سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
 |  ۸/ فروردین/ ۱۳۹۷ - ۸:۵۰
  |   نظرات: 9 نظر
595 بازدید

برنامه ریزی و کارگروهی وجه غالب همایش اولین روز اوز

کار گروهی و تلاش نفس گیر شورای شهر، شهردار، کمیسیون فرهنگی شورا، کارگروه نشست تخصصی، کارشناسان و کارکنان شهرداری، یاوران شورا و نیروهای مردمی، غرفه داران و… با آغاز همایش روز اوز درهفتم فروردین به بار نشست. اجرای پروژه های متعدد در پارک نوروز توسط شهرداری، نورپردازی مناسب و بهسازی فضا برای برگزاری این همایش در سال جاری نمود زیادی داشت.

 

پس از تحویل غرفه ها به متقاضیان، ۵۸ غرفه در قالب گروه های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی  و اقتصادی از شهر و روستاهای بخش اوز، فعالیت خود را از عصر۷ فروردین در پارک نوروز آغاز کردند. با غروب آفتاب و نزدیک شدن به شب سیل بازدید کنندگان افزایش می یافت و در اطراف پارک نوروز جای پارک خودرو یافت نمی شد.

اولین نشست تخصصی با عنوان «بررسی ۲ دوره حضور اوز در طرح پایتخت کتاب و برنامه های سال ۹۷» در ساعت ۱۸:۱۵ در محوطه پارک آغاز شد. دکتر مهران عسکری نائب رئیس شورا -که به اتفاق فتحیه قتحی از اعضای اصلی این کار گروه بودند- با رائه توضیحات مختصری گفت: هدف از این نشست ها بررسی کارشناسانه موضوع  است و تلاش می شود این نشست ها در طول سال تکرار شود.

تاکید بر ادامه حضور در طرح پایتخت کتاب ایران

ابراهیم احمدی دبیر هیئت اجرای پایتخت کتاب توضیحاتی در مورد طرح پایتخت کتاب جهان، پایتخت کتاب ایران، شرکت اوز در سال های ۹۵ و ۹۶ در این طرح، دستاوردهای شرکت در طرح پایتخت کتاب و پیشنهادات خود شامل: آغاز فعالیت از ابتدای سال، دائمی کردن دبیرخانه پایتخت ، انتخاب ۷ نفر شامل اعضای حقوقی و حقیقی برای پیگیری طرح و تخصیص اعتبار لازم ارائه داد.

فروغ هاشمی رئیس اداره ارشاد و محسن مهرآوران دیگر اعضای هیئت اجرای نیز مواردی را در مورد این طرح مطرح و بر ضرورت مشارکت مدیر یت شهری در این طرح تاکید کردند.

جعفر راستگو، عبدالحمید خضری، هادی صدیقی، علی تیرزن، آرش فقیهی، عبدالعزیز خضری، محمد محبی، احسان آزرمی، ساسان پیرزاد، فرهاد ابراهیم پور، عبدالله معصوم نژاد و حمید دلکش نیز مواردی را در راستای اجرای بهتر طرح اعلام داشتند.

مسعود کراماتی شهردار نیز ضمن تاکید بر ادامه حضور اوز در طرح پایتخت کتاب از تصمیم شهرداری بر تغییر مبلمان شهری در راستا این طرح سخن گفت.

دکتر محمد رضا مریدی: باید تصورمان از جغرافیا عوض کنیم

نشست بعدی کارگروه تخصصی با حضور دکتر محمد رضا مریدی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و ابوذر مهربانی در ساعت ۱۹:۱۵ با عنوان« نقش سمن ها در حفظ و ارتقای محیط زیست» آغاز شد. دکتر مریدی که از اواسط موضوع پایتخت کتاب در نشست حضور یافته بود گفت: اوز تصویرمردم شناسانه دارد و برای طرح پایتخت کتاب پیشنهاد اقامت ادبی و میزبانی از نویسندگان در بازه های ۶ ماهه را مطرح کرد.

وی محیط زیست را طرحی فرامنطقه ای دانست و مناقشات بر سر موضوع آب در کشورهای همسایه و داخل کشور را مثال زد. دکتر مریدی افزود: باید تصورمان از جغرافیا عوض کنیم و بدانیم فعال محیط زیستی خود به خود به ورطه سیاسی کشیده می شود و یک نماینده مجلس نیز باید آمادگی برای پاسخگویی به پرسش های زیست محیطی داشته باشد. برای سازماندهی محیط زیست تنها تقویت حس نوستالژی نسبت به طبیعت کافی نیست بلکه نگرانی از تخریب طبیعت نیز بسیار جدی است.

در ادامه این نشست نیز فرهاد رحمن زاده، فریبا صالحی، فتحیه فتحی، حمید دلکش، فریدون نامی، محمدفروغی ، صدیق پیرزاد، محمد خواجوی سخنانی در مورد محیط زیست بیان کردند.

آغاز مراسم افتتاحیه روز اوز

مراسم افتتاحیه روز اوز در ساعت ۲۰:۴۵ در فضای باز پارک که برای کاربری ورزشی در نظر گرفته شده بود با اجرای عبدالوهاب کریمی آغاز شد. علاوه بر مردم و مسئولین بخش اوز، دکتر جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس و خانم خلتاش بخشدار مرکزی خنج نیز میهمانان ویژه این مراسم بودند.

تشکر سخنگوی شورا از دست اندرکاران مراسم

فرهاد رحمن زاده سخنگوی شورای شهر از تلاش شهردار متواضع و خوشفکر و پرسنل خدوم شهرداری در آماده سازی فضای پارک، یاوران شورا و کمیسیون فرهنگی و کارگروه نشست تخصصی برای این برنامه و حضور فعال روستاها در این همایش سپاسگزاری کرد. وی گفت در این مراسم از سایت سرزمین مادری رونمایی می شود و فردا عصر ساعت ۴ و نیم جشنواره بازی های بومی محلی در ورزشگاه شهدای اوز برگزار می شود.

 تاکید نماینده مجلس بر صداقت و تعهد اخلاقی

دکتر جعفر پور با تبریک ماه رجب و سال نو از ضرورت آمادگی برای ماه رمضان گفت و افزود: به عنوان یک لارستانی از حضور دراین مراسم شاد -که پارسال نیز توفیق حضور داشتم- خوشحالم. وی صداقت و تعهد اخلاقی را به عنوان ۲ اصلی که دراین ۶ سال بر آن تاکید داشته یاد آور شد و گفت: باید صبر و تحمل داشته باشیم تا زمینه شادی برای کل منطقه لارستان فراهم آید و همه همزمان شاد شویم.

خصوصیات فرهنگی اوز از بان بخشدار

آتش فراز بخشدار اوز، خصوصیات فرهنگی بخش اوز را بر شمرد و از انتخاب اوز به عنوان شهر خلاق کتابخوانی در سال ۹۵، برگزیده شدن باشگاه کتابخوانی پروانه ها و انتخاب فیشور به عنوان روستای برگزیده دوستدار کتاب در کشور به عنوان مصادیق این خصوصیات  نام برد.

اجرای آهنگ زنده توسط مجید آقایاری و شهاب الدین شفائی، گلستان خوانی توسط آیدین بنار، شعر توسط غزل بیضایی، شاهنامه خوانی گروهی توسط دانش اموزان مجتمع آفرینش و سرود دسته جمعی توسط نونهالان کودکستان سعادت  دیگر برنامه های این همایش بود.

رو نمایی از سایت سرزمین مادری

در مراسم رونمایی از سایت سرزمین مادری که توسط گروهی از جوانان اوز طراحی شده بود فرهاد رحمن زاده گفت: با طراحی این سایت مهاجرت را از تهدید به فرصت تبدیل کرده و از طریق آن ارتباط نسل های سوم و چهارم مهاجر و نخبه های علمی اوز با یکدیگر بهتر صورت می گیرد.

همایش با بازدید حضار از غرفه ها و دیدار و گفت و گوی شهروندان اوزی و دوستان و آشنایان و همدوره ای ها که بعضا سال ها دور از اوز بوده اند تا پاسی از شب ادامه یافت.

این همایش امروز ۸ فروردین نیز در پارک نوروز ادامه دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

9 Responses to “برنامه ریزی و کارگروهی وجه غالب همایش اولین روز اوز”

 1. ناشناس گفت:

  برگزارى مراسم هرساله روز اوز چه نتيجه اى دارد ؟ آيا بهتر نيست اين نيرو وتوان وهزينه را براى شهرستان شدن به كا ر ببريم نماينده مجلس چه كرد ؟ چه حمايتى انجام داد ؟

  • همشهری گفت:

   در جواب ناشناس عرض کنم نماینده با زبان بی زبانی خیلی چیزها گفت.به نقل از نماینده:
   “باید صبر و تحمل داشته باشیم تا زمینه شادی برای کل منطقه لارستان فراهم آید و همه همزمان شاد شویم.”
   این یعنی اگر ما استان نشویم بخشی دیگر شهرستان نشود.

 2. علی .شهروند اوزی گفت:

  از زحمات شهردار محترم جناب مهندس کراماتی که خالصانه در این چند روز اخیر زحمات زیادی کشیدند وهمچنین اعضای شورای شهر خصوصا خانم صالحی ومهندس رحمان زاده که وقت گذاشتند سپاسگزارم.

 3. ... گفت:

  همه چیز عالی بود جز یک چیز که اونم باید یک فکری براش بشه مشتی بچه رو جمع کردین لباس محلی تنشون کردین آوردیم اون بالا واسه تبلیغ دبستان و کودکستان خودتون مسئله آموزش کلا فراموش شده، صداشون که اصلا به گوش نمیرسه وادارشدن چیزی رو بیان کنن که شما خوشتون بیاددست از سر این بچه ها بردارین

 4. ناشناس گفت:

  به نظر من با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس باید وعده های نماینده محترم را یاد اوری کرد که چه میزان محقق شده است. با تشکر

 5. شهروند ۲ گفت:

  برنامه ها هر سال تکراری ، بی تنوع و خسته کننده اس…

 6. ناشناس گفت:

  درجواب به شهروند۲لطفا واقعیت هارا ببینید وبعد نظر بدهید.همانگونه که می دانید مراسم دردوشب برگزار شد وهیچ اجباری برای حضور افراد نبود اما آنقدر جذاب و مفرح بود که خیل عظیمی از مردم را راهی پارک نوروز کرده بود اگر عینک بدبینی را از چشم خود بردارید حضور جمعیت را ناشی از جذابیت برنامه ها می دانید نه خسته کننده بودن وبی تنوعی آن.کاملا مشخص است که این حرف ها گفته فردی مغرض می باشد.

 7. شهروند ساکن بندر گفت:

  تشکر وسپاس ویژه دارم خدمت جناب مهندس رحمن زاده ،سرکار خانم صالحی واعضای محترم کمیسیون فرهنگی شورا .
  بی شک اجرای چنین برنامه ی منسجمی و بی عیب ونقصی تماما به خاطر برنامه ریزی های دقیق وشبانه روزی این بزرگان بوده .
  همچنین از شهردار محترم ویاوران شورا نیز تشکر ویژه دارم .
  بنده به عنوان شهروند ساکن بندر همه ساله دراین مراسم شرکت می کنم ولی نظم وانسجام برنامه های امسال بی نظیر بودکه توانست نظر پیر وجوان ،خرد وکلان را به خود جلب نماید.

 8. ناشناس گفت:

  جواب به شهروند ساكن بندر كه حتمافلانى هستيد ازدور قضاوت نكن اكر مى خواهى اسم فلان خانم بنويسيد ديكه اسماقايى كه هيج فعاليتى جز دعوا نداردننويس.

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • نیت گردانندگان امور سینما در اوز خیر است ومیخواهند خدمتی به اوز بنمایند اما شرایط سینما در ایران به گونه ای دیگریست فکر نمی کنم از نطر اقتصادی سینما در اوز تداوم داشته با...
  اوزی ازشیراز در مطلب: گفت و گو با دست‌اندرکاران سینما فردوسی در اوز
 • پار. گراف. اخر. را. مطالعه. کنیذ. اگر. چنین است. وقبول. داریم. چرا یک. کلمه. درباره. اسفالت. جاده. گراش. اوز. که. تعطیل. شده. رسانه. ها. چیزی. نمی. نویسند. قیر. که. برای....
  همشهری. در مطلب: جلسات را با کلی گویی هدر ندهیم، صدای جامعه باشیم
 • با احترام. شما که. در پایان. کامنت رنام. خود. را. ایرج. محمدی. معرفی کرده اید. پس. چرا. ناشناس. و لطفا بگویید که. منظورتان. از. شاعر. ارزشی. چیست...
  همشهری. به. ناشناس در مطلب: متن کامل مقاله سیلوانا سلمانپور در کنفرانس مسکو
 • با سلام زحملت و تلاش شاعر ارزشی ایران بانو سلمان پور قابل تقدیر است ، همت و تلاش ایشان مایه ی بقا و فرهنگ ایرانی است بی شک این خدمت فرهنگی بیان همت والای ایشان و علاقمندی...
  در مطلب: متن کامل مقاله سیلوانا سلمانپور در کنفرانس مسکو
 • حالا فرض. کنید که. چند بار. هم. افراد. را جمع. کردیم. ورفتیم. سینما ایا. بااین برنامه ها. کار. سینما. رونق. وتداوم می یابد بنده که فکر نمیکنم. ...........
  همشهری در مطلب: حمایت گروه‌های فعال شهر از سینما فردوسی اوز
 • از تذکرات اقای. صمدی هم تشکر میکنیم به نظر میرسد که ایشان به نکات دقیق وجالبی. اشاره میکنند که درست میباشند...
  همشهری در مطلب: متن کامل مقاله سیلوانا سلمانپور در کنفرانس مسکو
 • جا دارد از زحمات خانم سيلوانا سلمانپور شاعره گرامي اهل اوز و همشهري محترم بخاطر تهيه اين مقاله بسيار ارزشمند كه موجب سربلندي مردم اوز گرديده و انتشار اين مقاله كه در معرف...
  عبدالصمد صمدي در مطلب: متن کامل مقاله سیلوانا سلمانپور در کنفرانس مسکو
 • با توجه به علاقه مندی به زادگاهم اوز عرص میکنم که تصور نمی کنم سینما در شهرهای کوچک مانند اوز بتواند موفق باشد الان در شهرهای خیلی بزرگتر از اوز هم سینما ها تعطیل شده اند...
  اوزی در مطلب: گفت و گو با دست‌اندرکاران سینما فردوسی در اوز
 • گرچه اخبار نشریات بعضا مشترک است اما با این که 90 درصد مطالب ومتن یکی است موافق نیستیم و محتوای مطالب متفاوت است....
  مدیریت در مطلب: در سال حمایت از کالای ایرانی، به تولیدات منطقه بها دهیم
 • حرف شما صحیح است. ولی باید دو یا سه نشریه شهر رویکرد و محتوای مختلف داشته باشند. نه وقتی آنها را مقایسه می کنید از لحاظ خبر و محتوا فقط اسم نشریه متفاوت است و متن 90 درصد...
  همشهری 20 در مطلب: در سال حمایت از کالای ایرانی، به تولیدات منطقه بها دهیم