چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
 |  ۴/ آذر/ ۱۳۹۶ - ۲:۱۴
  |   نظرات: 8 نظر
1,068 بازدید

محمود محبی از اعضای شورای شهر اوز: صداقت، همدلی و همت پیش‌زمینۀ پیشرفت است

ابراهیم احمدی: پس از فعالیت در انجمن خیریه و شورای حل اختلاف، به‌مرور توانمندی خود را نشان داد و به ریاست شورای حل اختلاف اوز رسید. در انجمن خیریه نیز توانست به‌عنوان مدیر اجرایی و رئیس هیئت‌مدیرۀ این انجمن ادامۀ فعالیت دهد. محمود محبی در انتخابات شورای اسلامی چهارم شهر اوز به‌عنوان یکی از اعضای ۴ نفری ائتلاف تحقق، نامزد عضویت در شورا شد که هر ۴ نفر این ائتلاف به شورا راه یافتند و محبی به‌عنوان نفر سوم به عضویت شورای چهارم درآمد.
وی در شورای چهارم مسئولیت‌های سخنگویی شورا، ریاست کمیسیون امور شهر و یک سال نائب‌رئیسی شورا را به عهده داشت. پس از چهار سال فعالیت در شورای چهارم، برای شورای پنجم شهر اوز نیز به‌عنوان یکی از اعضای ائتلاف ۵ نفری آتیه‌سازان نامزد شد. دو نفر از ائتلاف ۵ نفری آتیه‌سازان به شورا راه یافتند که محمود محبی یکی از آنان بود. وی به‌عنوان نفر پنجم از میان ۱۹ نامزد شورای پنجم، به عضویت شورای پنجم شهر اوز درآمد.
در این شمارۀ پیام اوز در ادامۀ سلسله گفت‌وگو‌ها با اعضای شورای شهر، با محمود محبی به گفت‌وگو نشستیم که جزئیات آن را در ادامه می‌خوانید

* به‌عنوان عضو شوراهای چهارم و پنجم شهر اوز، این دو شورا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
ارزیابی و مقایسۀ شورا به عهدۀ شهروندان است؛ زیرا افراد معمولاً بیشتر از نقاط قوت می‌گویند تا نقاط ضعف. شورای شهر جایی است که اگر اعضا بخواهند کار کنند، فضا برای فعالیت باز است. در شورای چهارم علاوه بر خدماتی که ارائه شد، مشارکت مردم در امور مختلف در قالب کمیسیون‌های امور شهر، فرهنگی، عمران و…، شورای محلات، یاوران شورا و کارگروه‌ها گسترش یافت و این را می‌توان از نقاط مثبت شورای چهارم دانست.
در مورد شورای پنجم با توجه به زمان کوتاهی که از فعالیت رسمی آن گذشته، قضاوت زود است و پس از گذشت یک سال بهتر می‌توان ارزیابی کرد. اما اعضای شورا همه دست‌به‌دست هم داده‌اند تا برای توسعه و ارتقای شهر بکوشند.
* از کمیسیون‌های شورا گفتید؛ آیا کمیسیون‌های شورای پنجم شروع به کار کرده‌اند؟
در آخرین جلسۀ شورای شهر، رؤسای سه کمیسیون امور شهر، فرهنگی و عمران مشخص شدند. مقرر شد اعضای شورا نفرات پیشنهادی خود را برای عضویت در این کمیسیون‌ها اعلام کنند تا اعضا مشخص شده و به‌زودی فعالیت رسمی خود را آغاز کنند.
* شما در چه کمیسیونی فعالیت می‌کنید؟
ریاست کمیسیون امور شهر به این‌جانب واگذار شده است که امیدوارم با مشارکت علاقه‌مندان و تجاربی که از شورای چهارم در این کمیسیون داریم، بتوانیم خدماتی در شأن مردم ارائه دهیم. برای این کمیسیون ۱۴ نفر پیشنهاد شده‌اند که از بین آن‌ها ۸ نفر انتخاب گردیده‌اند و با حضور این‌جانب کمیسیون تشکیل شده و فعالیت‌ها را در چارچوب شرح وظایف انجام می‌دهیم.
* شرایط ادامۀ فعالیت شورای محلات چگونه است؟ آیا افراد سابق هستند یا انتخابات مجدد برگزار می‌شود؟
هنوز تصمیم‌گیری نشده است، اما نظر شخصی خودم بر انتخابات مجدد در محلات است تا اعضای شورای محلات برای مدت دو سال انتخاب شوند.
* یکی از اولویت‌ها و مطالبات مردم، انسجام هرچه بیشتر شوراست، به‌عنوان عضو باتجربۀ شورا چه راهکاری برای این انسجام دارید؟
نقش همۀ اعضا به‌ویژه رئیس شورا در انسجام، حیاتی است؛ زیرا رئیس شورا در تعامل بین اعضای شورا، هماهنگی، تدوین دستور کار و مدیریت جلسات نقش اساسی دارد. خانم فریبا صالحی تاکنون از عهدۀ این مسئولیت برآمده است و امیدواریم با کسب تجارب بیشتر این انسجام گسترده‌تر شود. تحمل سلایق یکدیگر و گذشت در کار جمعی ضروری است که اگر این موارد را در نظر بگیریم، شورا موفق‌تر خواهد بود.
* رأی‌دهندگان خواستار استقلال فکری تک‌تک اعضای شورا در عرصه‌های مختلف هستند، برخی معتقد به جناح‌بازی و عدم وجود استقلال فکری میان بعضی اعضای شورا هستند، در این مورد چه نظری دارید؟
من به این مسئله اعتقاد ندارم و هرکسی سلیقه و افکار خاص خودش را دارد که قابل‌احترام است. ضمن احترام به سلایق مختلف، اختلاف‌سلیقه نباید به تضاد تبدیل شود.
* یکی از عواملی که در کار جمعی از جمله شورا می‌تواند به اعضا انگیزه دهد، احساس نقش‌آفرینی و تعلق به جمع و جلوگیری از انفعال است. این مورد چه میزان در شورای پنجم ملموس است؟
همه احساس خوبی دارند و تأثیرگذار هستند؛ البته انتظارات از رئیس شورا بیشتر است. ارباب‌رجوع زمانی که به شورا یا هر ادارۀ دیگری می‌رود، دوست دارد با رئیس آن صحبت کند. در جلسات نیز مردم و مسئولان انتظار دارند رئیس یا نایب‌رئیس حضور داشته باشد؛ بنابراین، هم مسئولیت آنان و هم حضور یا عدم حضور آنان بیشتر ملموس است.


* در مورد ترکیب هیئت‌رئیسه چه نظری دارید؟
ترکیب هیئت‌رئیسه برای سال اول با رأی اعضای شورا مشخص شده است اما شخصاً پیشنهاد دارم این ترکیب گردشی باشد تا علاوه بر استفاده از توانمندی و تجارب اعضای شورا، شهروندان احساس نکنند در طول ۴ سال یک نفر تصمیم‌گیرنده است.
* آیا شورا تاکنون برنامه‌های کوتاه‌مدت یا میان‌مدت را تدوین کرده است؟
با توجه به گذشت زمان کوتاهی از شورا، هنوز هیچ برنامه‌ای تدوین نشده است.
* دو هفته قبل این‌جانب با حضور در شورا پیشنهاد‌هایی برای تشکیل کارگروهایی برای پیگیری اولویت‌هایی مانند طرح پایتخت کتاب، استقرار ادارات، بهداشت و درمان شهر، آب و … با مسئولیت هر یک از اعضای شورا و پایش عملکرد تا پایان سال دادم که می‌توان در برنامۀ کوتاه‌مدت تا پایان سال مدنظر قرار داد. آیا این پیشنهاد بررسی شد؟
در این مورد رئیس شورا باید موارد را بررسی و در دستور کار قرار دهند و از افراد کارشناس دعوت به عمل آید. البته در آن جلسه رئیس شورا حضور نداشتند؛ اما برای استقرار ادارات پیگیری‌های خوبی شده است.
شورا جمع ۵ نفره است و در غیاب رئیس هم با حضور ۴ نفر، جلسه رسمیت دارد.
اگر موردی به این‌جانب محول شود، آمادۀ همکاری هستم.
* در مورد استقرار ادارات، گفتید که پیگیرهای خوبی صورت گرفته؛ روشن‌تر توضیح می‌دهید؟
بر اساس قانون، ادارات تحت نظارت بخشداری هستند و آقای آتش‌فراز بخشدار اوز نیز در زمینۀ استقرار آن‌ها تلاش زیادی کرده‌اند که به‌نوبۀ خود سپاسگزارم. قرار است نمایندگی ادارات ثبت‌اسناد و املاک، جهاد کشاورزی و دامپزشکی در اوز تأسیس شده و خیرین نیز قول مساعد داده‌اند که برای مکان و تجهیزات همکاری کنند و امیدواریم به‌زودی شاهد استقرار آن‌ها باشیم.
* ارتقا یکی از مطالبات مردم است که می‌خواهند از وضعیت پیگیری‌ها باخبر باشند؛ در این مورد اطلاعاتی دارید؟
در این خصوص علاوه بر مسئولان در استانداری، نمایندۀ مجلس، فرمانداری و بخشداری همکاری خوبی دارند. شورای چهارم نیز پیگیر بوده است، شورای پنجم نیز پیگیر است. تاکنون ارتقایی در کشور صورت نگرفته، و کارگروه قبل نیز تقویت شده است. امیدواریم این خواستۀ به‌حق مردم به‌زودی محقق شود.
* در مورد وضعیت آب شهر و بحرانی که پیش آمد، نتایج پیگیری‌ها چه بوده است؟
با پیگیری‌های بخشداری و شورا و جلساتی که با مسئولان آبفا و مدیریت و برنامه‌ریزی استان و معتمدین برگزار شده، برای ساخت مشارکتی مخزن آب تصمیماتی گرفته شده است که باید تفاهم‌نامه تنظیم شود.
* واگذاری زمین برای ساختمان اورژانس و ساخت آن به کجا رسید؟
شخصاً به دلیل همکاری در انجمن خیریه، در جریان موضوع هستم و از وجود منابع اولیۀ مالی برای ساخت نیز آگاهم. شورای شهر با واگذاری زمینِ کنار ساختمان آتش‌نشانی موافقت کرده و کمیتۀ انطباق بر فروش زمین با کاربری درمانی، تأکید دارد که نامۀ آن به شهرداری ابلاغ شده و مقرر گردیده زمین به مزایده گذاشته شود تا پس از خرید، برای ساخت آن اقدام گردد.
* در سال آخر شورای چهارم، از شورای شیشه‌ای نام برده می‌شد، شورای پنجم هم شیشه‌ای است؟
در شورای چهارم پیشنهاد شورای شیشه‌ای را که جلسات با حضور متقاضیان و اصحاب رسانه برگزار شود، دادم که خوشبختانه در سال آخر پذیرفته شد. در شورای پنجم هم شخصاً به این روند اعتقاد دارم اما تاکنون در این مورد تصمیم‌گیری نشده است.
* برای سخن پایانی، اگر مورد خاصی هست، بفرمایید.
صداقت، همکاری، وحدت، همدلی و همت پیش‌زمینۀ پیشرفت است و باید همه با هم آن‌ها را سرلوحۀ کار خود قرار دهیم.

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

8 Responses to “محمود محبی از اعضای شورای شهر اوز: صداقت، همدلی و همت پیش‌زمینۀ پیشرفت است”

 1. کارمند بیمارستان اوز گفت:

  اقای محبی چنانچه شورای شهر برای استقرار شبکه بهداشت ودرمان مستقل با همکاری هییت امنا موفق شوند کاری بزرگ در حد ارتقای اوز انجام داده اند این اداره تحولی در بهداشت ودرمان منطقه اوز ایجاد میکند شایسته است یک گروه ویزه در شورا مامور پیگیری واقدام برای استقرار این اداره مهم نمایید

 2. همشهري دلسوز گفت:

  در اين مصاحبه مطالب جالبي مطرح شده بود و بسيار جاي خوشحالي است كه مابين اعضاي شوراي شهر تفاهم و همدلي وجود دارد و اين رمز موفقيت شوراي شهر و شهرداري در توسعه و عمران شهر اوز خواهد بود. همدلي موجب نشاط بيشتر مردم و ايجاد انگيزه براي همكاري بيشتر مردم خواهد شد. همچنين اين همدلي و همكاري ميتواند سرمشقي براي ادامه فعاليت اعضاي شوراي شهر در دوره هاي آينده باشد. در نظرات مردم در خبرهاي مختلف در سايت پيام امروز نيز در اين زمينه احساس رضايت مردم مشاهده ميشود و اميد است اعضاي شورا نيز از اين همه محبت و و روحيه مثبت مردم نسبت به اعضاي شورا و شهردار، انگيزه دوچندان براي كار و تلاش پيدا نمايند تا پاسخگوي محبتهاي مردم باشند

 3. اوزی از تهران گفت:

  باتشکر ازجناب احمدی بابت این. مصاحبه به اطلاع اعضای محترم شورای شهر ودیگر معتمدین ودلسوزان همشهری میرسد که اخیرا هییت دولت طی یک مصوبه اختیارات خود را در زمینه ارتقا وتقسیمات کشوری را به شخص معاون اول ریس جمهور ونظر وزیر کشور محول کرده لذا مسولین اوز برای پیگیری ارتقا وبه جریان انداختن پرونده بخش بزرگ وکهن اوز ساز وکار وروال جدید را بررسی واقدام نمایند. با تشکر

 4. دلسوز گفت:

  با سلام و احترام خدمت همشهریان و در پاسخ به کارمند بیمارستان خدا رو شکر هم اعضای شورا و هم آقای احمدی و هم دکتر صباغی کارهای خوبی انجام داده اند ولی به نظر میرسد مسوولین لارستانی اصلا موافق نیستند امیدواریم دکتر صباغی که خود جز همین سیستم بوده بتونه کمک کنه ولی رئیس سیستم لار موافق نیست

 5. شهروند گفت:

  اقای محبی فردی خاکی وفروتن هستند وچندان دنبال خود نمایی نیستند امید واریم که ایشان که ریاست شورای حل اختلاف را داشته اند برای تاسبس دادگاه عمو می در اوز فعالیت نمایند

 6. ناشناس گفت:

  من هم به عنوان کارمند حوزه بهداشت تاکید میکنم شبکه بهداشت مهمترین اولویت شهر بعد از ارتقا شهرستان شدن است که نتیجه ان اشتغالزایی مضاعف بهداشت برای مردم اوز است البته در این راه تلاش های شورای محترم و علی الخصوص جناب اقای محبی بسیار قابل تقدیر است ان شالله که بتوانیم این مهم را با همکاری مردم خیر و همیشه اماده برای کمک به اوز به سر انجام برسانیم
  شبکه بهداشت = اشتغال مضاعف = بازگشت فرزندانمان از کارگری در شهرهای بزرگ به اوز کار با حقوق و مزایای دولتی = مهمترین مزیت بخش برای ارتقا به شهرستان شدن

 7. قابل توجه اقای محبی. وشورای شهر گفت:

  حتما اطلاع دارید که طبق یک مصوبه حدید دولت کار ارتقای مناطق وبخشها به. معاون اول ریس جمهور ونظر وزیر کشور. محول کرده است. بنابر این کار پرونده اوز. را ازین طریق پیگیری واقدام نمایید

 8. بسکتبال گفت:

  آقی محبی سلام
  اگه می شه یه زمین بسکتبال برای ما توی شهر درست کنین.ممنون می شیم

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • چرا. در اوز. مسولین. وشورای شهر. دنبال کارهای. نمایشی. است. واز کارهای. اساسی وعمران. وابادی. خبری نیست. این قبیل. نمایشها وجلسات. برگذار شود. ویا نشود. هیآ. دردی. از مشک...
  شهر وند. از بندر عباس در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • به نظر من تمام مراسم مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ مسکو یک طرف و مراسم مسابقه فینال جام جهانی که مابین فرانسه و کروواسی برگزار شد بخصوص مراسم اهدای جوایز و شور و شعف و خو...
  همشهری دلسوز در مطلب: اندر احوالات جام جهانی فوتبال
 • جلسات هیئت فوتبال اوز هیچ موقع خروجی نداره فقط یه عده کت شلواری میان و ازشون پذرایی میشه و میرن و پشت سرشون هم نگاه نمی کنن...
  عاشق فوتبال در مطلب: هم اندیشی پیرامون فوتبال بخش اوز
 • عرض خسته نباشید به همه عزیزان چه برنامه های شادی خدا رو شکر که شورای محترم برای شاد کردن مردم برای معضل بی برقی و بی ابی تلاش می کنند بابا جان برید مشکل ما حل کنید برید ق...
  محمد رسول در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • به به عجب عملکردی ما همه جا ادعا می کنیم دختر و پسر نداریم ان وقت میان تفکیک جنسیتی می کنند و پارک رو نگهبان می گذارند برای روز دختر خانم صالحی برید از رئیس جمهور کرواسی...
  ارزو در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • سلام متاسف هستم از عملکرد ضعیف شورا ، شما که همش دنبال عکس و مراسم گرفتن هستید بخدا قسم یه کم بفکر شهر هم باشید تو خیابان ملت اب انباری خراب شد که اونجا رو ساختمان شورا ب...
  عارف در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • چنانجه اینگونه مراسمها با حضور. همه خبرنگاران برگذار میشد. خیلی بهتر. بود. اما از نظر خبرسانی. واطلاع. رسانی. چیز. چندان مهمی. پنهان. نمی. ماند. این مراسم. هم. مانند نمای...
  شهروند.ی از اوز در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • از حول حلیم افتادن تو دیگ میشه مصداق همین موضوع . برخی افراد دنبال مسائل اننخاباتی بودند نه روز دختر برای همین خبرنگار را فراموش کروند و بعد هم مدعی هستند...
  علی در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • جناب احمدی، مراسم را اعلام کردند روز دختر و دعوت هم نکردند و انتظار دارند رسانه حضور پیدا کنه ؟ واقعا عجیبه !!!! البته بعضی افراد در این مراسم دنبال .هداف دیگری بودند که...
  امین در مطلب: برگزاری جشن روز دختر در اوز/ گزارش تصویری
 • متاسفانه مدیریت ضعیف شورا باعث شده در چنین عرصه هایی عقب بمانیم ....
  امینی در مطلب: مردم بخش اوز نیز منتظر دیدار چهره به چهره هستند، لطفا فراموش نکنید