یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷
 |  ۲۵/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۹:۵۸
  |   نظرات: 17 نظر
1,523 بازدید

علی اصغر حسنی: برخی اوزی ها توافق کردند شهرستان شدن اوز، اعلام نشود

هفت‌برکه (گریشنا): بخشی از سخنرانی حسنی در همایش چهره‌های ماندگار گراش واکنش‌هایی را در لار و اوز به دنبال داشت. علی‌اصغر حسنی نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس نهم و رئیس فعلی شورای شهر گراش در گفتگویی مکتوب با گریشنا این‌بار پرونده‌ای دیگر از موضوع چالش‌برانگیز تقسیمات کشوری در جنوب فارس را از دیدگاه خود بازخوانی می‌کند. حسنی معتقد است شهرستان شدن اوز در ماه‌های پایانی نمایندگی او در مجلس هشتم نهایی شده بود اما با رضایت خود اوزی‌ها پرونده مسکوت ماند و به بعد از انتخابات منتقل شد. بعدی که بعد از شش سال هنوز زمان آن نرسیده است.

این مصاحبه چند روز بعد از همان اظهارات انجام شد و اکنون پس از انتشار در نشریه افسانه گراش در گریشنا منتشر می‌شود.

حسنی: من پیگیر شهرستان شدن اوز بودم

آقای حسنی آیا شما مخالف شهرستان شدن اوز هستید؟

اصلا. برعکس من همیشه پیگیر شهرستان شدن اوز بودم که توضیح می‌دهم. در جلسه چند روز پیش مربوط به همایش چهره‌های ماندگار گراش هم من فقط ۲۰ دقیقه وقت داشتم و مجبور بودم ۳۰ سال پیگیری را مرور کنم. در آن بخش که حساسیت‌هایی به وجود آمد بحث من این بود که با جدا شدن ارد از گراش مخالفت کردیم. آن صحبت کج فهمی‌هایی را به دنبال داشت و عناصر تفرقه‌افکن از این فرصت برای ایجاد اختلاف بین برادران گراش و اوز استفاده کردند.

یعنی شما هیچ وقت مخالفت شهرستان شدن اوز نبودید؟

حق اوز برای ارتقا به شهرستان مورد تاکید من و همه مردم گراش است. همان‌گونه که پس از آن دوره و در زمانی که افتخار نمایندگی مردم لارستان، خنج و گراش را در مجلس شورای اسلامی داشتم به جد پیگیر مساله «شهرستان اوز» بودم و اسناد آن نیز نزد اینجانب و معتمدین اوز موجود است و در صورت ضرورت منتشر می‌شود.

موضوعی که شما در همایش چهره‌های ماندگار مطرح کردید مربوط به چه زمانی است؟

باید دو مقطع تاریخی را از هم جدا کرد. بعد از بخش شدن گراش و قبل از نمایندگی من، در دوره اصلاحات طرحی تهیه شده بود که بر اساس آن دهستان ارد از گراش جدا و منفک شده و با پیوستن به بخش اوز، تبدیل به یک شهرستان شود. من آن وقت مسئولیتی نداشتم و رئیس هلال‌احمر گراش بودم و با جمعی از معتمدین برای ارتقا گراش پیگیری می‌کردیم. مخالفت ما با این طرح خاص و البته جدا شدن ارد از گراش بود.چون اگر ارد از گراش جدا می‌شد دیگر هیچ وقت گراش نمی‌توانست شهرستان شود. این مخالفت طبیعی بود مثلا آیا مردم اوز موافقت می‌کنند که با جدا شدن دهستان بیدشهر و پیوستن آن به بخش جویم، شهرستان جویم تشکیل شود؟

پس در زمان نمایندگی برای شهرستان شدن اوز پیگیری می‌کردید؟

ارادت من به مردم شریف اوز موضوعی تازه نیست و این ارادات و ارتباط سال‌های سال ادامه داشته است و حتی مدتی به صورت همزمان مدیریت هلال‌احمر گراش و اوز را بر عهده داشتم. اما بعد از نمایندگی و به ویژه موفقیت در پروژه شهرستان شدن گراش موضوع شهرستان شدن اوز اولویت اول ما بود. گروهی که شاخص‌ترین افراد آن آقایان احمد خضری، وحدانی و مهندس خضری بودند با هم همکاری داشتیم. کار تا مرحله طرح توجیهی هم رسید. طرح را تحویل وزارت کشور دادیم و کار نهایی شد.

