شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۶
 |  ۱/ تیر/ ۱۳۹۶ - ۷:۲۰
  |   نظرات: 3 نظر
516 بازدید

باز هم حفاری پس از آسفالت/ توضیحات شهردار و رئیس اداره گاز

ابراهیم احمدی: گرچه به علت بارندگی سال گذشته، سی متری کنار سبز اوز در دهه فجر افتتاح نشد اما از بهمن ماه عملا به بهره برداری رسید. مهندس خادمپور شهردار اوز در جلسه پرسش و پاسخ ماه های پایانی سال ۹۴ نیز در مورد پروژه های شهرداری گفت: بالاخره با مشقت و مشکلات متعدد سی متری کنار سبز با اعتباری معادل ۹۰۰ میلیون تومان آماده بهرداری شده است. جزئیات مشقت و مشکلات متعدد خیابان سی متری در آن جلسه بیان نشد اما می شد حدس زد فشارهای متعدد برای تسریع در بهره برداری، شیب خیابان و مشکلات ناشی از آن، کمبود اعتبار برای اتمام پروژه و ناهماهنگی بین ادارات خدمات رسان بخشی از این مشقات باشد.

۴ ماه پس از بهره برداری از این پروژه که با مشقت زیاد و اعتباری معادل ۹۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده، شاهد آن هستیم که ضلع جنوبی بولوار کنده کاری و برای لوله گذاری گار حفاری شده است.

 این موضوع  پرسش هایی در افکار عمومی و فضاهای مجازی به وجود آورده که چرا قبل از اجرای آسفالت شبکه گاز انتقال نیافت؟ آیا لوله گذاری پس از آسفالت هدر رفت اعتبارات نیست؟ آیا در صورت مرمت خیابان پس از آن، زیبایی و کیفیت آسفالت حفظ می شود؟

برای روشن شدن موضوع با مهندس خادمپور شهردار اوز تلفنی گفت و گو کردیم. وی دراین مورد گفت: طبق روال ادارات باید ابتدای سال برنامه های خود را به شورا و شهرداری اعلام کنند تا براساس آن پروژه های عمرانی پیگیری و اجرا شود. سال گذشته قبل از آسفالت بولوار به رئیس سابق اداره گاز اطلاع داده شده وپاسخ دادند فعلا اعتباری برای گازکشی در این خیابان ندارند. در سال جدید با پیگیری های آقای فضوی رئیس جدید اداره گاز  اعتباری برای لوله کشی گاز شهر اوز تامین شده است. با توجه به نوساز بودن خیابان شهرداری ابتدا با حفاری این خیابان مخالفت کرده است اما با فشار ساکنین و اعلام این که اعتبارات تخصیص یافته در جای دیگر هزینه می شود با تشکیل جلسه ای با حضور بخشدار، رئیس شورای شهر، رئیس اداره گاز و ساکنین محله در بخشداری اوز ناچارا مقرر شد حفاری اجرا و متعاقب آن ترمیم خیابان صورت بگیرد.

مهندس فقیهی پور کارشناس شهرداری نیز دراین زمینه گفت: متاسفانه هنوز برنامه دقیقی از سوی ادارات حدمت رسان اعلام نمی گردد و این ناهماهنگی ها علاوه بر اتلاف هزینه موجب نارضایتی شهروندان می شود. وی افزود: تامین اعتبار برای مرمت خیابان با تاخیر صورت می گیرد و حتی در صورت تامین اعتبار به دلیل پرکردن سریع حفاری امکان تسریع در آسفالت خیابان نیست زیرا موجب نشت زمین محل حفاری خواهد شد.

 

طی تماسی که با محمد فضوی رئیس اداره گاز اوز داشتیم، وی گفت: اینجانب از دی ماه سال ۹۵ به عنوان رئیس اداره گاز منصوب شده و در زمان شروع به کار بخش عمده آسفالت خیابان سی متری انجام شده بود و اعتباری برای گسترش شبکه گاز در سال ۹۵ نبود. در سال ۹۶ برای تامین اعتبارات گسترش شبکه گاز در شهر اوز، از استان پیگیری شده است که مجوز گسترش ۵ هزار و ۲۰۰ متر شبکه گاز و ۱۳۰ علمک با اعتباری معادل یک میلیارد تومان برای اوز تخصیص یافته است. با این اعتبار شبکه گاز در ۱۵ منطقه از جمله بردسپی، بخش هایی از انشعابات بولوار نبی اکرم ، منطقه کنار سبز و خیابان ۳۰ متری می توان گسترش داد.

رئیس اداره گاز اوز افزود: برای خیابان ۳۰ متری نیز با توجه به مراجعات ساکنین منطقه، اداره گاز آمادگی خود را برای لوله کشی اعلام کرد. ضمن این که نوساز بودن خیابان نیز مد نظر بود. اداره گاز استان اعلام کرد در صورت عدم اجرای شبکه در این خیابان می توان اعتبار را به سایر شهرهای اختصاص داد.  نهایتا با هماهنگی و جلساتی که  با بخشداری، شورا و شهرداری و ساکنین انجام شد مقرر گردید شبکه گاز در این خیابان اجرا شود.

فضوی اعلام داشت شخصا از حفاری خیابان پس از اجرا رضایت نداشته اما این اعتبار در سال جاری اختصاص یافته و برای تامین هزینه مرمت خیابان نیز تلاش می شود سریع تر صورت وضعیت به اداره گاز استان ارسال شود تا شهرداری اوز بتواند اعتبار مرمت خیابان را دریافت کند و شهروندان با مشکلات کمتری مواجه شوند.

فضوی در پایان با تشکر از شهروندان اوز گفت برای گسترش شبکه گاز در ورودی کوره و شهرک فرصتی در ضلع شمالی بولوار ابوذر غفاری نیز پیگیری در دست انجام است.

این مورد بخشی از ناهمکاهنگی ادارات خدمات رسان در اوز را نمایان می کند و بارها اتفاق افتاده که پس از زیر سازی و آسفالت خیابان، علاوه بر گاز، آبفا، مخابرات و برق نیز حفاری خاص خود را انجام می دهند و تعمیرات به امان خدا رها شده یا با تاخیر زیاد صورت می گیرد اما خیابان و کوچه به حالت اول بر نمی گردد.

شاید پیگیری و تصویب لایحه مدیریت واحد شهری و اجرای دقیق آن تاحدی بتواند این ناهماهنگی ها را به حداقل برساند.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “باز هم حفاری پس از آسفالت/ توضیحات شهردار و رئیس اداره گاز”

 1. شهروند گفت:

  با تشکر. از سایت. اوز. امروز که. مسایل ومشکلات. شهر وندان. را. مسولانه. مطرح. واطلاع. رسانی. می. نماید امید استکه. مسولین. شهر. وشورای شهر. نسبت به. گره گشایی ورفع مشکلات مردم. همت. نمایند

 2. شهروند گفت:

  اوضاع واحوال شهر اوز. چنین نشان میدهد که کماکان تمام کارها وفعالیتهای. شورای شهر تحت تاثیر. انتخابات وتاثیرات پس. از انتخابات. دوره. پنجم. است. زیرا دیگر تحرک وجنبشی از شورای. فعلی. برای. کارهای. مهم. بخش. وشهر. دیده. نمی. شود بسیاری از کارهای سال ۹۵ که. احتیاج به. پیگیری. در شیراز. ولار. داشته. به. امان خدا. رها. شده. وهمه. رابه. اینده موکول. کرده اند مواردی. مانند. دایر. کردن. ادارات مورد نیاز مردم که کلا. همه. را به اینده وشورای. بعدی. محول. نموده اند. کارها باید. زمان بندی. شود. تا وقت. تلف. نشود. موفق. باشید

 3. ناشناس گفت:

  براي هماهنگي و آگاهي از خواسته مردم اوز براي تاسيس موسسات و ادارات و ساير نيازمنديهاي شهر اوز از همه مردم وبخصوص جوانان آشنا به اينترنت و فضاي مجازي انتظار ميرود كه عناوين خواسته ها و نيازمنديهاي خود را در قسمت نظرات در انتهاي هر خبر درج نمايند تا هم مسولان استان و شهرستان از خواسته هاي مردم باخبر شوند هم خيران محترم شهر اوز . شايد كه مطلع شدن مردم و مسولان بتواند گرهي از مشكلات مردم گشوده شود. حتي اگر نيازمنديها مربوط به موسسات غير دولتي هم باشد ذكر و اشاره آنها باعث ميشود كه بيشتر مورد توجه قرار گيرد و مردم بيشتر پيگيري نمايند. سعي شود عناوين خواسته ها و نيازمنديها عمومي باشند نه خصوصي و مربوط به فرد يا اشخاص خاص.

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • جناب بخشدار در فکر دایر کردن ادارات کشاورزی دامپزشکی ثبت اسناد واملاک باشند مردم منتطر اقدامات شما وشورای شهر هستند...
  شهروند اوزی در مطلب: بخشدار اوز: اگر نظام تعلیم و تربیت قوی داشته باشیم در سایر عرصه ها موفق می شویم
 • خوشحاليم كه به آموزش پايه بها داده مى شود از خانم دادستان كه سابقه درخشانى در آموزش وپرورش دارد بخاطر مدرسه نوين وخوب تشكر مى شود...
  محمود در مطلب: مجتمع آموزشي آفرینش اوز افتتاح شد
 • شهروندی که نوشتن چرا آقای محمد علی پیرزاد تو مرلسم بودن باید بگم که زحماتی که آقای محمدعلی پیرزاد واسه شهرداری اوز کشیده بیشماراست...
  شهروند در مطلب: تجلیل از پاکبانان،نماد قدرشناسی مردم فرهنگی اوز
 • موفق باشید خانم فتحی عزیز همیشه پر توان وپرتلاش ماشاءالله...
  شکوفه در مطلب: جشن ورود کلاس اولی ها به آموزشگاه مهر و ماه کرانی/گزارش تصویری
 • بسيار عالي و زيبا با آرزوي موفقيت خانم فتحي و كادرِ آموزشيشون✅👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻...
  در مطلب: جشن ورود کلاس اولی ها به آموزشگاه مهر و ماه کرانی/گزارش تصویری
 • بسيارعالي موفق وسربلند باشيد...
  در مطلب: جشن ورود کلاس اولی ها به آموزشگاه مهر و ماه کرانی/گزارش تصویری
 • با سپاس فراوان ازمديريت محترم خانم فتيحه فتحي مديري دلسوز وتوانمند وتمامي همكاران اين اموزشگاه كه درصدد بهترين خدمات براي دانش اموزان هستن كمال تشكر دارم 🌹موفق وسربلند با...
  دينا در مطلب: جشن ورود کلاس اولی ها به آموزشگاه مهر و ماه کرانی/گزارش تصویری
 • با سلام بسيار عالى بود با تشكر از مديريت محترم سركار خانم فتحى وديگر همكاران محترم...
  در مطلب: جشن ورود کلاس اولی ها به آموزشگاه مهر و ماه کرانی/گزارش تصویری
 • بايدي نداريم اگر سایر مدارس اطلاع رساني کنند شركت كرده و منتشر مي كنيم. سایت ما اوز امروز و نشریه هم پیام اوز است و ارتباطی با عصر اوز نداریم....
  مدیریت در مطلب: جشن ورود کلاس اولی ها به آموزشگاه مهر و ماه کرانی/گزارش تصویری
 • بسیار عالی خسته نباشید اموزشگاه مهر و ماه...
  عسل در مطلب: جشن ورود کلاس اولی ها به آموزشگاه مهر و ماه کرانی/گزارش تصویری