شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
 |  ۹/ آبان/ ۱۳۹۶ - ۵:۰۳
  |   نظرات: 5 نظر
539 بازدید

اعلام تسهیلات و مشوق ها در همایش سرمایه گذاری و اشتغال بخش اوز

همایش سرمایه گذاری و اشتغال بخش اوز با حضور امام جمعه، فرماندار لارستان،  بخشدار اوز، سرمایه گذاران و جمعی از مسئولین شهرستان و بخش اوز امروز ۹ آبان، در بخشداری اوز برگزارشد.

شیخ عبدالعزیز قاضی زاده امام جمعه اوز ضمن خوش آمد گویی ودعای خیر برای دست اندرکاران اشتغال و کار آفرینی گفت: در قرآن و احادیث بر تدبر در زمین و تلاش برای معیشت تاکید شده است.

فرماندار لارستان: هنر ما باید این باشد که ایده و نظر به عمل تبدیل شود

جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان ضمن تاکید بر تشریفاتی نبودن جلسات و داشتن خروجی، به ویژه این همایش گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تاکید داریم که کارها به نتیجه برسد. وی افزود: اولویت اول و آخر ما اشتغال و تولید است اما هنر ما باید این باشد که ایده و نظر به عمل تبدیل شود.

وی بخش اوز را از بخش های مطرح لارستان ارزیابی کرد و گفت: همان طور که بخش اوز در امور اجتماعی و فرهنگی در شهرستان و استان سرآمد است باید در زمینه تولید و اشتغال نیز حرف برای گفتن داشته باشد. با اشتغالزایی امید به آینده افزایش می یابد و از همه مسئولان به ویژه بخشدار تقاضا می کنیم که برای طرح های اشتغالزایی به صورت جدی وارد عمل شوند.

در این همایش تسهیلات و مشوق های سرمایه گذاری و اشتغالزایی از سوی روسای ادارات شهرستان اعلام گردید که گزیده ان ها به شرح زیر است:

واگذاری زمین در شهرک صنعتی اوز با شرایط ویژه

*مدیر شهرک های صنعتی لارستان از اختصاص زمین به متقاضیان به قیمت هر مترمربع ۴۷ هزار تومان با پرداخت ۵ درصد نقد و باقیمانده در اقساط ۴۸ ماهه خبر داد و افزود: براساس مصوبه جدید اگر متقاضی زمین در شهرک صنعتی در ۲ سال نسبت به اتمام پروژه اقدام کند ۸۰ درصد قیمت زمین بخشیده می شود.

*ریاست اداره صنعت ، معدن و تجارت از همکاری با سرمایه گذاران در شهر و روستاها خبر داد.

*قاسمی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی که دبیر کارگروه اشتغال در شهرستان است گفت: در طرح کارانه اشتغال جوانان برای افراد ۱۵ تا ۲۳ سال و ۲۳تا ۳۵ سال شرایطی در نظر گرفته شده است که با ثبت نام در سایت کارورزی می توانند در موسساتی که کارفرما آمادگی خود را اعلام داشته، ثبت نام کرده و مشغول به کارشوند و از حقوق و بیمه برای مدت ۶ ماه بهره مند شوند و کار یاد بگیرند. کارفرمایان  این طرح نیز مشمول مزایایی می شوند.

*کارفرمایانی که افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی رابه خدمت بگیرند نیز از پرداخت بخشی از حق بیمه معاف بوده و می توانند از تسهیلات وام بدون بهره تا ۱۵ میلیون تومان بهره مند شوند.

* برای روستاها نیز طرح دهکده مشاغل در نظر گرفته که روستاهای مجاور یکدیگرمی تواننند در یک روستا مشارکت کرده و نسبت به فروش محصولات خانگی خود اقدام کنند و از تسهیلات بهره مند شوند . وی گفت: ۷ روستا متقاضی این طرح هستند.

*یادگار فرد رئیس فنی و حرفه ای لارستان از آمادگی این مرکز برای آموزش رایگان به جویندگان کار خبر داد و گفت: دراین مرکز علاوه بر آموزش رایگان خوابگاه برای اسکان علاقه مندان وجود دارد.

* دلاور رئیس کمیته امدا د امام خمینی لارستان نیز گفت: در سال جاری اعتبارات کارآفرینی ۲ و نیم برابر افزایش یافته و به ۶ میلیارد تومان رسیده است اما استقبال مددجویان بخش اوز نسبت به سایر بخش ها کم است. وی افزود: ۸۰ درصد این اعتبارات به مددجویان تحت پوشش و ۲۰ درصد به نیازمندانی که تحت پوشش نیستند تعلق می کگیرد.