پس چرا اوز شهرستان نشد؟

ما حتی رییس‌جمهور را هم به اوز آوردیم. من بین گراش و اوز پیگیری کردم که احمدی‌نژاد به اوز برود. شاید یادتان باشد که در همان سفر احمدی‌نژاد قول شهرستان شدن اوز را داد و فقط مشکل جمعیت وجود داشت. جمعیت اوز باید به ۴۰ هزار نفر می‌رسید و آن زمان جمعیت بخش اوز و توابع در این حدنبود. ما سرشماری سال ۱۳۹۰ را در پیش داشتیم. در سرشماری اقدامات زیادی انجام شد از جمله همه ماموران سرشماری از خود اوز بودند اما یک شب اعلام شد که لیست سرشماری عوض شده است. یک توطئه در کار بود تا آمار دقیق نباشد ولی با اصرار و تاکید من، خود اوزی‌ها سرشماری‌ را انجام دادند. جمعیت در سرشماری به حدود ۳۴ هزار نفر رسید. یک زونکن از مکاتبات مربوط به شهرستان شدن اوز دارم قرار شد ۶ هزار نفر از عشایر در جمعیت اوز محاسبه شود و جمعیت اوز به بیش از ۴۰ هزار رسید و شرایط شهرستانی اوز محقق شد. حتی ممکن است که تصویب هم شده باشد ولی اعلام نشد.

برخی اوزی‌ها توافق کردند شهرستان شدن اعلام نشود

با وجود رسیدن جمعیت اوز به حدنصابی که احمدی‌نژاد گفته بود چرا باز هم اوز شهرستان نشد؟

چند ماه به انتخابات مجلس نهم مانده بود که مسئولین سیاسی مرکز شهرستان و معتمدین اوز جلسه‌ای داشتند که در آن از معمتدین اوز خواسته شد موضوع شهرستان شدن قبل از انتخابات اعلام نشود و بعد از انتخابات و معرفی نماینده جدید شهرستانی اوز اعلام شود.

چرا باید اوزی‌ها با این موضوع موافقت کنند؟

این تحلیل وجود داشت که اگر قبل از انتخابات اعلام شود به نفع انتخاب من برای بار دوم خواهد شد. به اوزی‌ها قول داده بودند شهرستان شدن اوز را نماینده بعدی که برنامه‌ریزی کرده بودند از لار باشد، اعلام کند.

شما مدرکی هم برای این ادعای خود دارید؟

موضوع در زمان استانداری آقای مهندس صادق عابدین بود. من متن نامه تعهد را در استانداری دیدم که شهرستان شدن اوز بعد از انتخابات اعلام شود و دو تا از معتمدین اوزی که لازم نیست نام ببرم امضا کرده بودند. طرح توجیهی شهرستان شدن اوز آماده و حتی نهایی شده بود. در مقطعی که من نماینده بودم حتی اوزی‌ها نامه‌هایی از روحانیت لارستان هم در موافقت با شهرستان شدن اوز داشتند من همان موقع هم گفتم که به این نامه‌ها دل نبندید و خودتان سخت و سفت پیگیر باشید. الان هم اگر کاری از دست من بربیاید حاضرم کمک کنم.

طرح فرمانداری ویژه را از قبل آماده کرده بودم

موضوع دیگر چالش برانگیز در گفته‌های شما دیدار با آقای آیت‌اللهی و موافقت وی با شهرستان شدن گراش بود. گروهی که در آن دیدار حضور داشتند آن نقل قول را تکذیب کردند.

عکس‌های آن دیدار منتشر شده است . در آن دیدار ۲۰ نفر از گراشی‌ها بودیم و از لار فقط یک نفر که فکر کنم آقای ابراری اسم‌شان باشد حضور داشت. خود آیت‌الله آیت‌اللهی هم از موضوع استان شدن لارستان ناامید شده بودند و هدف‌شان را گذاشته بودند فرمانداری ویژه. موضوع استان لارستان در دیدار آیت‌الله آیت‌اللهی با رهبر معظم انقلاب هم مطرح شده بود. نقل به مضمون مقام عظمای ولایت گفته بودند صلاح نیست استان فارس تفکیک شود و به شکلی استان شدن لار از موضوعیت افتاد و در آن مقطع موضوع فرمانداری ویژه پیگیری می‌شد.

شما هم موضوع فرمانداری ویژه را پیگیری می‌کردید؟ چون در جوابیه‌ای که منتشر شده بود آمده است: «اخذ فرمانداری ویژه نه نتیجه تلاش حسنی که محصول اعتراضات مردمی لارستان و یک نوع عقب نشینی دولت محمود احمدی نژاد بوده است.»

اگر قرار بود با اعتراضات مردمی و آتش زدن بانک امتیازی به مردم لار داده شود چرا افرادی که پیگیری می‌کردند در همان فرصت لار را استان نکردند؟ این حرف‌ها همه برای گول زدن مردم است. من به دو دلیل طرح فرمانداری ویژه لارستان پیگیری می‌کردم اول به دلیلی همان قولی که به آقای آیت‌اللهی داده بودم طرح شهرستان شدن گراش را یک سال کنار گذاشتم تا طرح فرمانداری ویژه هم آماده شود. دوم هم این که برای راضی کردن لاری‌ها که با شهرستان شدن گراش مخالفت نکنند آقای نجار موافقت کرد طرح فرمانداری ویژه هم در دستور کار باشد. لار از پنج آیتم فرمانداری ویژه فقط دو آیتم را داشت و شهرهایی مثل مرودشت و کازرون در آن زمان شرایط بهتری برای فرمانداری ویژه داشتند.

یعنی به نظر شما اعتراضات لار تاثیری در دادن فرمانداری ویژه به لار نداشت؟

گفتم که طرح فرمانداری ویژه از قبل آماده شده بود و روی میز هیات دولت بود. اگر طرح توجیهی آماده نبود فرمانداری ویژه را هم به لار نمی‌دانند. طرح توجیهی را من آماده کرده بودم و حتی عده‌ای از لار به وزارت کشور رفتند که نه گراش شهرستان شود و نه لار فرمانداری ویژه ولی موفق نشدند. با وجود آن که بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس و بعضی‌های دیگر هم همراه آن‌ها بود برای استان شدن به جایی نرسیدند. همان‌ها اگر راست می‌گویند لار را استان می‌کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

17 Responses to “علی اصغر حسنی: برخی اوزی ها توافق کردند شهرستان شدن اوز، اعلام نشود”

 1. ناشناس گفت:

  سلام به نظر بنده اولا باید مشخص بشه اوزیهایی که توافق کردند شهرستان شدن اعلام نشه مشخص بشوند واسه یکبار هم که شده شفاف سازی بشه البته با مدرک مستند

 2. شهروند. اوزی گفت:

  اگر ایشان. با مدرک. وسند. صحبت. می کنند. لطفا. اطلاع دهند که انها چه کسانی. بودند. وبه. چه. علت. این کار کرده اند. تا. برای. افکار عمومی. اوز. روشن. شود چون مساله. ارتقای. اوز. یک. درخواست. دیرینه. ویک. مطالبه. اصلی. همه. اوزیهاست

 3. همشهری گفت:

  من. چندان. صحبتهای. حسنی. را جدی. نمی. دانم. ایشان زیر فشار افکار عمومی مردم که. گفته. بود. من جلوی. شهرستان. شدن. اوز. را گرفتم. این. صحبتها می. کنند. حالا. ارتقای. اوز پیش کش. حسنی ایشان. گفتند به زودی. ووتقریبا. همزمان. اداره. ثبت. اسناد واملاک. در اوز. تاسیس. می کنم. که. انهم. اجرا. نشد. البته. بگویم. ونمابنده. فعلی هم حتی. اسمی. از اوز. در سخنرانیهایش. در مجلس. نمی. اورند

 4. خضری. از بندرعباس گفت:

  نه لاری. ونه. گراشی ونه….هیچکدام برای.ارتقای. اوز. فعالیت. نکرده. ونخواهند. کرد. معتمدین. وفعالان اجتماعی. اوز. باید خودشان. بکدست. وهمصدا. شوند. وبا. تشکیل. یک. هییت ارتقای. قوی. متشکل از همه اوزیهای داخل. وخارج کار بزرگ. را پیگیری. واقدام. نمایند. بقیه. حرفها. وقت. تلف. کردن است. وسبب. دودستگی. میشود. والسلام

 5. مواظب. باشیم گفت:

  همشهریان. مراقب. باشیبم که. می خواهند. بین مردم. در اوز. اختلاف. ایجاد. کنند وهمه. از همدیگر. انتقاد. نماییم. وارامش. منطقه. را به. بزنند. قضیه. امدن. ان. روحانی. دانشمند. که. در گراش. سخنرانی. کرد. یادتان. هست. عاقل. باشیم. وبه. این. حرفها. توجه. نکنید. وهمه. بک. پارچه. باشیم

 6. فرهاد محمودا گفت:

  با سلام . من در مطلب قبلی در سایت ستاره اوز در باره حرف های اقای حسنی در باره اینکه چرا جلوی ارتا اوز و ارد گرفتند توضیحاتی دادم . اما اینبار ایشان در ادامه ان حرف هایشان مطالب جدیدی عرض میکنند که لازم است به این سوالات مردم اوز پاسخ گو باشند
  در این رابطه چند سوال از اقای حسنی داریم که خوب میشود با جواب مستند و مستدل مارا قانع سازند که این عده که نگذاشتند اوز شهرستان شود چه کسانی بودند و مستندات شما چیست ؟ و در این مصاحبه از افرادی چون اقایان احمد خضری مهندس خضری و وحدانی در اینباره نام برده شده است خوب است این همشهریان نیز اگر در جریان بوده و هستند برای مردم بطور شفاف اوز توضیح دهند چه نقشی در این ماجرا داشته اند و چقدر حرف های اقای حسنی در این رابطه بحق و درست است و چه میزان نادرست است .

 7. شهروند گفت:

  اين كار دقيقا توپ را به زمين اوز انداختن و ايجاد تفرقه است و ان شالله با وحدت همه مردم اوز أعم از بومي و مهاجر اين ارتقا انجام خواهد گرفت بدون ان اعمال فراقانوني كه اقاي ايشان قبلا گفته بودند و اما باز هم ميگويم ارتقاي اوز ضامن پيشرفت و اتحاد كل لارستان است لار و گراش و خنج و….

 8. در تایید نظر مواظب باشیم گفت:

  ضمن تایید نظر مواظب باشیم
  با توجه به اینکه در شرایط زمانی خاص بسر میبریم .بهتر است از طرح،مسایل تنش زا خوداری شود و مسولان اوز بدون هرگونه سرو صدایی و در چارچوب قانون و مقررات در جهت تحقق خواسته ها و تاسیس ادارات مورد نطر و بدون اعتراض و ریر سوال دیگران اقدامات لازم انجام دهند. در روزهایی که اوز منتظر انتخاب شدن پایتخت کتاب ایران میباشد و در آستانه سال جدید و برگزاری روز اوز هستیم بنابراین آرامش و امنیت ضروری است

 9. شهروند گفت:

  اين را هم بگويم اين اعمال و حرفهاي مشكوك هرگز نبايد موجب دلسرد شدن دست اندركاران پرونده ارتقا شود حتي اگر ايشان نامي هم از اوزي هاي امضا كننده نامه ببرند ما بايد از اين زاويه به انها نگاه كنيم كه دست اندر كار بوده اند و براي پيشبرد پرونده زحمت ميكشيدند و حال اگر بعد انتخابات كساني ديگر به وعده وقت نكرده اند تنها قصور همشهريان ماست نه تقصير. انها فقط براي حفظ ارامش مردم منطقه و نيت خير اين كار را كرده اند.

 10. NF گفت:

  باسلام؛
  هر از گاهي اخباري نو در باره شهرستان شدن اوز به گوش ميرسد انهم از كجا،چگونه و چرا؟؟
  دلسوزان و مسئولين محترم اوز ايا وقت ان فرا نرسيده است كه ديگر دل خوش به وعده و اخبارهاي پوچ و خالي نبنديم و از شعار دادن پرهيز كنيم.؟؟
  ايا فرمايشات جناب حسني خواسته يا ناخواسته بوي تفرقه نمي دهد؟
  ايا بازهم منتظر وعده هاي دور از منطق بزرگان گراش و لار براي ارتقاي شهرمان و شهرستان شدن اوز خواهيم ماند؟؟
  و شايد منتظر مانده ايم تا شهرستان شدن( ارد )را همراه با اوز به جشن و پايكوبي بپردازيم.
  اوزي كجاي،
  زمستان به سررسيد و بهار در راه است
  وقت بيداريست همه با هم بيدار شويم،
  همه با هم بيدار شويم،همه با هم متحد شويم
  زنده باد اوز،زنده باد اوزي

 11. ناشناس گفت:

  حرف حسنى باور نكنيد.مواظب تفرقه افكنى باشيد.

 12. ناشناس گفت:

  اقای حسنى مى خواهد فكر مردم نسبت به خود تغيير دهد وهمه به اين فكر بيفتند كه چه كسانى نمى خواستند شهرستان شدن اوز اعلام شود .حسنى مكر تو مى كذاشتى كه اوز شهرستان شود؟

 13. دلسوز گفت:

  فقط میخان بین مردم اوز تفرقه بندازن

 14. ابراهیم نجم الدینی گفت:

  بعدازدوبارصحبت جناب حسنی دررابطه بااتفاقاتی که درکل لارستان افتاده.صحبت های متفاوتی درحال انجام است عده ای آگاهانه ومطابق منطق وبه دورازتعصب وبعضاً روی احساسات وعدم آگاهی. دوستان افکارونیت خیرخواهانه ما مردم اوز به شهادت دوست ودشمن برکسی پوشیده نیست ما دارای حق وحقوقی ازدست رفته درمنطقه(بحث ارتقا)لارستان هستیم هم مسولین بالا هم لاریها مسول وهم افرادیکه دراین زمینه صاحب نظرهستند به دورستی آگاهند که این حق مسلم ماست مگر متوجه نیستندکه بخشی با قدمت نزدیک به ۷۰سال درنقشه ایران وجوددارد ودارا همه امکانات وزیرساختهای موجودازهمت وسخاوت مردمش تاحتی جاده وساختمان اداره اش ومیزکارمدیراداره اش پس چرا؟واین چرا که کراراً پرسیده میشود دیگرنیازی نیست هرازگاهی به این وآن بتازیم همان طوریکه بزرگان وخیران درجهت کمبودها ما هیچوقت نه نگفته اند ماهایکه دراینجا سکونت داریم آستین بالا زده بطوریک فرضیه پی این کار بگیریم مطمناً نتیجه میدهد ما نشسته ایم که شهرستان برایمان بیاورند مگرهمچون کاری شدنی ست؟؟انتظاروتوقع بی جاست ماهیچ گونه کمبودی وضعفی هم نداریم بچه تاگریه ودرخواست نکند شیر به او داده نمیشود هرکاری حرکت باید قلم وقدم با هم باشد درغیراینصورت ناممکن است حالا اقای حسنی شعاربدهد به نفع یا به ضرر اگرلطف کرده خدا خیرش دهداگرظلم کرده بخودش کرده اگرقصدایجادتفرقه کرده چرا ما هوشیارنباشیم که آقای حسنی گولمون زندمگرما نابالغیم ازاین پس اگرحسنی میتواند مابایدبگویم ماهم میتوانیم چراایشان تعارف کنداگرازدستش برآید برایمان میکند معلومه ما مرده ایم والسلام

 15. ناشناس گفت:

  در اینجورمواقع مردم متوجه میشوند با فرهنگ بودن یعنی چی

 16. همشهري خواستار روشنگري گفت:

  مسائل مرتبط با ارتقا هر روستا، بخش، شهر و استان در كشور در چارچوب تصميمات زيرمجموعه وزارت كشور ميباشدو بهتربود بخشدار محترم اوز و فرماندار ويژه لارستان در مورد گفته هاي آقاي حسني اظهار نظر و ديدگاه خودرا بيان ميكردند چون از ديد اقاي حسني ارتقاي گراش خارج از موازين و مقررات جاري كشور و با رايزني و حمايتهاي خاص خارج از عرف صورت گرفته و جلوگيري از ارتقاي اوز نيز در همين رابطه بوده است..

 17. محمد گفت:

  باسلام دربخشی از مصاحبه حسنی امده که ما ریئس جمهور رابه اوز اوردیم این جمله یک دروغ محض هستش وازاین حرف ایشان میتوان فهمید که تمامی صحبتهای ایشان دروغ میباشد

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • با سلام. هشت سال و اندی از شهرستان شدن گراش می گذرد در طول این سال ها از جمعیت اوز کاسته شده ولی جمعیت گراش افزایش یافته هست.علت مهاجرت اوزی ها چیست و عدم مشارکت انان چیس...
  گراشی در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • بازهم. اوز. بازهم کتاب. وکتابخانه وبازهم. موزه. و فعالیتهای فرهنگی. تکراری. و....... اما دریغ از سایر فعالیتهای اجتماعی. واقتصادی که در دیگر. شهرهای. مجاور ما. در جریان....
  کارمند دلسوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • از فعالین عرصه فرهنگی تشکر میکنیم پیشنهاد. دارم بک همت. جمعی برای کارهای. عمرانی. وتوسعه وپیشرفت در ذمینه های دیگر اجتماعی. واقتصادی. در اوز. ایجاد. شود تا توجه. سرمایه گ...
  مهندس عمران ساکن در اوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • بسیار خوب. وقابل ستایش است. فعالیتهای همشهریان. عزیز. اما. شورای شهر. باید. برای. اسقرار. دادگاه. ثبت اسناد. وشبکه بهداشت. ودرمان. برنامه. داشته. باشد. وباید. از طریق. سخ...
  شهروند اوزی در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • تعدادی از کتابها بعنوان کتاب مرجع میباشند که باد در حفظ و نگهداری انها دقت شود و قابل امانت دادن نیستند و فقط در محیط کتابخانه قابل استفاده خوانندگان و علاقمندان میباشد...
  همشهری دلسوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • کیفیت تحصیلی دانشگاه آزاد الان از مقطع ابتدایی دهه شصت که ما تحصیل می کردیم پایین تر است....
  همشهری در مطلب: برگزاری امتحانات نیمسال دوم در دانشگاه پیام نور اوز
 • افرین به نماینده فعال شورای جویم در شورای شهرستان امیدوارم ما اوزیها نیز به جای اینکه دنبال کسب عناوین مختلف باشیم درصدد خدمت به شهرمان براییم باید اخرین میخ را بر تابوت...
  امیر در مطلب: حماسه‌ها گاه در شکست‌ها ساخته می‌شوند
 • در تایید صحبتهای آقاعلی رضا باید عرض کنم که ،به شخصه از نزدیک در جریان مشکلات پیش رویشان هستم علی الخصوص، آقای اکبری( مسئول واکسن) با توجه به غیر بومی بودنشان در این مدت...
  دلسوز در مطلب: سند چشم انداز اوز در افق ۲۰ ساله تدوین می شود/فایل صوتی
 • چندین ساله اینگونه اخبار از دانشگاه آزاد اوز به گوش میرسه بگذارید یه بار از دانشگاه پیام نور باشه...
  خطاب به همشهری 4627 در مطلب: برگزاری امتحانات نیمسال دوم در دانشگاه پیام نور اوز
 • شوراها در شورای شهرستان نماینده دارند و شورای اوز دارای نماینده در شورای شهرستان میباشد بنابراین ایشان باید اطلاع رسانی کنند و ترتیب اینگونه جلسات را بدهند همان کاری که ن...
  خطاب به کارمند در مطلب: حماسه‌ها گاه در شکست‌ها ساخته می‌شوند