پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
 |  ۲۱/ تیر/ ۱۳۹۶ - ۴:۵۰
  |   نظرات: 13 نظر
1,463 بازدید

فریبا صالحی:تقویت وحدت و همدلی بین اعضای شورا و مردم،از اهداف مهم است

پیام اوز/ابراهیم احمدی:پس از اعلام نتایج انتخابات شورای شهر، فریبا صالحی با کسب ۲ هزار و ۷۹۹ رأی از میان ۶ هزار و ۴۴۳ رأی شهروندان، توانست با جلب اعتماد ۴۳ و نیم درصد آرای شهروندان،به‌عنوان منتخب اول شهر اوز، به شورای پنجم راه یابد. گرچه هنوز شورای پنجم عملاً کار خود را آغاز نکرده و شاید همین موضوع موجب شده که خانم فریبا صالحی در گفت‌وگوی خود با ما، جانب احتیاط را رعایت کرده و به جزئیات نپردازد؛ اما شنیدن سخنان و دیدگاه منتخب اول شورای شهر برای خوانندگان می‌تواند جذاب باشد.

 با هم پرسش‌های ما و پاسخ‌های کوتاه خانم فریبا صالحی را می‌خوانیم.

*علی‌رغم معرفی خود در زمان تبلیغات انتخابات، همچنان برخی از مردم به‌ویژه کاربران سایت “اوز امروز”و خوانندگان “پیام اوزخواستار شناخت بیشتر شما هستند.لطفاً خودتان را معرفی بفرمایید.

فریبا صالحی هستم، کارمند رسمی آموزش‌وپرورش منطقۀ اوز. دبیر علوم تجربی متوسطۀ یک، دبیر فیزیک متوسطۀ۲ و دروس آزمایشگاهی،سرگروه آموزشی علوم، فیزیک و زیست‌شناسی، و رابط پژوهشی و آزمایشگاه.۲۰ سال سابقۀ خدمت در اوزدارم. دارای مدرک تحصیلی فیزیک هسته‌ای و دانشجوی کارشناسی‌ارشد فیزیک اتمی مولکولی هستم.عضو اصلی و مدرس انجمن خوشنویسان ایران شعبه اوز و دارای مدرک فوق‌ممتاز خوشنویسی از انجمن خوشنویسان ایران و دانشجوی مرحلۀ استادی رشتۀ خوشنویسی نیز هستم.

*اگر بخواهیم به گذشته برگردیم، هدفتان از داوطلب شدن در شورای شهر چه بود؟

یکی از اهداف مهم، شناخت کمبودها و کاستی‌های شهر، اولویت‌بندی آن‌ها و تلاش برای برطرف کردن آن‌ها در حد توان و اختیارات شوراست. بعضاًمی‌پرسند چرا ادامه‌تحصیل می‌دهم، یا ادامه‌تحصیل ممکن است در فعالیت‌هایم به‌عنوان عضو شورا خلل وارد کند.درصورتی ‌که ادامه‌تحصیلِ من هم در این راستاست تا با توجه به نیروهای متخصص بومی در شهر و شناخت توانمندی‌های خود در ادامه‌تحصیل، در این راه خطیر گام گذاشته‌ام تا بتوان گوشه‌ای از خلأ آموزشی رابا شناخت کافی‌تر برای ارتقای سطح آموزشی از طریق نیروهای بومی برطرف کرد.

*اکنون پس از گذشتِ بیش از یک ماه از انتخاب شما به‌عنوان منتخب اول شورا، دیدگاهتان چه تفاوتی کرده است؟

در این مدت احساس مسئولیتم قوی‌تر شده است و تلاش می‌کنم زمان بیشتری بگذارم تا اهداف و برنامه‌ها و نیازها را اولویت‌بندی کنم. به نظرات و دردِ دل مردم گوش می‌دهم. در سطح شهر بررسی می‌کنم که چگونه می‌توان تحول سازنده ایجاد کرد. وظایف شورا را بررسی می‌کنم تا با خواسته‌های مردم هماهنگ و منطبق کنیم و با شناخت، فعالیت شورای پنجم را شروع کنیم. یکی از اهداف مهم، تقویت وحدت و همدلی بین اعضای شورا از طریق همفکری است که بر روی این مقوله نیز کار می‌کنم.

*برای تقویت وحدت شورای پنجم- که یکی از نیازهای اصلی است- تاکنون اقدام عملی نیز شده است؟

بله؛ رایزنی و صحبت‌هایی شده است. معتقدم این وحدت هم‌اکنون وجود دارد و می‌تواندمستحکم‌ترشود. از شورای چهارم نیز تقاضای حضور در جلسات کرده‌ایم که جلسات شورا شیشه‌ای است و متناسب بازمانی که دارم، در جلسات شرکت داشته‌ام.

