شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
 |  ۲۶/ مهر/ ۱۳۹۶ - ۱:۴۱
  |   نظرات: يك نظر
527 بازدید

هنرجویان و هنر آموزان سابق هنرستان رافعی اوز گردهم آمدند

ابراهیم احمدی: در آستانه ۳۰ سالگی هنرستان رافعی اوز، با حضور مسئولین اداره کل و منطقه، محمد ربیع خضری معاون اسبق هنرستان و نماینده بانی خیر و جمعی از هنرجویان و هنرآموزان دوران گذشته، امروز ۲۶ مهرماه مراسمی در هنرستان برگزار شد.

این همایش که به همت احمد هرمی  وسایرهنرجویان دوره اول هنرستان، مدیر و کارکنان هنرستان و با هماهنگی نماینده بانی خیر برگزار شد. تاج الدینی کارشناس مسئول اداره کل، راستگو ، رحمن زاده و محبی از شورای شهر،رضایی رئیس و معاونین آموزش و پرورش منطقه اوز، حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان، فروغ هاشمی رئیس ارشاد، مدیران مسئول پیام اوز و پسین اوز، حسروانی و عبدالله جلیلی از معاونین سابق و جمعی از اعضای انجمن نواندیشان در این مراسم نیز حضور داشتند.

افتخارات هنرستان از زبان مدیر

پس از گذشت ۴۰ دقیقه از زمان اعلام شروع، مراسم آغاز شد و  نیکو بیان از هنر آموزان هنرستان به عنوان مجری از صفر پور مدیر هنرستان برای خوشامد گویی دعوت کرد. مدیر هنرستان ضمن خوشامد گویی و تقدیر از برگزار کنندگان و بانیان هنرستان، افتخارات هنرستان شامل: کسب مقام های اول کشوری و مقام های استانی و قبولی بیش از ۴۰ نفر از هنرجویان در سال اخیر و رتبه ۵۱ توسط غفاری از هنرجویان این هنرستان در سال جدید را اعلام کرد. وی پیشنهاد تشکیل کانون دانش اموختگان هنرستان را داد.

رتبه ۵۱ کنکور از افتخارات هنرستان رافعی

محمد رضا رضایی رئیس آموزش و پرورش با تشکر از برگزار کنندگان، این مراسم را مجلس قدیمی و محفل صمیمی امروز دانست واز همکاری آموزش و پرورش در تامین تجهیزات و راه اندازی سیستم سرمایش و گرمایش هنرستان با هزینه تقریبی ۱۴۰ میلیون تومان در سال های اخیر خبر داد. وی گفت: هنرجو غفاری که با رتبه ۵۱ در کنکور سال جاری پذیرفته شده در جشن ستارگان مرکز استان شرکت می کند.

اکثر هنرجویان هنرستان کارآفرین هستند

داراب تاج الدینی کارشناس مسئول اداره کل آموزش و پرورش از بزرگانی که این هنرستان را بنیان گذاری کرده به ویژه خانواده رافعی و محمد ربیع خضری تقدیر کرد و در سخنان کوتاهی از این که اکثر هنرجویان هنرستان کار آفرین شده اظهار خشنودی کرد.

احمد هرمی از هنرجویان سابق و پیگیر برگزاری این مراسم ضمن قرائت شعری در وصف استاد و تشکر از شرکت کنندگان درمراسم در خواست کرد برای مهندس جمال شجاع از اساتید سابق هنرستان که در بستر بیماری  است و نتوانسته در این مراسم حضور یابد، دعا کنند.

همه مردم اوز در راه اندازی و تداوم هنرستان سهیم هستند

غلامی از کارکنان سابق آموزش و پرورش  اوز با ذکر خاطراتی از پیگیری تا راه اندازی این  هنرستان، از خانواده رافعی و محمد ربیع خضری تشکر کرد و گفت: همه مردم اوز در راه اندازی این هنرستان همکاری شایسته ای داشتند. وی از: مرحوم محمد احمد پور، ابراهیم معصوم زادگان، بناری، افشاری، محمد طیب نامی، عبدالله حسین نیا ، محمد خضری و سایر کسبه های اوز به نیکی یاد کرد.

غلامی از همکاری آقایان معافیان و ترکمان در اداره کل آن دوران برای تجهیز هنرستان ذکر خیر کرد و افزود: علیرغم اعتبارات محدود با اصرار و پافشاری  سعی بر تامین تجهیزات و تکمیل هنرستان شد و خوشبختانه همه همکاری کردند تا هنرستان به این جا رسید.

محمد امین رافعی به کارهای عام المنفعه علاقه مند بود

محمد ربیع خضری از  بانیان هنرستان و معاون اسبق آن، برگزاری این مراسم را ایده ای نو برای تجدید خاطره وقدرشناسی دانست و مردم اوز را مردمی قدرشناس معرفی کرد. وی به ذکر خدمات محمد امین رافعی در ساخت راه و مساجد و… پرداخت و پل رافعی را نمونه ای ماندگار از خدمات وی معرفی کرد. وی تشویق برادرش محمد رافعی به همکاری در ساخت بیمارستان امداد در دهه ۵۰ نیز بخش دیگری از خدمات مرحوم محمد امین رافعی اعلام داشت.

