چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
 |  ۲۹/ شهریور/ ۱۳۹۶ - ۸:۰۴
  |   نظرات: 24 نظر
774 بازدید

تجلیل از پاکبانان،نماد قدرشناسی مردم فرهنگی اوز

حضور سینا نامی قاری قرآن دقیقا راس ساعت اعلام شده آغاز مراسم تجلیل از پاکبانان اوز (۲۰:۳۰)،در جایگاه سالن پروین اعتصامی دانشگاه پیام نور اوز، این نوید را به شرکت کنندگان داد که وقت آنان برای تاخیر دیگران تلف نخواهد شد.

محمد(فریاد)خواجوی مدیر اجرایی و مجری مراسم  با تشکر از مسئولین و معتمدین و سایر شرکت کنندگان درمراسم( بدون ذکر نام) به ویژه ۳۰ نفر از پاکبانان حاضر درمراسم، تریبون را به محمود محبی از اعضای شورای شهر سپرد.

 

تاکید دین اسلام بر بهداشت نشان از اهمیت این مقوله در اسلام دارد

محبی تاکید دین اسلام برپاکیزگی و بهداشت را نشان از اهمیت این مقوله در اسلام دانست و کار بزرگ و معنوی گروه دوستداران بهداشت محیط اوز در خدمت به بهداشت محیط و تجلیل از پاکبانان را ستود.

مردم و مسئولین قدرشناس پاکبانان هستند

آتش فراز بخشدار اوز از قدرشناسی مردم و مسئولین از پاکبانان سخن گفت و افزود: گروه دوستداران بهداشت محیط از سازمان های مردم نهاد است و توسعه فرهنگ محیط زیست با همکاری سازمان های مردم نهاد محقق می شود. بخشدار پیشنهاداتی نیز دراین زمینه ارائه داد که خلاصه آن ها عبارتند از: تشکیل خانه محیط زیست و ارائه پیشنهادات کاربردی به شورا وشهرداری، حذف کیسه های پلاستیکی در زمان خرید و آموزش و اجرای تفکیک زباله.

پخش کلیپی از فعالیت شبانه روزی پاکبانان اوز و مصاحبه با برخی از آنان توسط دفتر صدا و سیما اوز و کلیپ فعالیت گروه دوستداران بهداشت محیط اوز در ۲ سال گذشته بخش بعدی مراسم بود.

شورا و شهرداری، شهروندان و انجمن های مردم نهاد، ۳ ضلع حافظ بهداشت محیط هستند

مهران عسکری نائب رئیس شورای شهر انجمن های مردم نهاد در جوامع توسعه یافته را رابط مردم ومسئولین دانست که باید تلاش شود در کشورهای در حال توسعه نیز به آن ها بهای بیشتری داده شود. وی گفت: حمایت از انجمن هایی مانند دوستداران بهداشت محیط از وظایف شورا و شهرداری است زیرا این فعالیت ها به رضایت مندی شهروندان می انجامد. حمایت شهرداری از پاکبانان و تلاش برای تامین حقوق آنان در موعد مقرر و توجه به مسئولیت ها شهروندان در مقوله بهداشت محیط از دیگر مواردی بود که نائب رئیس شورا بر آن تاکید کرد.

نونهال رمیصا زمانی که تا چند روز دیگر در کلاس اول ابتدایی اولین سال تحصیل رسمی خود را آغاز می کند با شیوایی خاص خود شعری در وصف پاکبانان قرائت کرد. یونس موذنی فرهنگی بازنشسته و از اعضای انجن ادبی تائب اوز نیز در سروده خود از پاکبانان تجلیل کرد.

قرائت متن کوتاهی از سوی احمد رحیمی مسئول امور شهر و تنظیف شهرداری و دل نوشته دختر پاکبان توسط خواجوی مجری مراسم و تاکید بر این  عبارت که «هرپسماندی که بر زمین می افتد قامت یک نفر را خم می کند» و سایر توصیه های بهداشتی بخش های دیگری از مراسم بود تا نوبت به فریناز تورانی برسد که به نمایندگی از دوستداران بهداشت محیط اوز به خلاصه ای از فعالیت گروه بپردازد.

احترام به طبیعت، احترام به زندگی است

تورانی گفت: احترام به طبیعت، احترام به زندگی و احترام به زندگی احترام به خالق است. وی آغاز فعالیت مجازی  گروه را از آذر سال ۹۴ و فعالیت عملی را از پاکسازی جاده اوز- کوره در همین سال و تداوم این فعالیت در طی سال اعلام کرد. ادامه فعالیت گروه در راستای فرهنگ سازی با تداوم فعالیت پاکسازی محیط، سخنرانی در مساجد و مدارس، نصب بنر، توزیع کیسه زباله در مناسبت ها، پاکسازی طبیعت پس از سیزده بدر، تشکیل کمپین بدون زباله با امضای ۸۰۰ نفر، دایر کردن غرفه در روز اوز و…معرفی شد.

تجلیل از ۳۰ نفر از پاکبانان با تقدیم هدایایی که از سوی اعضای گروه دوستداران بهداشت محیط و سایر شهروندان تامین شده بود در ۲ نوبت جداگانه پایان بخش این مراسم بود.

اسامی ۳۰ پاکبان شهر اوز که مورد تجلیل قرارگرفتند

ابراهیم خلیفه، نظام سنجر ذهی، حمید کارگر، امید جوادی، ایوب عباسی، روح الله رفعتی، محمد عباسی، حسین ستاری، سید جواد موسوی، منصور آشیانه، علی حاجیانی، عزیز نقیبی، الیاس عباسی، عادل محمودی، علی خاور نیا، جان مراد اورنگ، مهدی حسنی، صفر محمدی، مجید کجویی، بهنام نرمش، محمد فرامرز پور، رحیم رستم پور، امرالله علی نژاد، علی بخش آسایش، احمد عابدی، سهراب یادگاری، شهرام پیرزاد و احمد رحیمی.

در این مراسم علاوه بر تقدیر از خدمات اعضای گروه بهداشت محیط اوز از فرید نامی مدیر گروه و فائزه رضایی، هدایت الله نامی نماینده هیئت امنای دانشگاه پیام نور، نوید خادم پور شهردار سابق و احمد خضری سردبیر عصر اوز و ابراهیم احمدی مدیر مسئول سابت اوز امروز و نشریه پیام اوز در انعکاس اخبار فعالیت گروه تقدیر شد.

این مراسم که راس ساعت تعیین شده آغاز شده بود پس از ۸۰ دقیقه، در ساعت ۲۱:۵۰ به پایان رسید اما به نظر می رسید کسی خسته نشد و همگی از مراسم راضی بودند. برنامه ریزی منسجم گروه برای مراسم، اجرای قوی، برنامه های متنوع، سخنرانی های کوتاه، تلاش برای خروج از کلیشه، تجلیل از فشر زحمتکشان بی ادعا و…از دلایل این رضایت بود.

گروه بهداشت محیط  اوز فرهنگ سازی را در دستور کار دارد. می توان از این مراسم نیز در راستای ترویج فرهنگ قدرشناسی از تلاشگران بی ادعای پاکبان، در سایر شهرها  الگو برداری کرد.

عکس از: فاطمه کمالی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

24 Responses to “تجلیل از پاکبانان،نماد قدرشناسی مردم فرهنگی اوز”

 1. محمداحسان گفت:

  مراسم خیلی خوبی بود مردم اوز واقعا قدرشناسی خودشان از این قشر مفید و زحمتکش را نشان دادند.

 2. صمدانی گفت:

  سلام متاسفانه زحماتی که آقای خادمپور شهردار وقت در باره پاکبانان وامکاناتی که در شهر جهت بهداشت محیط انجام داده بودن نادیده گرفته شده هیچ قدر دانی ازایشان بعمل نیاوردن جای تاسف است

  • حاضر در مراسم گفت:

   جناب صمدانی ک انگار تو مراسم اصلا حضور نداشتی و الکی داری جو بهم میزنی نوید خادمپور جزو سخنران ها بود که به برنامه نرسید ولی به بهترین شکل ممکن ازش تشکر شد.بهترین شکل ممکن معنیش بزرگنمایی نیست.معنیش ادای حق کردن هست ک ازش یاد شد.کامنتای دیگه رو بخون جوابت دادن

 3. سحر گفت:

  برنامه عالی بود .جنالب صمدانی اتفاقا برنامه برخلاف بقیه ی برنامه ها از هیچکس زیاد نام برده نشد و بزرگنمایی الکی و دم دستی نشدولی نام آقای خادمپور به میان اومد و از ایشون سپاسگزاری شد در خبر هم هست

 4. ناشناس گفت:

  با عرض سلام … از آقای شهرام پیرزاد هم خیلی خیلی تشکر میکنیم …بخاطر اینکه واقعا به شهر رسیدگی میکنن

 5. شهروند گفت:

  باید از آقای خادمپور هم تشکر میکردن ..به خاطر زحماتی که واسه شهر اوز کشیدن …..

 6. علی گفت:

  حاشیه رو ول کنین که همیشه حرف برای گفتن هست.برنامه خیلی خوب بودخیلی هم پاکبانا خوشحال بودن

 7. سنا شهروند اوز گفت:

  جناب صمدانی همیشه در شهر اوز این رسم بوده که زحمات قبلی ها به فراموشی سپرده می شود از آقای خادم پور شهردار سابق که جای خود داشت قدردانی نشد و حتی از آقایان مسعود باقرزاده و فرهاد پیرزاد که وضعیت تنظیف شهر را از بدو ورود آقای خادم پور به عنوان شهردار متحول کردند و سطح شهر را برای جمع آوری زباله به چند منطقه تقسیم کردند وساعات جمع آوری زباله را تنظیم کردند و بنر زدند واطلاع رسانی کردند وخلاصه مطلب کار جمع آوری سطح شهر را سامان دادند نه اسمی برده شد و نه توی جلسه بودند . واقعا توی عکس نگاه کنید آقای محمد علی پیرزاد چه نقشی داشته و یا سایرین که تازه کار هستند . اوز امروز لطف بفرمایید بدون هیچ تعارفی انعکاس بفرمایید . متشکرم

  • مدیریت گفت:

   مراسم تجلیل از پاکبانان توسط گروه بهداشت محیط اوز بود که نسبت به سایر مراسم ها از نقاط قوت زیادی برخوردار بود. از شهردار سابق تقدیر شد اما اگر انتظار باشد از همه نام برده شود شاید امکان پذیر نباشد. انرژی مثبت این مراسم را با مسائل حاشیه ای که بوی کیش شخصیت می دهد منفی نکنیم.

  • حاضر در مراسم گفت:

   مغرضانه حرف میزنید.قرار بود از قدیمی ها حتی تجلیل بشه.ولی فرصت و هزینه نبود.در مراسم بعدی میشع‌ اسم آدمای خودتون خراب نکنید.

 8. ابراهیم گفت:

  نهال شهروند اوزی
  مراسم بی کم و کاست بی نقص مجری بی نظیر .آقای صمدانی خوبه که در سالن تشریف داشتی

 9. علی گفت:

  مراسم تجلیل از پاکبانا بود نه از کارکنان شهرداری و شهردار در این مورد اگه خواستین تجلیلی انجام بشه یک مراسم معارفه بذارین از شهردار قبل هم تقدیر کنین با حاشیه سازی جو خراب نکنین .برنامه به این زیبایی چرا به ریشه ی مثبت اون نگاه نمیکنین .ما سپاسگزار جناب خادم پور هم هستیم ولی کلا همه چی رو دارین با هم قاطی میکنین

 10. شريف بازرگاني گفت:

  أحسنتم خدا قوت

 11. اوز من گفت:

  چقدر خوب دست همه درد نکنه خوشحال هستیم که اوز در زمینه فرهنگ سازی انجمن هایی مثل تاگاره و بهداشت و رابطین بهداشت و شورای محلات و یاوران و اینها را داره که برای رضای خدا دارن تلاش می کنند از همه آنها تشکر میکنم و خسته نباشید میگم به عزیزان همشهری که مرتب پیام ها و برنامه ها رو میخونم.

 12. علی گفت:

  اقای ابراهیم عزیز من که از مجری انتقاد نکردم ومن بخاطر پاکبانان عزیز در انجا حضور داشت

 13. همشهري خارج از گود گفت:

  در يك كلام آفرين . از متن خبر و نظرات مثبتي كه منتشر شده است نشان ميدهد كه بسيارعالي بوده اميدوارم اينگونه مراسمها سرمشقي براي تقدير از كليه افراد زحمت كش و دلسوز جامعه شهر اوز در هر رده شغلي كاري ، كارمندي و افراد خير باشد و از آنان به نحو مقتضي و شايسته مورد تقدير قرارگيرند

 14. شهروند اوزی گفت:

  باتشکر از جناب بخشدار خدمت شما عرص کنم که مردم در انتطار دایر شدن اداراتی که قول انرا داده اند هستند مرکز خدمات کشاورزی دامپزشکی اداره ثبت اسناد لطفا پیگیری نمایید تا سریعتر اقدام شود با تشکر

 15. همشهري دلسوز گفت:

  پيشنهاد ميشود مديريت محترم سايت در جهت بهبود سايت، همانگونه كه در بسياري از سايتهاي خبري مرسوم ميباشد. درانتهاي هرخبر، عناوين خبرهاي مرتبط با موضوع خبر نيز درج نمايند تا خوانندگان از سوابق برگزاري هرخبري و دست اندركاران مطلع شوند كه براي مثال برگزاري اين مراسم مسولان ومردم از چه زماني درگير برگزاري اين مراسم بوده اند. بعبارتي سوابق برگزاري مراسم براي اطلاع مردم مشخص شود.

 16. همشهری اوز گفت:

  از آقای عسکری نایب ریئس شورا شهر بخاطر تلاش هایشان تقدیر و تشکر می کنیم که به شیوایی و به خوبی سخن گفتن و همچنین از آقای امیری سرپرست شهرداری و کارکنان و پاکبانان زحمت کش شهر داری نهایت سپاسگزاری را داشته و خدا قوت می گویم.

  • ناشناس گفت:

   سلام تشکرازتمام کسانی که قدردانی کردن واقعاادم های زحمت کشی هستن الله خیرشون بده……ولی اگراقای خادم پوربودخیلی بهتربودمراسم

 17. ... گفت:

  ممنون از جناب احمدی پوشش خبریتون عالیه .خوشم اومد تو این برنامه تعریف و تجلیل الکی از هیچکس نشد.مجری اصلا اسم نیاورد به صورت کلی گفت خوش آمدید

 18. شهروند گفت:

  شهروندی که نوشتن چرا آقای محمد علی پیرزاد تو مرلسم بودن
  باید بگم که زحماتی که آقای محمدعلی پیرزاد واسه شهرداری اوز کشیده بیشماراست

 19. شهروند اوزی گفت:

  به شخصه تشکر میکنم از تلاش های فراوان افای شهرام‌ پیرزاد .‌احرشون با خدا . تلاششون‌قابل تقدیر هست برای شهرمون اوز

 20. شهروند اوزی گفت:

  حضور جناب اقای محمدعلی پیرزاد بهترین کار ممکن بوده . شهروندی که‌گفتید جناب محمد علی پیرزاد چرا حضور داشتن تلاشهای اقای محمدعلی پیرزاد بر کسی پوشیده نیست و بی دعوت اونجا حضور نداشتن. اقای محمدعلی پیرزاد ۳۰ سال صادقانه و خالصانه برای شهرمون اوز تلاش کردن . حضور این بزرگان همیشه لازمه و باید رعایت بشه .

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • خیلی جالب وبه یاد ماندنی. ابتکار جالبی بود. از اقای احمد. خضری تقاضا. میشود که یک چنینن مراسم جالب وبه یاد ماندنی برای دانش اموزان دبیرستان هوشیار در یک بازه زمانی. ترتیب...
  همشهری در مطلب: هنرجویان و هنر آموزان سابق هنرستان رافعی اوز گردهم آمدند
 • در قسمت آخرین نظرات، چند تا از آخرین نظرات کاربران می آید اما در هر مطلب در قسمت پایین مطلب نظراتی که مربوط به آن پست هست وجود دارد....
  مدیریت در مطلب: خواجوی تولید آهنگ با گویش محلی جنوب را کلید زد
 • جناب آقاي احمدي سلام همانگونه كه امروز ملاحظه مفرمائيد در قسمت آخرين نظرات بعلت محدود بودن فضا فقط نظرات ارسال شده آقاي خواجوي مشاهده ميشود و اگر براي ساير خبرها افرادي ن...
  همشهري دلسوز در مطلب: خواجوی تولید آهنگ با گویش محلی جنوب را کلید زد
 • همشهری عزیز ممنون از توجه شما به تولیدات بچه های اوز در موسیقی. باید عرض کنم که هرگز به این سبک که ترانه ای رو بر روی آهنگ های دیگران سوار کنم علاقه نداشته و ندارم. کماکا...
  خواجوی در مطلب: خواجوی تولید آهنگ با گویش محلی جنوب را کلید زد
 • تا باشه دوستان و حامیانی همچون شما. به عشق عزیزان و دوستانی چون شما دست از فعالیت نخواهم کشید....
  خواجوی در مطلب: خواجوی تولید آهنگ با گویش محلی جنوب را کلید زد
 • سپاسگزارم جناب آقای مفتوحی عزیز. شاعر گرانقدر لاری سُرا. هنیشه بهم محبت داری دوست خوبم. کارهای خوبی رو با هم پیش خواهیم برد. به امید اون روز...
  خواجوی در مطلب: خواجوی تولید آهنگ با گویش محلی جنوب را کلید زد
 • ممنونم علی آقا. هرچند نمیشناسمت ولی از انرژی مثبتت ممنونم....
  خواجوی در مطلب: خواجوی تولید آهنگ با گویش محلی جنوب را کلید زد
 • شما كه بدون معرفي خويش و با نام همشهري مطلب ارسال كردين نمي دونم كداميك از مطالب شما تاييد نشده اما همان طور كه قبلا گفته شد كامنت هاي ارسالي بر اساس ضوابط سايت منتشر مي...
  مدیریت در مطلب: خواجوی تولید آهنگ با گویش محلی جنوب را کلید زد
 • با عرض سلام خدمت آقای خواجوی عزیز .امیدوارم موفق باشید فقط یک نظری داشتم من تا به حال هر چه آهنگ از اوز و اطراف شنیده ام اینجوری ساخته شده که شعر رو روی آهنگ مثلا امید و...
  همشهری اوزی در مطلب: خواجوی تولید آهنگ با گویش محلی جنوب را کلید زد
 • اقای احمدی انتقادپذیر باشین. شما رسانه تمام نمای افکار عمومی نیستین. وگرنه نظرم رو تایید میکردین. من همش حقیقت نوشتم...
  همشهری در مطلب: خواجوی تولید آهنگ با گویش محلی جنوب را کلید زد