دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶
 |  ۲۳/ آبان/ ۱۳۹۶ - ۹:۳۴
  |   نظرات: 2 نظر
278 بازدید

مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی وکتابخوانی وزارت ارشاد در اوز/ گزارش تصویری روز ۲۲ آبان

علی اصغر سید آبادی مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۲ آبان برای بازدید از برنامه های سال گذشته وسال جاری در حوزه ترویج کتابخوانی و نامزدی اوز در طرح پایتخت کتاب، به لارستان آمد.

سید آبادی ابتدا در فرمانداری لارستان با جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و راسخی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری دیدار کرد. فرماندار ضمن معرفی بخش اوز، منشا خودجوشی و مشارکت مردم اوز در عرصه های مختلف به ویژه فرهنگی را دانایی مردم اوز دانست. وی اظهار امیدواری کرد وزارت ارشاد متناسب با غنای فرهنگی مردم اوز از آنان حمایت کند.

سید آبادی پس از ورود به اوز در جلسه شورای اداری بخش که با حضور مهدی امید بخش معاون فرهنگی اداره کل ارشاد اسلامی فارس، آتش فراز بخشدار و سایر اعضای شورا اداری تشکیل شده بود، شرکت کرد.

بخشدار اوز با اعلام انتخاب اوز به عنوان شهردوستدار کودک در سال ۸۹ و شهر اول خلاق کشور در زمینه کتابخوانی در سال ۹۵ آن ها را ناشی از دید فرهنگی مردم بخش دانست .

امید بخش معاون فرهنگی ارشاد فارس گفت: امیدواریم با تلاش همگی برای حفظ و ارتقای جایگاه اوز در عرصه کتابخوانی به موفقیت برسیم. وی افزود: علاوه بر اوز ۳ شهر شیراز، آباده و صدرا از استان فارس نامزد پایتخت کتاب هستند.

سید آبادی در این جلسه گفت: کتابخوانی در قرآن و فرهنگ ما بر آن تاکید شده است و کتابخوانی در حقیقت زمینه موفقیت و پیشرفت در سایر عرصه ها را فراهم می کند. وی افزود:  آزمون هایی که بر روی دانش آموزان صورت گرفته نشان داده،  میزان موفقیت در دانش آموزان کتابخوان و افرادی که در منزل کتابخانه دارای بیش از ۱۰۰ جلد کتاب دارند و… در دروس ریاضی و علوم نیز به مراتب بیشتر است. وی در در پایان گفت: داوری ها در طرح پایتخت کتاب سال به سال سخت تر می شود.

رضایی رئیس آموزش و پرورش با اعلام همکاری اداره و مدارس در طرح پایتخت کتاب، از شهروندان مسئولین و شهروندان در خواست کرد برای خرید کتاب از نمایشگاه کتاب در آذر ماه اقدام کنند.

ابتدای جلسه فروغ هاشمی رئیس اداره ارشاد اوز ضمن تاکید بر وقت شناسی در جلسات اوز و تاخیر در پرواز میهمان،  از همکاری بخش های مختلف در طرح پایتخت کتاب تقدیر کرد.

ادامه بازدید سید آبادی از اوز شامل:

طرح دوشنبه ها با کتاب د رموسسه خلاقیت،

جشن امضای کتاب در مجتمع آفرینش،

بازدید از حلقه مطالعاتی بانوان، دروازه دانایی و طرح های سال جاری کتابخانه عمومی صفیه خضری،

کتابخانه توران بانو و  اجرای تئاتر کودکان در آموزشگاه کرانی،

حضور در کتابخانه بانو و کودک و نوجوان و بازدید از طرح های سلام کتاب یک تا ۸ و نویسندگان حاضر در این پروژه و طرح های این کتابخانه برای پایتخت کتاب در سال جاری بود.

سید آبادی بعد از ظهر نیزابتدا در کتابخانه عمومی اندیشه حضور یافت و پس از بازدید از نمایشگاه کتاب و صنایع دستی و دیدار با کودکان از بخش های مادر و کودک و سالن مطالعه کتابخانه بازدیدکرد.

برنامه بعدی حضور در روستای فیشور که متقاضی نامزدی دوستدار کتاب سال جاری است، بود که ضمن دیدار با امام جمعه، رئیس و سایر اعضای شورا، کودکان عضو جام باشگاه های کتاب،  مسئول خانه فرهنگ و معتمدین از طرح های این روستا نیز بازدید کرد.

در این دیدار شاکر عبدی رئیس شورا و خانم حقیقت مسئول خانه فرهنگ فیشور توضیحاتی در مورد فیشور و اقداماتی که در زمینه روستای دوستدار کتاب انجام شده ارائه دادند. سید آبادی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده اظهار امیدواری کرد فرهنگ کتابخوانی بیش از پیش در روستاها نیز گسترش یاید و فیشور نیز بتواند به آن چه استحقاق دارد، برسد.

برنامه بعدی روز اول دیدار از انجمن دوستداران کودک اوز و گوش فرا دادن به قصه های کودکان از شاهنامه بود و  شرکت در همایش کتابخوانی در سالن پروین اعتصامی بخش دیگری از برنامه روز اول بود که گزارش آن متعاقبا منتشر می شود. با بازدید از نمایشگاه هنری کتاب و کتابخوانی در خانه فرهنگ، بازدید روز اول مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی وزارت ارشاد به پایان رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی وکتابخوانی وزارت ارشاد در اوز/ گزارش تصویری روز ۲۲ آبان”

 1. ناشناس گفت:

  با توجه به اينكه اين بازديدها موجب ميشود تامسولان كشور از خدمات و زحمات مردم و مسولين و خيرين اوز در امر سازندگي و امور فرهنگي مطلع شوند و به نوعي با فرهنگ و روحيه مردم اوز آشنا شوند. به نوعي نيز افتخاري براي كشور و مسولان كشور ميباشد لذا جا دارد در چنين بازديدهائي مقامات و مسولان اوز نيز درخواستهائي براي ارتقاي اوز و كمك در زمينه هائي كه موجب تشويق مردم به سازندگي و كمك به ماندگاري مردم در زادگاه خود شوند از ايشان درخواست شود و آيا در اين زمينه ها درخواستهائي مطرح شده و آيا وعده هائي داده اند يا متقبل شده اند. بهتر است در اين زمينه هم اطلاع رساني شود.

 2. همشهري دلسوز گفت:

  پيشنهاد ميشود مختصري در باره شرح حال زندگي و بيوگرافي آقاي علی اصغر سید آبادی مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كه كار خودرا از نويسندگي و سرايندگي شعر و آثار ايشان ازجمله كتابها و نوشته هاي ايشان و اصالت ايشان از شهر فرهنگي سبزوار براي معرفي بيشتر ايشان نيز نوشته شود تا الگو و سرمشقي براي جوانان و نوجوانان و دانش آموزان گردد و حتي چندين كتاب كودگان نوشته ايشان نيز در كتابخانه هاي اوز دردسترس مردم قرار گيرد

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • از دلسوخته اوزی تقاصا میشود چنانچه خبرهای خاص و یا عامی دارند که رسانه های محلی از ان بی خبرند اطلاع رسانی نمایند تا دیگران هم مطلع شوند...
  در مطلب: همگرایی منطقه‌ای با نامزدی اوز در طرح پایتخت کتاب
 • قحطی خبراماده است خیلی دیربه دیرخبرهای جدیدمیفرستید اگر اینطور ادامه دهیر مخاطبین رااز دستمی دهید وبه سایتهای عیر فعال تبدیل میشوید...
  دلسوخته اوز در مطلب: همگرایی منطقه‌ای با نامزدی اوز در طرح پایتخت کتاب
 • جهت اطلاع. شورای شهر وهییت امنای بیمارستان اوز. دکتر. کشفی نماینده اسبق. لارستان. به سمت قایم مقام. ریاست دانشگاه علوم پزشکی فارس. انتخاب. شد ایشان فردی خوش فکر وبا ان ان...
  کارمند. بیمارستان در مطلب: همگرایی منطقه‌ای با نامزدی اوز در طرح پایتخت کتاب
 • استخر شهرداری اوز در بخش بانوان دارای کارنامه درخشانی ایست که قرار گرفتن شناگران نوجوان اوز بر سکوی قهرمانی نشان از تلاش مضاعف مدیریت و مربیان مجرب تیم شنای اوز دارد ،پشت...
  بازآور در مطلب: درخشش تیم شنای بانوان استخر شهرداری اوز در دور برگشت مسابقات جام خلیج فارس
 • از اعلام. پشتیبانی. نهادهای مردمی. در شهرستانهای. لار وهنرمندان. گراش در زمینه. کاندید شدن. شهر اوز برای پایتخت. کتاب. ایران تشکر مینماییم. امید وار هستیم که دیکر سازمانه...
  دانشجوی اوزی در مطلب: همگرایی منطقه‌ای با نامزدی اوز در طرح پایتخت کتاب
 • از هنرمندان. گراش. وشورای شهر. لار به خاطر این همبستگی وپشتیبانی. از کار فرهنگی. صمیمانه. قدر دانی. می کنیم...
  همشهری در مطلب: همگرایی منطقه‌ای با نامزدی اوز در طرح پایتخت کتاب
 • ضمن تشکر از اعضای شورای شهر های لار و گراش در حمایت از نامزدی اوز در برنامه پایتخت کتاب امید است اینگونه حمایت ها از جمله در مورد ارتقای شهر اوز که موجب ارتقای بیستر منطق...
  در مطلب: همگرایی منطقه‌ای با نامزدی اوز در طرح پایتخت کتاب
 • اکنون که بسیاری از خوانندگان از این خبر بلغان استقبال نموده اند و خواهان اطلاع بیشتر هستند جا دارد مدیت محترم سایت مجددا مطالب منتشر شده در پیام شماره یک را در سایت منتشر...
  در مطلب: بلغانی ها با پیاده روی روز هوای پاک را گرامی داشتند/ گزارش تصویری
 • با سلام و درود خدمت مدیر سایت و عکاس افتخاری بلغان و با تشکر از همه کسانی که در این کار خیر و خدا پسندانه همکاری لازم رو به عمل آوردند انشاالله شاهد کارهای بیشتر و بهتر ب...
  رحمت احراری در مطلب: بلغانی ها با پیاده روی روز هوای پاک را گرامی داشتند/ گزارش تصویری
 • خدا قوت به مردم شریف بلغان و تشکر فراوان از مسئولین...
  م.احراری در مطلب: بلغانی ها با پیاده روی روز هوای پاک را گرامی داشتند/ گزارش تصویری