یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
 |  ۲۰/ تیر/ ۱۳۹۷ - ۶:۰۲
  |   نظرات: 14 نظر
430 بازدید

گفت و گو با بانی و رئیس کارگاه بیمارستان یکصدتختخوابیِ؛ خیریۀ یوسف راه‌پیما

ابراهیم احمدی: سه سال قبل در اواخر اردیبهشت ۹۴ بود که کلنگ بیمارستان یکصدتختخوابی خیریۀ یوسف راه‌پیما با حضور مردم و مسئولین استان و شهرستان در غرب شهر و شرق ساختمان دانشکدۀ بهداشت اوز به زمین زده شد.

 برای اطلاع از کم و کیف ساخت این بیمارستان، به‌اتفاق آقای دکتر مهران عسکری نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اوز، به دیدار آقای یوسف راه‌پیما بانی این بیمارستان -که آقای بهرام ثریانژاد ایشان را همراهی می‌کرد- رفتیم.

 

آقای راه‌پیما در مورد این بیمارستان گفت: پس از گرفتن نقشۀ ساخت بیمارستان که به تأیید واحد منابع فیزیکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده بود، عملیات ساختمان اصلی این بیمارستان را در ۴ طبقه با زیربنای ۱۳ هزار و ۷۰۰ متر مربع آغاز کردیم. علاوه بر زیربنای ساختمان اصلی، ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع نیز برای جایگاه آمبولانس، موتورخانه و برق اضطراری در ضلع شمالی ساختمان اصلی در دست احداث است که جمعاً زیربنای این بیمارستان به ۱۶ هزار و ۴۰۰ متر مربع می‌رسد.

آقای راه‌پیما در مورد فرآیند ساخت گفت: برای ساخت اسکلت بیمارستان ابتدا با شرکت سرزمین‌ساز قرارداد تنظیم شد که به مدت حدود دو سال این همکاری ادامه داشت، اما در حال حاضر با همکاری آقای مهندس مسعود کراماتی به‌عنوان ناظر کارفرما و آقای مهندس علی ره‌انجام رئیس کارگاه و سایر مهندسین، کارها انجام می‌شود و آقای محمود کریما نیز همکاری مؤثری دارند. مهندسین ناظر دفتر فنی دانشکدۀ علوم پزشکی نیز بر اجرای کارها نظارت دارند.

مهندس علی ره‌انجام رئیس کارگاه گفت: فاز یکِ ساخت زیر نظر شرکت سرزمین‌ساز بود که طبق قرارداد تا آهن‌کشی و دیوارچینی انجام شد و پس از آن کارها توسط خود بانی و با نظارت مهندس کراماتی نمایندۀ کارفرما و مجری و عوامل اجرایی انجام شده است. پس از ساخت دیوار حائل غربی و شرقی، ساختمان استقرار و شست‌وشوی آمبولانس و منبع ذخیرۀ آب در دست اجراست. دیوارچینی کل ساختمان تا طبقۀ همکف نیز اجرا شده است.

مهندس ره‌انجام – مجری طرح- در پاسخ به پرسش من در مورد میزان پیشرفت کار گفتاز نظر اسکلت و سفت‌کاری حدود ۷۰ درصد و کل پروژه حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشته است. حجم خاک‌برداری سنگینی داشتیم. با توجه به فونداسیون، نقشه و مصالح به‌کار برده شده و نظارت خوبی که اعمال شده، این بیمارستان در مقابل زلزلۀ ۱۲ ریشتری مقاومت دارد. در این ساختمان تاکنون ۱۰ هزار متر مکعب بتن‌ریزی شده و بیش از ۱۸۰۰ تن میلگرد استفاده شده است.

قرار بر این شده که همۀ کارهای اسکلت‌سازی و سفت‌کاری انجام و سپس کارهای تأسیساتی و نصب کاشی و سرامیک شروع شود. پیشنهاد دادیم که سرامیک و کاشی به‌صورت مجتمع خریداری شود. متأسفانه بسیاری از مصالح گران شده است اما کارهای سفت‌کاری انجام شده است.

