سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
 |  ۲۲/ فروردین/ ۱۳۹۷ - ۲:۱۶
  |   نظرات: 3 نظر
219 بازدید

اولین جلسه برنامه ریزی فرهنگی بخش اوز با تاکید بر حمایت از کالای ایرانی

اولین جلسه برنامه ریزی فرهنگی بخش اوز با تاکید بر حمایت از کالای ایرانی امروز ۲۲ فروردین، در سالن اجتماعات بخشداری برگزار شد.

آتش فراز بخشدار اوز با تقدیر از تلاش های صورت گرفته مسئولین بخش در سال ۹۶ گفت: سال جاری از طرف مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است. موضوعات سال های اخیر عمدتا اقتصادی بوده که دلیل عمده آن است که اگر مسایل معیشتی مردم حل نشود می تواند آسیب های اجتماعی و سیاسی را به دنبال داشته باشد. وی ضمن تاکید بر افزایش کیفیت کالای ایرانی گفت: ما باید علاوه بر حمایت از کالای ایرانی در معرفی کالاهای اوز و لارستان نیز تاکید داشته باشیم. وی پیشنهاد داد ماهیانه یک جلسه دراین زمینه داشته باشیم و علاوه بر تدوین برنامه ها اقدامات انجام شده دراین راستا نیز اطلاع رسانی کنیم.

فضای مجازی  و تاکید بر استفاده از پیام رسان ها و نرم افزارهای ایرانی، برنامه ریزی برای آسیب های اجتماعی با همکاری دانشگاه ها، آموزش و پرورش، ارشاد و رسانه ها و برنامه ریزی برای پیامدهای خشکسالی به ویژه مصرف بهینه آب از دیگر مواردی بود که بخشدار برآن تاکید داشت و از شرکت کنندگان خواست به این موارد بپردازند. بخشدار بر همکاری ادارات با سازمان های مردم نهاد تاکید کرد و گفت: با مشارکت مردم برنامه ها بهتر و با کیفیت تر اجرا می شود.

 در ادامه جلسه شرکت کنندگان موارد زیر را مطرح کردند:

رضایی رئیس آموزش و پرورش: با همکاری اداره برق یاوران برق در مدارس تشکیل شده که برای تشکیل یاوران آب نیز آمادگی داریم. پایگاه سلامت در اوز از ۷ اردیبهشت آغاز به کار می کند و در زمینه بینایی سنجی، شنوایی سنجی و خدمات دندانپزشکی در مدرسه خضری خدمات رسانی می شود. برگزاری نمایشگاه سلامت، کارگاه مهارت های فرزند پروری، همایش پیشگیری از اعتیاد، اعزام دانش آموزان به مسابقات استانی، برگزاری جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز، تجلیل از مقام معلم، دعوت از مشاورین، ادامه فعالیت های پژوهشسرای بدری و کانون شهید راستگو به ویژه در فصل تابستان و جشنواره های گلستان خوانی و شاهنامه خوانی از دیگر اقداماتی است که برنامه ریزی شده است.

وی از برنامه های اداره برای ساخت لباس متحدالشکل دانش آموزان سخن گفت و افزود: مایل به خرید لباس و سایر مایحتاج آموزش و پرورش از اوز هستیم اما تولید کنندگان و فروشندگان نیز باید برای کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر همکاری کنند.

فریبا صالحی رئیس شورای شهر: در روز اوز دعوت از کارآفرینان و نشست های تخصصی داشتیم. برای استفاده ازاوقات فراغت برنامه دعوت از اساتید فن داریم. برای خشکسالی نیز در اجرای طرح دانا با آموزش و پرورش همکاری داریم. بحران آب در اوز شدید است و باید برای حفاظت از آب انبارها به ویژه ۱۱ برکه اقدام کنیم.

فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز: از برنامه های متعدد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه فرهنگ در سال ۹۶ گفت و افزود: این برنامه های فرهنگی در سال ۹۷ با تنوع و سازمان دهی بهتری ادامه می یابد.

منظر زارعی مسئول امور فرهنگی دانشگاه پیام نور: این دانشگاه حمایت از کالای ایرانی را دراولویت قرار خواهد داد. برای همایش ها نیز از اساتید منطقه ای استفاده خواهد شد. تربیت بدنی دانشگاه نیز برنامه های گسترده ای دارد و در سال گذشته در همایش قرآنی صاحب مقام شدیم که این برنامه ها ادامه دارد.

اشرف فتحی از آبفا: جانمایی برای مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی و استفاده از چاه های آب شهر در برنامه های این اداره قرار دارد. ۲ کیلومتر از شبکه آب نیز اصلاح می شود. بیشتر هدر رفت آب در بخش کشاورزی است که باید مدیریت شود.

عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاد: در برنامه های فرهنگی فعالیت های متعددی داشتیم که برخی از آن ها با همکاری اداره ارشاد بوده است. با دعوت از کارشناسان مطرح کشوری برنامه های عملی برای دانشجویان داریم. دانشگاه دارای ۲ رسانه است که امیدواریم رسانه ها بیشتر مورد حمایت قرار گیرند. وی برنامه های مکتوب سال جاری دانشگاه را تحویل بخشداری داد.

محمد رضا عرفانی رئیس دانشکده بهداشت: برای موفقیت باید برنامه ریزی کنیم و سند۱۴۰۰۴ برای اوز طراحی شود و آن را رصد کنیم. برای موضوعات خاص باید جلسه تخصصی برگزار شود. فرهنگ سازی و تنظیم پیمان نامه برای حمایت از کالای ایرانی باید در دستور کار قرار بگیرد و کلید خرید های کارپردازان ادارات هستند که باید آنان نیز توجیه شوند.

احمد خضری مدیر مسئول پسین اوز: نقش رسانه ها و  حمایت از آنان نباید فراموش شود. در اوز برخی فروشگاه مانند خشکبار ن والقلم و فروشگاه های لوازم خانگی موفق بوده اند که باید رمز موفقیت آن ها را منعکس کنیم.

ابراهیم احمدی مدیر مسئول پیام اوز: باید برای جلسات برنامه ریزی کنیم تا گفت و گوها هدفمند شده و دستاورد و خروجی بهتری داشته باشند. مسئولین نسبت به انعکاس دستاوردهایی که در راستای نامگذاری هر سال در کشور و منطقه به دست آمده اقدام کنند و مشخص شود در راستای تولید و اشتغال در سال ۹۶ چه اقدام عملی انجام گردیده است. برای حمایت از کالای ایرانی نیز برنامه ریزی هدفمند و عملی داشته باشیم تا پایان سال بتوان گزارش داد. وی نشریات محلی را یکی از کالاهای ایرانی و منطقه ای دانست و خواستار اشتراک ادارات و شهروندان و حمایت از آن ها شد. وی از آمادگی پیام اوز برای اختصاص ستونی برای معرفی کالای ایرانی و اخبار و مقالاتی که دراین زمینه ارسال شود، خبر داد. ضمنا پیام اوز آمادگی خود را برای انعکاس برنامه های سال ۹۷ ادارات اعلام می دارد تا شهروندان درجریان قرار گرفته و حمایت کنند.

فتح الله امینی از شورای بخش:  شورای بخش برای هماهنگی با دفتر نمایندگی اصناف برای خرید از اوز و استفاده از آبیاری نوین در روستاها برنامه دارد.

فرهادپیرزاد مدیر روابط عمومی شهرداری: شهرداری در نظر دارد نسبت به تهیه فصلنامه داخلی و فعال کردن سایت شهرداری اقدام کند. برنامه های شهرداری نیز تنظیم  و ارسال می کنیم.

امین نظام پور سرپرست نمایندگی جهاد کشاورزی: استان فارس در سال جاری نسبت به ۳۰ سال گذشته ۷۱ درصد کاهش بارندگی داشته و تنها راه، طرح های آبخوان داری است. وی از طرح آبیاری نوین با همکاری دولت در تامین ۸۵ درصد از بودجه آن، توسعه گیاهان دارویی منطقه مانند آویشن و مرزن جوش، توسعه طرح گلخانه ای و توانمند سازی بخش خصوصی خبر داد.

این جلسه ۲ ساعت به طول انجامید و درساعت ۱۱ به پایان رسید.

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “اولین جلسه برنامه ریزی فرهنگی بخش اوز با تاکید بر حمایت از کالای ایرانی”

 1. اوزی. خطاب به شهرداری گفت:

  درشرایطی که. وصع اب. وبارندگی. در حال بحران. است. ومنطقه با کمبود. اب. روبرو. است. شهرداری. چرا. باید به. درخواست. دانشگاه. ازاد. بلوار. وردی. را تا. پیرمعلم. کثیر. ادامه. دهد. که هم خارج از محدوده شهر. است وهم درخت. وابیاری می خواهد که. در توان. شهرداری. اوز. نیست. باید. با این. اب کم به فصای. داخل. شهر. برسیم. با تشکر

 2. همشهری .. گفت:

  برگزاری این در حمایت از کالاهای ایرانی اقدام مثبتی است و مسولان محلی باید سعی نمایند کالاهائی که در توسط افرادبومی تولید مورد حمایت قرار دهندتا موجب اشتغال جوانان بیکار بومی گردد و در مورد پیشنهاد آقای رضائی رئیس آموزش و پروزش اوزدر مورد تمایل به خرید لباس متحد الشکل دانش آموزان و سایر مایحتاج آموزش و پرورش از تولیدکنندگان بومی اوز البته با کیفیت مناسب تصمیم بسیار خوبی است.لذا پیشنهاد میشود برای اینکه زمان و فرصت مناسب برای تولیدکنندگان اوز از دست نرود آموزش و پرورش اوز نسبت به الگوی ونمونه و طرح لباسهای مورد نظرو کیفیت مطلوب آنها، دسستوالعمل و نظرات و پیشنهادات خودشان در اختیار تولیدکنندگان بومی اوز قرار دهند تا بررسی لازم توسط تولید کنندگان لباسهای مذکور صورت گیرد و آموزش و پروزش هم متعهد به خرید و انجام توافق با تولیدکنندگان باشد تا تولیدکنندگان در زمان تولید با عدم استقبال آموزش و پرورش مواجه نشوند تا تولیدکنندگان نیز متضرر نشوند. در مورد احداث مخزن آب برای ایجاد اطمینان در تامین آب شرب مردم و تعویض خطوط لوله آبرسانی پوسیده درون شهری با لوله های نو و گسترش میزان تعویض خطوط لوله برای جلوگیری از اتلاف آب نیز تصمیم بسیار خوبی است. امیدوارم کلیه مسائل مطرح شده در جلسه در جهت بهبود شرایط رفاهی عمرانی و اشتغال زائی، اجرائی شود و بهمرحله بهره برداری برسد. تولید کنندگان پوشاک اوز نیز سعی نمایند نسبت به توسعه فعالیت تولیدی و افزایش کیفیت و انتخاب نوع لباس با کیفیت نیز بیشتر تلاش و فعالیت نمایند. توسعه سیستم آبیاری تحت فشار نیز به صرفه جوئی در مصرف آب بسیار کمک میکند مشروط براینکه درست طراحی و اجرا و بهره برداری شود و خدمات فروش شرکتهای فروشنده در منطقه در حد مطلوب باشد

 3. دانشجو گفت:

  از همه بزرگواران به خاطر کارهای. فرهنگی. تشکر. میکنیم. اما. همگی. منظر. اقدام. همه. عزیزان برای کار مهم واصلی که ارزوی همه مردم بخش. اوز هست می باشیم ارتقای. سیاسی اوز به شهرستان مطالبه به حق این. مردم. خوب. وصبور

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • نیت گردانندگان امور سینما در اوز خیر است ومیخواهند خدمتی به اوز بنمایند اما شرایط سینما در ایران به گونه ای دیگریست فکر نمی کنم از نطر اقتصادی سینما در اوز تداوم داشته با...
  اوزی ازشیراز در مطلب: گفت و گو با دست‌اندرکاران سینما فردوسی در اوز
 • پار. گراف. اخر. را. مطالعه. کنیذ. اگر. چنین است. وقبول. داریم. چرا یک. کلمه. درباره. اسفالت. جاده. گراش. اوز. که. تعطیل. شده. رسانه. ها. چیزی. نمی. نویسند. قیر. که. برای....
  همشهری. در مطلب: جلسات را با کلی گویی هدر ندهیم، صدای جامعه باشیم
 • با احترام. شما که. در پایان. کامنت رنام. خود. را. ایرج. محمدی. معرفی کرده اید. پس. چرا. ناشناس. و لطفا بگویید که. منظورتان. از. شاعر. ارزشی. چیست...
  همشهری. به. ناشناس در مطلب: متن کامل مقاله سیلوانا سلمانپور در کنفرانس مسکو
 • با سلام زحملت و تلاش شاعر ارزشی ایران بانو سلمان پور قابل تقدیر است ، همت و تلاش ایشان مایه ی بقا و فرهنگ ایرانی است بی شک این خدمت فرهنگی بیان همت والای ایشان و علاقمندی...
  در مطلب: متن کامل مقاله سیلوانا سلمانپور در کنفرانس مسکو
 • حالا فرض. کنید که. چند بار. هم. افراد. را جمع. کردیم. ورفتیم. سینما ایا. بااین برنامه ها. کار. سینما. رونق. وتداوم می یابد بنده که فکر نمیکنم. ...........
  همشهری در مطلب: حمایت گروه‌های فعال شهر از سینما فردوسی اوز
 • از تذکرات اقای. صمدی هم تشکر میکنیم به نظر میرسد که ایشان به نکات دقیق وجالبی. اشاره میکنند که درست میباشند...
  همشهری در مطلب: متن کامل مقاله سیلوانا سلمانپور در کنفرانس مسکو
 • جا دارد از زحمات خانم سيلوانا سلمانپور شاعره گرامي اهل اوز و همشهري محترم بخاطر تهيه اين مقاله بسيار ارزشمند كه موجب سربلندي مردم اوز گرديده و انتشار اين مقاله كه در معرف...
  عبدالصمد صمدي در مطلب: متن کامل مقاله سیلوانا سلمانپور در کنفرانس مسکو
 • با توجه به علاقه مندی به زادگاهم اوز عرص میکنم که تصور نمی کنم سینما در شهرهای کوچک مانند اوز بتواند موفق باشد الان در شهرهای خیلی بزرگتر از اوز هم سینما ها تعطیل شده اند...
  اوزی در مطلب: گفت و گو با دست‌اندرکاران سینما فردوسی در اوز
 • گرچه اخبار نشریات بعضا مشترک است اما با این که 90 درصد مطالب ومتن یکی است موافق نیستیم و محتوای مطالب متفاوت است....
  مدیریت در مطلب: در سال حمایت از کالای ایرانی، به تولیدات منطقه بها دهیم
 • حرف شما صحیح است. ولی باید دو یا سه نشریه شهر رویکرد و محتوای مختلف داشته باشند. نه وقتی آنها را مقایسه می کنید از لحاظ خبر و محتوا فقط اسم نشریه متفاوت است و متن 90 درصد...
  همشهری 20 در مطلب: در سال حمایت از کالای ایرانی، به تولیدات منطقه بها دهیم