دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
 |  ۲۶/ فروردین/ ۱۳۹۷ - ۱:۲۸
  |   نظرات: 6 نظر
373 بازدید

ستون آب در چاه های شماره ۸ و ۹ اوز به ترتیب ۹۸ و ۱۷۵ متر است

براساس ویدئو متری که امروز ۲۶ فروردین، از چاه های شماره ۸ و ۹ اوز انجام شد مشخص گردید ستون آب در این چاه ها به ترتیب ۹۸ و ۱۷۵ متر است.

با پیگیری های شورای شهر و آبفای اوز در سال ۹۶ و موافقت آبفای استان، اکیپ ویدئومتری برای چاه های شماره ۸ و ۹ به اوز اعزام شد. پس از انجام ویدئو متر مشخص شد چاه شماره ۹ که به گفته عطوفت رئیس آبفای اوز برای گمانه زنی زده شده بود و تاکنون از آن بهره برداری نشده ۲۹۵ متر عمق داشت و از ارتفاع ۱۲۰ متری به آب رسید و ستون آب در این چاه ۱۷۵ متر بود.

چاه شماره ۸ که قبلا مورد بهره برداری قرار گرفته اما پس از انتقال آب سد سلمان بلا استفاده بود، نیز ۲۱۸ متر عمق داشت و از ارتفاع ۱۲۰ متری به آب رسید.

فریبا صالحی رئیس شورای شهر اوز که در هنگام ویدئومتری چاه های فوق حضور داشت گفت: با پیگیری های انجام شده این ویدئومتری از سوی آبفای استان انجام شده و ستون های آب در این چاه ها می تواند خبری خوشی برای شهروندان باشد تا با تجهیز چاه ها و انتقال آن ها به شبکه بتوان در مواقع بحرانی مورد استفاده قرار داد.

عطوفت رئیس آبفای اوز نیز گفت: برای پمپاژ و آزمایش آب چاه های فوق پیگیری می شود تا ابتدا میزان آبدهی و سختی آب  مشخص شود. در مرحله بعد با توجه به وجود امکاناتی مانند: اتاق نگهبانی، برق و… که وجود دارد نسبت به تجهیز این چاه ها و اتصال به شبکه آب اقدام شود.

رئیس آبفای اوز در مورد مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی آب نیز گفت: با پیگیری های انجام شده محل جانمایی آن در« تنب بحر» جنب دانشگاه پیام نور تعیین شده و مراحل تملک زمین به مساحت ۲ هکتار و ساخت آن در دست پیگیری است.

احمد کریما، بهرام رفیعی، قهرمان رفعت و خالد خدیوی در هنگام ویدئومتری روسای آبفا و شورای شهر و اکیپ اعزامی را همراهی می کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

6 Responses to “ستون آب در چاه های شماره ۸ و ۹ اوز به ترتیب ۹۸ و ۱۷۵ متر است”

 1. اوزی گفت:

  تا چاهها پمپاز نشود موصوع کاملا روشن نمیشود که مقدار ابدهی چاهها چقدر است

 2. همشهری گفت:

  خدا کند که. این چاه ها اب. بدهند. چون نتیجه. این. ویدیو. مترها. چندان. دقیق نیست باید پس. از کشیدن. اب. وتخلیه چاه. انرا بررسی کرد که. بازهم. اب. در جریان هست وچاه. ابدهی. مجدد دارد.

 3. همشهری دلسوز گفت:

  از دستگاههای ویدیومتری برای بررسی وضعیت مسیرهائی که امکان دسترسی برای انسان به راحتی میسر نمیباشد استفاده میشود از جمله در چاههای عمیق و یا در شبکه های فاضلاب شهری که در صورت وجود مشکلات گرفتگی مسیر یا عدم تخلیه آب در شبکه فاضلاب استفاده میشود . در مورد چاه نیر برای بررسی عمق چاه ، عمق آب و سطح برخورد به آب و بررسی تغییرات سطح آب در زمان پمپاژ و بررسی دیواره چاه از نظر ریزش یا پوسیدگی و وضعیت بخش مشبک دیواره چاه یا بررسی لایه های مختلف زمین شناسی دیواره چاه و برای بررسی تعمیر و نگهداری دیواره چاه یا لوله از این وسیله استفاده میشود.
  باتوجه به اینکه چاه های مذکور از زمان حفر تاکنون بعلت تامین آب شرب اوزاز سد سلمان بلا استفاده مانده است و اکنون بدلیل مشکلات تامین آب در زمان قطع خط لوله آبرسانی از سد سلمان فارسی و در شرایط اصطرای از اهمیت خاصی برخوردار شده است . لذا تصمیم به انجام اینکار بنا بدلایل فوق اقدامی بجا و درست میباشد که از پیگیری این امر توسط اعضای شورا و بخصوص خانم صالحی باید تشکر نمود.
  در مورد اطلاعات بدست آمده چاههای مذکور از نظر عمق یا ارتفاع ستون آب وضعیت خوبی دارند اما برای بررسی وضعیت تغییرات آب دز زمان حفر آنها با وضعیت حال آنها لازم است اطلاعات مذکور مربوط به زمان حفر چاهها دردسترس باشد تا مقایسه شود ایا در طی مدت زمان حفرچاه تاکنون آیا سطح اب زیر زمینی افزایش یافته است یا ثابت مانده و یا افزایش یافته است. همچنین منحنی تست افت یا drawdown سطح آب چاه در زمان حفر باید دردسترس باشد که حتما در زمان حفر اطلاعات آنها ثبت شده است و گزارش مستندات آن باید وجود داشته باشد.اما با همه این تفاسیر چاه در شرایط خوبی قرار دارد و برای مواقع اصطراری تامین آب مصرفی شبکه آب شهری برای مصارف شهری و شستشوی یا نظافت و برای آبیاری درختان میتوان مورد استفاده قرار داد. در مورد سختی آب نیز لازم است آزمایشات لازم صورت گیرد تا برای شیرین سازی آن بتوان ارزیابی بهتری صورت گیرد. در مورد محل تعیین شده برای مخزن ۱۰۰۰۰ مترمکعب به نظر میرسد که مکان تعیین شده در رقوم مناسب و رقوم بالاتری نسبت به رقوم ارتفاعی مخزن موجود باشد که بتواند آب را به مخزن موجود بصورت ثقلی و بدون نیاز به پمپاژ مجدد انتقال دهد. کارشناسان زمین شناسی حاضر در محل در مورد تست آبدهی چاه میتوانند ارزیابی بهتری با توجه به اطلاعات لوگ چاه و انجام تست پمپاژ در محل داشته باشند

