شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
 |  ۲۳/ آبان/ ۱۳۹۶ - ۹:۳۴
  |   نظرات: 2 نظر
148 بازدید

مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی وکتابخوانی وزارت ارشاد در اوز/ گزارش تصویری روز ۲۲ آبان

علی اصغر سید آبادی مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۲ آبان برای بازدید از برنامه های سال گذشته وسال جاری در حوزه ترویج کتابخوانی و نامزدی اوز در طرح پایتخت کتاب، به لارستان آمد.

سید آبادی ابتدا در فرمانداری لارستان با جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و راسخی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری دیدار کرد. فرماندار ضمن معرفی بخش اوز، منشا خودجوشی و مشارکت مردم اوز در عرصه های مختلف به ویژه فرهنگی را دانایی مردم اوز دانست. وی اظهار امیدواری کرد وزارت ارشاد متناسب با غنای فرهنگی مردم اوز از آنان حمایت کند.

سید آبادی پس از ورود به اوز در جلسه شورای اداری بخش که با حضور مهدی امید بخش معاون فرهنگی اداره کل ارشاد اسلامی فارس، آتش فراز بخشدار و سایر اعضای شورا اداری تشکیل شده بود، شرکت کرد.

بخشدار اوز با اعلام انتخاب اوز به عنوان شهردوستدار کودک در سال ۸۹ و شهر اول خلاق کشور در زمینه کتابخوانی در سال ۹۵ آن ها را ناشی از دید فرهنگی مردم بخش دانست .

امید بخش معاون فرهنگی ارشاد فارس گفت: امیدواریم با تلاش همگی برای حفظ و ارتقای جایگاه اوز در عرصه کتابخوانی به موفقیت برسیم. وی افزود: علاوه بر اوز ۳ شهر شیراز، آباده و صدرا از استان فارس نامزد پایتخت کتاب هستند.

سید آبادی در این جلسه گفت: کتابخوانی در قرآن و فرهنگ ما بر آن تاکید شده است و کتابخوانی در حقیقت زمینه موفقیت و پیشرفت در سایر عرصه ها را فراهم می کند. وی افزود:  آزمون هایی که بر روی دانش آموزان صورت گرفته نشان داده،  میزان موفقیت در دانش آموزان کتابخوان و افرادی که در منزل کتابخانه دارای بیش از ۱۰۰ جلد کتاب دارند و… در دروس ریاضی و علوم نیز به مراتب بیشتر است. وی در در پایان گفت: داوری ها در طرح پایتخت کتاب سال به سال سخت تر می شود.

رضایی رئیس آموزش و پرورش با اعلام همکاری اداره و مدارس در طرح پایتخت کتاب، از شهروندان مسئولین و شهروندان در خواست کرد برای خرید کتاب از نمایشگاه کتاب در آذر ماه اقدام کنند.

ابتدای جلسه فروغ هاشمی رئیس اداره ارشاد اوز ضمن تاکید بر وقت شناسی در جلسات اوز و تاخیر در پرواز میهمان،  از همکاری بخش های مختلف در طرح پایتخت کتاب تقدیر کرد.

ادامه بازدید سید آبادی از اوز شامل:

طرح دوشنبه ها با کتاب د رموسسه خلاقیت،

جشن امضای کتاب در مجتمع آفرینش،

بازدید از حلقه مطالعاتی بانوان، دروازه دانایی و طرح های سال جاری کتابخانه عمومی صفیه خضری،

کتابخانه توران بانو و  اجرای تئاتر کودکان در آموزشگاه کرانی،

حضور در کتابخانه بانو و کودک و نوجوان و بازدید از طرح های سلام کتاب یک تا ۸ و نویسندگان حاضر در این پروژه و طرح های این کتابخانه برای پایتخت کتاب در سال جاری بود.

سید آبادی بعد از ظهر نیزابتدا در کتابخانه عمومی اندیشه حضور یافت و پس از بازدید از نمایشگاه کتاب و صنایع دستی و دیدار با کودکان از بخش های مادر و کودک و سالن مطالعه کتابخانه بازدیدکرد.

برنامه بعدی حضور در روستای فیشور که متقاضی نامزدی دوستدار کتاب سال جاری است، بود که ضمن دیدار با امام جمعه، رئیس و سایر اعضای شورا، کودکان عضو جام باشگاه های کتاب،  مسئول خانه فرهنگ و معتمدین از طرح های این روستا نیز بازدید کرد.

در این دیدار شاکر عبدی رئیس شورا و خانم حقیقت مسئول خانه فرهنگ فیشور توضیحاتی در مورد فیشور و اقداماتی که در زمینه روستای دوستدار کتاب انجام شده ارائه دادند. سید آبادی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده اظهار امیدواری کرد فرهنگ کتابخوانی بیش از پیش در روستاها نیز گسترش یاید و فیشور نیز بتواند به آن چه استحقاق دارد، برسد.

برنامه بعدی روز اول دیدار از انجمن دوستداران کودک اوز و گوش فرا دادن به قصه های کودکان از شاهنامه بود و  شرکت در همایش کتابخوانی در سالن پروین اعتصامی بخش دیگری از برنامه روز اول بود که گزارش آن متعاقبا منتشر می شود. با بازدید از نمایشگاه هنری کتاب و کتابخوانی در خانه فرهنگ، بازدید روز اول مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی وزارت ارشاد به پایان رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی وکتابخوانی وزارت ارشاد در اوز/ گزارش تصویری روز ۲۲ آبان”

 1. ناشناس گفت:

  با توجه به اينكه اين بازديدها موجب ميشود تامسولان كشور از خدمات و زحمات مردم و مسولين و خيرين اوز در امر سازندگي و امور فرهنگي مطلع شوند و به نوعي با فرهنگ و روحيه مردم اوز آشنا شوند. به نوعي نيز افتخاري براي كشور و مسولان كشور ميباشد لذا جا دارد در چنين بازديدهائي مقامات و مسولان اوز نيز درخواستهائي براي ارتقاي اوز و كمك در زمينه هائي كه موجب تشويق مردم به سازندگي و كمك به ماندگاري مردم در زادگاه خود شوند از ايشان درخواست شود و آيا در اين زمينه ها درخواستهائي مطرح شده و آيا وعده هائي داده اند يا متقبل شده اند. بهتر است در اين زمينه هم اطلاع رساني شود.

 2. همشهري دلسوز گفت:

  پيشنهاد ميشود مختصري در باره شرح حال زندگي و بيوگرافي آقاي علی اصغر سید آبادی مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كه كار خودرا از نويسندگي و سرايندگي شعر و آثار ايشان ازجمله كتابها و نوشته هاي ايشان و اصالت ايشان از شهر فرهنگي سبزوار براي معرفي بيشتر ايشان نيز نوشته شود تا الگو و سرمشقي براي جوانان و نوجوانان و دانش آموزان گردد و حتي چندين كتاب كودگان نوشته ايشان نيز در كتابخانه هاي اوز دردسترس مردم قرار گيرد

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • با تشکر از آقای راستگو و شورای پنجم جهت انجام و پیگیری امورات اوز...
  شهر اوز در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • امیدوارم با زحماتی که کلیه افراد بخصوص اعضای کارگروه دبیرخانه، کتابخانه داران, کتابفروشان کلیه موسساتی علمی و فرهنگی، کتابخوانان و جوانان برای انتخاب شدن اوز بعنوان شهر پ...
  همشهری دلسوز در مطلب: سید آبادی در دانشگاه پیام نور : اوز در کتابخوانی از استثناهاست
 • خدا قوت...
  راضیه رهبان در مطلب: انجمن خیریه اوز کمک های مردمی را به منطقه زلزله زده ارسال کرد
 • اقای راستگو. باید پیگیر. دایر کردن. ادارات مورد نیاز مردم اوز باشند تا مردم مجبور نشوند برای کارهای اداری وثبتی. وقضایی خود. به. لار وگراش بروند. ادارات. ثبت اسناد. دادگا...
  کارمند. اوزی در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • از شورای شهر. انتظار داریم که که در یک جلسه همراه هییت امنای بیمارستان ودکتر صباغی روند استقرار. شبکه بهداشت ودرمان مستقل ذر اوز را مطرح وپی گیری نمایند. اخیرا از طرف. لا...
  همشهری. از شیراز در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • کاش دیدگاههامون رو وسیعتر میکردیم ومیدیدیم همه اعضای شورای شهروبخصوص خانم صالحی با تلاش زیاد درصدد هستند مشکلات کمتر بشه و بنظر میادمهندس رحمان زاده سخنگوی محترم شورای شه...
  علی .شهروند اوزی در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • سلام شهروند این اقدام زمان شورای چهارم بوده نه پنجم چشم بینا داشته باش...
  محمد در مطلب: آسفالت کوچه ۵ مسجد مصلی با همکاری اهالی وشهرداری اوز
 • سلام و خسته نباشید خدمت اعضای شورا خصوصا خانم صالحی که در کمک رسانی به مردم شریف کرمانشاه پا بپای همشهریان اوز تلاش و کوشش مینمایند....
  شهروند در مطلب: اطلاع رسانی سخنگوی شورای شهر اوز از کمک به زلزله زدگان در نمازجمعه
 • خسته نباشی دلاور. کاش در جلسه ارتقای اوز را پیگیری می کردین .موقعیت خوبی بوده.استاد راستگو برای بودجه عمرانی هم پیگیر باشندتا شهر آباد بشه و بدهکاری های شهرداری هم داده ب...
  سنا شهروند اوز در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • با درود خدمت تمام همشهریان عزیز و تشکر از جناب راستگو که دلسوزانه در مسیر پیشرفت شهر قدم ها رامحکم برداشته و انشالله بتوانند با پشتکاری که در ایشان سراغ داریم به اهداف وا...
  ساسان پیرزاد در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان