دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
 |  ۲۹/ فروردین/ ۱۳۹۷ - ۸:۴۲
  |   نظرات: بدون نظر
547 بازدید

دانشگاه پیام نور اوز میزبان اجرای ۲۴ نفراز نقالان کوچک شاهنامه

اختتامیه جشنواره شاهنامه خوانان و نقالان کوچک شامگاه ۲۸ فروردین، در سالن پروین اعتصامی دانشگاه پیام نور اوز برگزار شد.

این مراسم با همت اداره آموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز و پژوهشسرای بدری با همکاری داوران و ناظران از انجمن ادبی تائب برگزار شد.

سیاوش کریما که به اتفاق آیدار مختاری اجرای این مراسم را به عهده داشتند، گفت: جشنواره شاهنامه خوانی برای اولین بار استان فارس در مقطع پیش دبستانی تا کلاس سوم ابتدایی در اوز برگزار می شود.

محمد رضا رضایی رئیس آموزش و پرورش گفت: فردوسی زحمات زیادی برای ادبیات فارسی کشید و جا دارد ما ایرانیان برای قوام و دوام آن بکوشیم. این امر با یادآوری و قرائت اشعار و کتب این شاعران ارتباط تنگاتنگ دارد. وی با تقدیر از کلیه دست اندرکاران، مربیان و اولیا افزود: این کار خلاقانه برای اولین بار در اوز اجرا می شود.

عبدالله وحدانی به عنوان نماینده هیئت داوران گفت هیچ آغاز و انجامی وجود ندارد. پس از فروپاشی ساسانی شاید به ظاهر ایران شهر فرو پاشید اما مردم فرهنگ خود را حفظ کردند. پس از حمله اعراب ایران ایدئولوژی آنان را پذیرفت اما زبان و فرهنگ خود را حفظ کرد و سند آن شاهنامه و خداینامه و ابیات بیهقی است.

وی با تشکر از آموزش و پرورش، ارشاد و پژوهشسرای بدری گفت: امسال شاهنامه خوانی در قالب نقالان کوچک داشتیم و برگزیدگان آن معرفی می گردند.

سخنان عبدالله وحدانی را از طریق فایل صوتی زیر می توانید بشنوید.

فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز نیز با تشکر از دست اندرکاران اظهار امیدواری کرد این جشنواره بتواند در تقویت کتابخوانی و دوام ادبیات کهن تاثیر گذار باشد.

سخنان فروغ هاشمی را از طریق فایل صوتی زیر می توانید بشنوید.

ایراندخت صدیقی مدیر پژوهشسرای بدری دیگر سخنران این مراسم گفت: یکی از رسالت های پژوهشسراهای کشف استعدادهاست و ما نیز تلاش می کنیم علاوه بر علوم جدید بر روی ادبیات و هنر نیز تمرکز داشته باشیم. وی ضمن تشکر از دست اندرکاران از تلاش عبدالله وحدانی، میر هاشم ریاحی، بهرام رفیعی و مهراب احمدی داوران این جشنواره به نیکی یاد کرد.

در حین مراسم ۲۴ نفر از نقالان کوچک از مقطع پیش دبستانی تا سوم ابتدایی به شرح زیر به شاهنامه خوانی پرداختند.

مقطع پیش دبستانی:

آلما امینی از کرانی، عارفه دری از سعادت  به صورت انفرادی، حمیرا ملایی، آلما ارژنگ و احمدی از موسسه خلاقیت به صورت گروهی اجرا کردند.

کلاس اول:

رمیصا زمانی از آفرینش ، حمیرا فدایی از سعدی هود، دیانا شفائی و آوا حاجی از آفرینش و ستایش حسینی از کهنه به صورت انفرادی و تاینا وحدانی، رمیصا پاداش و آلما سروش از آفرینش به صورت گروهی اجرا داشتند.

اجرای حمیرا فدایی و رمیصا زمانی را به ترتیب از طریق فایل صوتی زیر می توانید بشنوید.

کلاس دوم:

بهار محمدی از کفایت رحیمی بیدشهر، نگار مختاری از احمدی کوره، مهرنا کمالی از کرانی، رها رشیدی از احمدی کوره اجرای انفرادی داشتند و اجرای گروهی  را ستایش حسینی قیری، سارا جمشیدی و رمیصا محمودی از آموزشگاه کوثر داشتند.

 اجرای احمد هاشمی را از طریق فایل زیر می توانید بشنوید

کلاس سوم:

شیدا زبیری از سعدی هود، ملینا خوانساری از کرانی، احمد هاشمی از گلار، ستایش درمان و هلما فتحی از عبداللهی بیدشهر اجرا کردند.

در پایان این مراسم ۲ ساعته از هدایت الله نامی نماینده هیدت امنای دانشگاه پیام نور، عبدالله وحدانی، میرهاشم ریاحی، بهرام رفیعی و مهراب احمدی داوران جشنواره، باشگاه کتابخوانی پروانه ها و  نقالان کوچک شاهنامه خوان با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • بسیار عالی مبارکه درخشش تیم اوز باعث افتخاره در این رشته ورزشی. آفرین بر شماها به امید موفقیت جوانان برومند این خطه خدا قوت عزیزان گل...
  شهروند در مطلب: درخشش ورزشکاران و داوران اوزی در مسابقات مچ اندازی انتخابی تیم ملی
 • خانه ها و ادارات و مكانهائي كه از كولر آبي استفاده مينمايند براي خنك تر شدن هوي ساختمان و اطاق و مغازه و بهبود راندمان كولر آبي ، سعي نمايند روي سقف كولر هاي خود مقواي ضخ...
  همشهري دلسوز در مطلب: بررسی مشکلات حوزه برق در کمیسیون امور شهر اوز
 • تشکر از کمیسیون امور شهر و جناب اقای محبی و خسته نباشید به مهندس عباسی پر تلاش...
  ساسان پیرزاد در مطلب: بررسی مشکلات حوزه برق در کمیسیون امور شهر اوز
 • مشکلات برق بدلیل خشکسالی و عدم تولید برق از نیروگاههای برق آبی سرتاسریه پس مسوول محترم کمیسیون وقت رییس محترم برق را بیخودی تلف نکنید و بجایجلسات فرمالیته و تبلیغاتی به ف...
  ایرانی در مطلب: بررسی مشکلات حوزه برق در کمیسیون امور شهر اوز
 • با سلام خدمت تمام اعضای کمیسیون امور شهر و تشکر از زحمات این عزیزان و تشکر ویژه از جناب عباسی دلسوز و دوست داشتنی...
  انجمن نواندیشان اوز در مطلب: بررسی مشکلات حوزه برق در کمیسیون امور شهر اوز
 • با تشکر از جناب مهندس وبانی خیر جناب اقای راهپیما لطفا اعلام کنند که حدودا چه مدت زمان برای اتمام کار بیمارستان راه پیما در نطر گرفتند...
  شهروند اوزی در مطلب: توضیحات تکمیلی مهندس ره انجام مدیر پروژه بیمارستان یکصد تختخوابی راه پیما
 • به هئیت کوهنوردان شهرمان که قهرمانانه به ارتفاعات۴۳۷۵ متری لاله زارکرمان صعودکرده اند شادباش وتهنیت میگویم .وبه خاطریکه نام یکی ازقهرمانان ازقلم افتاده نشوداز نوشتن نام ت...
  ابراهیم نجم الدینی در مطلب: هیئت کوهنوردی اوز به ارتفاعات ۴۳۷۵ متری لاله زار کرمان صعود کرد
 • با درود مجدد به خير محترم جناب آقاي راه پيما براي اقدام ارزنده و جسورانه كه نتايج اقداماتش در خدمت به مردم اوز و توابع خواهد بود. موارد زير پيشنهاد ميگردد تا درصورت لزوم...
  همشهري دلسوز در مطلب: توضیحات تکمیلی مهندس ره انجام مدیر پروژه بیمارستان یکصد تختخوابی راه پیما
 • تصاوير گوياي خوب بودن مراسم كوهنوردي است .انشااله هميشه با دلي خوش و روحيه قوي اين ورزش فرح بخش و نشاط آور ادامه داشته باشد .در تصوير دوم كه چادرها نصب شده است ظاهرا وسط...
  همشهري .. در مطلب: هیئت کوهنوردی اوز به ارتفاعات ۴۳۷۵ متری لاله زار کرمان صعود کرد
 • باتشکر. از اقای. راهپیما بخاطر. این. همت. بزرگ. خداوند. بیشتر به ایشان. خیر. وبرکت. دهد. خیلی. لازم. وضروری. است که همه. مسولین. ومعتمدین. شهر. ا زایشان. قدردانی. وپستیبا...
  همشهری. لز شیراز در مطلب: توضیحات تکمیلی مهندس ره انجام مدیر پروژه بیمارستان یکصد تختخوابی راه پیما