 4. كارمند گفت:

  ضمن تشكر از اقاى عطوفت رياست محترم اداره ابفاواعضاى محترم شوراكه همكى بيكيرجاههاى اوز هستند.خدا قوت .

 5. كارمند گفت:

  جادارد يادى هم از اقاى مصدقى كنيم هرجا كه هستند خدا يار وياورشان باشد زحمات ايشان فراموش نمى كنيم.

 6. همشهري دلسوز گفت:

  در فيلم ويدئويي از يكي از چاههاي شماره ۸ يا ۹ كه در فضاي مجازي مشاهده شد متوجه شدم كه چاه مورد بررسي فاقد لوله گذاري يا casing يا حفاظ ديواره چاه ميباشد و بخشي از ديوار چاه فروريخته و داراي حفره بزرگي در ديواره چاه ميباشد. براي بهره برداري از چاه مذكور حتما بايددر سرتاسري عمق چاه لوله گذاري شود و بخش فروريخته نيز مرمت شود و در بخشها يا لايه هاي آبدار نيز از لوله مشبك همراه با فيلتر استفاده شود.در غير اينصورت در زمان بهربرداري ريزش ديواره چاه ادامه ميابد و بعد از مدتي غير قابل استفاده خواهد شد.بنابراين قبل از نصب پمپ و بهره برداري، لازم است تمهيدات لازم براي حفظ و نگهداري از چاه بعمل آيد

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • جلو این‌باغ شهریا رو بگیرین که هم‌زمین خدا رو از ما گرفتن و هم آب انبارا‌ رو خالی کردن..میریم‌ بیرون برکه ها اصلا آب نمونده...
  شهروند ۲ در مطلب: اوز، اولین قربانی خواهد بود!
 • نسخه اصلاح شده در اوز در مورد پيش آمد تكرار سال قبل يعني شكستگي خط لوله انتقال آب از سد سلمان فارسي بسيار محتمل ميباشد .بنابراين بايد اقدامات و فعاليت مسولين شهري به ترتي...
  عبدالصمد صمدي در مطلب: اوز، اولین قربانی خواهد بود!
 • کاملا درسته.هرچقدر در مورد اب بنویسیم باز هم کمه...
  شهروند در مطلب: اوز، اولین قربانی خواهد بود!
 • مطلب بسیار. قابل تامل. ودرستی. مطرح. کرده اند. باید. فکر. اساسی کرد...
  کارمند. بیمارستان در مطلب: اوز، اولین قربانی خواهد بود!
 • جای بسی خوشبختی است که اوز امروز به موضوع آب پرداخته و جا دارد موضوع آب غیر شرب برای مصارف شهری از جمله فضای سبز نیز بررسی گردد. چراکه آب چاه عالی و چاههای دیگر در همین چ...
  مسعود باقرزاده ..کارمند شهرداری در مطلب: اوز، اولین قربانی خواهد بود!
 • جای تشکر داردازهییت برگذاری این مسابقه دراین ماه رمضان...
  در مطلب: تیم فوتسال شهید احراری بلغان با ۵ گل سینا شمسی بر اتحاد هود پیروز شد
 • باتشکر ازمدیریت محترم سایت اوز امروز جهت پوشش خبری وبرگزارکنندگان جام رمضان اوز وتبریک به ورزشکاران وکادر فنی تیم وشورای ورزشی...
  در مطلب: تیم فوتسال شهید احراری بلغان با ۵ گل سینا شمسی بر اتحاد هود پیروز شد
 • آلاله ها اااااآاآ پیروز...
  در مطلب: تیم فوتسال شهید احراری بلغان با ۵ گل سینا شمسی بر اتحاد هود پیروز شد
 • گذارشات بسيار كامل و دقيق هست،جاي تشكر دارد...
  در مطلب: تیم فوتسال شهید احراری بلغان با ۵ گل سینا شمسی بر اتحاد هود پیروز شد
 • تقدیروتشکرازکلیه عوامل اجرایی مسابقات ودرراس آنهاداوران زحمتکش ومنصف...
  در مطلب: تیم فوتسال شهید احراری بلغان با ۵ گل سینا شمسی بر اتحاد هود پیروز شد