید قرار پیاده بشه امیدوارم بهتر شود و درس عبرتی بشود برای نمایندگانی که نسبت به بعضی شهرها و بعضی حوزه های خود حب و بغض دارند‌
  . مجلس باید محل قانون گذاری و یکسان نگری به مردم باشد نه محل قوم گرایی و کینه ورزی. امیدوارم این نظر مدیریت محترم منتشر نماید تامردم آگاه از هم اکنون برنامه ریزی کاملا درستی انجام دهند

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • از برگزار کنند گان نماز جمعه در اوز که مسایل شهر وبخش اوز را در خطبه های جمعه مطرح میکنند تشکر می کنیم وانرا به فال نیک میگیریم که همیشه در خطبه ها مسایل مهم مردم مسلمان...
  شهروند اوزی نماز گذار در مطلب: از تاکید بر اصول زیست محیطی تا گزارش کارگروه مخزن آب در نماز جمعه اوز/ فایل صوتی
 • درود خالصانه بر ریاست و یاران راستین شورا که وقف نمودن خود و زندگی خانواده قدم در راه خدمت قرار داده و می دهند. بعضی افراد در جشن گلریزان نه شرکت کردند و نه کمک ولی بعد ا...
  در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • به پاس قدردانی از خطیب تواناوخردمند حضرت استاد شیخ مسعود وخشوری که درخطبه امروز به مطالب بسیار لازم وضروری مخصوصاً افرادی که دلسوز محیط زیست هستند منتهی آگاهی وروش اعمال...
  ابراهیم نجم الدینی در مطلب: از تاکید بر اصول زیست محیطی تا گزارش کارگروه مخزن آب در نماز جمعه اوز/ فایل صوتی
 • از سایت اوز امروز بابت اینگونه خبرهای مهم واجتماعی تشکر میکنیم موفق باشید...
  شهرونداز تهران در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • تشكر ازآقاي عسكري و ساير دوستان در شورا و انجمن خيريه بابت تامين هزينه خداوند.خيرتان دهد...
  همشهري در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • جالبه خانم .... از ساخت منبع می گوید و همه می دانیم زحمات چه کسانی بوده است.حداقل با خواندن گزارشات از روند ساخت منبع می توانید گزارش درست بدهید شمااعلام نموده اید که ۵ م...
  وای وای از بس .... شنیدیم در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • تشکر از ریاست و اعضای محترم شورا بابت پیگیری و تامین هزینه مخزن و پیگیری جهت ساخت آن...
  در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • خیلی ممنون از اطلاع رسانی شما...
  در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • برای مخزن دولتی مناقصه برگزار شده و پیمانکار مشخص شده و خاکبرداری انجام می شود....
  مدیریت در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز
 • در گزارش به وضعیت ساخت مخزن ۵۰۰۰ مترمکعبی سهم دولت اشاره نشده است که در چه وضعی است ایا عملیات اجرایی آن شروع شده است یا خیر و در صورت پاسخ منفی علت آن چبست...
  همشهر دلسوز اشنا به اینگونه مسائل در مطلب: گزارش پیگیری ساخت مخزن آب ۵ هزار مترمکعبی مردمی اوز