دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷
 |  ۱۴/ خرداد/ ۱۳۹۷ - ۸:۵۶
  |   نظرات: 5 نظر
391 بازدید

بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی در اوز برگزار شد

مراسم بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد بنیانگذار جمهوری اسلامی با حضور امام جمعه و سایر علما، بخشدار و جمعی از مسئولین، شهروندان و معتمدین اوز و روستاهای تابعه امروز ۱۴ خرداد در مسجد شیخ برگزار شد.

حجت الاسلام احمد عدالتی در این مراسم  امام خمینی را حافظ ارزش های دین دانست که بر علیه نظام طاغوت قیام کرد، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و رستگار شد. به فرموده رهبر معظم انقلاب، این انقلاب بی نام امام خمیمی در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست. عدالتی رمز موفقیت امام خمینی را در ویژگی های بنیانگذار جمهوری اسلامی دانست که مهم ترین آن ها عبارتند از: خداشناسی و اعتقاد به حضور همیشگی خدا در تمام امور و صحنه ها. تمام حرکات امام خمینی از خدا ، برای خدا و به امید خدا بود.

وی دومین ویژگی امام را مردم شناسی دانست که در ۱۵ خرداد ۴۲ و دوران پیروزی انقلاب اسلامی به نقش و پشتوانه مردم اعتقاد داشت. امام می فرمود: اگر به من خدمتگزار بگویند بهتر است تا این که بگویند رهبر. عدالتی سومین عامل موفقیت را سیره شناسی امام برشمرد.  رهبر انقلاب می فرمایند: بزرگداشت امام جنبه اعتقادی، ایمانی و عاطفی دارد. سیره امام سیره انبیا، اولیا و فرزندان آنان است.

انحراف در فکر و اندیشه، انحراف در اخلاق و سلوک به دنبال دارد

شیخ محمدصالح انصاری مدیر مجتمع دینی امام شافعی دیگر سخنران این مراسم بود که گفت: به نیابت از امام جمعه سخن می گوید. وی گفت: در تاریخ از حضرت امام خمینی به عنوان بنیان گذار و معمار جمهوری اسلامی یاد شده است و اکنون هر یک از ما باید بررسی کنیم که توانسته ایم که راه و مسیر صحیح امام را دنبال کنیم یا خیر.

انصاری به آیه ۱۱ سوره رعد، و آیات ۵۲ تا ۵۴ سوره انفال اشاره داشت و افزود: اوضاع یک کشور و جامعه را باید خود آن ملت تغییر دهند و پروردگار نعمت هایی که به یک قوم داده از آنان نخواهد گرفت مگر آن که شخصیت آن ها تغییر کند. انحراف در فکر و اندیشه، انحراف در اخلاق و سلوک به دنبال دارد و این گونه افراد موستوجب عذاب هستند.

انصاری تصریح کرد: تصرفات آدمی، مولود تصورات اوست و ما باید بررسی کنیم آیا توانسته ایم فکر و اندیشه امام که برای جامعه و خلق می زیست ادامه دهیم؟

عبدالله معصوم نژاد سخنگوی دفتر امام جمعه مجری مراسم بود و اعلام داشت: مراسم ۱۵ خرداد فردا در مسجد اهل بیت، راهپیمایی روز قدس جمعه ۱۸ خرداد از مسجد شیخ تا مصلی و جشن گلریزان ۲۰ خرداد در دانشگاه پیام نور برگزار می شود.

در سالیان گدشته حضور مسئولین و معتمدین در ورودی صحن مسجد و تشکر از شرکت کنندگان در مراسم حال و هوای بهتری به این مراسم معنوی داده بود.