محمد ربیع خضری در مورد ساخت هنرستان گفت: پس از فوت محمد امین رافعی و وصیت هزینه سهم خود برای امور اوز، پیشنهاد ساخت هنرستان به دختر مرحوم «فاطمه رافعی» داده شد که پدیرفتند و بنای این آموزشگاه ساخته شد که اکنون به یکی از برندهای اوز تبدیل شده است.

خدمت در اوز همواره در اذهان ماندگار است

ماشاالله گرامی که در سال های ابتدایی فعالیت هنرستان یکی از هنر آموزان بود نیز با ذکر خاطراتی از سختی های آن دوران گفت و افزود: ساختمان سرایداری هنرستان در آن دوران توسط هنر آموزان و هنرجویان ساخته شد. وی از همکاری آقای احمد خضری رئیس کارگزینی وقت آموزش و پرورش در انتقالی خود و همسرش از لامرد به نیکی یاد کرد و گفت: پس از ۱۲ سال خدمت در اوز به شیراز منتقل شده اما همواره از خدمت در اوز علیرغم مشکلات به نیکی یاد می کند.

تامین هزینه سردر و سقف کاذب سالن به همت محمد ربیع خضری و ابراهیم اسماعیلی

در پایان اعلام شد محمد ربیع خضری به نیابت از بانیان هنرستان هزینه ساخت سر درب، ابراهیم اسماعیلی ار هنرجویان سابق هزینه سقف کاذب سالن اجتماعات و حشمتی دیگر هنرجوی سابق مبلغ ۳ میلیون تومان برای کمک به هنرستان متقبل شدند.

مراسم با گرفتن عکس یادگاری به پایان رسید و از میهمانان خارج از اوز برای صرف ناهار در سالن امپراطور دعوت شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “هنرجویان و هنر آموزان سابق هنرستان رافعی اوز گردهم آمدند”

 1. همشهری گفت:

  خیلی جالب وبه یاد ماندنی. ابتکار جالبی بود. از اقای احمد. خضری تقاضا. میشود که یک چنینن مراسم جالب وبه یاد ماندنی برای دانش اموزان دبیرستان هوشیار در یک بازه زمانی. ترتیب دهند که کلیه دانش اموزان داخل وخارج از اوز بتوانند دران شرکت. وتجدید خاطره نمایند. بسیار جالب خواهد شد

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • با تشکر از آقای راستگو و شورای پنجم جهت انجام و پیگیری امورات اوز...
  شهر اوز در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • امیدوارم با زحماتی که کلیه افراد بخصوص اعضای کارگروه دبیرخانه، کتابخانه داران, کتابفروشان کلیه موسساتی علمی و فرهنگی، کتابخوانان و جوانان برای انتخاب شدن اوز بعنوان شهر پ...
  همشهری دلسوز در مطلب: سید آبادی در دانشگاه پیام نور : اوز در کتابخوانی از استثناهاست
 • خدا قوت...
  راضیه رهبان در مطلب: انجمن خیریه اوز کمک های مردمی را به منطقه زلزله زده ارسال کرد
 • اقای راستگو. باید پیگیر. دایر کردن. ادارات مورد نیاز مردم اوز باشند تا مردم مجبور نشوند برای کارهای اداری وثبتی. وقضایی خود. به. لار وگراش بروند. ادارات. ثبت اسناد. دادگا...
  کارمند. اوزی در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • از شورای شهر. انتظار داریم که که در یک جلسه همراه هییت امنای بیمارستان ودکتر صباغی روند استقرار. شبکه بهداشت ودرمان مستقل ذر اوز را مطرح وپی گیری نمایند. اخیرا از طرف. لا...
  همشهری. از شیراز در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • کاش دیدگاههامون رو وسیعتر میکردیم ومیدیدیم همه اعضای شورای شهروبخصوص خانم صالحی با تلاش زیاد درصدد هستند مشکلات کمتر بشه و بنظر میادمهندس رحمان زاده سخنگوی محترم شورای شه...
  علی .شهروند اوزی در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • سلام شهروند این اقدام زمان شورای چهارم بوده نه پنجم چشم بینا داشته باش...
  محمد در مطلب: آسفالت کوچه ۵ مسجد مصلی با همکاری اهالی وشهرداری اوز
 • سلام و خسته نباشید خدمت اعضای شورا خصوصا خانم صالحی که در کمک رسانی به مردم شریف کرمانشاه پا بپای همشهریان اوز تلاش و کوشش مینمایند....
  شهروند در مطلب: اطلاع رسانی سخنگوی شورای شهر اوز از کمک به زلزله زدگان در نمازجمعه
 • خسته نباشی دلاور. کاش در جلسه ارتقای اوز را پیگیری می کردین .موقعیت خوبی بوده.استاد راستگو برای بودجه عمرانی هم پیگیر باشندتا شهر آباد بشه و بدهکاری های شهرداری هم داده ب...
  سنا شهروند اوز در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • با درود خدمت تمام همشهریان عزیز و تشکر از جناب راستگو که دلسوزانه در مسیر پیشرفت شهر قدم ها رامحکم برداشته و انشالله بتوانند با پشتکاری که در ایشان سراغ داریم به اهداف وا...
  ساسان پیرزاد در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان