دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷
 |  ۳۱/ اردیبهشت/ ۱۳۹۷ - ۶:۴۶
  |   نظرات: 19 نظر
387 بازدید

یک سال گذشت، یادش به خیر ۳۰ اردیبهشت ۹۶


ابراهیم احمدی: پس از گذشت تب و تاب دوازدهمین دورۀ انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دورۀ انتخاب شورای اسلامی شهر و روستا، مردم سراسر ایران ۲۹ اردیبهشت ماه در انتخابات شرکت کردند و ۳۰ اردیبهشت ماه نتایج این انتخابات اعلام شد.

نتایجی که در بعد ملی حکایت از  انتخاب مجدد دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور دوره دوازدهم و تدام سیاست های اعتدالی وی با شعار تدبیر و امید بود و در بعد محلی حکایت از انتخاب اعضای شورای اسلامی شهر بود. در بعد ملی ۹۳ درصد رای دهندگان شهر اوز با امید به آن که در قوه مجریه بیش از پیش تدبیر حاکم شود و آثار آن را در زندگی خود ببینند به دکتر روحانی دادند.

 

به یاد می آورم حدود ساعت ۶ صبح، ۳۰ اردیبهشت بود که نتایج قطعی انتخابات شورای اسلامی شهر اوز نیز اعلام شد. نتایج حکایت از انتخاب ۵ نفر به عنوان اعضای اصلی شورای شهر اوز داشت. ۲ نفر اول با آرای نزدیک به هم به عنوان اعضای جدید شورای پنجم، ۳ نفر بعد با فاصله بیشتر از اعضای شورای چهارم.

پیام مردم اوز در این انتخابات ترمیم شورا بود، نه انتخاب همه اعضای شورای چهارم و نه تغییر کل اعضا.  گرچه برخی از اعضای شورای چهارم برای این مرحله انتخاب شدند اما نامزدهای دیگری از میان اعضای شورای چهارم  نیز بودند که توسط مردم برای دوره بعد انتخاب نشدند.

با اعلام نتایج انتخابات، مردم اوز مانند سایر نقاط کشور با اعتماد به منتحبین خود، تصمیم سازی و تصمیم گیری را به آنان سپرده بودند. اولین خواستۀ مردم از شورای پنجم اتحاد و انسجام درونی، ترجیح منافع عمومی بر منافع و امیال شخصی و پای بندی به اصول کارگروهی  بود تا پس از آن بتوانند با اولویت گذاری برای مطالبات مردم، تدوین چشم انداز و هدفگذاری، برنامه ها را برای نیل به اهداف تعیین کرده و عملکرد خود را به شهروندان گزارش دهند.

نمی دانم این فرآیندها طی شده یا نه، اما اوز امروز و پیام اوز علیرغم پیگیری مکرر در ۲ ماه اول سال جاری موفق به دریافت برنامه های سال ۹۷ شورا و انتشار آن نشد. گرچه انتظار می رفت ۹ اردیبهشت همزمان با روز شورا، گزارشی از عملکرد شورای شهر یا جلسه پرسش و پاسخ با شهروندان به عنوان موکلین برگزار شود اما ظاهرا برنامه ای دراین راستا نیز وجود نداشت.

اکنون  درسالگرد اعلام نتایج انتخابات هستیم، سالروز شروع به کار شورای پنجم نیز چند ماه دیگر از راه فرا می رسد، به نظر می رسد زمان آن فرا رسیده است که شورای شهر به پایش عملکرد خود بپردازد که دراین یک سالی که از اعلام نتایج گذشته است میزان کارآیی، موفقیت، بهره وری و تحقق مطالبات شهروندان در چه مرحله ای است. می گویند کار آیی رابطه بین نتایج حاصل شده و منابع مورد استفاده است. اعتماد عمومی یکی از منابعی بوده است که شهروندان به واسطه آن اعضای شورا را انتخاب کرده اند. شورا باید بررسی کند جقدر توانسته به این اعتماد عمومی پاسخ دهد؟ آیا پس از گذشت یک سال این اعتماد عمومی به قوت خود باقی است؟

آن چنان که آقای دکتر مهران عسکری نائب رئیس شورا در مقاله ای که به عنوان سخن روز در اوز امروز منتشر شده، نوشته اند: اعتماد شرط اصلی و کلیدی برای موجودیت هر جامعه ای است. گرچه معمولا تجربه ثابت کرده به دلیل عدم تناسب انتظارات با اختیارات کسانی که مسئولیت تصمیم سازی یا تصمیم گیری دارند اعتماد عمومی نسبت به آنان کاهش می یابد اما  امید می رود با پایش و اصلاح عملکرد، رفتار  و افزایش کارآمدی،  اعتماد عمومی روز به روز افزایش یابد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

19 Responses to “یک سال گذشت، یادش به خیر ۳۰ اردیبهشت ۹۶”

 1. شهروند گفت:

  متاسفانه صدایی که از طرف شورای اوز به گوش مردم میرسد صدای واحد و یک پارچگی برای انجام امور نیست منیت وخود خواهی ها شخصی مانع انسجام وبر زمین ماندن کارهای مهم شهر اوز شده است دراین یکسال از کارهای مهم وزیر ساختی مانند تاسیس ادارات مورد نیاز مردم مثل دادگاه ثبت اسناد شبکه بهداشت ودرمان و…..وهم چنین پیگیری جدی ارتقای اوز خبری نبوده است ومتاسفانه اعصای شورا بیشتر به کارهای کوچک وسطحی در جلسات وشرکت در نمایشگاههای تکراری مشعولند وکلا سخنگوی شوراهم در جلساتی رسمی عملکرد شورا را اعلام نمیکند مردم هم بی اطلاع از امور شهر هستند وجو بی اعتمادی در اثر نا هماهنگی شورا در حال گسترش است که باید اهالی شورا فکری به حال ان بکنند

 2. علی گفت:

  آقای احمدی شما کجایی پس برنامه کجاست . شورا ول معطله

 3. همشهری گفت:

  چیزی که الان برای عموم مردم مشخص شده است اینستکه که هر کدام از اعصای شورا تحت یک عنوان مانند سخنگوی شورا ریس شورا ریس کمسیون ونماینده شورا در شهرستان واستان بدون هماهنگی وهمبستگی مشعول هستند وتا کنون به مطالبات اصلی مردم اوز به صورت جدی ویکدست اقدام نکرده اند وهر کس دنبال نشان دادن خودش است که مشکل دودش به چشم مردم خوب وصبور اوز میرود

 4. علی گفت:

  کارنامه ها مشخص است این بی اعتمادی را باید در توان هیات ریسه موجود جستجو کرد .

 5. همشهري .. گفت:

  .به نظر من اعضاي شوراي شهر آنچه كه در توان دارند ميخواهند فعاليت چشمگير براي نشان دادن توان خود و همچنين ارتقا و توسعه شهر اوز داشته باشند اما اين شورا بازوي مشورتي است و از قدرت اجرائي برخوردار نيست و از طرفي ديگر متاسفانه در ميان مردم اوز بخاطر تعصباتي كه افراد نسبت به كانديداهاي منتخب و افراد غير منتخب دارند موجب شده است كه برله يا بر عليه اعضاي شورا يا افراد انتخاب نشده موضع گيري خاص داشته باشند كه اين مسئله به دامن زدن به اختلافات اعضاي شورا و جوسازي دامن زده ميشود. همان وضعي كه در كل جامعه ميان دوجناح حاكم پيروز يا غير پيروز كشور وجود دارد و بصورتي حتي رياست جمهوري منتخب مردم بعلت عدم در اختيارنداشتن بعضي امكانات و توان و قدرت مورد نظر، دستش از بسياري امكانات و قدرت خالي است و به همان نسبت نيز در مقياس بسيار كوچك ميتوان براي شوراي شهر اوزنيز تعميم داد . خدا را شكر كه وضعيت شوراي شهر و شهردار منتخب اوز وضعيت مشابه بعضي شوراها وشهرداران بعضي شهرهاي بزرگ از جمله تبريز و كرج و ساير شهرها را پيدا نكرده است كه شهردار را بركنار يا اعضاي شوراي شهر در بازداشت بسر ببرند. انتظارات مردم از اعضاي شورا بيش از توان و اختيارات اعضاي شوراي شهر و شهرداري است براي نمونه مسئله تامين بودجه يك منبع آب ۱۰۰۰۰ متر مكعبي كه از سال قبل مطرح بود تا كنون دولت در تامين بودجه آن با مشكل مواجه شده است و خيرين محترم هستند كه بايد جور اين مشكل را بكشند و جبران مكافات نمايند و خيرين براي خدمت به مردم بتوانند بخشي از هزينه ساخت آنرا تامين نمايند. در مورد تاسيس ادارات ثبت و بهداشت هرچند بايد پيگيري شود كه حتما صورت گرفته است و ميگيرد اما بايد تصميم اصلي توسط مقامات بالاي استان و وزارتخانه ها گرفته شود و اعضاي شورا در حد پيگيري مسئله وظيفه دارند. اعضي شورا با دست خالي مانند سربازي است كه در جبهه جنگ باشد اما تفنگش فاقد فشنگ و گلوله باشد. الان در بسياري از شهرهاي بزرگ ايران بخاطر نبودن بودجه اقدامات عمراني بحالت نيمه متوقف درآمده است و اغلب با بدهي هاي هنگفت به پيمانكاران مواجه ميباشند. بنبابراين بايد با صعه صدر و شكيبائي بيشتر مردم از اعضاي شوراي شهر كه افراد تحصيلكرده و دراي سلامت فكري و اخلاقي هستند و از همه مهمتر از افراد بومي هستند به نحو شايسته مورد حمايت خود قرار دهند و از تضعيف انها جلوگيري شود و در عين حال از حمايتهاي معنوي و فكري از آنها دريغ نشود.اينها افرادي هستند كه دلشان براي توسعه و ارتقاي اوز مي تپد و از انگيزه بالائي براي خدمت به مردم برخوردارند. هرچه اين افراد بيشتر سر زنش شوند انگيزه فعاليت آنها براي خدمت به مردم بيشتر ميشود بايد زير بال وپر آنها گرفت و كمك فكري و روحي و معنوي از آنها بشود تا انگيزه آنها براي خدمت به مردم بيشتر شود.البته پرسشگري از اعضاي شورا بدون تضعيف يا توهين به انها حق مردم ميباشد كه مسلما رد اين زمينه برنامه هائي دارند تا پاسخگوي موكلين خود باشند اما در شرايط متعادل بايد اين جلسات برگزار و برنامه و اقدامات انجام شده و مشكلات مواجه با آنها با مردم در ميان بگذارند تا شايد با همكاري و همفكري مردم بتوان بخشي از مشكلات را مرتفع نمود.

 6. شهروند گفت:

  ابتدا در شورا باید قوانین و احترام به یکدیگر را ابلاغ کنن
  اینکه مردم به شورا رای بدن و اونجا درگیری فیزیکی باشه و بجای استفاده از تجربیات شورای چهارم اونا رو تخریب کنن…
  مردم به شورایی رای دادن که براشون کار کنه، نه اینکه مقابله وجود داشته باشه
  متاسفانه برخی موارد کارها به نفع مردم انجام نمیشه

 7. احمد گفت:

  آقای احمدی اگر شورا مشکل دارد کسی را بی تقصیر جلوه ندهید یا همه مشکل دارند یا کسی را استثنا قرار ندهید

 8. Af گفت:

  اعضای شورا اصلا با هم هماهنگ نیستن هر کس میخواد حرف خودش رو به کرسی بشونه یه عده هم میشینن کور کورانه طرفداری میکنن تفکیک جنسیتی هم شده تازه به نظرم این شورای جدید بیشتر به فکر جنگ و جدله تا به فکر مردم که این موضوع اصلا نفعی برای شهر نداره

 9. کارمند. بیمارستان گفت:

  برای روشن شدن. افکار ونظر. مردم. سخنگوی. شورا. باید. دریک. حلسه که. قبلا به. اطلاع مردم. برسد. وهمه. باخبر. باشند حاضر شود وعملکرد وکلیه کارهاییکه شورا درمدت. یکسال. انجام. داده اند برای مردم. اطلاع رسانی. کنند. وخیلی روشن. بگویند مثلا برای ارتقا چند بار. وبه جه صورت. اقدام. شده. ویا برای تاسیس. ادارات مختلف به چه صورت. وبه کجا. مراجعه. واقدام. کرده اند. ویا. در مورد. بیمارستان چه کاری. صورت. گرفته. تا مردم درجریان. باشند. باتشکر

 10. اوزی. ازشیراز گفت:

  با سلام. خدمت اقای. احمدی. مدیر. سایت. مطلب اجتماعی بسیار خوبی مطرح. کرده اید. دست شما. درد نکند این باعث میشود که مردم در این مساله مهم. اظهار نظر کنند وکمک میکند به روشن شدن افکار عمومی. خیلی. ممنون

 11. ناشناس گفت:

  سوالي كه براي بعضي ها مطرح ميباشد اين است كه چه موضوعاتي در شوراي شهر مطرح ميباشد كه اعضاي شوراي بر سر آنها بگو و مگو دارند و با هم اختلاف نظر دارند و بعضي با آن مخالف وبعضي با آن موافق هستند . فكر ميكنم اينگونه بحثها به جندگ و جدل مابين اعضا بيشتر دامن زده ميشود. بسياري از مسائل كه لازم است پيگيري صورت گيرد بدلايلي هم نبايد قبل از به نتيجه رسيدن در ميان مردم علني شود تا عده اي مخالف زير آب قضيه را ننزنند. نمونه آن مذاكرات پشت پرده برجام در سطح كشور و دنيا ميباشد كه سالها مذاكره پشت پرده صورت ميگرفت و بعد از چند سال علني شد زيرا هر موضوعي عده اي موافق و مخالف دارد. عده اي خوش نيت و ساده دل نبايد فكر كنند كه هر موضوعي بايد علني باشد. حتي جواني كه به خواستگاري خانمي هم ميروند هم بصورت مخفيانه است تا ساير خواستگاران رقيب نزر برنامه رسيدن دو جوان را بهم نزنند. و يا شايد وصلت صورت نگيرد كه به حيثيت افراد خدشه وارد شود.مردم اوز كه صبور و اهل بصيرتند بايد بيشتر تحمل شرايط داشته باشند و البته بايد جلسه پرسش و پاسخ گذاشته شود اما در كمال آرامش و احترام به افراد و اعضا. زيرا برهم زدن تركيب اعضا و دلسرد كردن اعضا منجر به ورود شهرداري غير بومي ميشود كه دسه دوره قبل وجود داشت و پاسخگو نبود اما بر اثر اختلاف ميان اعضا موجب شد كه چنين فردي سكان شهرداري اوز بدست گيرد.

 12. كارمند گفت:

  عزيزان من عينك بدبينى از جشمتان برداريد.واقعا عده اى غافلند از اينكه اعضاى شورا به دنبال شهرستان شدن هستند.كمى تحمل داشته باشيد .سعى كنيد با حرفهايتان انها دلكرم كنيدنه اينكه زحمت انها به هدر بدهيد.دست هر ۵نفر درد نكند به اميد خبرهاى خوب .

 13. فرهاد ابراهیم پور گفت:

  مطلب در خور توجه ای و ضروری اقای احمدی مختصر و مفید نوشته اند و دوستان وهمشهریانی که کامنت گذاشته اند نیز نشان دادند به این موضوع حساس هستند . چند مورد قبل از هر سخنی در باره شورای شهر اوز لازم است مطرح شود و اطلاع ما بیشتر گردد یکی وظایف شورای شهر است که متاسفانه تعدادی از همشهریان انرا در حد وظایف اجرایی بالا برده اند در صورتی که شورا شهر وظایف اجرایی ندارد بیشتر نظارتی همکاری ومشارکتی و همراهی است برای همین لازم دیدم وظایف شورای شهر مصوبه وزارت کشور اینجا بیاورم تا با اطلاع از این وظایف شورا به شورای شهر اوز از منظر قانونی نگاه کنیم

 14. فرهاد ابراهیم پور گفت:

  وظایف و اختیارات شورای اسلامی شهر به شرح زیر می‌باشد
  ۱- انتخاب شهردار برای مدت چهار سال

  تبصره ۱- شورای اسلامی شهر موظف است بلافاصله پس از رسمیت یافتن نسبت به انتخاب شهردار واجد شرایط اقدام نماید.

  تبصره ۲- شهردار نمی‌تواند همزمان عضو شورای شهر باشد.

  تبصره ۳- نصب شهرداران در شهرها با جمعیت بیشتر از دویست هزار نفر و مراکز استان بنا به پیشنهاد شورای شهر و حکم وزیر کشور و در سایر شهرها به پیشنهاد شورای شهر و حکم استاندار صورت می‌گیرد.

  تبصره ۴- دوره خدمت شهردار در موارد زیر خاتمه می‌پذیرد.

  استعفای کتبی با تصویب شورا

  برکناری توسط شورای شهر با رعایت مقررات قانونی

  تعلیق طبق مقررات قانونی

  فقدان هر یک از شرایط احراز سمت شهردار به تشخیص شورای شهر.

  ۲- بررسی و شناخت کمبودها ، نیازها و نارساییهای اجتماعی ، فرهنگی ، آموزشی ، بهداشتی ، اقتصادی و رفاهی حوزه انتخابیه و تهیه طرحهاو پیشنهادهای اصلاحی و راه حلهای کاربردی در این زمینه‌هاجهت برنامه‌ریزی و ارائه آن به مقامات مسئول ذیربط

  ۳- نظارت بر حسن اجرای مصوبات شورا و طرحهای مصوب در امور شهرداری و سایر سازمانهای خدماتی در صورتی که این نظارت مخل جریان عادی این امور نگردد.

  ۴- همکاری با مسئولین اجرایی و نهادها و سازمانهای مملکتی در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، اقتصادی و عمرانی بنا به درخواست آنان.

  ۵- برنامه‌ریزی در خصوص مشارکت مردم در انجام خدمات اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی با موافقت دستگاههای ذیربط.

  ۶- تشویق و ترغیب مردم در خصوص گسترش مراکز تفریحی، ورزشی و فرهنگی با هماهنگی دستگاههای ذیربط.

  ۷- اقدام در خصوص تشکیل انجمنها و نهادهای اجتماعی، امدادی، ارشادی و تاسیس تعاونیهای تولید و توزیع و مصرف، نیز انجام آمارگیری، تحقیقات محلی و توزیع ارزاق عمومی با توافق دستگاههای ذیربط.

  ۸- نظارت بر حسن اداره و حفظ سرمایه و داراییهای نقدی، جنسی و اموال منقول و غیرمنقول شهرداری و همچنین نظارت بر حساب درآمد و هزینه آنها به گونه‌ای که مخل جریان عادی امور شهرداری نباشد.

  ۹- تصویب آیین نامه‌های پیشنهادی شهرداری پس از رسیدگی به آنها با رعایت دستورالعملهای وزارت کشور.

  ۱۰- تایید صورت جامع درآمد و هزینه شهرداری که هر شش ماه یکبار توسط شهرداری تهیه می‌شود و انتشار آن برای اطلاع عمومی و ارسال نسخه‌ای از آن به وزارت کشور.

  ۱۱- همکاری با شهرداری جهت تصویب طرح حدود شهر با رعایت طرحهای هادی و جامع شهرسازی پس از تهیه آن توسط شهرداری با تایید وزارت کشور و وزارت مسکن و شهرسازی.

  ۱۲- تصویب بودجه، اصلاح و متمم بودجه سالانه شهرداری و موسسات و شرکتهای وابسته به شهرداری با رعایت آیین نامه مالی شهرداریها و همچنین تصویب بودجه شورای شهر.

  تبصره – کلیه درآمدهای شهرداری به حسابهایی که با تایید شورای شهر در بانکها افتتاح می‌شود واریز و طبق قوانین مربوطه هزینه خواهد شد.

  ۱۳- تصویب وامهای پیشنهادی شهرداری پس از بررسی دقیق نسبت به مبلغ، مدت و میزان کارمزد.

  ۱۴- تصویب معاملات و نظارت بر آنها اعم از خرید، فروش، مقاطعه، اجاره و استیجاره که به نام شهر و شهرداری صورت می‌پذیرد با در نظر گرفتن صرفه و صلاح و با رعایت مقررات آیین نامه مالی و معاملات شهرداری.

  تبصره – به منظور تسریع در پیشرفت امور شهرداری، شورا می‌تواند اختیار تصویب و انجام معاملات را تا میزان معینی با رعایت آیین نامه معاملات شهرداری به شهردار واگذار نماید.

  ۱۵- تصویب اساسنامه موسسات و شرکتهای وابسته به شهرداری با تایید و موافقت وزارت کشور.

  ۱۶- تصویب لوایح برقراری یا لغو عوارض شهر و همچنین تغییر نوع و میزان آن با در نظر گرفتن سیاست عمومی دولت که از سوی وزارت کشور اعلام می‌شود.

  ۱۷- نظارت بر حسن جریان دعاوی مربوط به شهرداری.

  ۱۸- نظارت بر امور بهداشت حوزه شهر.

  ۱۹- نظارت بر امور تماشاخانه‌ها، سینماها، و دیگر اماکن عمومی، که توسط بخش خصوصی، تعاونی و یا دولتی اداره می‌شود با وضع و تدوین مقررات خاص برای حسن ترتیب، نظافت و بهداشت این قبیل موسسات بر طبق پیشنهاد شهرداری و اتخاذ تدابیر احتیاطی جهت جلوگیری از خطر آتش‌سوزی و مانند آن.

  ۲۰- تصویب مقررات لازم جهت اراضی غیرمحصور شهری از نظر بهداشت و آسایش عمومی و عمران و زیبایی شهر.

  ۲۱- نظارت بر ایجاد گورستان، غسالخانه و تهیه وسایل حمل اموات مطابق با اصول بهداشت و توسعه شهر.

  ۲۲- وضع مقررات و نظارت بر حفر مجاری و مسیرهای تاسیسات شهری.

  ۲۳- نظارت بر اجرای طرحهای مربوط به ایجاد و توسعه معابر، خیابانها، میادین و فضاهای سبز و تاسیسات عمومی شهر بر طبق مقررات موضوعه.

  ۲۴- تصویب نامگذاری معابر، میادین، خیابانها، کوچه و کوی در حوزه شهری و همچنین تغییر نام آنها.

  ۲۵- تصویب مقررات لازم به پیشنهاد شهرداری جهت نوشتن هر نوع مطلب و یا الصاق هر نوع نوشته و آگهی و تابلو بر روی دیوارهای شهر با رعایت مقررات موضوعه و انتشار آن برای اطلاع عموم.

  ۲۶- تصویب نرخ خدمات ارائه شده توسط شهرداری و سازمانهای وابسته به آن با رعایت آیین نامه مالی و معاملات شهرداریها.

  ۲۷- تصویب نرخ کرایه وسایل نقلیه درون شهری.

  ۲۸- وضع مقررات مربوط به ایجاد و اداره میدانهای عمومی توسط شهرداری برای خرید و فروش مایحتاج عمومی با رعایت مقررات موضوعه.

  ۲۹- وضع مقررات لازم در مورد تشریک مساعی شهرداری با ادارات و بنگاههای ذیربط برای دایر کردن نمایشگاههای کشاورزی، هنری، بازرگانی و غیره.

  تبصره ۱- در کلیه قوانین و مقرراتی که انجمن شهر عهده‌دار وظایفی بوده است شورای اسلامی شهر با رعایت مقررات این قانون بعد از یک سال از تاریخ تصویب جانشین انجمن شهر خواهد بود.

  تبصره ۲- وزارت خانه‌ها و موسسات دولتی و وابسته به دولت و سازمانهایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است موظف‌اند در طول مدت یک سال مذکور در تبصره فوق با بررسی قوانین و مقررات مربوط به خود هر کجا نامی از انجمن شهر سابق آمده و وظایفی را به آن محول نموده است جهت اصلاح این گونه موارد لایحه اصلاحی به مجلس شورای اسلامی ارائه نمایند.
  ۳۰- نظارت بر حسن اداره امور مالی شهرداری و کلیه سازمانها ، موسسات ، شرکتهای وابسته و تابعه شهرداری و حفظ سرمایه ، دارایی ها ، اموال عمومی و اختصاصی شهرداری ، و همچنین نظارت بر حساب درآمد و هزینه آنها با انتخاب حسابرس رسمی و اعلام موارد نقض و تخلف به شهردار و |یگیریهای لازم بر اساس مقررات قانونی
  تبصره – کلیه پرداختهای شهرداری در حدود بودجه مصوب با اسناد مثبته و با رعایت مقررات مالی و معاملاتی شهرداری به عمل می آید که این اسناد باید به امضای شهردار و ذی حساب یا قائم مقام آنان که مورد تآئید شورا یشهر باشند برسد.

  ۳۱- شورا موظف است در پایان هر سال مالی صورت بودجه و هزینه خود را جهت اطلاع عموم منتشر نماید و نسخه ای از آن را جهت بررسی بع شئرای شهرستا ن و استا ن ارسال کند.

  ۳۲- واحدهای شهرستانی کلیه سازمانها و موسسات دولتی و موسسات عمومی غیر دولتی که در زمینه ارائه خدمات شهری وظایفی را بر عهده دارند ، موظفند برنامه سالانه خود را در خصوص خدمات شهری که در چهارچوب اعتبارات و بودجه سالانه خود تنظیم شده به شورا ارائه نمایند.

  ۳۳- همکار یبا شورای تآمین شهرستان در حدود قوانین و مقررات

  ۳۴- بررسی و تآئید طرحهای هادی و جامع شهرسازی و تفصیلی و حریم و محدوده قانونی شهرها پس از ارائه آن توسط شهرداری و ارسال به مراجع ذی ربط قانونی جهت تصویب نهایی

 15. فرهاد ابراهیم پور گفت:

  اما در مورد شورای اسلامی شهر اوز بر کسی پوشیده نیست و حتی اعضای خود شورای نیز بران واقف هستند که هماهنگی و گاه مشارکت فکری در شورای شهر اوز وجود دارد و بعد از حدود یکسال که از فعالیت ان میگذرد سطح همکاری فراتر نرفته و عملا دچار ناهماهنگی در برنامه ها و کار گروهی هستند .
  اما همشهریان نباید فراموش کنند که ما در استان فارس سومین شهری بودیم که در انتخابات پنجمین دوره یک زن بریاست شورای شهر اوز رسید واین در تاریخ سیاسی اوز برای اولین بار است که چنین اتفاقی افتاده است و انرا باید یک تحول در نگرش زنان و مردان جامعه ما بحساب اورد که توانستند ارای انتخاباتی یک زن را بیش از مردان در اوز به کرسی ریاست بنشانند . ایا این برگ خوب و زرین را باید سوزاند ایا باید انرا نادیده گرفت یا انکه کوشش نمود اگر این ریاست و این مقام ایراد و یا مشکلی دارد با او همراهی نمود تا وحدت نظر وفکر محصول این همراهی باشد .
  و باز ایا ریاست محترم انقدر توان داشته است که از موقعیت خود برای هم اندیشی استفاده نماید یا اینکه بسوی مسایل و مشکلاتی کشیده شده است که حاشیه ساز بودند .
  نگرش مرد سالا مطمئنا بازتاب دهنده مراودات همسان نگر در برداشت ها ورفتارها در جامعه ما بطور کلی نبوده است ایا اعصضای قدیمی شورا با تجربه خویش توانسته اند توان سشورا برای هم اندیشی بالا ببرند یا هر کسی در جناح خویش فقط طرفدار پیشرفت شهر است نه در اجماع همه اعضای شورای شهر .
  دوستان عزیز که من خوشبختانه با یکایک این عزیزان از نزدیک اشنا هستم ودر جریان فعالیت و تلاش انها هستم نباید نادیده گرفته شوند اما اشکال انجاست که گاها دوستان خودشان را نادیده می انگارند چون بر طبل اختلاف کوبیدن ومجال و خوراک برای مخالفان ایجاد کردن باعث میشود همه با هم سوخته شوند وبه مردم حق بدهید که در اینده به همه شما از منظر دیگری نگاه کنند منظری که انتخاب شما در اتیه و در کارنامه اتان در گرایش مردم به شما یا عدم تمایل به شما نشان خواهند داد
  چهار سال عین برق و باد میگذرد یکسال ان گذشت . یکی از همشهریان در پیام بلندی که گذاشتند حرف های خوبی زدند کار را به جایی نکشانیم که در خارج از اوز برایمان تصمیم بگیرند از شورای شهرمان حمایت کنیم انها همه کاره مملکت نیستند و توانشان در حد وظایفشان است کارهای شدنی از انها بخواهیم . بزرگان قوم و عزیزانی که توان دارند به جای انتقادهای مدام از شورا وشهردای بروند و صمیمانه با انها حرف بزنند اینها غریبه نیستند همشهری خودماهستند باور کنید به نیت خیر امده اند شاید تجربه کافی نداشته باشند شاید حب و بغض راه اتحاد انها را سد کرده کمکشون کنیم . این مطالب که عزیزانی چون اقای احمدی نوشته اند یا مهندس عسکری نوشتند باید بیش از این و همینطور دلسوزانه نوشته شود تاکارامدی پیدا کند .
  شورای شهر هم چقئر خوب است با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ به سوالات همشهریان بی غرض پاسخ بدهند تا التهاب و تنش و بدبینی کمتر شود .
  معذرت میخواهم که کمی طولانی شد

 16. اوزی. از بندر. به اقای. ابراهییم پور گفت:

  کسی از اینکه ریس شورا. زن. ویا مرد باشد گله. ویا حرفی. ندارد. مهم. مدیرین. وهماهنگی. کردن. یک فرد. در شورا. ویا در هر. اداره. ای است. شورای فعلی تا کنون. نتوانسته عملکرد. وکارهایش. را روسن. وشفاف برای مردم توضیح. دهد. سخنگوی. شورا باید. صدای شورا باشد وبه مردم. اطلاع. رسانی. کند ریس شورا. باید یک مدیر. وهماهنگ. کننده دربین. اعضای. شورا باشد تا. شورا. واعضا بتوانند خوب. کار نمایند به نظر من هم هر کدام از اعضا برای خودشان تک روی. میکنند واز کارهای. مشورتی. وشورایی. وجمعی. تا اندازه زیادی. دور. شده اند. ومردم. هم. انرا. حس. کرده اند

 17. در تائيد نظر آقاي فرهاد ابراهيم پور گفت:

  در تائيد نظر آقاي فرهاد ابراهيم پور ، مردم دلسوز، آگاه و شرافتمند اوز، اعضاي شوراي شهر و فضاي مجازي سعي نمايند به آتش اختلافات ميان اعضاي شوراي شهر (البته اگر اختلاف باشد كه شايد آنهم اختلاف نظر باشد) دامن نزنند. و بعضي اعضاي شورا هم سعي نمايند مستقل و ثابت قدم باشند و مواظب باشند دايما به اين طرف و آنطرف كشيده نشوند. هيچكس از دامن زدن اختلافات ميان اعضاي شورا خوشحال نخواهدشد به جز بعضي همسايگان رقيب و افرادي كه مخالف پيشرفت شهر اوز هستند. لذا سعي نمائيد اينگونه مسائل به جرايد و سايتها كشيده نشود و بزرگان اوز و امامان جمعه و مسولان علاقمند به توسعه و پيشرفت اوز سعي نمايند بدون سروصدا شهردار و اعضاي شوراي شهر در مجالس خصوصي دعوت نموده و ازآنها خواسته شودكه مابينشان اخوت برادري و صميميت و همستگي و هماهنگي بوجود آورند . تاكنون شنيده نشده است كه بزرگان اوز دست به چنين كاري زده باشند و عكسي از چهره هاي خندان آنها در كنار همديگر نشان داده شود. اين افراد منتخب ومورد احترام مردم اوز هستند از بيرون مرزهاي اوز كه نيامده اند .دلشان براي مردم اوز مي تپد . شايد خيلي ها در جريان نباشند كه اين افراد بعضا براي پيگيري ارتقاي اوز يا احداث منبع آب يا ساير موارد كه براي يك يا دوروز به تهران مسافرت مينمايند از امكانات محل استقرارو خوابگاه مناسبي برخوردار نيستند و شرايط نامناسبي بابد تحمل نمايند . اينگونه مسائل را نميتوان در اذهان مطرح كرد..طرح مشلات شهر وشوراي شهر نبايد موجب شود كه خداي نخواسته تعدادي از جوانان هوادار پرشور بعضي كانديدها كه تجربه سرد و گرم زندگي را نچشيده اند را تحريك شوند و موجب برهم زدن نظم شهر اوز شوند. نتيجه چنين اقداماتي منجر به ياس و نااميدي اعضاي شوراي شهر و شهردار منتخب ميشود كه نمونه آن استعفاي شهردار در حدود ۱۰ سال قبل بود ونتيجه آن جايگزين شدن فردي غير بومي كه داراي مشكلاتي فكري و توان فني بود بعنوان شهر دار اوز بر صندل ي شهرداري اوز تكيه زد و بسياري از اموال شهر و شهرداري اوز برباد داد و فرار كرد و پاسخگو هم نبود. اقداناتي كه مردم تاكنون پيگير آن هستند با توجه به آنچه بصورت پراكند در نظرات و كامنتهاي بعضي افراد ديده ميشود بشرح زير ميباشد
  ۱- ارتقاي اوز
  ۲- تاسيس اداره بهداشت
  ۳- ۳- تاسيس اداره ثبت
  ۴- تاسيس دادگاه اوز
  ۵- تاسيس پليس +۱۰
  ۶- تاسيس دفتر پيشخوان دولت
  ۷- احداث مخزن آب
  ۸- توسعه فضاي سبز و زيبا سازي شهر
  ۹- ادامه بلوار شهر تا پير معلم كثير
  ۱۰- احداث سردر دانشگاه آزاد!
  ۱۱- توسعه بلوار شهر تا دانشگاه پيام نور
  ۱۲- برداشتن تنب سمدو
  ۱۳- احداث جاده مربط
  ۱۴- مجهز نمودن چاههاي موجود شهرداري با الكتروپمپ و ايجاد خط انتقال
  ۱۵- ادامه ساخت سالنهاي دانشگاه آزاد و يافتن كاربرد آنها براي استفاده آنها از جمله سالن تئاتر و سالن سينما و ساير موارد
  ۱۶- توسعه آسفالت كوچه ها ، خيابان ها
  ۱۷- ايجاد و نصب پايه هاي برق در كوچه ها و معابر
  اينها مواردي هستند كه بصورت پراكنده در سه سايت اوز امروز و پسين اوز و پيام دانش توسط مردم مردم مطرح ميشود كه متاسفانه تاكنون هيچ كس نيامده خواسته هاي مردم شهر را مدون نمايد. از اعضاي شوراي شهر نيز خواسته ميشود هر سه ماه يا ششماه اقدامات انجام شده را بصورت مدوم در فضاي مجازي ارائه نمايد. از ميان اقدامات فوق رديفهاي ۱ الي ۶ از كنترل و اراده اعضاي شورا و مسولين محلي خارج است و بايد به انتظار لطف و مرحمت مسولان استاني و كشوري نشست اما پيگيري مكرر بايد صورت گيرد و تا اقدامي عملي صورت نگيرد نميتوان در مورد آنها صحبت كرد. جون تجربه كازرون و بعضي شهرها در سالهاي گذشته مشاهده شده است

 18. همشهري گفت:

  با وحدت و همدلي و كمك به اعضاي شوراي شهر و صبر و شكيبائي از اقدامات دشمن شاد كن خوداري شود تا اعضاي شوراي شهر دلگرم شده و سرمشقي براي جوانان علاقمند و پرشور و اينده ساز مردم اوز و موجب سربلندي آنها گردد

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • با سلام خدمت. دوست عزیز گراشی. لطفا. شما به عنوان همسایه یه چیزی بگویید ما اوزیها که هر چقدر میگوییم که چرا همه فعالیتها به طرف کارهای فرهنگی است گوش. شنوایی وجود. ندارد....
  اوزی خطاب به. گراشی در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • چند جلد كتاب اهدا شده است ؟ بهتر بود يك سري از اين كتابها هم به كتابخانه اصلي شهر هم اهدا ميشد.تا بيشتر مورد استفاده افراد قرار گيرد . در اين مورد لازم است اداره فرهنگ و...
  همشهري دلسوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • خدمت برادر گراشی عزیز علت مهاجرت ما اوزی ها عدم تخصیص مناسب بودجه با توجه به جمعیت نسبت به شهرهای مجاور گراش و خنج . عدم اشتغالزایی به علت عدم تخصیص بودجه . عدم وجود ادار...
  شهروند در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • از عناوین پشت جلد کتابها مشاهده میشود که کتابهای خوبی به کتابخانه موزه اهدا شده است دستشان درد نکند.ا ز عناوین برخی کتابها چنین برمیآید که بعضی از آنها از کتابهای نفیس می...
  همشهری دلسوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • با سلام. هشت سال و اندی از شهرستان شدن گراش می گذرد در طول این سال ها از جمعیت اوز کاسته شده ولی جمعیت گراش افزایش یافته هست.علت مهاجرت اوزی ها چیست و عدم مشارکت انان چیس...
  گراشی در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • بازهم. اوز. بازهم کتاب. وکتابخانه وبازهم. موزه. و فعالیتهای فرهنگی. تکراری. و....... اما دریغ از سایر فعالیتهای اجتماعی. واقتصادی که در دیگر. شهرهای. مجاور ما. در جریان....
  کارمند دلسوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • از فعالین عرصه فرهنگی تشکر میکنیم پیشنهاد. دارم بک همت. جمعی برای کارهای. عمرانی. وتوسعه وپیشرفت در ذمینه های دیگر اجتماعی. واقتصادی. در اوز. ایجاد. شود تا توجه. سرمایه گ...
  مهندس عمران ساکن در اوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • بسیار خوب. وقابل ستایش است. فعالیتهای همشهریان. عزیز. اما. شورای شهر. باید. برای. اسقرار. دادگاه. ثبت اسناد. وشبکه بهداشت. ودرمان. برنامه. داشته. باشد. وباید. از طریق. سخ...
  شهروند اوزی در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • تعدادی از کتابها بعنوان کتاب مرجع میباشند که باد در حفظ و نگهداری انها دقت شود و قابل امانت دادن نیستند و فقط در محیط کتابخانه قابل استفاده خوانندگان و علاقمندان میباشد...
  همشهری دلسوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • کیفیت تحصیلی دانشگاه آزاد الان از مقطع ابتدایی دهه شصت که ما تحصیل می کردیم پایین تر است....
  همشهری در مطلب: برگزاری امتحانات نیمسال دوم در دانشگاه پیام نور اوز