عکس از: جعفر کمالی

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

5 Responses to “بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی در اوز برگزار شد”

 1. مسعود باقرزاده ..کارمند شهرداری گفت:

  از مسئولین باید پرسید آیا برای عملیاتی کردن اندیشه های امام راحل هم کاری از پیش برده اند .؟ بنظر می آید بهترین روش زنده نگه داشتن یاد امام بازگشت به خویشتن خویش است . که هر مسئولی چقدر برای اشتغال جوانان ورفع فقر و جلوگیری از فسادکه مقام معظم رهبری امروز از آن به اژدهای هفت سر یاد می کنند تلاش عملی نموده است .کاش مسئولین واربابان امروز ما برای یک بار هم شده وصیت نامه امام راحل که روحش قرین رحمت الهی است مطالعه کامل می کردند .شاید نظرشان تغییر می کرد . مسئولین باید بدانند در مقام مسئولیت و بااین عینکی که گرد وغبار گرفته که فقط دنیای مادی را می بینند فاصله زیادی در جامعه ایجاد کرده و باروش ورهنمود امام ورهبری هم اختلاف کمی وکیفی زیادی دارد.

 2. حسن گفت:

  جناب آقای احمدی به درستی اشاره کردین که سالهای گذشته این مراسم حال و هوای بهتری داشت . عدم مدیریت خوب .در شورا باعث این ضعف شده است .

 3. ناشناس گفت:

  جناب احمدی شما در گزارش خود عنوان کرده اید که مراسم حال وهوای سال های قبل نداشته و دلیل آن را عدم حضور مسئولین و معتمدین در جلوی درب مسجد دانسته اید درصورتی که در هیچ یک از سال ها چنین برنامه ای نبوده که مسئولین جلوی دربایستندگویا شما مراسم سالگرد ارتحال امام را با دوازه ربیع الاول وهفته وحدت اشتباه گرفته اید.
  سعی کنید درگزارش های خود بیخودی مسئولین را به زیر سوال نبرید مراسم چون سالهای گذشته با حضور مردم ومسئولین وجامعه روحانیت به نحو احسنت برگزار شد.

  • مدیریت گفت:

   اول که یک گزارشگر اجازه دارد دیدگاه خود را بنویسید. دوم این که اوز میهمانانی از روستاهای اطراف داشته اگر عده ای از آنان استقبال کرده یا از حضورشان در مراسم تشکر می کردند بسیار زیبا بود و این به معنای زیر سوال بردن مسئولین نیست.

 4. مسعود باقرزاده ..کارمند شهرداری گفت:

  متاسفانه برخی مسئولین کار را به جایی رسانده اند که جای خالی جوانان در مراسم ارتحال امام امت خالی است و پرشور احساس نمی شود. جای هیچ نگرانی هم نیست .چرا که عدم حضور شاید اعتراض به عملکرد برخی آقایان باشد و در دل وقلوب جوانان ومردم شور وشعور انقلاب محفوظ است . جوانان و از جمله اینجانب بعنوان یک کارمند ساده انتظاراتی داریم که فکر می کنم باید برآورده شود . چرا که سر در زیر برف کردن و چهار تا جلسه تبلیغاتی گرفتن و با مردم انقلابی شفاف نبودن نشانه ضعف افراد است . حاکمیت جمهوری اسلامی ضعیف نیست و افراد ضعیف النفس قطعا هم به خودشان ظلم کرده اند . مردم در انقلاب اسلامی هم برای رفاه اجتماع بپا خواستند و هم برای احیای اسلام ناب .به تصاویر تظاهرات مردمی مردم نجیب اوز نگاه کنیم . شهر کوچک اوز همان قدر شور وشعور انقلابی داشته که تهران وشهرهای بزرگ کشور داشتند. به برکت انقلاب اوضاع مادی همین مردم به نسبت رژیم سابق بسیار هم بهتر شده است و اما توقعات همچنان پایدار وپابرجاست . اینکه دست بر روی دست بگذارند وعافیت طلبی کنند نظام و حاکمیت را زیر سوال نخواهد برد . امروز افتخار انقلابیون اوز این است که افرادطبقه کارگر آن زمان در بهترین جایگاه اجتماعی قراردارند . کارشکنی عده ای محدود که در سطح کشور هم کم نیستند در نهایت باعث پیاده شدن این افراد از قطار انقلاب خواهد شد و دسیسه های بیرونی وداخلی بنابر فرمایشات امروز رهبری عزیز وجانشین برحق وشایسته امام راحل هبچ سد راهی برای ادامه حرکت الهی وسیاسی امام راحل نخواهد شد. بجای رفع فقر وبیکاری وامید و راه اندازی موتور تولید در شهرهای کوچک که باعث ثبات زندگی وجلوگیری از مهاجرت به شهرهای بزرگتر و جلوگیری از پیامدهای حاشیه نشینی بشود آقایان به روزمرگی و دستور کار کارچاق کن ها روی آورده اند. عزیزانی که کارگروه اشتغالزایی در بخش اوز راه اندازی کرده و کرده اند لطف بفرمایند آمار اشتغالزایی رو شفاف اعلام بفرمایند.
  اوز امروز منتشر بفرمایید ودرخواست پاسخگویی را دارم .

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • با سلام خدمت. دوست عزیز گراشی. لطفا. شما به عنوان همسایه یه چیزی بگویید ما اوزیها که هر چقدر میگوییم که چرا همه فعالیتها به طرف کارهای فرهنگی است گوش. شنوایی وجود. ندارد....
  اوزی خطاب به. گراشی در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • چند جلد كتاب اهدا شده است ؟ بهتر بود يك سري از اين كتابها هم به كتابخانه اصلي شهر هم اهدا ميشد.تا بيشتر مورد استفاده افراد قرار گيرد . در اين مورد لازم است اداره فرهنگ و...
  همشهري دلسوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • خدمت برادر گراشی عزیز علت مهاجرت ما اوزی ها عدم تخصیص مناسب بودجه با توجه به جمعیت نسبت به شهرهای مجاور گراش و خنج . عدم اشتغالزایی به علت عدم تخصیص بودجه . عدم وجود ادار...
  شهروند در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • از عناوین پشت جلد کتابها مشاهده میشود که کتابهای خوبی به کتابخانه موزه اهدا شده است دستشان درد نکند.ا ز عناوین برخی کتابها چنین برمیآید که بعضی از آنها از کتابهای نفیس می...
  همشهری دلسوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • با سلام. هشت سال و اندی از شهرستان شدن گراش می گذرد در طول این سال ها از جمعیت اوز کاسته شده ولی جمعیت گراش افزایش یافته هست.علت مهاجرت اوزی ها چیست و عدم مشارکت انان چیس...
  گراشی در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • بازهم. اوز. بازهم کتاب. وکتابخانه وبازهم. موزه. و فعالیتهای فرهنگی. تکراری. و....... اما دریغ از سایر فعالیتهای اجتماعی. واقتصادی که در دیگر. شهرهای. مجاور ما. در جریان....
  کارمند دلسوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • از فعالین عرصه فرهنگی تشکر میکنیم پیشنهاد. دارم بک همت. جمعی برای کارهای. عمرانی. وتوسعه وپیشرفت در ذمینه های دیگر اجتماعی. واقتصادی. در اوز. ایجاد. شود تا توجه. سرمایه گ...
  مهندس عمران ساکن در اوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • بسیار خوب. وقابل ستایش است. فعالیتهای همشهریان. عزیز. اما. شورای شهر. باید. برای. اسقرار. دادگاه. ثبت اسناد. وشبکه بهداشت. ودرمان. برنامه. داشته. باشد. وباید. از طریق. سخ...
  شهروند اوزی در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • تعدادی از کتابها بعنوان کتاب مرجع میباشند که باد در حفظ و نگهداری انها دقت شود و قابل امانت دادن نیستند و فقط در محیط کتابخانه قابل استفاده خوانندگان و علاقمندان میباشد...
  همشهری دلسوز در مطلب: اهداي ٥ ميليون تومان کتاب تخصصی به كتابخانه موزه مردم شناسي اوز ( زنده ياد فهيمه ملايي )
 • کیفیت تحصیلی دانشگاه آزاد الان از مقطع ابتدایی دهه شصت که ما تحصیل می کردیم پایین تر است....
  همشهری در مطلب: برگزاری امتحانات نیمسال دوم در دانشگاه پیام نور اوز