*آیا حدس می‌‌زدید در انتخابات شورا به‌عنوان نفر اول انتخاب شوید؟

با توجه به سابقۀ فعالیتم در آموزش‌وپرورش واین‌که هر سال حداقل با ۲۰۰ نفراز دانش‌آموزان و اولیا ارتباط مستقیم داشته‌ام و از دبیران خوش‌نام اوز بوده‌ام، ۹۵ درصد حدس می‌زدم که به‌عنوان نفر اول انتخاب شوم. اما با توجه به شرایط انتخابات و هیجان‌های تبلیغاتی، ۵ درصد هم احتمال می‌دادمبه‌عنوان نفر اول انتخاب نشوم. بسیاری از دانش‌آموزان سابقم به‌صورت خودجوش تبلیغات و فعالیت انتخاباتی می‌کردند.

*شورا اگر بخواهد موفق شود، باید چشم‌انداز ۴ سالۀ فعالیت و برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت را تدوین کند، که برنامه‌ریزی در این باره، نیازمند شروع به کارشوراست.حضرت‌عالی در حال حاضر چه برنامه‌هایی مدنظر دارید؟

برنامه‌های زیادی وجود دارد، اما بهبود و ارتقای سطح کیفی آموزش منطقه و تلاش برای تقویت اشتغال‌زایی به‌ویژه در مورد جوانان، از برنامه‌هایی است که باید مدنظر قرار گیرد.

*از وحدت و انسجام شورا سخن گفتید؛ برای انتخاب و ترکیب هیئت‌رئیسه برنامه‌ای دارید؟

تلاش می‌شود با تفاهم و براساس چارچوب مشخصی حرکت کنیم تا اصل وحدت خدشه‌ساز نشود و همه با هم به مصوبات شورا پای‌بند باشیم. طبعاً اعضای شورا از جمله این‌جانب، برای فرآیند انتخاب هیئت‌رئیسه پیشنهاد‌هایی داریم.

*برای انتخاب شهردار چه پیشنهادی دارید؟

پیشنهادی که به ذهنم رسیده این است که منتخبین،گزینه‌های خود را معرفی و در جلساتی نسبت به این گزینه‌هاهم‌اندیشی کنند  و پس از کاهش اعضای پیشنهادی شهرداری به سطح معینی، نسبت به دعوت از آنان برای اعلام برنامه‌ها و دیدگاه‌هایشان اقدام نمایند تا بتوان گزینۀقوی‌تر و بابرنامه‌تر را انتخاب کرد. ضمناً مشورت درزمینۀ انتخاب شهردار را نباید فراموش کرد.

* از دورۀ دوم خانم‌ها در شورای شهر اوز عضویت داشته‌اند اما متأسفانه علی‌رغم نامزدی در دوره‌های بعد رأی لازم را کسب نکرده‌اند. اکنون شما منتخب اول هستید؛ چه برنامه‌ای برای حفظ اعتماد کسب‌شدۀ شهروندان به‌ویژه بانوان دارید؟

در اوز نیروهای توانمند به‌ویژه در بانوان وجود دارد. تلاش می‌کنیم از توانمندی آنان در عرصه‌های مختلف استفاده کنیم. یکی از برنامه‌ها شناسایی افراد توانمند شهر و تهیۀ بانک اطلاعاتی است که در این بانک بانوان نقش مؤثری خواهند داشت و بی‌تردیدمی‌توانندمنشأ خدماتی شوند. باید به نیروهای علاقه‌مند به خدمت انگیزه داد و تلاش کنیم این انگیزه حفظ شود.

*اوز در سال ۹۵ به‌عنوان دومین پایتخت کتاب ایران و اولین شهر خلاق درزمینۀ کتاب‌خوانی معرفی شد اکنون نیاز است در این زمینه بسیار قوی‌تر و بابرنامه‌تر وارد شویم اما در سال جاری تاکنون برنامۀ عملیاتی ارائه نشده و به شورای بعد محول گردیده است.با توجه به سابقۀ فرهنگی- هنری شما و حیطۀفعالیت‌های فرهنگی شورا، آیا برای این عرصه برنامه‌ای دارید؟

در این زمینه اطلاعات کافی ندارم، اما باید تلاش کنیم توانمندی‌های اوز به‌ویژه درزمینۀ فرهنگی را بیش از پیش مطرح کنیم.

* در پایان اگر سخنی دارید، بفرمایید.

از مردم فهیم اوز به‌ویژه فرهنگیان و فرهنگ‌دوستان که به این‌جانب اعتماد کردند، بسیار سپاسگزارم. ما اکنون نمایندۀ همۀ مردم هستیم، امیدواریم با عملکرد مناسب در شورا بتوانیم پاسخگوی اعتماد شهروندان باشیم. لازم است از رسانه‌هانیز که در اطلاع‌رسانی، نقش مؤثری ایفا می‌کنند، تقدیر کنم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

13 Responses to “فریبا صالحی:تقویت وحدت و همدلی بین اعضای شورا و مردم،از اهداف مهم است”

 1. همشهري دلسوز گفت:

  باتشكر از سايت اوز امروز بخاطر مصاحبه با خانم صالحي و پاسخ هاي منطقي و بدون حاشيه ايشان، اميدوارم ايشان در كنار ساير اعضاي شوراي شهر نيز چهار سال با وحدت و همدلي و بدون اختلاف نظر و حاشيه مفيدو مثمر ثمر براي مردم اوز باشند. البته تا حدودي نگراني دارم كه ايشان ماشاله مسوليت خطير آموزشي دارند كه البته بسيار خوب ميباشد چون تربيت فرزندان مردم اوز بعهداه دارند و در اين راه هم نبايد از فعاليشان كم كنند چون ايشان فردي بومي و دلسوز مردم اوز خواهد بود و بايد سعي نمايند دانش آموزان اوز با رتبه هاي خوب در دانشگاههاي معتبر دولتي و رشته هاي مناسب پذيرفته شوند. نگراني ديگر بنده نسبت به شركت كنندگان دانش آموزان در كنكور امسال اوز بود كه به نسبت ۷۵ درصد خانمها و ۲۵ درصد آقايان ميباشد كه اين نسبت شايسته و مناسب نيست و به نظر ميرسد آقايان كمتر بدنبال كسب علم و تحصيل هستند و نبايد فعاليتهاي غير آموزشي از جمله فعاليتهاي ورزشي و ظهور فردي توانمند مانند مصطفي مرادي منجر به اين بشود كه دانش آموزان اوزي تمام تلاششان بر روي ورزش هاي مختلف بگذارند بلكه در كنار ورزش بايد فعاليتهاي علمي خود را تقويت نمايند كه مردم اوز به چنين افرادي نياز دارند و در اين زمينه بايد فرهنگ سازي كرد و شوراي روي اين مساله كه اساس و پايه براي تربيت كادرهاي مورد نياز ادارات و پزشكان و مهندسان مجرب در آينده خواهد بود تمركز نمايد. اكنون اگر توجه شود در خبرهاي مربوط به جلسات شوراي اداري اوز برگزار ميشود به غير از شهردار و شوراي شهر كليه روساي ادارات غير بومي هستند كه مناسب به نظر نميرسد. با آرزوي مجدد براي خانم صالحي و ديگر اعضاي شوراي شهر. از مديريت محترم سايت اوز امروز تقاضا دارم در گزارش جداگانه ديگري اسامي شهرداران و اعضاي شوراي شهر چهار دوره قبل همراه با عمكرد شاخص آنها هر دوره تدوين و منتشر نمايند.

 2. اوزی دلسوز گفت:

  بسیار کار خوبی کرده اید که قبل از شروع بکار از خانم صالحی منتخب اول پنجم مصاحبه کرده اید. بهتر است با همه منتخبان صحبت و مصاحبه شود و در طول چهار سال هم مردم نظاره گر عمل این افراد هستند و مدیریت سایت که اینقدر هم در انتخابات و هم الان حمایت خود را از این بانو نشان داده اند در پایان شورا پنجم باز مصاحبه بگیرند مردم ببینند که حرف با عمل یکی بوده یا خیر من با پیشنهاد همشهری دلسوز موافقم که از دوره های مختلف شورا از اول تا چهارم معرفی شوند و عملکردشان برای مردم روشن شود تا مردم و دیگران که در جریان کامل قرار نگرفته اند بهتر مطلع شوند .اما همشهری دلسوز مدیریت سایت فکر نکنم همچین کاری انجام دهد. آرزوی موفقیت برای کسانی دارم که خالصانه برای شهر اوز تلاش می کنند .

 3. محمداحسان گفت:

  ان شاءالله که همه اعضای منتخب شورای پنجم دارای فرهنگ شورایی باشند وبرای رای اکثریت اعضا احترام قائل شوند.

 4. شهرونداز تهران گفت:

  از حانم صالحی مهمترین مطالبه مردم بخش کهن اوز سوالی نکردید که مردم بدانند نطر ایشان در مورد ارتقای اوز وچگونگی پیگیری شورا برای ارتقا چیست

 5. دانشجوی. اوزی گفت:

  دردوره. پنجم. شورای. شهر. اولین کار مهم حفظ. بر قراری. وحدت. وانسجام. شورای شهر است تا بتوان کارهای بزرگی مانند. تاسیس. ادارات مورد نیاز مردم. مانند. دادگاه. ثبت. اسناد واملاک. وشبکه بهداشت. ودرمان. مستقل. در اوز مورد توجه. قرار گیرد. تا. در سایه ان. ارزوی. دیرینه مردم. صبور. اوز که. همان. شهرستلن شدن است. تحقق. یابد. خانم. صالحی. در این. ذمینه. ها. کوشا. باشند. که نیازهای. زیر بنایی. اوز می باشد. با تشکر

 6. کارمند بیمارستان. اوز گفت:

  با تشکر. وتبریک به. خانم صالحی نماینده. اول. شورای شهر. خواستم از ایشان. سوال. کنم که در باره ایجاد شبکه. بهداشت ودرمان مستقل. در اوز. چه. اطلاعی. دارند وایا می. دانند که ایجاد. این. اداره که. در تعداد زیادی. از بخشهای. فارس. وجود. دارد. تحول. بزرگی. در عرصه. سلامت. ودر مان. منطقه. ایجاد. میشود وبخش اوز. دارای بودجه مستقل. در این. زمینه خواهد. شد. لطفا در این باره. به. معتمدین. وهیئت. امنای. بیمارستان. برای. تاسیس این شبکه. بهداشت ودرمان. در اوز همکاری. وپیگیری. نمایید. با. تشکر. فراوان

 7. احمد صالحی زاده گفت:

  با تشکر از جواب های شفاف آن سر کار
  سر کار خانم صالحی اقتصاد و فرهنگ دو ابزار رشد وارتقا افراد جامعه شهری می باشد واگر بخواهیم سطح فرهنگ را در جامعه شهری اوز ارتقا دهیم ملزم هستیم ارتقا اقتصادی هم به ارمعقان آوریم سوال بنده این است در خصوص ارتقا اقتصادی جامعه شهري چه راه کارهایی در نظر دارید با کمال تشکر

 8. احمد صالحی زاده گفت:

  سر کار خانم صالحی جهت ارتقا اقتصادی چه برنامه ای در نظر دارید

 9. کارمند بیمارستان گفت:

  سلام و تبریک خدمت خانم صالحی
  خواستم به اطلاعتون برسونم یکی از وظایف شورا در رابطه با بهداشت و درمانه.آیا شما برنامه ای در این خصوص دارید؟
  متاسفانه وضعیت بیمارستان اوز به دلیل سوء مدیریت مسئولین جدیدبیمارستان و دانشکده لار وضعیت نابسامانی داره و بعد از ۱۵ سال به بیمارستان درجه ۲ تبدیل شده

 10. کارمند بیمارستان. اوز گفت:

  همشهریان. عزیز. واعضای. شورای شهر. بدانند که. بیمارستان. اوز. بهد. از. ۱۵. سال. از. رتبه. یک. به. در جه. ۲. تنزل. پیدا. کرده. است. ودر مقابل. بیمارستان. خنج. به. در جه. یک. ارتقا. پیدا. نموده. است. جای. بسی. تاسف. است که. مدیریت. جدید بیمارستان. اوز. در ایبن. باره. سکوت. کرده. وهیچگونه. اقدام. دلسوزانه ای برای. پیشرفت. کار بیمارستان. ندارد وبیمارستان. با سابقه. اوز. در حال. تنزل. است

 11. ابراهیم گفت:

  سمیر
  با توجه به اینکه ادعای تقویت وحدت و همدلی بین خود اعضا و همچنین اعضا و مردم شعار خانم صالحی ست امید است این امر به مرحله تحقق برسد .

 12. […] فریبا صالحی در گفتگو با پیام اوز در مورد سوابق خود گفته است که دبیر آموزش و پرورش است و ۲۰ سال در مدارس دروس علوم، فیزیک و زیست‌شناسی تدریس کرده است. او در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک اتمی مولکولی است. صالحی در رشته خوشنویسی نیز چهره‌ای شناخته شده است و دارای مدرک فوق ممتاز انجمن خوشنویسان ایران است. […]

 13. […] فریبا صالحی در گفتگو با پیام اوز در مورد سوابق خود گفته است که دبیر آموزش و پرورش است و ۲۰ سال در مدارس دروس علوم، فیزیک و زیست‌شناسی تدریس کرده است. او در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک اتمی مولکولی است. صالحی در رشته خوشنویسی نیز چهره‌ای شناخته شده است و دارای مدرک فوق ممتاز انجمن خوشنویسان ایران است. […]

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • باسلام در پاسخ به آقای بیطرف ، بایستی عرض کنم که مهندس صمدی از دید یک کارشناس خبره و دلسوز به زادگاهشان این مطلب را برای روشن شدن افکار عمومی به رشته تحریر درآورده اند ،...
  محمد در مطلب: بررسي جاده مربط، بلوكات و مقايسه آنها با جاده جديد پيشنهادي مسير كهنه قديم – هيرم تلاقي با جاده موجود
 • مطلب بسبار جالبی بود تشکر می کنم از جناب مهندس صمدی که اطلاعات خوب ومفیدی در خصوص طرح جاده مربط وبلوکات ارائه دادند و روشنگری خوبی نمودند.متاسفانه تا کنون طرفداران طرح تن...
  فتحی در مطلب: بررسي جاده مربط، بلوكات و مقايسه آنها با جاده جديد پيشنهادي مسير كهنه قديم – هيرم تلاقي با جاده موجود
 • متاسفانه این رفتارها در شهر قابل مشاهده است و چقدر خوب این ویژگی ها را که در اوز و نقاط دیگر کشور وجود دارد را توضیح دادنه اند و راه جایگزین ان را نیز به خوبی تشریح کرده...
  م. حق شناس در مطلب: ذهن‌های خلاق، ذهن‌های دیکتاتور
 • با تشکر از اقای یادگار فرد بابت دلسوزی. وعلاقه مندی ایشان به. زادگاه خود مطالب ایشان از نظر علمی وتجربی بسیار ارزنده است. اما باید ایشان به صورت عملی در اوز. با نهادهای ا...
  شهروند اوزی در مطلب: بررسی راهکارهای استفاده بهتر و بیشتر از مشارکت های نیکوکاران
 • در پاسخ به شما محمد بیطرف: کدام ترانزیت؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا جاده لار به جهرم هست کی کامیون و.... از لار میآیند به این مسیر؟؟؟؟؟؟ نظر شما کاملا اشتباه است و اطلا هم بیطرف نی...
  در مطلب: بررسي جاده مربط، بلوكات و مقايسه آنها با جاده جديد پيشنهادي مسير كهنه قديم – هيرم تلاقي با جاده موجود
 • متاسفانه بازهم تعصب و دلیل تراشی به ظاهر ۲۰کیلومتر کوتاه میسه ولی رفتدوبرگشت انرا در نظر بگیرید واقعا این مورد به جاده اوز دوراهی ارد گردنه ورا هم ایراد بو د ولی واقعا هم...
  محمد بیطرف در مطلب: بررسي جاده مربط، بلوكات و مقايسه آنها با جاده جديد پيشنهادي مسير كهنه قديم – هيرم تلاقي با جاده موجود
 • مراسم که باحضور قابل توجه مردم شهر ودوستان روستائی وباشرکت همه ی مسئولین برگزار شد قابل تقدیر است جناب سروان سیدرضوی طی خدمات ده ساله اش دراوز با خاطرات خوب وبیادماندنی خ...
  ابراهیم نجم الدینی در مطلب: سرگرد مجتبی مجردی جانشین سروان رضوی در حوزه مقاومت بسیج امام علی (ع) اوز شد
 • جا دارد از سروان سید حسین رضوی که طی ۱۰ سال فعالیت خود همراهی خوبی با شهروندان ومسولین شهری داشته اند تشکر کنیم فردی با کمترین حاشیه که به امور کاری و وظیفه خود پرداخته ا...
  فرهاد محمود ا در مطلب: سرگرد مجتبی مجردی جانشین سروان رضوی در حوزه مقاومت بسیج امام علی (ع) اوز شد
 • ثنا خانم شما که میگید این مقدار بدهی پرداخت شده است از چه منبعی موثقی داری حرف میزنی . آیا شهرداری 4 میلیارد تومان بدهکار است یا خیر...
  محمد در مطلب: سند چشم انداز اوز در افق ۲۰ ساله تدوین می شود/فایل صوتی
 • با سلام خدمت عزیزان من میگم ظرف این مدت چه کار زیر بنایی و عمرانی انجام گرفته است لطفا اطلاع رسانی کنید . من که کارعمرانی در شهر ظرف یکسال گذشته نمیبینم ....
  محمد در مطلب: سند چشم انداز اوز در افق ۲۰ ساله تدوین می شود/فایل صوتی