در مورد کاربری زیرزمین پرسیده شد که آقای راه‌پیما پاسخ دادند در زیرزمین علاوه بر بخش اداری؛ رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن و ام‌آرآی، آشپزخانه و رختشوی‌خانه مستقر می‌شوند. بانی بیمارستان افزود: برای کاربری زمین و ساختمان هزینه‌های زیادی شده استعلاوه بر هزینۀ طراحی نقشه، هزینۀ جابه‌جایی ۳۱ پایۀ برق، خرید انشعاب برق و عملیات ساخت‌وساز تاکنون بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده است، اما همچنان فاقد چاه و آب هستیم و برای کارها آب خریداری می‌شود.

مهندس ره‌انجام گفت: خوشبختانه انشعاب برق ۱۶۰ آمپر ۸۰ کیلووات داریم و از نظر برق در حال حاضر و آینده مشکلی نداریم و این برق تا ۱۲۰ کیلووات قابل‌افزایش است. اما از نظر آب در مضیقه هستیم و با توجه به این‌که برای افزایش سطح محوطۀ بیمارستان و جانمایی فضای سبز پیگیری‌هایی در دست انجام است، پیگیری صدور مجوز چاه ضروری است.

راه‌پیما بانی بیمارستان نیز گفت: تمام بیمارستان‌های منطقه دارای چاه اختصاصی هستند و برای فضای سبز که از ضروریات بیمارستان است، استفاده از آب شهر منطقی و مقرون‌به‌صرفه نیست و باید مسئولین در این مورد همکاری مناسب داشته باشند

راه‌پیما افزود: علی‌رغم آن‌که هزینۀ فیبر نوری نیز پرداخت شده، هنوز در این محل تلفن ثابت واگذار نشده است و این موضوع از دیگر مشکلاتی است که باید مسئولین همراهی کنند تا حل شود.

مهندس ره‌انجام در مورد زمان اتمام و هزینه‌های ساخت باقی‌ماندۀ کار تا پایان اسکلت گفت: به یاری خدا تا پایان سال جاری اسکلت ساختمان اصلی و جانبی به پایان می‌رسد. علاوه بر اسکلت‌سازی، خاک‌برداری و تسطیح محوطه را داریم که جمعاً تا اتمام این فاز حدود ۱۵ میلیارد تومان هزینه خواهد شد

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر سطح طبقۀ همکف نسبت به جاده، گفت: طبقۀ همکف یک متر از سطح جاده بالاتر است.

در این بازدید دکتر مهران عسکری نایب‌رئیس شورای شهر، برای پیگیری خواسته‌های بانی خیر در راستای تسریع کارها، اعلام آمادگی کردند.

 

توضیحات تکمیلی مهندس ره انجام مدیر پروژه بیمارستان یکصد تختخوابی راه پیما

پس از انتشار گزارشی از بیمارستان یکصد تختخوابی خیریه یوسف راه‌پیما در نشریه پیام اوز و سایت اوز امروز، آقای مهندس ره انجام مدیر پروژه این بیمارستان توضیحات تکمیلی ارسال داشته اند که منتشر می شود:

*عملیات ساختمان اصلی در ۶ طبقه به اضافه اتاق آسانسور و زیر بنای ۱۳ هزار و ۷۰۰ مترمربع در ساختمان اصلی آغاز شده است. ۲ هزار و ۸۰۰ مترمربع نیز برای جایگاه آمبولانس، موتورخانه، پست برق و دیزل، منبع آب، سپتیک تانک و تصفیه خانه در نظرگرفته شده است که جمعا به حدود ۱۶ هزار و پانصد مترمربع می رسد و توسط کارفرما در حال اجراست.