*حاج حسینی سرپرست شعب بانک ملی شهرستان نیز از تعامل خوب بانک ملی با کمیته امداد و بهزیستی برای پرداخت تسهیلات به مددجویان خبر داد.

*روسای جهاد کشاورزی، بیمه تامین اجتماعی و منابع طبیعی نیز آمادگی خود را برای همکاری در زمینه اشتغالزایی اعلام کردند.

*علیپور معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری گفت: در حوزه جذب سرمایه گذاری، شناسایی اولویت ها و استخراج مشوق ها اقدام شده که دستورالعمل آن ها صادر شده است. وی از اعتبار ۲۰ هزار میلیارد ریالی برای طرح های سرمایه گذاری در کشور خبر داد و گفت: این اعتبار برای طرح هایی که نیاز به سرمایه در گردش دارند، طرح های توسعه ای و طرح های ایجادی اختصاص خواهد یافت.

اشتغالزایی در روستاهای بخش اوز رونق می گیرد

*آتش فراز بخشدار اوز نیز از اجرای طرح هایی مانند: پرورش زنبور در روستای هود، خیاطی ، پنل های خورشیدی در روستاها و اوز، بازارچه محلی برای روستاها، تهیه و بسته بندی شکر پنیر در روستای قلات، تولید مرغ محلی در روستاها، پرورش بلدرچین در بید شهر و شیرین سنتی در کهنه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در تلاش هستیم جلسات کار گروه اشتغال در روستاها با حضور روسای ادارات شهرستان تشکیل دهیم.

در ابتدای این همایش عبدالله ملکزاده دبیر کارگروه استغال و کار آفرینی بخش اوز گزارش کوتاهی از این کار گروه داد و گفت: دفتر این کارگروه در بخشداری اوز دایر و صبح ها باز است.

نریمان عزیزیان از انجمن گردشگری، جعفر راستگو از شورای شهر، ابراهیم احمدی مدیر نمایندگی سایپا، فروغ هاشمی رئیس ارشاد، سید یوسف حسینی رئیس ورزش و جوانان، مسعود کراماتی شهردار ، درویشعلی غیاث پور مدیر اوز بتون، فریبا صالحی رئیس شورای شهر، حاجی زاده دهیار بیدشهر، عبدی رئیس شورای فیشور و بهرام رفیعی مدیر مدرسه نظری در مورد اشتغالزایی و مشکلات آن صحبت کردند.

در این همایش دفتر کار گروه توسعه و اشتغال اوز مستقر در بخشداری رسما افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و از نمایشگاه محصولات کارگاه تولیدی مواد غذایی تی ته کهنه اوز بازدید شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

5 Responses to “اعلام تسهیلات و مشوق ها در همایش سرمایه گذاری و اشتغال بخش اوز”

 1. اوزی از دبی گفت:

  با توجه به امکانات وشرایط اعلام. شده در شهرک صنعتی وقیمت مناسب. زمین. انتظار میرود سرمایه گذاران همشهری. در اوز وداخل ایران. واوزیهای خارج خوب استقبال نمایند از انجاییکه شرایط. در دبی وبندر عباس برای کارهای. تجاری سال به سال ضعیف تر میشود. استقبال از این کارها مناسب به نظر میرسد

 2. همشهری گفت:

  کسانیکه. اینده نگر باشند. شرایط. اعمال شده برای سرمایه گذاری خوب است کم کم دوران بندر وقشم و……به سر امده است باید به کارهای تولیدی وسرمایه گذاری در اوز فکر کرذ کسانیکه صبر وتحمل کار کردن داشته باشند. اینده خوبی در انتظار انهاست

 3. شهروند اوزی گفت:

  با توجه به اینکه اوز. در استانه شهرستان شدن می باشد سرمایه گذاری در اینکونه مراکز واوز وروستاها. اینده خوبی دارد من فکر میکنم که برد با کسانی استکه زودتر ازاین شرایط به وجود امده استفاده نمایند چون بعدا همه چیز گران میشود

 4. همشهري دلسوز اصل گفت:

  با توجه به شكستگي خط لوله آبرساني به منطقه لارستان و قطع آب اوز، افراد خير اوز حاضر شده اند كه حدود ۵۰درصد از هزينه ساخت چهار ميليارد توماني منبع آب ده هزار مترمكعبي را نيز تقبل نمايند. اين ميزان آورده پول معادل دهها برابر كمك هاي كميته امداد و ساير موسساتي ميباشد كه در اين جلسه مطرح شده است. لذا با پيگيري كمك دولت به ساخت منبع آب ميتوان يك اشتغال خوبي براي طراحي و ساخت منبع آب توسط سرمايه گذاران ويا خيرين اوز تلقي نمود. با مبلغ آورده سهم خيرين اوز بميزان حدود دوميليارد تومان و سهم دولت نيز بميزان دوميليارد موجب فعاليت و اشتغال در زمينه ساخت و خريد و فروش سيمان، آرماتور، چوب، لوله، اتصالات، شن و ماسه و ادوات و لوازم ساختماني و نياز به تعدادزيادي نيروي انساني اعم از كارشناسان فني و عمراني و كارگر و بنا وسايط نقليه براي اياب و ذهاب در منطقه ميگردد واين خود يك نوع اشتغال زائي است و باعث توزيع ثروت ميان مردم اوز و منطقه ميگردد. لذا لازم است مسولين اوز اين گزينه را نيز پيگيري نمايند زيرا يك مورد خوب و دست به نقد ميباشد. البته در ساير زمينه هاي مورد اشاره در جلسه كه توسط ساير سازمانها و موسسات مطرح شده است توسط افراد مختلف لازم است پيگيري و فعاليت مقتضي صورت گيرد. البته خيلي خوشايندتر خواهد بودكه در راس موسسات و ادارت اوز نيز از افراد بومي اوز نيز مشاركت داده شوند تا موجب دلگرمي بيشتر سرمايه گذاران و خيرين گردد

 5. سعید گفت:

  سلام .چرا از صاحب رسانه جناب آقای احمد خضری دعوت نشده

نظر سنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
آخرین نظرات
 • با تشکر از آقای راستگو و شورای پنجم جهت انجام و پیگیری امورات اوز...
  شهر اوز در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • امیدوارم با زحماتی که کلیه افراد بخصوص اعضای کارگروه دبیرخانه، کتابخانه داران, کتابفروشان کلیه موسساتی علمی و فرهنگی، کتابخوانان و جوانان برای انتخاب شدن اوز بعنوان شهر پ...
  همشهری دلسوز در مطلب: سید آبادی در دانشگاه پیام نور : اوز در کتابخوانی از استثناهاست
 • خدا قوت...
  راضیه رهبان در مطلب: انجمن خیریه اوز کمک های مردمی را به منطقه زلزله زده ارسال کرد
 • اقای راستگو. باید پیگیر. دایر کردن. ادارات مورد نیاز مردم اوز باشند تا مردم مجبور نشوند برای کارهای اداری وثبتی. وقضایی خود. به. لار وگراش بروند. ادارات. ثبت اسناد. دادگا...
  کارمند. اوزی در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • از شورای شهر. انتظار داریم که که در یک جلسه همراه هییت امنای بیمارستان ودکتر صباغی روند استقرار. شبکه بهداشت ودرمان مستقل ذر اوز را مطرح وپی گیری نمایند. اخیرا از طرف. لا...
  همشهری. از شیراز در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • کاش دیدگاههامون رو وسیعتر میکردیم ومیدیدیم همه اعضای شورای شهروبخصوص خانم صالحی با تلاش زیاد درصدد هستند مشکلات کمتر بشه و بنظر میادمهندس رحمان زاده سخنگوی محترم شورای شه...
  علی .شهروند اوزی در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • سلام شهروند این اقدام زمان شورای چهارم بوده نه پنجم چشم بینا داشته باش...
  محمد در مطلب: آسفالت کوچه ۵ مسجد مصلی با همکاری اهالی وشهرداری اوز
 • سلام و خسته نباشید خدمت اعضای شورا خصوصا خانم صالحی که در کمک رسانی به مردم شریف کرمانشاه پا بپای همشهریان اوز تلاش و کوشش مینمایند....
  شهروند در مطلب: اطلاع رسانی سخنگوی شورای شهر اوز از کمک به زلزله زدگان در نمازجمعه
 • خسته نباشی دلاور. کاش در جلسه ارتقای اوز را پیگیری می کردین .موقعیت خوبی بوده.استاد راستگو برای بودجه عمرانی هم پیگیر باشندتا شهر آباد بشه و بدهکاری های شهرداری هم داده ب...
  سنا شهروند اوز در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان
 • با درود خدمت تمام همشهریان عزیز و تشکر از جناب راستگو که دلسوزانه در مسیر پیشرفت شهر قدم ها رامحکم برداشته و انشالله بتوانند با پشتکاری که در ایشان سراغ داریم به اهداف وا...
  ساسان پیرزاد در مطلب: پیگیری مطالبات بخش اوز، توسط راستگو عضو شورای شهرستان و استان