*این پروژه براساس نقشه ۲۲ هزار مترمربع دیوار چینی دارد که تاکنون ۱۶ هزار مترمربع آن اجرا شده است. نبشی کشی نیز تا طبقه همکف اتجام شده و در زیر زمین درحال اجراست.

*شرکت سرزمین ساز شیرازپیمانکار اولیه اسکلت ساختمان اصلی را ساخت و باقیمانده کارها شامل آهن کشی، دیوار چینی، ساخت موتورخانه، منبع آب، تصفیه خانه، ساختمان شستشوی آمبولانس، تونل تاسیساتی و… به صورت امانی توسط کارفرما طبق تقشه اجرا شده است.

*حجم منبع ذخیره آب براساس نقشه اولیه ۲۵۰متر مکعب بود اما با توجه به بحران آب در منطقه به صلاحدید آقای راه پیما حجم آن  به ۶۰۰ متر مکعب افزایش یافته است.

*با توجه به این که سازه بیمارستان از ساختمان های ویژه محسوب می شود، محاسبه ساختمان با ضریب۴/۱ اعمال شده است. در این ساختمان تاکنون ۱۰ هزار متر مکعب بتون ریزی شده است و بیش از ۲ هزار تن میلگرد، نبشی و صفحه به کار برده شده است که در مقابل حوادث به خصوص زلزله مقاومت زیادی دارد.

*در طراحی محوطه بیمارستان برای هدایت آب های سطحی و فاضلاب، دستگاه چربی گیر، و زباله سوز بیمارستانی، تصفیه خانه و سپتیک تانک پیش بینی شده است و هیچ خطری برای آلایندگی سفره های زیر زمینی آب وجود ندارد.

*در اجرای این پروژه خاکبرداری و خاکریزی سنگینی داشته‌ایم که همچنان ادامه دارد.

*علاوه بر آقای یوسف راه‌پیما کارفرما و بانی بیمارستان، آقایان مهندس مسعود کراماتی، محمود کریما، ابوالحسن آگاه و مهندس رحیمی همکاری صادقانه و صمیمانه ای در اجرای این پروژه داشته اند که از همه آنان سپاسگزارم. لازم است مراتب تقدیر و تشکر خود را از تمامی مردم متدین اوز که دلسوزانه پیگیر این پروژه هستند، کارگران و یناهای زحمت کش اسکلت، دیوار چینی، آهن کشی، و گروه بچینگ جگساز، ماشین آلات کریما و کسبه اوز نیز اعلام دارم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

14 Responses to “گفت و گو با بانی و رئیس کارگاه بیمارستان یکصدتختخوابیِ؛ خیریۀ یوسف راه‌پیما”

 1. شهروند اوزی ازشیرار گفت:

  مصاحبه واطلاع رسانی بسیار لازم بود که جناب احمدی انرا انجام دادند شورای شهر ودیگر مسولین باید هر چه بیشتر از اقای یوسف راهپیما حمایت نمایند وکار بزرگ ایشان را با اطلاع رسانی وپشتیبانی از ایشان درمنطقه ودر نزد مقامات دانشکده علوم پزشکی ارج بگزارند

 2. همشهری گفت:

  دست سایت اوز امروز درد نکند مقامات ومسولین شهر اوز باید بیش از اینها با اقای راه پیما که بدون تبلیع وصادقانه این بیمارستان بزرگ را اماده میکند همکاری ومساعدت نمایند خداوند به ایشان وسایر خیرین اوز برکت بیشتر بدهد

 3. کاسب محل گفت:

  اوز هر چه دارد از همت این خیران است ساخت بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی مایه افتخار همه اوزیهاست با سپاس وتشکر از بانی خیر اقای راهپیمای عزیز

 4. كارمند گفت:

  واقعابايد از اقاى احمدى ودكتر عسكرى تشكر كرد انشاءالله كه اقاى عسكرى به خواسته هاى اقاى راهبيما توجه وكرده وهر جه سريعتر بيكير كارهاى به جا ودرست ايشان باشند .خداوند به اين خيرين عمر ۱۲۰ساله بدهد وجادارد كه اقاى شهردار هم همكارى لازم بفرمايند

 5. همشهزی دلسوز گفت:

  ضمن تشکر از آقای احمدی مدیر محترم اوز امروز که با جناب اقای راه پیما خیر محترم .مصاحبه نموده اند.مدتها بود که منتظر شنیدن خبر پیشرفت ساخت بیمارستان یکصد تختخوابی اوز بود . واقعا از شنیدن و خواندن اینگونه خبرها در اوز توسط خیرین دلسوز و فداکار اوز بخصوص در زمینه بهداشت ودرمان بسیارخوشحال میشوم و هزاران درود به چنین افرادی میفرستم .و آرزو مینمایم همیشه سالم و تندرست باشند و خداوند به مال و ثروتشان برکت صد چتدان بدهد و از اینکه مسولیت نظارت بر ساخت بیمارستان توسط همشهریان محترم و شخص شهردار صورت میگیرد مایه خرسندی و افتخار است .برای تامین آب فضای سبز بیمارستان و شستشو پیشنهاد میشود مجوز حفر یک حلقه چاه گرفته شود و با نصب یکدستگاه آب شیرین کن در حد نیاز آب مورد نیاز را شیرین و در یک مخزن زمینی که احداث میشود ذخیره سازی شود و برای ساسر مصارف از آب لوله کشی سد استفاده شود.همچنین برای تامین بخشی از بودجه جاری بیمارستان و کمک به بیمارستان تعدادی مغازه در اطراف بیمارستان ساخته شود تا علتوه بر تامین مایحتاج بیماران روستاها و توابع در آمد حاصل از آن برای کمک به بیمارستان مورد استفاده قرار گیرد .البته مغازه ها باید در اختیار خیر محترم برای همیشه باقی بماند و به دولت واگذار نشود. ضمنا برای فاضلاب بیمارستان هم برای اینکه سفره آب زیر زمینی آلوده نشود از سپتیک تانک استفاده شود تا بتواند هراز چندگاه تخلیه شود که بسیار بهداشتی و علمی است

 6. آرزو گفت:

  احسنت بر خیر بزرگوار
  گزارش گر محترم فکر کنم در متن گزارش اشتباه تایپی رخ داده است “این بیمارستان در مقابل زلزلۀ ۱۲ ریشتری مقاومت دارد.” اگر بدنیم زلزله ۱۲ ریشتری یعنی چه جرات به زبان آوردن کلمه ۱۲ ریشتر را هم نمی کنیم ۱۲ ریشتر یعنی روز قیامت اذا زلزله الارض زلزالها
  احتمالا منظور اقای مهندس ۱/۲ ریشتر بوده است با زلزله ۱۲ ریشتری زمین پودر می شود چه برسد به بیمارستان

  • همشهزی دلسوز گفت:

   زلزله ۱۲ ریشتر شاید درست نباشد اما اگر احتمال مقاومت در مقابل ۲.۱ یا ۱.۲ ریشتر باشد که خیلی فاجعه است .در این مورد لازم است کارشناس سازه طراح نقشه بیمارستان نظر دهد .گفته میشود برج میلاد تهران تا ۹ درجه ریشتر مقاومت طراحی شده است . البنه سازه این برج بسیار مرتفع میباشد و علاوه بر زلزله در مقابل طوفان های سهمگین هم باید مقاوم باشد . بهتر است مطالب مفیدتر مطرح شود و انشااله که ساخت بیمارستان با سرعت بیشتر ساخته و بزودی مورد بهره برداری قرار گیرد و با هیچگونه پیامد بدی مواجه نشود.و امید وارم باعث دلگرمی مردم و توسعه شهر و ایجاد امید در دل مردم برای اشتغال جوانان اوز گردد.

 7. ناشناس گفت:

  مصاحبه صورت گرفته بدون کنترل قبلی چاب شده برای مقاومت یک سازه ضریب اطمینان در نظر گرفته میشه که بیمارستان از نظر طراحی سازه جزءساختمانهای ویژه میباشد که این بیمارستان با ضریب ۱/۴ طراحی ومحاسبه شده است..درضمن ساختمان فعلی در ۶ طبقه اجرا گردیده است واهن کشی داخل ساختمان هم جدید و ویژه صورت گرفته است.
  لازم به توضیح است که شرکت سرزمین ساز شیراز تا اجرای سازه ساختمان اصلی حضور داشته واهن کشی ودیوار چینی و مابقی مراحل اجرایی به صورت امانی توسط بانی خیر جناب راه پیما صورت میگیرد.

  • همشهري .. گفت:

   در مورد هر دو كامنت افراد ناشناس :
   كامنتهاي شما بسيار گنگ و نامفهوم ميباشند.اگر اشتباهي در مورد ميزان مقاومت ساختمان بيمارستان به درجه ريشتر زلزله رخ داده است نميتوان كل مطالب و مصاحبه را زير سوال برد. همانگونه كه درمتن مصاحبه اشاره شده است ساختمان بيمارستان از نظر فني توسط كارشناسان وزارت بهداشت و درمان كنترل شده و هيچگونه مشكل ايمني ندارد. اگر در اين مصاحبه اشتباهي در بيان صورت گرفته تاثير چنداني بر اصل عمل و اقدام سخاوتمندانه خير محترم ندارد و مديريت سايت اوز امروز نيز جهت آگاهي مردم از روند ساخت بيمارستان برنامه مصاحبه را ترتيب داده است. اگر در اين رابطه يعني اعلام دقيق مقاومت بيمارستان مشخص شود يا فراموش شده است حتما توضيحاتي از سوي كارشناسان ذيربط داده خواهد شد

 8. ناشناس گفت:

  متا سفانه این مصاحبه خیلی تبلیغاتی صورت گرفته واز این هفته نامه که حتی در حرف چینی هم به صورت مبتدیانه عمل کرده ومعلومه که هیچ کنترل کارشناسانه ای ندارد .متاسفیم از این همه ریاکاری

  • مدیریت گفت:

   اگر خانم یا آقای ناشناس از کلی گویی بپرهیزند و با حرف چینی پیشرفته خود حرف چینی مبتدیانه را نقد کنند و موارد تبلیغاتی را یاد آور شوند،سپاسگزار خواهیم شد.

 9. فعال اجتماعی گفت:

  به نظرم منظور آقای ناشناس از کلی گویی به این خاطر بوده که اسم کسی برده نشود و کسی ناراحت نشود. تا آنجایی که من در جریان هستم آقای راهپیما خود یک تنه جلوی همه مشکلات ایستاده اند و کسانی که شما از مسئولین شهری و کشوری نام بردید حتی به اندازه پاداشی که از پروژه بیمارستان آقای راهپیما دریافت می کنند کار مفید انجام نمی دهند و حتی به اندازه کافی حضور فیزیکی هم ندارند. بهتر است یک نشریه کمتر به بزرگ نمایی بپردازد و به مشکلاتی که پیش روی خیر محترم در پروژه به وجود آمده اشاره کنند شاید از بین مردم شهر کسانی باشند که بتوانند با اقدام موثر مشکلات اداری و کشوری که گریبانگیر پروژه شده و مسئولین شهر در این ٣ سال نتوانسته اند آن را حل کنند را مرتفع نمایند.

  • مدیریت گفت:

   شما هم نفرمودید درچه موردی بزرگنمایی شده؟؟!!

  • همشهري .. گفت:

   معمولا اجراي هر پروژه اجرائي بزرگ بخاطر بوروكراسي حاكم بر كشور، هميشه با مشكلات زيادي مواجه ميشود و تنها اين وسط فقط افرادي مقاوم و دلسوز و پيگير ميتوانند بر مشكلات فائق آيند.خوشبختانه همانگونه كه در گزارش توسط آقاي راه پيما مطرح شده تنها با دلسوزي و پيگيري ايشان انشا اله اين پروژه يعني بيمارستان با سربلندي و افتخار ساخته شده و مورد بهره برداري قرار ميگيرد.نبايد در مقابل بدخواهان و افراد مغرض نا اميد شد و بايد مقاومت كرد و هيچكس بهتر از خود آقاي راه پيما دلسوزتر نخواهد بود البته همشهريان و مسولان محلي زيادي هستند كه از نظر معنوي حامي اين پروژه مردمي هستند

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • باسلام به نظر بنده خانم صالحی که از دو نفر از اقایان که قبلا عضو یاواران شورا بوده اند تشکرنموده لازم به ذکر است خانم صالحی میتوانست با کمسیون امور شهر شورا هماهنگی نماین...
  صمدانی در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • بنا به اعلام. فرمانداری محترم. لارستان. جناب. فرماندار. روزهای. دو. شنبه. هر هفته. ملاقات. عمومی. دارد. وپاسخگوی مردم. ونهادهای. مردمی. هستند...
  جهت اطلاع. عموم مرپم بخش اوز. وتوابع در مطلب: بازدید از شورای کتاب کودک و شرکت در کارگاه آموزشی قصه گویی، ماموریت اعضای باشگاه کتابخوانی محیط زیست در تهران
 • در مورد جلسه پرسش و پاسخ مردم با اعضای شورا اولا در چارچوب قانون شوراها نیست واگر غیر از این است مطالعه نموده و بند قانونی مورد نظر را اعلام نمایید که اعضای شورا موظف به...
  در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • ما قصد تخریب هیچ فردی از مردم وشورای شهر را نداریم امروزه مطالبه گری ودرخواست پیشرفت جز حقوق افراد جامعه است ونباید دیگران را دعوت به تمکین وسکوت کرد پیگیری مطالبات مردم...
  جناب ناشناس محترم در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • خدمت همشهري محترم و گرامي خواستار و پيگير تاسيس ادارات مختلف شهر اوز : با عرض پوزش خدمت جنابعالي ، بايد به چه زباني براي شما بنويسم. بعضي مطالب را نميتوان در سايت نوشت يا...
  در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • در اوز هیچ کس با. برگذاری جشنها. ومناسبتهای مختلف. مخالفت. وممانعتی ندارد. اما. مردم به موازات این برنامه ها. مطالبات. ودرخواستهای از مسولین. وشورای شهر. دارند. که. باید....
  خطاب به کامنت گذار بنام. ناشناس در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • مناسبت روز دختر بخاطر روز تولد حضرت فاطمه معصومه قم میباشد و در فاصله چند روز دیگر نیز تولد حضرت امام رضا میباشد واین محدوده زمانی چند روز را در سالهای اخیر بنام دهه کرام...
  در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • وضعیت ایفای نقش نمایشی در اوز خصوصیتی است .که در ذات افراد بخش اوز نهفته است...
  احمد صالحی زاده در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • باسلام خدمت همه همشهریان عزیز. وخدمت. ناشناس محترم. بیشتر. مردم. از اجرای این قبیل. جلسات. وبرنامه ها. به خودی خود. حرف. وگله ای. ندارند. گله مردم به خاطر این استکه. که د...
  برادران. عزیز. کامنت گذار. توجه. فرمایید در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • آقاي احمد رضا : شورائي كه مورد خطاب قرارداده ايد شوراي منتخب شما نيست و شما حامي شوراي انتخاب شده نميباشيد چون از نحوه برخوردتان در كامنتهاي شما مشخص ميباشد. گرچه اعضاي ش...
  در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری